mikado23 28.03.09, 02:34 Te kobiety nie sa "duze". Sa natomiast przerazliwie grube. Czy taniec nie dziala wyszczuplajaco? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ben-oni Duży ruch 28.03.09, 10:52 "Bo właściwie dlaczego taniec ma być tylko dla patyków Taniec jest dostępny dla każdego. Zupełnie inną kwestią jest balet. Balet przede wszystkim jest widowiskiem, dla publiczności a nie dla tańczących. Kto zechce oglądać tłuste baby trzęsące sadłem? Baletnice są szczupłe by móc tańczyć, by mieć gibkość, elegancję ruchu, grację. Tłusta baba nie zrobi piruetu (to co zrobi będzie parodią piruetu) ani szpagatu (tego nawet nie chciałbym widzieć). Jeśli je to bawi, niech sobie tańczą, ale nie nazywajmy tego baletem. To raczej kabaret. Odpowiedz Link Zgłoś
iluminacja256 Re: Duży ruch 28.03.09, 13:42 Co to znaczy tłusta baba ? Choroba zawodową baletnic jest zwyrodnienie stawów, osteoporoza i anoreksja . Dlatego wieększosc z nich w wieku 40 lat to zdrowotne wraki - emerytura po 35 roku zycia nie wzieła się tu znikad. I wcale nei są szczupłe dlatego BY MOC tańczyc - identycznie dobzre mogłyby tańczyć , gdynby wazyły 60 kg, jak wtedy, jak wtedy, kiedy wazą 45 kg . Ale normy wagowe w balecie są zanizane do bólu dla kobiet , dlatego, zeby mozna było je łatwo podrzucać i podnosić - są de facto zanizane dlatego, aby tancerze nie musieli łazić na siłownie . Fajne rozwiazanie swoją droga ...Najwieksza ilosc anorektyczek i osób chorych po zakończeniu "kariery" fundują dwa zawody - tancerka baletowa i modelka na pokazach . A tak wyglądały tancerki w XIX weiku - robiły i piruety i szpagaty- nie widze tu samych dzisiejszych 44-45 kg kobiet . dlugikoles.republika.pl/1/10.jpg www.reprodukcje.pl/images/203_b.jpg www.pilikowski.com/cz/muz/1.jpg wspólczesnie": www.balet.pl/Biografie/annalorenc/Ania%20balet.jpg republika.pl/blog_yb_126108/154093/tr/balet.jpg img189.echo.cx/img189/9084/kitricalypso6ea.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
a-co-cie-to-obchodzi-kto-ja Re: Duży ruch 17.09.10, 20:48 ben-oni napisał: >ani szpagatu (tego nawet nie chciałbym widzieć). Buuhaa. Miałam koleżankę bardzo mocno przy kości, której popisowym numerem na imprezach był szpagat. Odpowiedz Link Zgłoś
gosia4fat Duży ruch 28.03.09, 19:30 U nas w Warszawie puszyste dziewczyny bardzo ładnie spalają kilogramy na zajęciach tanecznych, które nazwaliśmy "Spalam kalorie w tańcu". Panie z nadwagą i otyłe są bardzo zadowolone, gubią kilogramy jak się patrzy :) Te zajęcia są prowadzone już od 2007 roku. Cztery grupy są zwykle pełne, to o czymś świadczy. A panie są w róznym wieku, najwięcej w przedziale 30-50 lat. Instruktorzy tak układają choreografię, aby na jednych zajęciach zrobić układ od A-Z, ponieważ dochodzą wciąż nowe osoby i nie mogą się stresować :) Zapraszam na stronkę 4fat.pl - mamy też i inne zajęcia dobre na spalanie kilogramów :) Odpowiedz Link Zgłoś
mikado23 Re: Duży ruch 29.03.09, 00:24 Te dziewczyny sa "puszyste", pod warunkiem, ze slonina to futerko (ewt. pierze) ! Jak "puszyste" takie swietne, to po co staja na glowie, aby tylko schudnac? Odpowiedz Link Zgłoś
very_berry wrrrrrr;/;/ 28.03.09, 19:55 "Bo wlasciwie dlaczego taniec ma byc tylko dla patykow?" nastepny artykul w temacie grube jest zdrowe i piekne. nastepny artykul ktory sugeruje ze szczupla osoba jest "patykiem", zeby przypadkiem nie urazic tej czesci spoleczenstwa ktorej do "szczuplosci" daleko. Znowu atakuje sie szczuple/chude osoby w imie podtrzymywania grubych w przekonaniu, ze tusza to nie problem. I jeszcze tekst o "kruchych kostkach". Niech kazdy tanczy, robi co chce, je co chce i wyglada jak chce ale zeby robic z tego propagande to juz przesada. Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 Re: wrrrrrr;/;/ 29.03.09, 01:08 ine "tylko dla patykow"...taniec jest jeszcze dla ludzi normalnych. nie jest natomiast dla "morbidly obese" jak to tutaj zwa. koszerna to sztandarowa jadaczka frontu politycznej poprawnosci i wszelakiego relatywizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
iluminacja256 Re: wrrrrrr;/;/ 29.03.09, 09:03 Ja tego wcale nie odbieram tak, jakoby grube było piekne i zdrowe. Tak samo jak nie odbieram jako normalnego, ze wzorzec 175 cm, 45 -50 kg jest obecnie lansowany jako wzorzec piękna, zdrowia i idealnego wyglądu. Obie te skrajnosci ( monstrualne kobiety i wychudzone modelki) są moim zdaniem równie szkodliwe i niezdrowe społecznie. Natomiast czyms zupełnie innym jest to, z e one tańczą - wlasnie dlatego, zetańczą tusza stanowi dla nich problem. A tekst o kruchych kostkach jest chyba logiczną konsekwencją nadmiernej tuszy. skoro tańczą to chyba dobrze. Nie schudną przecież same z sibie, zeby dopeiro potem pokazać sie ludziom i zatańczyć . Dzizas, trochę otwartosci! Odpowiedz Link Zgłoś
monie_pl Very-berry jestes po prostu okropna! 30.10.09, 21:47 bo inaczej nie da sie tego okreslic! Taki komentarz jest krzywdzacy i pokazuje jak wiele komplektow ty masz w sobie! Popracuj nad soba najpierw, zebys zobaczyla jaka to trudna praca. Siedze po tej drugiej stronie oceanu i widze grube, naprawde grube, osoby codziennie i wiekszosc z nich ciezko pracuje, zeby ich waga sie nie podniosla. Sama takze przytylam znaczaco, choc jeszcza mi troche do tych morderczo otylych, i wiem jak to jest w Polsce kiedy nie moge kupic odpowiedniego rozmiaru i mowie tutaj o 44 czy 46, bo firmy tego nie produkuja! To czysta dyskryminacja! Ciekawostka jest, ze moje cwiecznie 3 razy w tygodniu po zaledwie 30 minut daje mi wydolnosc 3 razy wieksza niz mojej kolezance, chudzinie, w Polsce. Ona wyglada "swietnie" ale nie jest w stanie przebiec 3200m w 20minut, a ja tak, choc jestem uwazana za gruba, oczywiscie w Polsce! Brak akceptacji i dyskryminacja! Zal mi ciebie! Odpowiedz Link Zgłoś
a-co-cie-to-obchodzi-kto-ja Re: wrrrrrr;/;/ 17.09.10, 20:55 Czytać, ze zrozumieniem to ty nie umiesz. "Patykiem" być może nazwano baletnice, które są bardzo chude. Padło jedno głupie określenie, a ty już krzyczysz o propagandzie. Ciekawe czy jakby był tytuł "spaślaki tańczą", to byś się oburzyła ? Patrząc na twój tekst, pewno byś przyklasnęła. Artykuł pokazuje, że każdy może tańczyć, nie zależnie ile waży. Nikt to nikogo nie atakuje. Odpowiedz Link Zgłoś