Dodaj do ulubionych

Metropolia dostanie miliony na tramwaje!

IP: 82.177.11.* 29.03.11, 10:10
Upadł ostatni argument przeciwko tramwajom: pieniądze na inwestycje były i można by wyremontować linię i tabor. Ale teraz Gliwice będą dotować inne miasta. Widać Frankiewicz bardziej sobie ceni Katowice i Sosnowiec niż Gliwice.
Obserwuj wątek
   • jazg1 Po co tramwaje w Gliwicach? 04.04.11, 12:55
    Którędy miałyby jeździć? Trasa na wojtulę nie nadaje się do tramwajów. Jest ona kręta, na Daszyńskiego po części jednotorowa, często jest blokowana samochodami dostawczymi.

    Żeby budować u nas linię tramwajową do gliwickich osiedli, potrzebne by były poważne wyburzenia. Czy Unia da na to szmal?

    Podobno planowana jest w przyszłości linia z centrum do hali Podium, ale moim zdaniem linia, ktora byłaby potrzebna jedynie podczas dużych imprez nie ma kompletnie sensu.
    • pr51 Re: Po co tramwaje w Gliwicach? 04.04.11, 14:09
     > Którędy miałyby jeździć? Trasa na wojtulę nie nadaje się do tramwajów.

     Teraz rozumiem dlaczego w Gliwicach zlikwidowano tramwaje. Trudno oczekiwać, że lewusy pokroju jazg1 zrobią coś inteligentnego z tramwajami.

     > Jest ona kręta

     A wywód jazg1 całkiem pokrętny. Uważasz, że tramwaje nie potrafią skręcać, czy jak?

     > często jest blokowana samochodam i dostawczymi

     Bo zamiast sprawnej policji mamy dupków biorących pensje za pierdzenie w stołki. Czy uważasz, że tak powinno pozostać?

     > Żeby budować u nas linię tramwajową do gliwickich osiedli, potrzebne by były po
     > ważne wyburzenia

     Trzeba zburzyć spokój pierdzistołków magistrackich. Uważasz, że taki błogi spokój powinien pozostać?

     > Czy Unia da na to szmal?

     A co? Ty jesteś za cienki, a Frankiewicz jeszcze cieńszy? Mądrzy ludzie mawiają, że jak chcesz liczyć, licz na siebie, a nie na Unię :-)

     > Podobno planowana jest w przyszłości linia z centrum do hali Podium, ale moim z
     > daniem linia, ktora byłaby potrzebna jedynie podczas dużych imprez nie ma kompl
     > etnie sensu.

     To czemu piszesz bez sensu? Zrób sensowne założenie, to i wynik wyjdzie ci inny :-)
     • jazg1 Ty świata nie zbawisz 21.03.12, 11:38
      pr51 napisał:
      >Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.

      Ty świata nie zbawisz na pewno. Tramwaje są dla mieszkańców miasta, a nie miasto dla tramwajów. Jeżeli nie ma realnej możliwości budowy dobrej linii tramwajowej, to jej budowa nie ma sensu. Ideologia nie jest uzasadnieniem do budowy linii tramwajowej.

      Ja jeździłem linią do Wojtuli, więc wiem, jakie problemy stwarzały tramwaje na tej trasie. Problemy te zniknęły, gdy tramwaje zastąpiono autobusami. Nikt rozsądny nie przywróci tu tramwajów.

      Jeżeli nie ma możliwości zbudowania linii tramwajowej poza jezdnią samochodową, to budowa takiej linii nie ma sensu.
      • st-ach Re: Ty świata nie zbawisz 21.03.12, 11:57
       jazg1 napisał:


       > Ja jeździłem linią do Wojtuli, więc wiem, jakie problemy stwarzały tramwaje na
       > tej trasie. Problemy te zniknęły, gdy tramwaje zastąpiono autobusami. Nikt rozs
       > ądny nie przywróci tu tramwajów.

       jeździłeś palcem w nosie albo w piaskownicy.

       > Jeżeli nie ma możliwości zbudowania linii tramwajowej poza jezdnią samochodową,
       > to budowa takiej linii nie ma sensu.

       sens jest jak najbardziej, ale wiadomo że nie na trasie z tirami, jeśli nie wierzysz (cie)?, to karnij się do Padwy (to takie miasto we Włoszech), gdzie po wąziutkich ulicach- węższych jak nasza Dolnych Wałów, jak jeździł onegdaj tak nadal jeździ pojazd szynowy pod samym sanktuarium świętego Antoniego.
       Więc nie opowiadaj bzdur na forum, i nie bądź bardziej europejski niż stara sprawdzona Europa.
       Jedno co przemawiało za likwidacją tramwaju w Gliwicach to to, że po wiochach tramwaje nie jeżdżą. Gliwice pod wodzą ZF aspirują do tego miana.
       Wyjątkiem jest tu Zabrze, które do niedawna (dziesiąt parę lat wstecz) było rzeczywiście jedną wielką wioską, ale Zabrze to miejscowość (jaka zwał tak zwał) z aspiracjami, idzie wielkimi krokami do przodu a nie uwstecznia się.
  • Gość: Trantitel Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.fiddler.pl 29.03.11, 10:17
   Czepiacie sie Frankiewicza a przecież tramwaje (właściwie tramwaj...) w Gliwicach to była tylko jedna trasa. W żaden sposób nie realizowały takiej funkcji jak w większych miastach (lepiej osieciowanych torowiskami). Najwieksze osiedla obywały się bez tramwaju. Nie mam nic przeciwko tej formie transportu, ale w Gliwicach była ona bezsensowna. Jeśli tak jak przedstawiono, transport autobusowy na tej trasie jest tańszy to temat powinien zniknąć raz na zawsze. Pozdrawiam
   • pr51 minimalista Trantitel 29.03.11, 12:18
    > Czepiacie sie Frankiewicza a przecież tramwaje (właściwie tramwaj...) w Gliwica
    > ch to była tylko jedna trasa.

    No właśnie! A przecież powinny być co najmniej 3 trasy! Top kogo trzeba się czepiać niedojdo, jak nie Frankiewicza?

    > Nie mam nic przeciwko tej formie transportu, ale w Gliwicach była ona bezsensowna.

    To kto ma ją uczynić sensowną? Likwidować, to każdy głupek potrafi, a znacznie trudniej jest zrobić coś sensownego.

    > Jeśli tak jak przedstawiono, transport autobusowy
    > na tej trasie jest tańszy to temat powinien zniknąć raz na zawsze.

    Dobrze to ująłeś. Jeśli tak jest. Frankiewicz nawet udowodnił, że białe jest czarne, czyli że autoibus jest bardziej ekologiczny od tramwaju. Może pójdziesz niedojdo za ciosem i zaproponujesz kolejno likwidację autobusów, bo przecież taniej i bardziej ekologicznie jest chodzić pieszo. Nawet ulic nie trzeba brukować - wystarczy, że gliwiczanie ubiorą kalosze. A jakie oszczędności! I temat zniknie raz na zawsze :-)
     • pr51 Re: minimalista Trantitel 30.03.11, 13:54
      > wnos zale do Niemcow, to te niedojdy nie mogly wybudowac wiecej linii, zanim Gl
      > iwice wrocily do Polski?

      Jakbyś pomyślał, zanim coś napiszesz, to byś wiedział, że Niemcy wybudowali 3 linie, prawdopodobnie z myślą, że je kiedyś przedłużą. Po wojnie wszystkie były systematycznie modernizowane, miała być nawet nowa linia północ - południe i kolejna wschód - zachód, ale w pewnym momencie komuś się odechciało i zaczął po trochu je likwidować. Prawdopodobnie cała kasa państwowa poszła wówczas na budowę armii czołgów itp. Po czołgach pozostały wspomnienia, a tramwajów jak nie było, tak nie ma. Zamiast czołgów będziemy mieć Podium, bo każda władza wydaje kasę na swoje zabawki, a ludzie jak zwykle zagłosują na tych samych imrezowiczów od władzy.
  • maikeru Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 29.03.11, 10:27
   @Trantitel : Nie wierze... Ktoś komentuje to pozytywnie ! Wreszcie.
   Dość już mam nakręconych obrońców szyn. Mieszkam przy linii, i mimo iż podpisałem petycję o pozostawienie tranwaja (jedna linia) to teraz bym jej nie podpisał. Autobusy są nowoczesne, hałas nieporównywalnie mniejszy, i znacznie łatwiej ominąć autobus. Czekam tylko na modernizacje zwycięstwa i jakiś zabytkowy tranwaj tylko na tej ulicy dosłownie dla szpanu ;P. Gliwice mają lat 750. Układ ulic kompletnie nie przewidywał nawet samochodów. Brak osobnych torowisk pogarszał tylko sprawę.

   Pozdrawiam Trantitel, Przywracasz wiarę w ludzi !
   • pr51 Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 29.03.11, 12:25
    > Autobusy są nowoczesne, hałas nieporównywalnie mniejszy

    To samo dotyczy tramwajów. Jak by były nowe, to też by nie było hałasu :-)

    > znacznie łatwiej ominąć autobus

    Czy na pewno napisałeś to, co chciałeś?
    W czym ten tramwaj ci przeszkadzał, że musiałeś go omijać? Dlaczego nagle łatwiej ci omijać autobus? Kierowca ucieka przed tobą na bok, czy jak?

    > Czekam tylko na modernizacje zwycięstwa i jakiś zabytkowy tranwaj tylko na tej ulicy
    > dosłownie dla szpanu

    Dla szpanu trzeba sobie było wybudować tramwaj na własnym podwórku.
  • Gość: Trantitel Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.fiddler.pl 29.03.11, 12:45
   Panie pr51, nazywając mnie niedojdą chyba lekko zaniżasz poziom dyskusji. Nie będę schodził na ten poziom. Jak już pisałem w wiekszych miastach korzystam z tramwajów i problemów nie widzę. Może tyle, że zazwyczaj sa dużo głośniejsze niż autobusy. Co do kilku tras w Gliwichach to pomysł moim zdaniem jest/był nierealny. Drogi w Gliwichach są tak wąskie, ze nie umiem sobie wyobrazić torowiska obok rybnickiej czy toszeckiej (torowisko w środku jezdni mija się z celem całkowicie, tu chyba wszyscy sie zgadzamy - drogi potem tylko do remontu). Do tej pory nie zabierałem głosu w tej dyskusji, ale czytanie częstych komentarzy z bluzgami przypomina troche oglądanie kiboli w Kownie. Trochę boli, że tak mało szacunku mamy dla siebie wzajemnie. Pozdrawiam
  • st-ach za to co zrobił, Frankiewicz powinien wylecieć 29.03.11, 13:06
   za to co zrobił z tramwajami /w dodatku tak poniżająco podstępnie/ , Frankiewicz powinien wylecieć z hukiem z zajmowanego stanowiska.

   Przy okazji stwierdzam również, że nasz dzielny łoBuzek jest tam w Brukseli również tylko zwyczajnym figurantem, choć zdawać by się mogło że jest kimś.

   Jeśli jest nasz taki ktosiek niby zawiadujący europarlamentem, to na Boga powinien wiedzieć co w trawie piszczy, a nie żebyśmy my gliwiczanie dowiadywali się takich wieści z prasy, obudziwszy się przy okazji z ręką w nocniku.
   Na chińskiego Allacha nam taki pseudoprzedstawiciel od siedmiu boleści, zachwalający przed wyborami równie dobrego jak on sam udacznika.
  • brat_maupy Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 29.03.11, 13:52
   @nyo: A kto ma wyrwać te chwasty? Należą do TŚ a tramwajom nie chce się (bo i po co?) wydawać pieniędzy, by Tobie się lepiej autem jeździło. Trzeba było myśleć wcześniej i egzekwować od TŚ remonty torowisk :-P
   BTW jeśli po ewentualnym wyjęciu torów nasze ulice mają wyglądać jak Dolnych Wałó (szczególnie mWieczorka, to ja serdecznie dziękuję i wolę dziurawe torowiska - będzie taniej, a efekt ten sam.
  • brat_maupy Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 29.03.11, 13:54
   Powtórzę BTW, ponieważ coś się poprzestawiało:
   Jeśli po ewentualnym wyjęciu torów nasze ulice mają wyglądać jak Dolnych Wałów (szczególnie między Młyńską i Wieczorka), to ja serdecznie dziękuję i wolę dziurawe torowiska - będzie taniej, a efekt ten sam.
  • Gość: Stach Japycz Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.play-internet.pl 30.03.11, 01:25
   pr51 - nie umiesz spytać wujaszka Gugle? - i sprawdzić - że w POLSCE nowoczesny autoibus RZECZYWIŚCIE jest bardziej ekologiczny od tramwaju - niedojdo?
   Nie umiesz się dowiedzieć - że NIE WYSTARCZY nowy tramwaj - by było cicho?
   Nie pomyślałeś o torowisku - niedojdo?
   Nie sprawdziłeś ile takie kosztuje - niedojdo?
   Nie doczytałeś - ze remontowane będzie NIECAŁE 50 km?
   Za prawie 2 mld-y. A gdzie reszta - i w standarcie - który gwarantuje hałas.
   O tym też wyguglać nie umiesz niedojdo?
   Nie zauważyłeś - że PRZYSTANKI tramwajowe w Gliwicach były na środku jezdni?
   Ich nie trzeba było omijać? Pasażerów kłusujących w poprzek jezdni też nie?
   Nie popatrzyłeś na plan miasta - i nie zauważyłeś - że w centrum NIE DA RADY wydzielić osobnego - bezpiecznego i niekolizyjnego torowiska?
   No, ciężko to zauważyć, gdy się jest niedojdą spędzającym całe dnie - marnotrawiąc czas na forach.
   • pr51 Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 30.03.11, 14:08
    > pr51 - nie umiesz spytać wujaszka Gugle? - i sprawdzić - że w POLSCE nowoczesny
    > autoibus RZECZYWIŚCIE jest bardziej ekologiczny od tramwaju - niedojdo?

    Jeżeli Polskę pełną dzikich wysypisk, smieci na chodnikach i posmarowanych murów uważasz za kraj miarodajny do rozważań o ekologii, to być może w takim kraju może zdarzyć się cud i autobus może być ekologiczny.

    > Nie umiesz się dowiedzieć - że NIE WYSTARCZY nowy tramwaj - by było cicho?

    Nie bredź, bo nigdy niczego takiego nie napisałem.

    > Nie pomyślałeś o torowisku - niedojdo?

    Pomyślałem dureńku.

    > Nie zauważyłeś - że PRZYSTANKI tramwajowe w Gliwicach były na środku jezdni?

    I co z tego, że były? Masz z tym jakiś problem? W niektórych państwach praktykowane są parkingi dla samochodów po środku jezdni i co? Wracając do tramwajów, to zawsze można zlikwidować jezdnię z ruchem samochodowym i problem przystanków po środku jezdni automatycznie znika :-) Nie musisz oglądać problemów komunikacyjnych z poziomu tłuka, któremu przeszkadza przysłowiowy rąbek u spódnicy.

    > Nie popatrzyłeś na plan miasta - i nie zauważyłeś - że w centrum NIE DA RADY wy
    > dzielić osobnego - bezpiecznego i niekolizyjnego torowiska?

    Zapytaj dureńku swojego wujaszaka Gugla, a szybko znajdziesz stronę, gdzie w Gliwicach można i potrzeba zbudować linie tramwajowe. Co do bezpieczeństwa i kolizyjności, to żadne rozwiązanie na świecie nie jest absolutnie bezpieczne i absolutnie bezkolizyjne. Jak będziesz szermował takimi sloganami, to nigdy niczego mądrego nie napiszesz.

    > No, ciężko to zauważyć, gdy się jest niedojdą spędzającym całe dnie - marnotraw
    > iąc czas na forach.

    Niechcący napisałeś wspaniałą samokrytykę, ale pewnie tego nie zauważyłeś dziecko marnotrawne :-)
   • Gość: Neo[EZN] Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.03.11, 18:09
    > Nie zauważyłeś - że PRZYSTANKI tramwajowe w Gliwicach były na środku jezdni?
    > Ich nie trzeba było omijać? Pasażerów kłusujących w poprzek jezdni też nie?

    No to straszne. We Wrocławiu na środku jezdni jest kilkadziesiąt przystanków i to na takich ulicach gdzie w ciągu doby przewala się więcej aut niż przez całe Gliwice :) No ale rozumiem, że można o tym nie wiedzieć jeśli siedzi się tylko w jednym mieście. Dodatkowo jest coś takiego jak śluzy dla tramwajów sterowane sygnalizacją świetlną oraz tzw. "przystanek wiedeński" - zanim zacznie się marudzić to proponuję zobaczyć jak to jest robione w innych miastach Polski czy w Europie.
  • Gość: Jolanta Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.unknown.vectranet.pl 30.03.11, 06:47
   @Stach Japycz: wygadujesz tak piramidalne bzdury, że nawet nie chce mi się tego prostować. Rusz się trochę w świat i zobacz, w jak ciasnych ulicach w Europie kursują tramwaje. Pojedź do Czech chociażby, do Ołomuńca, zobacz jak tramwaj zawraca na pętli ulicznej przejeżdżając przez bramy budynków i podwórza i nikt nie myśli, żeby go likwidować. Tylko że w innych miastach i państwach preferuje się transport zbiorowy. Nikt nie pyta, czy jest miejsce na tramwaj, tylko czy jest miejsce na samochody i autobus. Ale takie myślenie dalekie jest prowincjuszom, dla których jazda samochodem to nobilitacja społeczna, oznaka prestiżu i wyznacznik bogactwa. A to jest mentalność typowo wschodniego postkołchozowego parobka.
    • sss9 Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 30.03.11, 11:56
     ciekawe, że kiedy jest mowa o tramwajach, to mieszkańcy są zadowoleni z powodu likwidacji tychże, a kiedy rzecz dotyczy ciężarówek, to ich niezadowolenie nie ma znaczenia.
     no, ale jeśli ktoś jest idiotą lub po prostu świnią, to takie opinie będzie powtarzać do usranej śmierci.
     • Gość: ja Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.net.brewet.pl 30.03.11, 18:43
      Ciekawe że wszystko co zrobiono w Gliwicach przez ostatnie parę lat według ciebie zrobiono źle (od paru lat tylko krytykujesz) więc kto tu jest idiotą lub po prostu świnią ? Wypominasz nieomylność Frankiewiczowi a sam starasz się udowodnić że się na wszystkim znasz najlepiej-czyż to nie cynizm ?Jeżeli jesteś taki mądry są wybory więc startuj a nie zachowuj się jak gnida
      • pr51 indywiduum o ksywie "ja" jak gnida 04.04.11, 13:41
       > Ciekawe że wszystko co zrobiono w Gliwicach przez ostatnie parę lat według cieb
       > ie zrobiono źle

       Z jest coś co zrobiono dobrze? Może bruk na Wieczorka? Pardon! Frankiewicz zrobił dobrze Wieczorkowi, wybierając go na wice.

       > kto tu jest idiotą lub po prostu świnią ?

       Zastanówmy się. Mamy z jednej strony magistrat, a z drugiej mieszkańców. Sam wybierz, kto jest idiotą, a kto świnią. Liczysz, że sss9 jak idiota podłoży się świni?

       > Wypominasz nieomylność Frankiewiczowi

       Uważasz, że nie należy tego wypominać, że sam wciąż robi bzdury bez konsultacji z mieszkańcami?

       > Jeżeli jesteś taki mądry są wybory więc startuj

       Uważasz, że mądrość jest gwarancją sukcesu na wyborach? Gdyby tak było, to Frankiewicz miałby zero głosów.

       > nie zachowuj się jak gnida

       A sam jak się zachowujesz? Potrafisz jakoś inaczej?
    • pr51 Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 30.03.11, 13:45
     > A jaka jest twoja mentalność ? Ludzie którzy mieszkają przy trasie tramwajowej
     > są zadowoleni ze zmiany ,dojeżdżający do pracy też więc o co "ciebie" chodzi?

     Wysil mózgownicę, to zajarzysz o co chodzi. Co do mentalności, to nie ma na pewno mentalności nowobogackiego wsioka, co to musi pokazać, że stać go na wypasioną furę, a dla takiego jazda tramwajem to obciach. Co do zadowolenia, to jakbyś im dał nowoczesny tramwaj, to też by byli zadowoleni, więc to żaden argument :-)
     Poczytaj sobie podręcznik komunikacji, to byś wiedział, czym się różni tramwaj od autobusu.
  • Gość: Adni Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.via.zamek.net.pl 30.03.11, 11:47
   I Frankiewicz i Baran z Będzina powinni odpowiadać przed sądem za likwidacjie linii tramwajowych. W Będzinie likwidacjia torów i lini 25 praktycznie uniemożliwieła mieszkańcom Grodzca i Wojkowic swobodne przemieszcanie sie po mieście omunikcaja miejska. Wprowadzone minibusiki kompletnie sie nie nadają: jest ich za mało, są za małe, tragicznie niewygodne (przewóz wózka z dzieckiem właściewie niemożliwy).
  • eurotram Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 30.03.11, 13:39
   @Stach Japycz,aż żal czytać takie idiotyzmy,ale po kolei:

   - po pierwsze Google,a nie gugle nieuku jeden!
   - po drugie,nowy tramwaj już jednak nieco redukuje hałas,ale prawdziwy efekt daje kompleksowe działanie;
   - po trzecie,torowisko akurat było w niezłym jak na GOP stanie;
   - po czwarte,te dwa miliardy to już wstępnie wyliczona OSTATECZNA kwota,po władowaniu której z tramwajami będzie już dobrze i będą wymagały jedynie BIEŻĄCYCH inwestycji (tzn. tak jak w Niemczech spokojna,regularna wymiana taboru i remonty torowisk bez presji wywołanej padającym taborem bądź torami prostymi jak świński ogon); na obecne inwestycje będzie 590 mln (z tego 240 mln założone na tabor,co pozwala obliczyć że te 50 km torowisk zrobią za 350 mln,a nie za 2 miliardy)!
   - po piąte,szyna pływająca gwarantuje hałas?
   - po szóste,z wydzieleniem torowiska w centrum inne miasta sobie radziły; ba,nawet nowe linie są w stanie poprowadzić (wydzielone!) po równie wąskich ulicach (vide:plany w Valenciennes).Nie wiesz jak,to wzbogać swoją wiedzę i sprawdź jak to np. w Austrii robią!
   - po siódme,gdzie niby autobusy A4 mają przystanki?W podwórzach?I oczywiście jak taki staje,to nie ma za nim korka?Bo zdjęcia i filmy mówią co innego...  • Gość: Jolanta Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! IP: *.unknown.vectranet.pl 30.03.11, 19:26
   Dla porządku i wyjaśnienia: mieszkam przy linii tramwajowej na Daszyńskiego niedaleko skrzyżowania z Kościuszki, a właściwie mieszkałAm, bo tramwaju już tu przecież nie ma. I nie rok, nie dwa lata tu mieszkam, ale od urodzenia, więc ładnych parędziesiąt lat. Być może tramwaj nie unosił się w powietrzu i nie poruszał bezgłośnie, ale teraz, po wprowadzeniu tych super autobusów co i rusz słyszę od swojej matki, iż cóż z tego, że wejście do autobusu jest niskie, skoro zajęcie miejsca wymaga wspiania się do niego po drabinie ! Rozumiem, że dla starszych, o których troka była jednym z argumentów Frankiewicza, przewidziane są miejsca stojące na niskiej podłodze - a silni i młodsi bez wysiłku odpoczną sobie "na wysokościach".
  • brat_maupy Re: Metropolia dostanie miliony na tramwaje! 31.03.11, 12:39
   Pomijając wszystkie nasze lokalne pyskówki i dywagacje o ekologii (BTW elektrownie nie emitują związków aromatycznych, nie smrodzą nam prosto w nos!) zauważmy, że wróble ćwierkają o nowych pomysłach w Unii, by ROZWIJAĆ transport szynowy i stopniowo odchodzić od transportu samochodowego. Dotyczy to przewozów towarowych i komunikacji miejskiej!
   Innymi słowy: to czego ZF nie potrafił załatwić (wyrzucenie TIRów z centrum i naprawa tramwajów), załatwią dyrektywy unijne :-P
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka