Dodaj do ulubionych

Dostalem wczraj ...

13.02.20, 16:05
...tekst od syna,
"jestem teraz w powietrza"
Jak lecial samolotem do domu, no.
Obserwuj wątek
    • gryf-land1 Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 19:40
      dunajec1 napisał:

> ...tekst od syna,
      > "jestem teraz w powietrza"
      > Jak lecial samolotem do domu, no.
      🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

Takiemu to dobrze. U góry jakby z deczka mniejsza ciżba niż na drodze. No tak.... ✈️ siem ma samolot i kto bogatemu zabroni ? A my tu bidoki komunikacja miejska, albo swój środek lokomocji, a w najgorszym wypadku z buta.
      • dunajec1 Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 19:45
        No byl w delegaci , to samolotem tylko, chcialem tylko usmiechnac sie jak pisze po polsku, a przecie ani jednej godziny w szkole nie byl gdzie naszego jezyka by sie uczyl.
        Jeszcze tez mi sie przypomnialo, jak byl dzieckiem, wychodzimy z domu , bylo to w zime, a on wola , "...ale nasniegalo..."jak sie tu nie rozesmiac?
        • gryf-land1 Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 19:54
          Aaaaaa .... a ja jak widzisz na to nie zwróciłem uwagi, tylko na stan zamożności i wcale nie złośliwie. Nie wiedziałem, że klikasz z daleka, bo skąd. A dziecki rzeczywiście potrafią swoją rozmową rozbroić i to nie tylko te maluchy. Te większe też. 😀
            • gryf-land1 Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 20:37
              leziox napisał:

> My tu już od lat piszemy, że Dunajec w Hameryce mieszka, niedaleko wielkich jez
              > ior, w piwnicy ma whisky a w ogrodzie grizzly, za sąsiadów Indian a za prezyden
              > ta Trumpa.
              🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

Ale od września ja tego nie doczytał. Nigdzie nie pisało. Noooo ... to takiemu też dobrze ! Nie to co u mnie. Woda pod prysznicem , gorzała w lodówce, miśki w Śląskim ZOO, sąsiedzi póki co ok, a tylko wstyd za Maliniaka, ale nie ja go wybierałem.
        • coco.franelka Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 19:58
          big_grin to tak jak małe dziecko... mówi jak umie, po swojemu i trzeba się domyślać o co mu chodzi big_grin Ale tu trzeba sprawiedliwie powiedzieć, że PISZE PO POLSKU - bo mówić jest łatwiej. I widać czyja to zasługa! Brawo rodzice!
          • leziox Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 20:32
            Znam przesiedleńców z Mazur, którym nie chciało się dzieciom uczyć polskiego. Dzieci dorosły, teraz żałują że nie rozmawiają po polsku, bo nie tak dawno byli w Polsce i oczywiście trochę rozumiały co się mówi, ale same nie mogły gadać. No zwykłe zaniedbanie, chociaż nie rozumiem dlaczego dzieciaków nie wychowali dwujęzycznie.
            • coco.franelka Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 20:49
              Nie uczyli polskiego dzieci, bo może wydawało im się, że lepiej żeby nie odróżniały się od dzieci niemieckich... bo mogą ich palcem pokazywać, albo przezywać? A może po prostu Niemcy wrócili do domu, do swojej Ojczyzny więc po co uczyć obcego już dla nich języka?
              • leziox Re: Dostalem wczraj ... 13.02.20, 20:53
                To nie byli Niemcy. Poza tym nikt tu nikogo nie pokazuje palcami, Turcy, Rosjanie, wszystkie inne narodowości nie wstydzą się tego, skąd przyszli, dzieci urodzone tutaj np. gadają po niemiecku bez akcentu oraz dodatkowo w swoim języku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka