Dodaj do ulubionych

A DŁUG POLITYCZNY SPŁACĄ KOSZTEM PRAW KOBIET

21.10.20, 07:21
krytykapolityczna.pl/kraj/trybunal-konstytucyjny-aborcja-zakaz-przylebska/
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: A DŁUG POLITYCZNY SPŁACĄ KOSZTEM PRAW KOBIET 22.10.20, 18:41
   Pan Orliński napisał na swojej stronie na fejsie:

   Przypomnienie - nigdy nie było żadnego "kompromisu aborcyjnego", tak jak nie było kompromisu konkordatowego, kompromisu religiowszkolnego, kompromisu grabieżomajątkowego, kompromisu kryciopedofilskiego ani kompromisu homofobicznego. Kościół po prostu w latach 80. kilkakrotnie udzielił symbolicznegp wsparcia opozycji, udostępniając niektóre ze swoich licznych nieruchomości na głódówki i inne protesty. Dawni opozycjoności do dziś za to płacą dywidendy, naszym kosztem.

   Tamtejsze wsparcie opozycji to najlepsza inwestycja KK od czasu krucjat. Ale może wybierzmy wreszcie kogoś nieskażonego etosiarstwem?


   *****

   Koniec cytatu.
  • oby.watel A co by było gdyby? 23.10.20, 14:37
   Wieszanie psów na PiSie to tchórzostwo, strach przed spojrzeniem prawdzie w oczy. Gdyby na czele Trybunału konstytucyjnego stał niezależny sędzia, Rzepliński czy Zoll, to wyrok byłby inny? Nie! Byłby dokładnie taki sam. Protestować kobiety powinny nie przed siedzibą prezesa wszystkich Polek i Polaków, ale przed siedzibami utytułowanych fundamentalistów religijnych. Zol przyznaje bez owijania w bawełnę, że już raz w 1997 roku wydał podobny wyrok i teraz też by wydał taki sam.

   Swoim poglądom w tej sprawie dałem wyraz w 1997 roku, gdy Trybunał Konstytucyjny pod moim przewodnictwem orzekł, że aborcja z powodów społecznych jest niekonstytucyjna. Bliskie jest mi w tym wypadku niemieckie prawodawstwo, które nie zgadza się na aborcję ze względu na uszkodzenie płodu. Uważam jednak, że matek, które decydują się na taki krok nie powinno się karać
   • oby.watel Re: A co by było gdyby? 23.10.20, 14:42
    Warto zauważyć, że już w 1997 roku Zolle i inni niezależni sędziowie pokazali jaką komuszki z fundamentalistami religijnymi pod wodzą Episkopatu wysmażyli Polkom i Polaczkom Konstytucyjkę. Nie jest z nią zgodne nic, co nie jest zgodne z doktryną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka