Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    28.06.21, 14:52
    No to się porobiło z tymi nowymi propozycjami od resortu klimatu w kwestii rozliczeń prosumentów. Nie podoba mi się to a chciałem w przyszłym roku kupić sobie taką instalację do 8 kWp i teraz nie wiem czy to się jeszcze będzie opłacać, czy to ma sens?
    Obserwuj wątek
      • markzuk33 Re: dom z pv 29.06.21, 17:13
        Według mnie jeszcze wszyscy skorzystamy na tej zmianie. Chciałbym też sam dysponować 100 % swojej wyprodukowanej energii, dlaczego mam oddawać za darmo 20 czy 30% haraczu i jeszcze płacić za przesył. Wiadomo nowe przepisy coś zabierają ale i daja nowe możliwości.Dostajemy opcję sprzedaży swojej energii i kupowania np. zielonej energii. Niedługo gdy wejdzie w życie taryfa dynamiczna nie trzeba będzie kupować najdroższej energii z węgla brunatnego tylko tańszą zieloną, która nie jest obarczona horrendalnymi certyfikatami i corocznymi podwyżkami. Mam instalację prawie 10 kWp która zrobiłam mi dość dobra firma Synergio i powiem wam, ze jeśli będzie taka możliwość to sam przejde i zaakceptuję nowe warunki, które może wejdą w życie w przyszłym roku. Sam zdecyduję gdzie kupię energie której potrzebuję i komu sprzedam. Taka deregulacja rynku energii to krok w dobrym kierunku. Który mam nadzieję wyprze drogi prąd a ludzie będą chcieli kupuwać tańszy zielony prąd, a elektrownie w perspektywie będą się wygaszać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka