Dodaj do ulubionych

Ataki w depresji

17.03.22, 19:22
Cześć, chciałam uprzedzić że nie chodzi o mnie lecz o moją przyjaciółkę. Pewnego razu siedziała piła herbatę i zaczęła cała drętwieć, nie mogła się ruszyć wszystko zaczęło ją boleć, trzeba było wezwać pogotowie bo myśleliśmy że to udar . Panowie z pogotowia powiedzieli ze myślą że jest to nerwica , dali leki na uspokojenie, jakieś rozkurczowe i przeszlo . Kolejny raz zdarzyło się to około miesiąc później, identycznie . Znowu pogotowie znowu było powiedziane ze to od nerwicy . Przyjaciółka w końcu wybrała się do lekarza, przepisał hydroksyzyne. Ataki całkowicie ustąpiły. Później zeszła w ciążę więc odstawiła leki , w czasie ciąży ani 4 miesiące po porodzie ataki nie występowały. Aż do teraz . Objawy jakie ma to np duszności, wrażenie że nie może złapać oddechu , trzęsą się jej ręce jak i drętwieją, uczucie guli w gardle , zawroty głowy, ma wrażenie jakby zjezdzalo jej na bok lewe oko . Dziś siedziała po prostu rozmawiała i nagle przestała czuć lewa stronę ciała. Wezwaliśmy pogotowie i pojechała do szpitala. Gdy znowu zaczęły pojawiać się ataki , wróciła do hydroksyzyny ale chyba przestała pomagać bo pomimo tego ze rano weźmie, pod wieczór może ją to złapać. Każdy mówi że to może być od nerwicy lub depresji lękowej. Naprawdę tak to wygląda w tych chorobach ? Dziękuję za odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • vermieter Re: Ataki w depresji 18.03.22, 14:48
      moonlight1999 napisała:

> Cześć, chciałam uprzedzić że nie chodzi o mnie lecz o moją przyjaciółkę.

co za różnica o kogo chodzi?
      interesujące, że te ataki występują zawsze w twojej obecności, przyjaciółka powinna przestać spotykać się z tobą
      • moonlight1999 Re: Ataki w depresji 18.03.22, 17:01
        Aa gdzie jest napisane że przy mnie występują zawsze ataki ? Na 20 ataków przy mnie było dwa razy . Więc proszę się nie wypowiadać jeżeli nie wiesz co i jak
    • mardaani.74 Re: Ataki w depresji 18.03.22, 14:56
      Ta osoba powinna zbadać tarczycę i pracę przytarczyc, i poziom witaminy D. Bo to mogą być ataki paniki a mogą nie być.
      • moonlight1999 Re: Ataki w depresji 18.03.22, 17:07
        Jak była zabierana do szpitala przez to , to miała badania krwi , tomograf głowy, rtg klatki piersiowej, usg brzucha . Wszystkie wyniki ma w porządku. Z resztą około miesiąc temu miała badania krwi na tarczyce i też wyszły w porządku. Ona nawet niczym się nie zdenerwuje , opisywała Mi to dużo razy . Siedzi I nagle ją to łapie. Przy mnie jak miała atak to po prostu siedziała piła herbatę I dosłownie nagle nie mogła oddychać, zaczęły jej drętwieć ręce i nogi . No po prostu strasznie to wyglądało . Ostatnio jechała po Syna do przedszkola to też strasznie duszno jej było, wysiadła z tramwaju , ale nie przeszlo . Zaczęły drętwieć ręce No i była potrzebna karetka . Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że to depresja lękowa . Gdy przed ciążą brała hydroksyzyne Ataki w ogóle się nie zdarzały , może na pół roku raz czy dwa takie lekkie . Aa teraz potrafi mieć dwa razy w tygodniu pomimo tego że wróciła do hydroksyzyny . Chciałam po prostu się dowiedzieć czy osoba chora na depresję bądź nerwice posiada takie objawy lub podobne i mogłaby się wypowiedzieć jak sobie radzi itd
        • xawery39 Re: Ataki w depresji 19.03.22, 07:53
          Czy ta pani miewała też napady migreny z aurą , napady częstoskurczu połączone ze skokami cśnienia krwi lub inne objawy ze strony serca ? Polecam przeczytanie artykułu w internecie Mark W. Green Bóle głowy na ten temat .
          • moonlight1999 Re: Ataki w depresji 19.03.22, 08:57
            Ogólnie Ona jest niskociśnieniowcem , zazwyczaj ma niskie ciśnienie , w domu sobie nie mierzy ale u lekarzy ma zawsze niskie . Co do głowy to bardzo często ją boli , ale jak była przed wczoraj w szpitalu z powodu ataku to powiedziała tak ze widzi czasem jak przez mgle i ma wrażenie że oko jej zjeżdża . Miała konsultacje okulisty i okazało się że ma sporą wadę wzroku , to nie wiem czy to może nie od tego głowa ją boli. Aa co do serca to mówiła że nie raz miała wrażenie że np serce jej biję aa nagle czuje jakby dosłownie na chwile się zatrzymało i zaczynało bić normalnie . Często bolało ją pod lewa piersią przechodziło przez obojczyk, bark i aż na plecy ale w szpitalu zdiagnozowali że to może być rwa barkową, i teraz rzadziej na to narzeka
            • mardaani.74 Re: Ataki w depresji 19.03.22, 21:45
              Proponuję w takim razie pilną konsultację psychiatryczną. Lęki napadowe przybierają taką postać, w zasadzie potrafią "udać" każdą chorobę. Ciąża i połóg są często "wywoływaczami" takich problemów. Lek napadowy to może też być składowa depresji.
              • moonlight1999 Re: Ataki w depresji 20.03.22, 09:23
                Na szczęście umówiła się do psychiatry, i wizytę ma na wtorek . Mam nadzieję że wizyty i być może jakieś leki pomogą jej
                • xawery39 Re: Ataki w depresji 10.07.22, 18:15
                  A jak odróżnić napad panicznego lęku od napadu częstoskurczu ?
    • mardaani.74 Re: Ataki w depresji 11.07.22, 11:34
      Tak jeszcze raz to przeczytałam i w sumie są to też objawy tężyczki utajonej, czyli za niskiego poziomu magnezu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka