Dodaj do ulubionych

Kim jest Latkowski..

22.05.20, 17:17
Kim jest Sylwester Latkowski? Reżyser został skazany za wymuszenie rozbójnicze
Reżyser pod koniec lat dziewięćdziesiątych został skazany na karę dwóch lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze (był wtedy prezesem firmy brokerskiej). W więzieniu spędził w sumie 19 miesięcy. Wcześniej Sylwester Latkowski poszukiwany był w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. W latach 1993-1998 ukrywał się w Federacji Rosyjskiej. Wydał wtedy powieść dokumentalną "Wozacy".
Po "To my, rugbiści" zajął się reżyserią filmu "Blokersi", której głównym tematem jest polskie środowisko hip-hopowe. Później wydane zostały dokumenty "Gwiazdor" o Michale Wiśniewskim czy "PUB 700" o Leszku Możdżerze. Później ponownie wrócił do dokumentów. Powstały wtedy filmy o sytuacji aresztów śledczych ("Śledczak") i niemocy władz w ściganiu pedofilów, na przykładzie siatki pedofilskiej z Dworca Centralnego w Warszawie ("Pedofile").
Od lat współtworzy też programy na zlecenie Telewizji Polskiej. W 2010 roku zaczął pracę we "Wprost" jako dziennikarz, z czasem awansował na stanowisko szefa newsroomu serwisów internetowych. Od 2013 do marca 2015 roku był redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost". Od 2015 roku jest redaktorem naczelnym serwisu internetowego Kulisy24.
Po raz pierwszy z polityką związał się w 1989 roku, kiedy założył pierwszy w województwie elbląskim Komitet Obywatelski "Solidarność". Na początku lat 90. zajmował się kampanią wyborczą braci Kaczyńskich - powiedział w rozmowie z naTemat Piotr Pytlakowski, który od lat współpracuje z Sylwestrem Latkowskim.

--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 22.05.20, 17:33
      - Do filmu, który nic nie odkrywa (powiela śledztwo, które się odbyło), dołączona jest wypowiedź autora, który w orbitę kryminalnych zachowań wkłada szereg powszechnie znanych osób. Następuje pewna dysproporcja, bo te osoby nie są udokumentowanie w filmie, tylko były w tym pięknie położonym miejscu, gdzie pewnie bywały dziesiątki czy setki tysięcy osób. Sam film nie wskazuje na ich bezpośrednią naganność zachowań, zostają jednak napiętnowane, uczyniono z nich współodpowiedzialnymi kryminalnego procederu - podkreśla Dubois.

--
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 22.05.20, 19:13
      Andrzej Chyra został przedstawiony w filmie "Nic się nie stało" jako jeden z bywalców klubu Zatoka Sztuki w Sopocie, gdzie miały odbywać się praktyki na tle pedofilskim. Po emisji dokumentu aktor wyraził oburzenie na zachowanie Sylwestra Latkowskiego, zarzucając mu manipulację opinią publiczną. "Gdybym wtedy wiedział, że z tym miejscem są związane tak potworne rzeczy, to nigdy bym tam nie wszedł" - zapewnił na Instagramie.

--
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 22.05.20, 19:19
      Kilka lat temu przechodząc wraz z partnerką i dzieckiem w godzinach przedpołudniowych plażą w Sopocie, postanowiliśmy zatrzymać Sie i...

..napić kawy, czy choćby wody, na tarasie Zatoki Sztuki. Gdybym wtedy wiedział, że z tym miejscem są związane tak potworne rzeczy, to nigdy bym tam nie wszedł. Wtedy niestety nie wiedziałem. Pogoda tego dnia, jak na koniec lata, była wyjątkowo piękna. Niestety taras był zamknięty. Bardzo szybko podszedł do nas ktoś z obsługi. Przedstawił kawiarnię jako ważne miejsce na kulturalnej mapie Sopotu. Następnie zapytał, czy bym się nie zgodził zrobić zdjęcia z poparciem dla dalszego działania kawiarni. Zgodziłem się. Popieram zazwyczaj wszystko, co może pomóc w jak najszerszym propagowaniu i funkcjonowaniu kultury. Nie miałem najmniejszego pojęcia, jaki był faktyczny motyw tego działania

--
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 22.05.20, 21:01
      Stara rzymska maksyma brzmi: "Ei incumbit probatio, qui dicit, non qui negat", czyli "Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza". Jeśli coś twierdzisz, to wyłóż dowody. Latkowski dowodów nie wykłada.

Przekaz płynący z reportażu filmowego należy oceniać szeroko. Poza samym filmem prawne znaczenie ma to, jak był promowany przez TVP ("pedofilia wśród celebrytów") oraz jak wyglądała dyskusja w studio po emisji.

--
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 22.05.20, 21:34
      Latkowski teraz nagraj drugą część z Kuchcińskim w roli głównej z kolegami jak wykorzystuje nieletnie Ukrainki. Skoro zacząłeś to skończ chyba że zlecenie "swoich" nie obejmowalo...

--
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 22.05.20, 22:06
      teleshow.wp.pl/nic-sie-nie-stalo-stalo-latkowski-gwiazdy-tvp-zatoka-sztuki-nazwiska-6513262541043329a

Bywali tam tez ludzie z..TVP, ale ich zdiec nie zamieścił. Co za fałsz i obłuda.

--
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 24.05.20, 18:12
      Przez wiele lat nie był związany ze środowiskiem filmowym, a prowadził własne przedsiębiorstwa oraz imał się przeróżnych zajęć. Pięć lat ukrywał się w Rosji. Latkowski był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Na kanwie swojej ucieczki do tego kraju napisał powieść dokumentalną "Wozacy".

--
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 24.05.20, 18:25
      - W ciągu dwóch tygodni złożę pozew przeciwko panu Latkowskiemu. Czuję się przez niego potwornie skrzywdzony. Przez pewien czas byłem obrońcą Krystiana W., ale niczym sobie nie zasłużyłem, żeby być również posądzanym o pedofilię. Nigdy nie chodziłem do Zatoki Sztuki. Zazwyczaj, gdy gdzieś wychodziłem w Sopocie, to miałem na sobie bluzę z kapturem i krótkie spodenki, więc nawet ze względu na strój nikt by mnie do Zatoki Sztuki nie wpuścił. Teraz ze sprawą Krystka nie mam już nic wspólnego, a film Latkowskiego jest na bardzo niskim poziomie dowodowym - zapowiada adwokat w rozmowie z "Faktem".

Czemu Giemza chce pozwać Latkowskiego? Chodzi o moment w filmie "Nic się nie stało", w którym pojawia się fragment kultowego internetowego virala "Tak się podrywa dziewczyny".

To ponad czterominutowy filmik, w którym młody Giemza wygłupia się i udaje, że próbuje poderwać dziewczynę na jednej z dyskotek. Teksty typu "helo bejbe", "140 na klatę biorę" czy "jeżdżę golfem dwójką" weszły na stałe do słownika trójmiejskich imprezowiczów.

- Ten filmik, który krąży na YouTube, został nakręcony w 2006 r., jeszcze przed moją aplikacją i był formą skeczu, który nakręciliśmy razem z kolegami. To pewnego rodzaju inscenizacja i każdy inteligentny człowiek domyśli się, że to był tylko żart. Film jednak trafił do sieci i został odebrany tak, a nie inaczej. Kiedyś jeszcze starałem się usuwać te nagrania, ale teraz nie mam już nad tym kontroli - mówi tabloidowi mec. Paweł Giemza.

--
    • mala200333 Re: Kim jest Latkowski.. 26.05.20, 20:51
      Latkowski trzy razy zonaty, z przeszloscia odsiadki za rozboj etc. Wrecz krysztalowa moralnie postac, zrobil film bez zadnych dowodow i na zasadzie jego logiki to mozna nawet prezydenta Sopotu oskarzyc o wspoprace z pedofilem bo wydal pozwolenia itd. Nie wykorzystal w ogole kasy od TVP i skonczyl na oskarzaniu wszystkich znanych gazetowych antypisowskich "Elit" zgodnie z zalozeniem o pedofilie bez zadnych faktow. Obiektywnie dla mnie - Paranoja. Wiec pytam o co chodzi???

Czytaj więcej na film.interia.pl/raporty/raport-nic-sie-nie-stalo/newsy/news-sylwester-latkowski-znow-atakuje-borysa-szyca,parametr,najczesciej_czytane,iwa_source,najczesciej_czytane,nId,4517723#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka