Dodaj do ulubionych

O Obajtek...

07.03.21, 20:14
Z netu:
Zarzuty panu Obajtkowi postawiła prokuratura panie Duda nie opozycja. Dziwnym trafem jak pis doszło do władzy to prokuratura wycofała akt oskarżenia. A wystarczyło doprowadzić sprawę do końca a i nie kraść. Pan Obajtek kupił 2 rezydencje na które dostał miliony od aktualnych ministrów. Z pensji wójta dodam. A co do Orlenu. Akcje spółki spadły o 40% - wystarczy spojrzeć na akcję Orlenu na giełdzie. Dlug Orlenu w 2015r to było 792 miliony. W 2020 roku ponad 12 miliardów. Niestety większość Polaków tego nie wie lub nie chce wiedzieć. Niszczycie ten kraj i kłamiecie wbrew faktom. Taka jest prosta do sprawdzenia prawda o waszej władzy
Obserwuj wątek
  • jerzy_55 Re: O Obajtek... 07.03.21, 21:41
   Z netu:
   na zabytkowym rynku w Lanckoronie grupa wielbicieli Obajtka przekrzykiwała posła Sowę. Wyzywała od kłamców. Najgłośniej krzyczał obecny wójt Tadeusz Łopata.
   A poseł Sowa informował, że "Tylko w 2012 r. D. Obajtek wydał siedmiokrotnie więcej od tego, niż wpłynęło na jego konto", a wybudowanej przez Obajtka willi nie znajdziemy w jego oświadczeniu majątkowym, bo … przepisał na mamusię smile)))))))))))))))))))))))))))))))))))


   Prezes ARMiR buduje na Rynku w Lanckoronie piętrową willę. Sąsiedzi oburzeni
   Bartłomiej Kuraś
   27 października 2016

   Daniel Obajtek, z nominacji PiS prezes ARiMR, na zabytkowym rynku w Lanckoronie w miejscu wyburzonego parterowego domu buduje piętrową willę. - To oburzające, że dostał zgodę - skarżą się sąsiedzi.

   Budowę na rogu lanckorońskiego Rynku i ul. św. Jana trudno przeoczyć. Stawiany w szybkim tempie budynek góruje nad sąsiednimi domami.

   Z tablicy informacyjnej wynika, że inwestorem jest Daniel Obajtek, który ma w tym miejscu hprowadzić "odbudowę, przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku jednorodzinnego z instalacjami, rozbiórkę budynku gospodarczego oraz części muru oporowego".

   Nieruchomość w Lanckoronie

   Obajtek od stycznia tego roku jest prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej był wójtem Pcimia, którego prezes PiS Jarosław Kaczyński stawiał za wzór samorządowca. Nazywał go w kampanii wyborczej "Daniel wszystko może Obajtek". Mimo że na szefie ARiMR ciążą zarzuty korupcyjne z czasów pracy w samorządzie, a także narażenia na straty firmy Elektroplast, gdy był jej pracownikiem. Sprawy ciągle rozpatruje wymiar sprawiedliwości.

   Obajtek trzy lata temu kupił nieruchomość na zabytkowym rynku w Lanckoronie. - To był niewielki, parterowy domek. Powstający obecnie w tym miejscu budynek jest dużo okazalszy od tamtego i nie nawiązuje do charakteru pierwowzoru - ocenia Zofia Oszacka, była wójt gminy, która w 2013 r. sprzedała nieruchomość.

   Rynek Lanckorony podlega ochronie konserwatorskiej, dlatego skalą inwestycji oburzeni są sąsiedzi, którzy protestują przeciwko budowie. - Nie mieści się w głowie, jak ktoś może budować w tym miejscu tak wielki dom z taką nadbudową - oburza się jeden z sąsiadów, właściciel parterowego budynku, który przeciwko prezesowi ARiMR skierował sprawę do sądu.

   Zabawki i pomoce dla przedszkolaków

   - Pan Obajtek od jakiegoś czasu pojawia się w naszej miejscowości. Urzędowo, jako prezes ARiMR. Nie wiedzieliśmy, skąd tak nagłe zainteresowanie szefa państwowego urzędu naszą miejscowością, aż tu nagle zaczął prędko rosnąć spory dom na rynku, który budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Można odnieść wrażenie, że pan prezes ma tu jakieś szczególne względy - uważa Krzysztof Chorąży z lanckorońskiego Stowarzyszenia "Mieszkańcy Razem".

   Faktycznie, prezes Obajtek ostatnio bardzo interesuje się Lanckoroną. Wiosną z pieniędzy ARiMR przedszkolakom z tej gminy przekazał zabawki, książki i pomoce dydaktyczne.

   Na oficjalnej stronie internetowej gminy Lanckorona, rządzonej przez PiS, znajdują się podziękowania za "ufundowanie prezentów przez Daniela Obajtka". Na początku października prezes uczestniczył w uroczystości przekazania sztandaru jednej z gminnych szkół.

   Konserwator zabytków wydał zgodę

   Czy to oznacza, że chce zamieszkać lub inwestować w Lanckoronie? - Nie zamierzam ujawniać prywatnych planów. Dom w Lanckoronie buduję zgodnie z prawem. To prawda, że jeden z sąsiadów próbuje wstrzymać budowę, ale to czysta złośliwość z jego strony. Żaden urząd nie zakwestionował prac - podkreśla prezes Obajtek.

   Jego rodzina inwestuje w nieruchomości. Kupiła m.in. pensjonat-restaurację Szlacheckie Gniazdo w Kopalinie w gminie Choczewo nad Morzem Bałtyckim, którego właścicielem formalnie został brat szefa ARiMR. Ośrodek sponsorował m.in. dożynki w Choczewie, za co podziękowania odbierał Daniel Obajtek.
   Jan Janczykowski, wojewódzki konserwator zabytków, przyznaje, że jego urząd wydał zgodę na prowadzenie prac budowlanych w Lanckoronie na nieruchomości, której właścicielem jest Obajtek.

   - Inwestor otrzymał zgodę na nadbudowę, ale jedynie w formie poddasza o charakterze mieszkalnym. Jeśli okaże się, że prace są prowadzone niezgodnie z projektem, będziemy interweniować - zapowiada Janczykowski.
   krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20896723,rosnie-willa-w-lanckoronie-daniel-obajtek-buduje-zgodnie-z.html
    • jerzy_55 Re: O Obajtek... 07.03.21, 21:44

     studioopinii.pl/archiwa/132107

     Piotr Rachtan: Taka gmina, czyli o malarstwie Beaty, wójcie Pcimia i złowrogim Feliksie
     2015-10-12.

     Pamiętacie pewnie, jak kandydatka na premierkę wałkiem na długim kiju malowała z zapałem ścianę szkoły w Pcimiu, a do towarzyszących jej licznych dziennikarzy mówiła zasmucona, że w ten sposób zastępuje bezczynność gnuśnego rządu, który uniemożliwia pcimskim dzieciom rozpoczęcie 1 września nauki w czystych i wyremontowanych klasach?
     (...)Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej pozostała bez wsparcia władz.
     Ale nie tych w Warszawie, tylko tych w Urzędzie Gminy.

     Wójt Obajtek zamiast, jak każdy samorządowiec, remontować szkołę za pieniądze z budżetu gminy, to wolał nakręcić, nakłamać i wyciągnąć kasę ( 550 tys.) od państwa (MEN).
     Już wtedy potrafił „organizować” kasę na remonty.
  • mala200333 Re: O Obajtek... 08.03.21, 10:13
   Śledczy podejrzewali, że Obajtek jako wójt Pcimia przyjął łapówkę od Macieja C., ps. "Prezes", szefa zorganizowanej grupy przestępczej
   Gdy w 2015 r. władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość, śledztwo zostało odebrane ostrowskiej prokuraturze i przekazane do jednostki w Piotrkowie Trybunalskim
   W czerwcu 2017 r. sprawa grupy "Prezesa" trafiła do sądu w Sieradzu, jednak już bez wątków związanych z Danielem Obajtkiem. Ten robił już wtedy dużą karierę
   Później zlikwidowano z mocą wsteczną możliwość złożenia zażalenia na cofnięcie sprawy. To pomogło Obajtkowi
  • mala200333 Re: O Obajtek... 15.03.21, 20:01
   Dzisiaj zdecydowaliśmy, że powołamy specjalny zespół śledczy w ramach klubu Koalicji Obywatelskiej, w który skład wejdą posłowie, którzy zajmowali się kontrolami poselskimi w polskim państwie. Na czele stanie Marek Sowa. Ten zespół będzie działał, aż sprawą zajmą się niezależne służby - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk.
   • mala200333 Re: O Obajtek... 15.03.21, 20:03
    Na czele Orlenu stoi człowiek, który w żaden sposób nie może wyjaśnić pochodzenia swojego majątku, który wydawał więcej, niż zarabiał - powiedział szef klubu KO Cezary Tomczyk
    Tomczyk zaznaczył, że otrzymał list od pełnomocnika Daniela Obajtka. - Byłem przekonany, że są tam oświadczenia i wyjaśnienia pana Obajtka, tymczasem pan Obajtek wysłał nam groźby - powiedział
    Marek Sowa przedstawił - jak powiedział - nowe fakty w sprawie majątku Daniela Obajtka. Poinformował, że dotarł do oświadczeń majątkowych obecnego prezesa Orlenu z lat 2003 i 2004, gdy był radnym gminy Pcim
  • mala200333 Re: O Obajtek... 15.03.21, 20:10
   Na konferencji prasowej Tomczyk zaznaczył, że on i poseł Sowa otrzymali list od pełnomocnika Daniela Obajtka. - Byłem przekonany, że są tam oświadczenia i wyjaśnienia pana Obajtka, tymczasem pan Obajtek wysłał nam groźby, że jeśli nie przestaniemy zajmować się jego osobą, będziemy musieli zapłacić 50 tys zł. Panie prezesie Obajtek, czy panu jeszcze nie jest mało? - pytał polityk.
  • mala200333 Re: O Obajtek... 15.03.21, 20:18
   Brat Daniela Obajtka wyszedł do posłów KO. "Nie po to ciężko pracuję, żebyście happeningi robili"
   Poinformował, że dotarł do oświadczeń majątkowych obecnego prezesa Orlenu z lat 2003 i 2004, gdy był radnym gminy Pcim. W okresie tym zarabiał od 4 do 6 tys. zł. - W tym oświadczeniu nie ma ujawnionych niektórych nieruchomości i mieszkań, o których opinia publiczna została poinformowana - powiedział Sowa. - Nie ma np. 70-metrowego mieszkania w Myślenicach, które Daniel Obajtek nabył w 1999 r. - wskazał poseł KO. - Czyli już wówczas Obajtek ukrywał majątek, tak jak ma to miejsce dziś - ocenił.

   Ponadto, mówił Sowa, w roku 2005 Obajtek nabył działkę za 80 tys. zł, a ze wspólnikami nabył dwie działki w Piwnicznej za 100 tys. zł, kupił też drugie mieszkanie w Myślenicach za 130 tys. zł.

   Sowa zaznaczył, że w ostatnich dniach otrzymał bardzo dużo informacji. - Kilkadziesiąt działek jest przedmiotem naszego skrupulatnego sprawdzania. Kiedy będziemy znali pełne szczegóły, w kolejnych dniach prawda o Obajtku ujrzy światło dzienne - podkreślił poseł.

   Taśmy Daniela Obajtka. O co chodzi?

   W ostatnim czasie media opublikowały serię materiałów dotyczących Daniela Obajtka. "Gazeta Wyborcza" w artykule Pawła Figurskiego i Jarosława Sidorowicza opublikowała ponad dwugodzinne nagranie rozmowy Daniela Obajtka z pracownikiem spółki TT Plast o imieniu Szymon. Nagranie pochodzi z 27 sierpnia 2009 r., gdy obecny prezes Orlenu był wójtem Pcimia. Obajtek wydaje pracownikowi TT Plast polecenia, ustala kwestie urlopowe czy też zleca rozmowy z klientami. Prezesem konkurencyjnej firmy Elektroplast był w tym czasie jego wuj, Roman Lis.
  • mala200333 Re: O Obajtek... 17.03.21, 20:34

   p.
   Gość
   Wysłany: Dzisiaj 11:11
   Obajtek, znajoma brata i Zatoka Aniołów. Prezes Orlenu odkupił pensjonat od burmistrza Łeby
   Krzysztof Katka
   17 marca 2021
   trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26888065,daniel-obajtek-otworzyl-zatoke-aniolow-w-lebie.html

   I taka ciekawostka, pasująca do wczorajszego Czarno na Białym ( podział na "naszych i waszych" - czyli, jak rząd rozdzielił między samorządy pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a chodzi o kilkanaście miliardów złotych.)

   Tu na zdjęciu:

   24.10.2018 r. Burmistrz Miasta Łeby Andrzej Strzechmiński oraz Wójt Gminy Choczewo Wiesław Gębka, Wójt Gminy Krokowa Adam Śliwicki, jak również Dyrektor Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomiej Obajtek podpisali porozumienie partnerskie o współpracy w zakresie rozwoju turystyki, promocji, ochrony środowiska, kultury, edukacji i wiedzy. Porozumienie to przyczyni się do dalszego rozwoju regionu i wzmocni pozycję gmin jako lidera turystyki na pomorzu środkowym.   Choć dyrektor Bartłomiej Obajtek miał do wyboru wszystkie gminy turystyczne Pomorza, to do współpracy wybrał li i jedynie:
   1) – gminę Choczewo – gdzie Szlacheckie Gniazdo i inne Obajtkowie interesy
   2) - gminę Krokowa – gdzie wójt z PiS, a jak się poszuka to i jakieś grunty zaradni pewnie nabylismile
   3) Miasto Łebę z Zatoką Aniołów
  • jerzy_55 Re: O Obajtek... 18.03.21, 10:34
   Lista nieruchomości, które prawdopodobnie należą do Daniela Obajtka, robi się coraz dłuższa. Poza mieszkaniami, domami i willami znajdują się na niej również pensjonaty i domki letniskowe, w których każdy może wynająć pobyt.
  • mala200333 Re: O Obajtek... 19.03.21, 17:10
   Daniel Obajtek otworzył w Łebie pensjonat i restaurację Zatoka Aniołów. Burmistrz Łeby sprzedał nieruchomość prezesowi Orlenu za 1,7 mln zł. Pensjonat prowadzi teraz bliska znajoma brata Obajtka, która jest jednocześnie prezesem miejskiej spółki - pisze "Gazeta Wyborca".

   Jak czytamy, burmistrz nadmorskiej Łeby Andrzej Strzechmiński od wielu lat był właścicielem restauracji i pensjonatu BD w centrum Łeby. W grudniu 2019 r. wraz z żoną sprzedali jednak interes dzisiejszemu prezesowi Orlenu. Cenę ustalono na 1,7 mln zł.

   Strzechmiński powiedział gazecie, że BD było wystawione na sprzedaż od 5 lat. - Nie mamy dzieci, a gdy moja żona przeszła na emeryturę, to zdecydowaliśmy się na sprzedaż - podkreślił.

   "Wyborcza" wyjaśnia, że po tym, jak nieruchomość zmieniła właściciela, pensjonat i restauracja zostały gruntownie wyremontowane. Zmieniła się też nazwa - na Zatoka Aniołów. "Lokal prowadzi w ramach swojej działalności gospodarczej Julia Tomicka, dobra znajoma brata prezesa Orlenu – leśniczego Bartłomieja" - czytamy.
   Daniel Obajtek ma pensjonat w Łebie
   Przy okazji Tomicka jest też prezesem należącego do miasta Portu Jachtowego w Łebie Sp. z o.o. Tymczasem - jak przypomina dziennik - szefowie miejskich spółek nie mogą prowadzić własnych działalności gospodarczych.


   Zapytany o to burmistrz Łeby odpowiedział, że to rada nadzorcza zatrudnia prezesa, a on ma nadzór właścicielski. - W radzie nadzorczej zasiada czterech prawników i przewodniczący rady, który jest adwokatem, wydał opinię, że pani prezes może taką działalność prowadzić. W oparciu o taką opinię nadal pani prezes kieruje spółką - podkreślił Andrzej Strzechmiński.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka