Dodaj do ulubionych

Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech

19.01.06, 14:13
Pierwsze miejsce prawie jak zawsze od 30lat dla tego samego samochodu.
www.autobild.de/aktuell/meldungen/artikel.php?artikel_id=10600&artikel_seite=1

Jak mozna bylo sie spodziewac nowa stylistyka BMW przynosi efekty ale
marne , kluczowy model tej marki BMW3 sprzedaje sie kiepsko {chyba
wkrotce fl go czeka } mimo tego te pod wzgledem technicznym to chyba
najlepszy samochod w klasie ale ta stylistyka musila go polozyc.
Audi wypiera Mercedesa i BMW notujac wzrost sprzedazy dla
najwazniejszych modeli przy jednoczesnym spadku BMW i Mercedesa
Historyczny moment -po raz pierwszy Audi A6 wyprzedzilo Mercedesa i BMW w
klasie wyzszej!

Sprzedaz w/g marek
www.autobild.de/aktuell/meldungen/artikel.php?artikel_id=10600&artikel_seite=5
Obserwuj wątek
    • dr.verte Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 14:37
      BMW jak BMW ale najbradziej na łeb na szyje poleciał Merc,tylko A-klasa go
      trzyma dobrze.
      • moherowybereciaz Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 20.01.06, 00:07
        co ty pleciesz chopie! jak merc poleciał? chyab dziś nie srałeś....

        wejdź na drugi link!!! zanim coś piszniesz!
    • waskes29 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Europie 19.01.06, 16:50
      Tu sprzedaz poszczegolnych marek w Europie
      www.motofakty.pl/artykul/europejczycy_kupili_troche_mniej_aut.html?ses_mf=
    • emes-nju Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 16:54
      Ale ci niemcy glupi! Skoda na 10 miejscu! Wstyd! :-P
    • kszyrztow Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 16:58
      nie chciałem być złym prorokiem, więc umiarkowanie trzymałem gębę zamkniętą,
      ale pare razy wyrwało mi się na temat stylistyki nowej 3-ki. Jak widać, nie
      tylko mi się nie podoba.
      • emes-nju Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 17:34
        kszyrztow napisał:

        > nie chciałem być złym prorokiem, więc umiarkowanie trzymałem gębę zamkniętą,
        > ale pare razy wyrwało mi się na temat stylistyki nowej 3-ki. Jak widać, nie
        > tylko mi się nie podoba.


        Przylaczam sie. Dodam tez, ze z calej nowej twarzy BMW najlepiej trawie wlasnie 3. Co do reszty sie nie wypowiadam, bo moderator bedzie musial interweniowac :-)
    • non_plus_ultra Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 17:46
      Nie zalamuj sie ta sprzedaza 3er w Niemczech. Dopiero od konca wrzesnia
      dostepna byla 3 touring a wiec tylko 3 miesiace a ta stanowi duzy %. Poza tym 3
      coupe i cabrio to stare modele i w tym roku wchodza nowe.
      Inna sprawa ze w koncu 2005 wprowadzili dopiero wiecej wersji silnikowych i to
      tych naslabszych a co za tym idzie najtanszych i najchetniej kupowanych.

      No i zapomniales o rabatach Audi z pierwszej polowy 2005.

      Liczy sie ogolna liczba sprzedanych aut i tu konkurencja jest daleko w tyle:
      Mercedes ponad 200.000 a Audi moze nawet 500.000.

      W USA sprzedaja wiecej aut jak w Niemczech.

    • przemekthor Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 17:47
      Moj sasiad z przeciwka w 2004 kupil bmw 320i, jeszcze poprzedniej generacji,
      ale z pelnym wypasem. Zaraz, jak tylko wyszla nowa trojka, stara sprzedal (z
      ogromna strata, jak mniemam) i kupil nowe 320i, z takim samym wypasem. Zamienil
      stryjek - podziwiajac przez moment oba auta stojace obok siebie nie moglem sie
      oprzec wrazeniu, ze to nowe wyglada jak koreanski produkt - koreanski dizajn,
      koreanska jakosc lakieru (piekny patern, jak na pomaranczy). Szkoda, ze bmw
      poszlo w taka strone.
      • non_plus_ultra Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 17:51
        Akurat w ten lakier jak na pomaranczy nie wierze - idziemy o zaklad?

        A cala reszta to rzecz gustu i mody ktora caly czas sie zmienia. E46 wyglada
        juz troche "zakurzone" przy E90 chociaz dalej pieknie zwlaszcza z M-Pakietem.
        • przemekthor Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 19.01.06, 20:14
          > Akurat w ten lakier jak na pomaranczy nie wierze - idziemy o zaklad?

          Nie ma takiej potrzeby - syfiasta pomarancza jak na polonezie. Jest i juz.
        • habudzik Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 10:44
          non_plus_ultra napisał:

          > Akurat w ten lakier jak na pomaranczy nie wierze - idziemy o zaklad?

          Niektórzy producenci oferują za słona opłata prawdziwy matowy lakier w swoich
          samochodach.
          • non_plus_ultra Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 11:52
            > Niektórzy producenci oferują za słona opłata prawdziwy matowy lakier w swoich
            > samochodach.

            Lakier Boysenberry Metallic - fioletowy/granatowy - w zaleznosci od kata
            padania swiatla i natezenia zmienia farbe.

            Ale to nie ma nic wspolnego ze "skorka pomaranczy" bo to akurat oznacza zle
            polozony i wysuszony w kabinie lakier.
            • habudzik Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 12:00
              non_plus_ultra napisał:

              > > Niektórzy producenci oferują za słona opłata prawdziwy matowy lakier w sw
              > oich
              > > samochodach.
              >
              > Lakier Boysenberry Metallic - fioletowy/granatowy - w zaleznosci od kata
              > padania swiatla i natezenia zmienia farbe.
              >
              > Ale to nie ma nic wspolnego ze "skorka pomaranczy" bo to akurat oznacza zle
              > polozony i wysuszony w kabinie lakier.

              Wiem wiem. Miałem pomarancze na Jettcie
    • greenblack Audi rządzi! 19.01.06, 18:01
      A3 przed 1. A4 przed 3 i C-klasą, a przecież 3 to nowość! A6 przed 5 i E-klasą.
      • non_plus_ultra 1.BMW 2. Mercedes 3. Audi 19.01.06, 19:58
        USA - sprzedaz 2005:
        www.manager-magazin.de/unternehmen/artikel/0,2828,393592,00.html
        1. BMW 267.000
        2. Mercedes- Benz 224.421
        3. Audi 83.066

        Dodam tylko ze tu sprzedaje sie BMW 3er od 325i czyli zadne low cost version

        sprzedaz ogolna za caly 2005 :

        1. BMW 1.126.000
        2. Mercedes- Benz 961.600
        3. Audi 829.100
    • karakalla Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 12:25
      Nie wiem, czy BMW 5 nie zaszkodził trochę dość słaby wynik w testach ENCAP, wydźwięk propagandowy tych z trudem zdobytych **** nie był najlepszy, a chyba wielu ludzi poważnie rozważa bezpieczeństwo bierne.
      • non_plus_ultra Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 12:35
        Zwlaszcza to bierne bezpieczenstwo - ochrona pieszego - jest wazna?
        Za to i za swoje plastikowe np blotniki, Clio bylo "najbezpieczniejsze w
        swojej klasie".

        Jak dla mnie niektore parametry z tych testow NCAP nie maja znaczenia.
        • karakalla Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 13:46
          non_plus_ultra napisał:

          > Zwlaszcza to bierne bezpieczenstwo - ochrona pieszego - jest wazna?

          Jako bierne bezpieczeństwo definiuje się ochrone pasażerów przez elementy konstrukcji pojazdu i systemy redukujące skutki powstałego wypadku. Ochrona pieszego dla niektórych może być ważna - wolą w pewnych sytuacjach gościa poturbować niż zabić (albo chociaż łudzić się że tak będzie).

          > Za to i za swoje plastikowe np blotniki, Clio bylo "najbezpieczniejsze w
          > swojej klasie".

          Co ma Clio do wiatraka? Potencjalny kupiec BMW 5 porównuje je z Audi A6, Mercedesem E, Lexusem GS, które są w klocki "bezpieczeństwo bierne" lepsze.

          > Jak dla mnie niektore parametry z tych testow NCAP nie maja znaczenia.

          Twój suwerenny wybór.
    • d7d Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 13:17
      1. VW - 621.978 - normalne
      2. Opel, GM - 349.504 - dziwne ! ten "najgorszy z niemieckich" na drugim
      miejscu?
      3. Mercedes - 343.895
      4. BMW - 290.969
      5. Audi - 248.765
      6. Ford - 246.814
      7. Renault - 167.718 - "kiepski francuz" tak wysoka ma sprzedaż w Niemczech
      8. Toyota, Lexus - 134.768 - znakomity japończyk za renaultem ?
      9. Peugeot - 118.038 - kolejny "kiepski francuz" tak wysoko ?
      10. Skoda - 102.216
      11. Citroen - 72.472
      12. Mazda - 70.154 - dopiero 12 kolejny japończyk !

      W Polsce opinie na temat jakości nie pokrywają się z kolejnościa sprzedaży w
      Niemczech.
      Czyli mamy własne zdanie! :)
      • waskes29 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 13:24
        d7d napisał:


        >
        > W Polsce opinie na temat jakości nie pokrywają się z kolejnościa sprzedaży w
        > Niemczech.
        > Czyli mamy własne zdanie! :)

        REaczej nie mamy tyle pieniedzy ,jak zobaczysz statystyki jakie samochody
        uzywane sprawadzaja Polacy to stwierdzisz ze jednak sie poprawie pokrywaja.
        • d7d Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 13:45
          mam na myśli opinie na temat opla, francuzów i japończyków na temat ich jakości
          i niezawodności kreowane m.in. w tym forum a wyniki sprzedaży w niemczech (nie
          w polsce)
          • waskes29 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 13:57
            d7d napisał:

            > mam na myśli opinie na temat opla, francuzów i japończyków na temat ich
            jakości
            >
            > i niezawodności kreowane m.in. w tym forum a wyniki sprzedaży w niemczech
            (nie
            > w polsce)

            Tu sie zgodze , zreszta wiedza motoryzacyjna w Polsce przypomina osiagniecia
            naukowe afrykanskich plemion.
            Nie ma drugiego takiego kraju gdzie kierujac sie statystykami bezawaryjnosci
            kupuje sie samochody.
            Trudno mi zrozumiec np. duza popularnosc bardzo przecietnego ,kiepsko
            wykonanego Yarisa bo w niczym nie wyprzedza on konkurentow.
    • caesar_pl Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 14:07
      Samochodem roku wedlug czlonkow ADAC jest Passat,na drugim miejscu BMW 3,pod wzgledem jakosci Yaris,Mazda 6 i Audi 2,marka roku zostalo BMW przed Mercedesem i Porsche.Nagrody za innowacje - 1 miejsce Mercedes za metode oczyszczanie spalin w dieslach,druga tez Mercedes za Nachtsicht-Assistenten i 3 BMW za Aktivlenkung.
      Czyli to samo co by wybrala wiekszosc Polakow po za tym forum...
      • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 14:55
        VW Polo sprezedalo sie wiecej niz A6, E-klasy, BMW5, BMW1. Cos kiepskie te
        auta. Astra bije BMW3 i A4. Oj kiepsciutko.
        • waskes29 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:06
          wowo5 napisał:

          > VW Polo sprezedalo sie wiecej niz A6, E-klasy, BMW5, BMW1. Cos kiepskie te
          > auta. Astra bije BMW3 i A4. Oj kiepsciutko.

          A gdzie sa amerykanskie samochody -sa wogole ?
          Nastepny nawiedzony ktory twierdzi ze europejczykow nie stac na amerykanskie
          samochody.
        • habudzik Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:07
          Ty akurat o liczbach nie powinieneś pisać bo mijasz się z prawdą i robisz
          niepotrzebne zamieszanie .
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=34996483&a=35080612
          • devote Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:11
            czemu tak dobre japsy sa tak nisko ?
            • habudzik Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:14
              devote napisał:

              > czemu tak dobre japsy sa tak nisko ?

              Bo to zwykle tak jest że to coś dobrze żre a potem nagle zdycha i nikt nie wie
              dlaczego.
          • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:14
            Nigdy nie twierdzilem, ze Niemcow nie stac na amerykanskie auta. Co do VW to
            poczytajcie sobie wypowiedzi szefa VW. Gdyby VW dobrze sobie radzil to by nie
            potrzebowal pomocy Porsche. W tym cytacie nie ma nieprawdy wcale. Roznica
            miedzy nami jest taka, ze Waskes walczy z bezkrytycznym uwielbieniem aut
            japonskich. I ma racje czasami. Ja natomiast bardzo lubie role adwokata diabla.
            • habudzik Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:16
              Ale nie pisz nieprawdy.
            • waskes29 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:25
              wowo5 napisał:

              > Nigdy nie twierdzilem, ze Niemcow nie stac na amerykanskie auta.

              Tu przepraszam pomylilem Ciebie z kims innym.

              Co do VW to
              > poczytajcie sobie wypowiedzi szefa VW. Gdyby VW dobrze sobie radzil to by nie
              > potrzebowal pomocy Porsche. W tym cytacie nie ma nieprawdy wcale.

              Ale to nie mialo nic wspolnego z tym ze VW ma klopoty finasowe , obawiano sie
              tylko wrogiego przejecia akcji przez obce podmioty.Zdaje sie ze VW caly
              czs odnotowyje zyski nie takie jak toyota ale jednak.
              • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:34
                VW zarabia glownie na finansowaniu. Nigdzie nie pisalem, ze VW jako calosc
                przynosi straty. Czytaj uwazniej.
                • habudzik Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:39
                  wowo5 napisał:

                  > VW zarabia glownie na finansowaniu. Nigdzie nie pisalem, ze VW jako calosc
                  > przynosi straty. Czytaj uwazniej.

                  Ale sugerjesz że Europa motoryzacynie ma sie ku upadkowi a ostatni gasi światło.
                  Jest jednak niemal odwrotnie .
                  • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:47
                    habudzik napisał:

                    > wowo5 napisał:
                    >
                    > > VW zarabia glownie na finansowaniu. Nigdzie nie pisalem, ze VW jako calos
                    > c
                    > > przynosi straty. Czytaj uwazniej.
                    >
                    > Ale sugerjesz że Europa motoryzacynie ma sie ku upadkowi a ostatni gasi
                    światło
                    > .
                    > Jest jednak niemal odwrotnie .
                    Przyrost naturalny w Europie jest bliski zera. W Niemczech i Wloszech jest
                    negatywny. W nastepnych dekadach liczba ludnosci w Europie bedzie malala, chyba
                    ze bedzie duzy wzrost liczby emigrantow, na co sie wcale nie zanosi, albo
                    ludzie zaczna miec wiecej dzieci, na co sie tez nie zanosi. Rynek samochodowy w
                    wiekszosci panstw zachodniej Europy jest nasycony i nie bedzie wzrostu
                    sprzedazy. Polska to co innego. By dorownac sprzedazy na glowe w Europie
                    Zachodniej w Polsce powinno sie sprzedawac przynajmniej 1 milion aut nowych
                    rocznie. Niestety nie zanosi sie, ze to szybko nastapi. Duzy wzrost sprzedazy
                    samochodow w tej chwili jest mozliwy tylko w Azji (poza Japonia, ktora jest w
                    podobnej sytuacji co Niemcy).
                • waskes29 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 15:50
                  wowo5 napisał:

                  > VW zarabia glownie na finansowaniu. Nigdzie nie pisalem, ze VW jako calosc
                  > przynosi straty. Czytaj uwazniej.

                  Ale VW nie ponosi strat na produkcji samochodow i skoro stale zwieksza
                  ilosc produkowanych samochodow i sprzedaz {zwlaszcza w Europie} i przynisi
                  zyski to jakim cudem mialby upasc.
                  • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 16:04
                    Zwiekszanie ilosci nie swiadczy o tym, ze zarabia na nich. Nowy Golf jest
                    drozszy w produkcji od starego, a ceny poza Polska za bardzo nie wzrosly.
                    Phaeton to zupelna finansowa klapa. Szklana fabryka w Dreznie, ktorej moce
                    produkcyjne wykorzystywane sa w malym stopniu. W USA VW traci ponad miliard
                    euro rocznie. Rosnaca sprzedaz moze ale nie musi swiadczyc o dochodowosci.
                    Jezeli na przyklad tracicz 100 euro na kazdym samochodzie to im wiecej
                    wyprodukujesz tym wiecej stracisz. VW podobnie jak GM ma bardzo wysokie koszty
                    stale i musi produkowac. Zwolnienia pracownikow w Niemczech sa bardzo
                    kosztowne, a w przypadku VW prawie niemozliwe.
                    • waskes29 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 16:16
                      wowo5 napisał:

                      > Zwiekszanie ilosci nie swiadczy o tym, ze zarabia na nich. Nowy Golf jest
                      > drozszy w produkcji od starego, a ceny poza Polska za bardzo nie wzrosly.
                      > Phaeton to zupelna finansowa klapa. Szklana fabryka w Dreznie, ktorej moce
                      > produkcyjne wykorzystywane sa w malym stopniu. W USA VW traci ponad miliard
                      > euro rocznie. Rosnaca sprzedaz moze ale nie musi swiadczyc o dochodowosci.
                      > Jezeli na przyklad tracicz 100 euro na kazdym samochodzie to im wiecej
                      > wyprodukujesz tym wiecej stracisz. VW podobnie jak GM ma bardzo wysokie
                      koszty
                      > stale i musi produkowac. Zwolnienia pracownikow w Niemczech sa bardzo
                      > kosztowne, a w przypadku VW prawie niemozliwe.

                      Ale czytalem ze VW nie ponosi strat na produkcji samochodow tylko
                      ostatnio w wyniku kilku bledow znacznie spadly zyski .
                      VW przez ostanie kilka lat kupil skode, seata ,laborghini,RR{odsprzedany
                      BMW}, Bantleya ,Bugatti ,zwiekszyla udzialy w Porsche -tak sie zachowuje firma
                      ktora chyli sie ku upadkowi?
                      Do tego wprowadzil duzo nowych modeli ktorych opracowanie kosztuje ,jeszcze 5
                      lat temu VW byla w doskonalej kondycji finansowej teraz ma chwilowo gorszy
                      okres,ale nie notuje spadku produkcji tylko wzrost wiec wprowadzajac
                      mechanizmy naprawcze szybko powinna wyjsc na prosta, a GM od kilku lat noruje
                      straty i doklada do interesu.
                      • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 16:23
                        Oto cytat jezeli mi nie wierzysz:
                        Volkswagen, Europe's largest carmaker, could axe up to 30,000 jobs or almost a
                        third of its German workforce in a drive to cut costs and boost profits
                        launched yesterday by Wolfgang Bernhard, the new head of its loss-making VW
                        brand. Czyli jednak przynosi straty. Audi jest dochodowe, Skoda tez. VW i Saab
                        przynosza straty. GM ma problemy, poniewaz ma za duzo mocy produkcynych
                        poswieconym SUV-om, a za malo samochodom osobowym, ktore sprzedaja sie dosyc
                        dobrze. Na niektore, jak Pontiac Solstice popyt przewyzsza podaz.
                        www.buzzle.com/editorials/9-12-2005-76665.asp
                        • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 16:32
                          Nastepny cytat:
                          "For the third-quarter, however, the Volkswagen Brand Group posted an operating
                          loss of $65 million as earnings fell far short of analysts expectations of a
                          $135 million profit. The Audi Brand Group reported a profit of $350 million,
                          but again the earnings were smaller than expected as its luxury business
                          continued to feel pressure from competition in Europe."
                          www.thecarconnection.com/Auto_News/Auto_News/Profits_Down_Across_the_Industry.S175.A9576.html
                          Czy dalej uwazasz, ze pisze nieprawde?
    • grzek Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 17:08
      Dlaczego Niemcy kupują chętniej samochody awaryjne/usterkowe przynajmniej w
      ocenie tego forum. W Polsce przecież to frajerstwo.
      • devote Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 17:47
        bo polak jest gut a reszta swiata to debile :)
        • wowo5 Re: Wyniki sprzedazy w roku 2005 w Niemczech 21.01.06, 18:15
          Nie. Usterkowosc jest tylko jednym z kryteriow jakimi ludzie kieruja sie przy
          zakupie auta. Dla niektorych moze byc sprawa zupelnie drugorzedna. Jezeli
          zmieniasz auta co 3-lata to niemal kazde wspolczesne auto nowe nie powinno ci
          sprawiac wiekszych problemow, szczegolnie jezeli masz gwarancje na te trzy
          lata. Jezeli masz zamiar pojezdzic autem znacznie dluzej, a wiekszosc Polakow
          sie tu kwalifikuje to raczej wolisz kupic auto mniej zawodne. W niektorych
          krajach serwis jest bardziej fachowy niz w innych i ludzi stac jest na
          prawidlowe serwisowanie. W Polsce niestety roznie z tym bywa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka