Dodaj do ulubionych

Koalicja PO - LPR - PSL i po PiS.

01.10.07, 23:10
W ostatnich wyborach parlamentarnych głosowałem na Donalda Tuska, a
parlamentarnych na jakiegoś młodego kandydata z PO do Sejmu i
Stanisław Michalkiewicza do Senatu (polecam jego stronę
www.michalkiewicza.pl, którą często odwiedzam).

Dla Polski najlepsza byłaby koalicja PO - LPR - PSL.

LPR od dawna była za liberalizmem gospodarczym, a teraz z UPR
przekonała się do niego jeszcze bardziej.

Przez wiele lat głosowałem na kandydatów UPR mimo że wiedziałem, że
to stracony głos. Dawałem w ten sposób wyraz swoim liberalnym
przekonaniom gospodarczy.
Teraz głos na UPR nie jest stracony.
Głosujcie więc na LPR, by powstała dobra kolicja dla Polski. Artur
Zawisza jest w naszym okręgu na pierwszym miejscu.
Ja będę szukał rodzynków z UPR.


Pozdrawiam

Jerzy Krajewski
Obserwuj wątek
    • jerzykrajewski7 Liberalne poglądy Giertycha 01.10.07, 23:19
      Bliżej nam do Margaret Thatcher niż etatystów
      "Potrzebna jest stabilizacja nie tylko przepisów podatkowych, ale
      prawa w ogóle. LPR poprze roczne vacatio legis na zmiany dotyczące
      danin publicznych. W gospodarce w zasadzie wystarczyłoby nie
      przeszkadzać przedsiębiorcom. Trzeba zwiększyć zakres wolności
      gospodarczych. Za dużo jest w Polsce koncesji i licencji ", od lat
      twierdzi Roman Giertych, przywódca LPR.
      Bliżej nam do Margaret Thatcher niż etatystów

      Z Romanem Giertychem, liderem LPR, rozmawia Jerzy Krajewski

      Redakcje miesięcznika “Finansista” i Radia PiN prowadzą kampanię na
      rzecz wprowadzenia do art. 217 Konstytucji RP zapisu, że zamiany w
      przepisach dotyczących podatków i innych danin publicznych wchodzą w
      życie minimum w rok po ich opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.* Czy LPR
      poparłaby w Sejmie takie rozwiązanie?

      Potrzebna jest stabilizacja nie tylko przepisów podatkowych, ale
      prawa w ogóle. Ustawy są w Polsce zbyt często nowelizowane. Czasami
      uzasadnieniem nowelizacji jest argument, że przepisy dotyczące danej
      dziedziny dawno nie były zmieniane. To jest jakiś absurd. LPR poprze
      roczne vacatio legis na zmiany dotyczące danin publicznych, ale nie
      w tej kadencji Sejmu. Ten parlament nie ma już bowiem mandatu do
      zmiany konstytucji.

      Za jakim podatkami opowiada się LPR?

      W naszym programie gospodarczym sprzeciwiamy się wprowadzeniu
      podatku katastralnego. Jesteśmy za obniżenie podatku VAT na
      materiały budowlane. Chcielibyśmy również obniżyć podatki osobiste
      (PIT) oraz dla firm (CIT).

      Jak chcecie obniżyć podatki przy tak dużym deficycie budżetowym?

      Najpierw trzeba zmniejszyć wydatki, głównie na administrację
      państwową, która jest za bardzo rozbudowana. Trzeba ograniczyć
      liczbę ministerstw do 8-9 oraz zmniejszyć liczbę ich pracowników.
      Podobnie trzeba uczynić w administracji samorządowej, która również
      jest rozbuchana.

      Program gospodarczy LPR odbierałem jako lewicowy, etatystyczny, a
      Pan wypowiada się jak liberał z Unii Polityki Realnej.

      LPR szuka rozwiązań najlepszych dla państwa polskiego. Ograniczenie
      administracji leży w jego interesie. Jest nam bliżej do Margaret
      Thatcher niż do etatystów

      Opowiadacie się jednak z utrzymanie w rękach państwa wielu
      strategicznych dziedzin.

      Tak, bo uważamy, że jest to korzystne dla nas. Jesteśmy przeciwni
      prywatyzacji sektorów strategicznych dla państwa jak: energetyka
      systemowa i sieci energetyczne wysokiego i średniego napięcia,
      główne sieci przesyłowe gazu, magistrale telekomunikacyjne,
      podstawowe kopalnie, lasy, strategiczne z mocy ustawy dla
      funkcjonowania państwa zakłady, transport lądowy (autostrady,
      koleje) i morski, główne porty, podstawowe źródła wody pitnej,
      zasoby kopalne, złoża surowców energetycznych, kopalin i zasobów
      odnawialnych. Uważamy też, że w obliczu globalizacji i koncentracji
      firm zagranicznych należy koncentrować polskie przedsiębiorstwa i
      polski kapitał bankowy. Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank
      Gospodarki Krajowej oraz Bank Ochrony Środowiska powinny stanowić
      jedną, silną strukturę kapitałową, polską, która powinna aktywnie
      uczestniczyć w procesach rozwoju gospodarczego Polski i inwestycjach.

      Jak chcecie pobudzić rozwój?

      W zasadzie wystarczyłoby nie przeszkadzać przedsiębiorcom. Trzeba
      zwiększyć zakres wolności gospodarczych. Za dużo jest w Polsce
      koncesji i licencji. Warto byłoby jednak wesprzeć inwestycje w
      infrastrukturę, na przykład za pomocą pożyczki w formie 20-letnich
      obligacji autostradowych. To rozkręciłoby gospodarkę. Dało jej
      impuls. Trzeba też uruchomić kredyty preferencyjne dla rolnictwa.

      Czy macie ekspertów, którzy zajmują się gospodarką? Kto miałby
      kierować ministerstwami, gdybyście wygrali wybory?

      Mamy ekspertów, ale nie chcę ujawniać ich nazwisk, by im nie
      szkodzić w ka­rierach.

      W referendum w sprawie wstąpienia Polski do UE większość Polaków nie
      poparła Waszego stanowiska przeciwnego akcesji. Rodacy chcą być
      częścią tej wspólnoty. Czy LPR pogodziła się z członkostwem Polski w
      UE?

      W demokracji trudno sprzeciwiać się większości. Jesteśmy jednak
      przeciwni dalszej integracji. Chcemy, by odbyło się w Polsce
      referendum w sprawie konstytucji unijnej i by w tym referendum
      Polacy opowiedzieli się przeciw tej konstytucji.

      Kiedy w Polsce powinno być wprowadzone euro zamiast złotego?

      Własna waluta i polityka pieniężna są podstawowymi atrybutami
      suwerenności. Jesteśmy więc przeciwni wprowadzeniu euro w Polsce.
      Chcemy utrzymania złotego. Być może w tej sprawie trzeba będzie
      również przeprowadzić referendum.

      Jaki jest Wasz stosunek do ustawy o lichwie?

      Byliśmy w Sejmie inicjatorami ograniczenia lichwy w polskiej
      gospodarce. Na wysokim oprocentowaniu pożyczek gotówkowych tracą
      głównie biedni ludzie, którzy nie mają kont bankowych, bo ich na to
      nie stać.

      Ostatnio w różnych miastach toczy się bitwa o handel w niedziele.
      Czy LPR myśli o systemowym rozwiązaniu tego problemu?

      Opowiadamy się za ustawowym zakazem handlu w niedzielę we wszystkich
      sklepach, z wyjątkiem aptek i stacji benzynowych. Podobnie jest w
      wielu krajach Europy Zachodniej. Chroni to interesy pracownicze oraz
      pozwala rodzinom święcić dzień święty.

      Część pracowników sklepów straci przez ten zakaz pracę.

      Sklepy muszą kiedyś sprzedać swe towary. Będą zatrudniały więcej
      osób w inne niż niedziela dni.

      Co może wyjawić komisja ds. Orlenu?



      Ma wyjaśnić podstawowe źródło korupcji w Polsce, pokazać niezdrowe
      relacje między światem polityki i gospodarki. To jest główne zadanie
      tej komisji. Mam nadzieję, że nasze działanie pozwoli na
      zafunkcjonowanie zasady równości w świecie biznesu, gdzie nie będą
      się liczyły układy, ale rzeczywiste zaangażowanie i praca
      przedsiębiorców.

      Nasz rozmówca
      Urodził się 27 lutego 1972 r. w Śremie. W 1994 r. ukończył
      Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa, a w
      1995 r. na Wydziale Historii. W latach 1989-1992 był założycielem i
      prezesem odrodzonej Młodzieży Wszechpolskiej, a w latach 1994-2001 -
      wiceprezesem Stronnictwa Narodowego. Od 2002 r. jest liderem Ligi
      Polskich Rodzin, a obecnie posłem na Sejm RP III kadencji z ramienia
      Ligi Polskich Rodzin. Jest autorem książek „Pod walcem
      historii", „Kontrrewolucja młodych", „Lot Orła" oraz „Możemy wygrać
      Polskę". Jest członkiem Klubu Parlamentarnego Liga Polskich Rodzin,
      przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami za Granicą i
      wiceprzewodniczącym Komisji Śledczej ds. Orlenu.


      Miesięcznik "Finansista" nr 9-10/2004

      * Redakcje miesięcznika “Finansista” i Radia PiN prowdziły tę akcję
      z inicjatywy Jerzego Krajewskiego, wówczas redaktora
      naczelnego "Finansisty", latem 2004 r.

      Nasz komentarz:

      Jeszcze raz publikujemy wywiad z Romanem Giertychem sprzed trzech
      lat, gdyż wiele osób nadal zaskoczonych jest jego liberalnymi
      poglądami, tak jak ja latem 2004 r. A lider LPR jest dość
      konsekwentny w tym, co głosi. Co prawda nie zrobił nic, by
      wprowadzić do Konstytucji zapis o rocznym vacatio legis, ale jest
      jedynym liderem dużej partii politycznej, który uważa, że warto taki
      rozwiązanie tam zapisać. Choćby z tego powodu warto przypomnieć
      jego opinie.

      Jerzy Krajewski


      źródło: www.gepardybiznesu.pl/content/view/810/107/
      • radwis Re: Liberalne poglądy Giertycha 02.10.07, 14:50
        drogi panie,

        takich lyberałów z tami lyberalnymy poglądamy to jest na pęczki u czerwonych
        pająków z lidu..

        po to by wprowadzić zasady liberalizmu gospodarczego nie wystarczy pewne
        obniżenie podatków i vatu na materiały budowlane..

        pan próbujesz na siłe przekanać ludność miejscową, że Roman G. to tęgi lyberał
        jest i basta, ale jeżeli pan myślisz, że wypisując coraz więcej bzdur zyskasz
        pan ich tyle dla LPR by przekroczyła 3%, to jesteś pan w grubem błędzie.

        pozdrawiam

        radwis
    • radwis Re: Koalicja PO - LPR - PSL i po PiS. 02.10.07, 14:43
      jerzykrajewski7 napisał:

      > W ostatnich wyborach parlamentarnych głosowałem na Donalda Tuska,
      coś pan najlepszego zrobił, głosował pan na ciamciaramcia!!!

      > i Stanisław Michalkiewicza do Senatu (polecam jego stronę
      to pan masz rzeczywiście niezły mętlik poznawczy, nie zauważył pan, że S.M.
      wyśmiewa się z PO oraz podejrzewa ją o korzenie "razwiedkowe" ??
      >
      > Dla Polski najlepsza byłaby koalicja PO - LPR - PSL.
      >
      > LPR od dawna była za liberalizmem gospodarczym,
      no, hihihi ale kabaret, pan to powinien występować w jakimś programie
      satyrycznym - peezel razem z liberałami, no po prostu komedia, JKM z agentami z PO,
      > a teraz z UPR
      > przekonała się do niego jeszcze bardziej.
      no co linijka pańskego tekstu, to większy ubaw - UPR idzie z LPR tylko dlatego,
      żeby się załapać do Sejmu, lub na darmowy czas wyborczy w tvp, opanuj się pan i
      spójrz przytomnie, ile pan masz lat :-P

      > Teraz głos na UPR nie jest stracony.
      oczywiście, że jest, a sprawę zawalił JKM już dawno, dał z siebie zrobić wariata
      i tak go ludzie i upr będą widzieć - jako oszołomów

      > Głosujcie więc na LPR, by powstała dobra kolicja dla Polski.
      no, ludzie komedia .....

      > Pozdrawiam
      ja też
      >
      > Jerzy Krajewski
      radwis :-P
    • zombi191 Re: Koalicja PO - LPR - PSL i po PiS. 04.10.07, 11:54
      Panie Krajewski
      Masz Pan głowę w chmurach a nogi w błocie.
      Zajmujesz się Pan wysoką polityką a nie potrafisz wyjaśnić politykę
      gminną. Jako dziennikarz i mieszkaniec Marek powinien Pan opisywać
      aktualną sytuację w gminie, wyciągać wnioski z prac radnych i
      burmistrza a nie przepisywać artykuły z innych gazet.


    • marecki.idiota obok tematu 05.10.07, 06:44
      Panie Jerzy,
      Miejscowy aktywista określił wyraźnie Pana powinności jako
      dziennikarza-mieszkańca Marek.
      Autor: zombi191 04.10.07, 11:54
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=450&w=69851153&a=69979977

      Dla przypomnienia, w skrócie:
      Pana powinnością jest:
      - potrafić wyjaśnić politykę gminna,
      - opisywać aktualną sytuację w gminie,
      - wyciągać wnioski z prac radnych i burmistrza,
      - nie przepisywać artykuły z innych gazet.

      I co Pan na to?
      Będzie się Pan "migał" czy usłucha przedstawiciela ludu?

      Pozdrawiam
    • jerzykrajewski7 Koalicja PO z PSL i po PiS. 21.10.07, 23:14
      PO wygrała. Gratulacje. Mój ulubieniec Giertych przegrał. Szkoda.


      Ale najważniejsze, że PiS zostanie odsuniety od władzy. Skończy się
      II Ubekistan.

      Wystarczy koalicja PO i PSL.


      Ten łobuz Jarosław Kaczyński pomylił się. Mógł spokojnie rządzić
      jeszcze dwa lata, ale chciał mieć więcej władzy i zakiwał się.
      Dobrze mu tak.

      Pozdrawiam

      Jerzy Krajewski
      • radwis Re: Koalicja PO z PSL i po PiS. 22.10.07, 09:59
        daj waść pokój, czemuż obrażasz ludzi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka