Dodaj do ulubionych

Padają jak muchy ...

28.09.08, 15:05
tak mnie naszła konkluzja po ostatnio zwiększonej liczbie reklam
banku AiG i zwiększonym nadzwyczajnie oprcentowaniu lokat. Niewiele
osób wie że AiG w USA w sumie już upadł a przejęcie 80% akcji przez
rząd to jedynie sposób na przedłużenie tej agonii. A ponieważ mamy u
siebie w Siedlcach ten bank ciekawy jestem ile osób zdaje sobie
sprawę jakie konsekwencje mogą być dla klientów tego banku :)
Zwiększone oprocentowanie jest prawdodpdobnie spowodowane ucieczką
klientów z banku , czy się mylę ?
Oczywiscie bank jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym ale
kwota zwracana przez BFG jest ograniczona no i do tego formalności
które będą musiały trwać chwile znim odzyska się swoje pieniądze.
Obserwuj wątek
    • efaster Re: Padają jak muchy ... 28.09.08, 15:36
      bambii napisał:
      > tak mnie naszła konkluzja po ostatnio zwiększonej liczbie reklam
      banku AiG i zwiększonym nadzwyczajnie oprcentowaniu lokat. Niewiele
      osób wie że AiG w USA w sumie już upadł a przejęcie 80% akcji przez
      rząd to jedynie sposób na przedłużenie tej agonii. A ponieważ mamy u
      siebie w Siedlcach ten bank ciekawy jestem ile osób zdaje sobie
      sprawę jakie konsekwencje mogą być dla klientów tego banku :)
      Zwiększone oprocentowanie jest prawdodpdobnie spowodowane ucieczką
      klientów z banku , czy się mylę ?
      Oczywiscie bank jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym ale
      kwota zwracana przez BFG jest ograniczona no i do tego formalności
      które będą musiały trwać chwile znim odzyska się swoje pieniądze.

Niewiem czy wiesz ale pada też Fortis Bank (właściciel Dominet
      banku), problemy ma też bank BPH (najprawdopodobnie kupi go mający
      60 % akcji GE), chwieje się też euro i pol - bank. Ta jesień
      zapowiada się bardzo interesująca :)
      • bambii Re: Padają jak muchy ... 28.09.08, 17:01
        > Niewiem czy wiesz ale pada też Fortis Bank

no tak słyszałem ale Belgowie zaprzeczają jakoby mieli problemy z
        płynnością , ale Dominet i Fortis będą jednym bankiem.
        A co AiG dofinansowanie w kwocie 80% wszystkich akcji to katastrofa
        co więcej znając życie amerykanie wydrukują te dolary na tą
        okoliczność. O problemach eurobanku i polbanku nie słyszałem (ten
        ostatni rozbudowuje swoje placówki)
          • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 28.09.08, 17:47
            Kochani,

mam wrażenie, że wiecie, że gdzieś dzwoni...
            ale raczej dosyć zabawne są te Wasze dywagacje :-))) Jakbym swoją ciocię i jej
            mądrości słuchał :-))))
            Bambi, podniesienie lokat wynika z zupełnie innych potrzeb, niż chęć utrzymania
            Klienta :-)

pozdrawiam cieplutko :-)
            • bambii Re: Padają jak muchy 28.09.08, 17:58
              > ale raczej dosyć zabawne są te Wasze dywagacje :-)))

a ktore ? ze Fortis ma kłopoty ? czy ze Dominet i Fortis będzie to
              jeden bank ?
              gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5740350,Fortis_znowu_w_opalach.html

a moze ze AiG nie ma kłopotów ?
              news.bbc.co.uk/2/hi/business/7620127.stm
              Polska spółka (czyli AiG Bank Polska) póki co nie ma kłopotów
              finansowych (ROE 43%) ale sądzę że bedzie je miała bo jest kojarzona
              z firmą z US - efekt domina.
              Głównym akcjonariuszem banku jest AIG Consumer Finance Group (czyli
              amerykanie)
              • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 28.09.08, 21:04
                bambii napisał:

Dominet i Fortis będzie to
                > jeden bank ?

Dominet i Fortis to jedna grupa kapitałowa, te dwa brandy będą sprzedawać od
                jednym "szyldem", ot i cała tajemnica :-)))

> a moze ze AiG nie ma kłopotów ?
                tak, AIG ma kłopoty, czyli tutaj właśnie jest dowód na to,że słyszałeś, że
                gdzieś dzwoni :-)))

tyle

pozdrawiam serdecznie :-)
                • bambii Re: Padają jak muchy 29.09.08, 06:41
                  > tak, AIG ma kłopoty, czyli tutaj właśnie jest dowód na to,że
                  słyszałeś, że
                  > gdzieś dzwoni :-)))

nie kumam, napisałem że AiG nie jest rozróżniany u nas(Aig to Aig).
                  Napisałem też że moim zdaniem przejęcie 80% akcji to katastrofa
                  (bankructwo). Napiałem też że Polską część bankową AiG (moim
                  zdaniem) dopadnie efekt domina. Ale logicznie myśląc jeśli
                  własciciel zbankturował to co się stanie (pomimo dobrej kondycji
                  polskiej spółki) z AiG w Polsce ? ano zostanie sprzedana i tu nie
                  trzeba być specjalistą od bankowości. Dla klientów może oznaczać to
                  perturbacje, a co się stanie jeśli przy tak dużej utracie płynności
                  na świecie nie będzie chętnych ?
                  Niestety drugi raz nie uzasadniłeś swojego stanowiska a jedynie
                  podważasz to co tu napisano, jak ja strasznie lubię takie
                  dyskusje :> mam wrażenie że wydaje Ci się że coś wiesz ;)
                  • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 29.09.08, 10:30
                    bambii napisał:
                    mam wrażenie że wydaje Ci się że coś wiesz ;)

Bambi, rozbawiłeś mnie znowu :-) Nie chcę Cię obrażać i dlatego
                    podchodzę z wielką wyrozumiałością do Twojej wiedzy na temat rynku
                    bankowego :-) Nie każdy musi znać się na wszystkim, prawda?
                    Chodzi mi tylko o to, że próbujesz zająć swoje stanowisko poznając
                    temat wyłącznie "po łebkach", co ciągle w swoich wypowiedziach
                    udowadniasz, a bronisz się w tych miejscach, w których jesteś,
                    nazwijmy to, najbliżej prawdy (czyt. AIG).
                    Oczywiście mogę zrobić Ci krótki kurs z ekonomii, a także zachowań
                    rynkowych w sektorze bankowym, ale to kosztuje ;-))) Niemniej może
                    poznałbyś podstawowe przyczyny podwyższania lokat :-))

Pozdrawiam serdecznie :-)
                    • bambii Re: Padają jak muchy 29.09.08, 10:49
                      >Nie chcę Cię obrażać i dlatego
                      > podchodzę z wielką wyrozumiałością do Twojej wiedzy na temat rynku
                      > bankowego :-)

no wiesz , tak sie składa że obie prace magisterskie jakie pisałem
                      dotyczyły sektora bankowego (temat pierwszy :"Zarządzanie ryzykiem w
                      banku komercyjnym" temat drugi :"Data minig w analizie kredytobiorów
                      indywidualnych") a od 12 lat jestem z nim związany w taki czy inny
                      soposó. Tak więc chętnie sie dowiem gdzie popełniłem błąd w tym co
                      napisałem wyżej.

> Niemniej może
                      > poznałbyś podstawowe przyczyny podwyższania lokat :-))

proszę Cie...... :))))))
                      • bambii Re: Padają jak muchy 29.09.08, 10:59
                        > > Niemniej może
                        > > poznałbyś podstawowe przyczyny podwyższania lokat :-))

:)))

" Od początku roku klienci Fortisa wycofali ze swoich kont ok. 5 mld
                        euro, co stanowi 3 proc. wszystkich depozytów banku."

biznes.onet.pl/0,1833673,wiadomosci.html
                        wiesz co to oznacza dla banku ?
                        • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 29.09.08, 11:14
                          bambii napisał:

> > > Niemniej może
                          > > > poznałbyś podstawowe przyczyny podwyższania lokat :-))
                          >
                          > :)))
                          >
                          > " Od początku roku klienci Fortisa wycofali ze swoich kont ok. 5
                          mld
                          > euro, co stanowi 3 proc. wszystkich depozytów banku."
                          >
                          > biznes.onet.pl/0,1833673,wiadomosci.html
                          > wiesz co to oznacza dla banku ?

Niech zgadnę, droższe kredyty??? :-)))))

bambi, zaczynasz się uczyć ;-) tak trzymać ;-)

pozdrawiam
                          :-)
                    • bambii Re: Padają jak muchy 30.09.08, 11:18
                      > Niemniej może
                      > poznałbyś podstawowe przyczyny podwyższania lokat :-))

nie przepadam za Skrzypkiem ale to jest to o czym ja piszę (i chyba
                      przestanę Ci tłumaczyć bo już mnie to przestaje bawić :)) )

"Jego zdaniem, w tej sytuacji banki będą zabiegać o klientów
                      proponując atrakcyjne lokaty,

w obawie przed rosnącymi kosztami utrzymania płynności finansowej."
                      ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29505,5749941,Skrzypek__Polske_czeka_powazne_spowolnienie.html

no ale i tak wiesz lepiej nic się nie dzieje , kilka przejęć i
                      tyle :))))
                • bambii Re: Padają jak muchy 29.09.08, 14:43
                  > tak, AIG ma kłopoty, czyli tutaj właśnie jest dowód na to,że
                  słyszałeś, że
                  > gdzieś dzwoni :-)))

a ci pewnie tez jedynie słyszeli ze "gdzies dzwoni" :

"Od początku sesji notujemy spadki, które są m.in. wynikami
                  informacji dotyczących Fortis oraz Bradford & Bingley"

gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,5745811,Gieldy_nurkuja__kolejne_banki_w_tarapatach.html

proponuje im szybki kurs ekonomi u pawelek.mar :)))
                  • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 29.09.08, 14:57
                    bambii napisał:

> > tak, AIG ma kłopoty, czyli tutaj właśnie jest dowód na to,że
                    > słyszałeś, że
                    > > gdzieś dzwoni :-)))
                    >
                    > a ci pewnie tez jedynie słyszeli ze "gdzies dzwoni" :
                    >
                    > "Od początku sesji notujemy spadki, które są m.in. wynikami
                    > informacji dotyczących Fortis oraz Bradford & Bingley"
                    >
                    > gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,5745811,Gieldy_nurkuja__kolejne_banki_w_tarapatach.html
                    >
                    > proponuje im szybki kurs ekonomi u pawelek.mar :)))

albo powinni przynajmniej czerpać wiedzę z "mądrości" sprzedawanych
                    na lokalnych forach :-))))

hej :-)
                      • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 30.09.08, 07:50
                        bambii napisał:

> > albo powinni przynajmniej czerpać wiedzę z "mądrości"
                        > sprzedawanych
                        > > na lokalnych forach :-))))
                        >
                        >
                        > czyli co ? kredyty zdrożały ? :))))))

od jakiegoś roku drożeją forumowiczu drogi, chociaż jeszcze nie w sposób
                        spektakularny :-))) Wiesz dlaczego?
                        Zlituj się i nie odpowiadaj, bo wiele młodych, podatnych organizmów czyta :-)))

hej :-)
                          • bambii Re: Padają jak muchy 30.09.08, 08:32
                            aaa i nie odpowiadaj bo inni czytają :))))))))
                            .... a dzisiaj Amplico Life natarcie robi w radio , klienci im
                            uciekają czy jak ? ( dla tych co nie wiedzą to spółka zależna AiG)
                          • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 30.09.08, 08:49
                            bambii napisał:

> forumowiczu drogi kredyty to teraz zdrożeją i to sporo :)

to chyba jest oczywiste i właśnie o tym ciągle piszę przyjacielu, a
                            ma to przecież pośredni związek z brakującą gotówką (i jeszcze
                            wieloma innymi rzeczami, rzecz jasna), który ma natomiast
                            przełożenie na walkę na wzrost oprocentowania lokat, mimo braku
                            wyrażnego sygnału z RPP :-)
                            Błędne koło? Zapewne :-)))
                            • bambii Re: Padają jak muchy 30.09.08, 08:59
                              no i zaczynasz pisać sensownie (a nie zbywasz), brakuje kasy na
                              rynku ot cała filozofia.
                              Natomiast dziwi mnie Twoje podejście do sytuacji na rynkach - bo
                              ciagle twierdzisz że nic się nie dzieje. Mogę rozumieć że bronisz
                              sektora w którym (albo dla ktorego) pracujesz, ale ludzie powinni
                              wiedzieć że nie jest dobrze. A skutki są coraz bliżej nas (vide
                              niemiecki Hypo). Pisanie że to nie ma wpływu na lokalny sektor
                              bankowy jest ...hmmmm (nie nazwę tego po imieniu). Popatrz jacy
                              własciciele są naszych banków i ilu z nich ma "toksyczne aktywa".
                              Cena pieniądza idzie do góry i mam wrażenie że to nie koniec
                              padających banków - czas na deglobalizację ?
                              Banki były w stanie wykreować 6 krotną ilość pieniądza niż wartość
                              towarów na całym świecie i to ten pieniądz (spekulacyjny) rozłożył
                              system.
                              Żeby było śmieszniej nie tylko banki się tym zajmowały ale też firmy
                              produkcyjne, wystarczy popatzeć na ich bilanse i zobaczyć że główne
                              przychody to przychody finansowe.
                              Tak czy inaczej sytuacja jest bardzo ciekawa.
                              • bambii Re: Padają jak muchy 30.09.08, 09:04
                                a i jeszcze jedno , nasze banki mają szanse skorzystania z
                                tzw. "renty zacofania", nie korzystały z tych nowoczesnych
                                instrumentów finansowych których jak widać nie rozumieli amerykanie
                                i nie potrafili ich wyceniać. No ale właścicielami większości
                                naszych banków są ci którzy korzystali z tych instrumentow (vide
                                Fortis)
                              • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 30.09.08, 10:23
                                bambii napisał:

> no i zaczynasz pisać sensownie (a nie zbywasz), brakuje kasy na
                                > rynku ot cała filozofia.

ja po prostu przełamałem się i dałem darmowy kurs :-))) Widzę, że
                                skuteczny, chociaż nie mam belfrowskich zapędów :-)))

> Natomiast dziwi mnie Twoje podejście do sytuacji na rynkach - bo
                                > ciagle twierdzisz że nic się nie dzieje.

nie twierdzę, że nic się nie dzieje, dzieje się...ja tylko podważam
                                przyczyny pewnych zachowań, które na tym forum zostały poruszane w
                                sposób "imieninowy" :-)))

Mogę rozumieć że bronisz
                                > sektora w którym (albo dla ktorego) pracujesz, ale ludzie powinni
                                > wiedzieć że nie jest dobrze.

nie bronię zadnego sektora, ale na pewno też nie jest tak jak
                                piszesz. Co pada jak muchy? Nastąpi kilka przejęć i po wszystkim,
                                kryzys widoczny jest od roku, więc tutaj tez nie ma specjalnej
                                niespodzianki. Pisanie o zagrożeniu lokat Klientów jest nonsensem,
                                to nie pierwsza połowa lat 90, to nie bank staropolski, ani inne
                                cuda. Bambi mamy inne czasy. W przyrodzie nic nie ginie :-)

A skutki są coraz bliżej nas (vide
                                > niemiecki Hypo).

Hypo był od dawna do przejęcia. Niewykluczone, że ktoś może nawet w
                                tym przypadku wykorzystał falę z USA :-)
                                Bardziej zaskakujący jest Fortis, bo tutaj zadziałała jakaś
                                niewyjasniona panika, nie do końca pokryta z realiami, nawet biorąc
                                pod uwagę, że w najbliższym czasie mieli trochę długów do spłacenia.
                                Jak to się ma w tym przypadku do Fortisa w Polsce? Nijak, wyniki
                                mają takie, że tylko pozazdrościć, nawet przy założeniu wypłacenia
                                złych kredytów to i tak MŚP im wszystko ciągnie ;-) z tym, że o
                                Fortisie też mówi sie od jakiegoś czasu, że to taka wydmuszka, aby
                                ją napompować i dobrze sprzedać :-))) Podobnie jak Alior. Oczywiście
                                to wszystko może być równie dobrze teorią spiskową :-)))

Pisanie że to nie ma wpływu na lokalny sektor
                                > bankowy jest ...hmmmm (nie nazwę tego po imieniu).

nazywaj, nazywaj i czytaj ze zrozumieniem obiektywnym, a nie tak jak
                                chcesz zrozumieć :-))) Masz wyjątkową łatwość do tego ;-)))) Ale
                                może nie wynika to ze złej woli, a raczej z niewiedzy, dlatego
                                wybaczam :-)))

Popatrz jacy
                                > własciciele są naszych banków i ilu z nich ma "toksyczne aktywa".
                                > Cena pieniądza idzie do góry i mam wrażenie że to nie koniec
                                > padających banków - czas na deglobalizację ?

Bambi, może kiedyś będziesz miał okazję przyjrzeć się z bliska
                                budżetom instytucjom finansowym i będziesz wiedział, że tak na
                                prawdę globalizacja już od dawna jest fikcją. Globalny jest brand a
                                nie portfel :-) Naturalnie nie zawsze, ale w większości, lub raczej
                                w wielu przypadkach tak jest :-)

> Banki były w stanie wykreować 6 krotną ilość pieniądza niż wartość
                                > towarów na całym świecie i to ten pieniądz (spekulacyjny) rozłożył
                                > system.
                                > Żeby było śmieszniej nie tylko banki się tym zajmowały ale też
                                firmy
                                > produkcyjne, wystarczy popatzeć na ich bilanse i zobaczyć że
                                główne
                                > przychody to przychody finansowe.
                                > Tak czy inaczej sytuacja jest bardzo ciekawa.

będzie dobrze :-) Tylko trochę oszczędniej i drożej ;-)))
                                  • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 30.09.08, 11:15
                                    emektb napisał:

> niby obaj w bankowości siedzicie a nic a nic się nie znacie na
                                    tym.
                                    > nie ma kasy, to trzeba wydrukować. to moja rada :))))))))

w tym kontekście nadchodzą złote czasy dla mennicy państwowej ;-)))
                                • bambii Re: Padają jak muchy 30.09.08, 11:11

> ja po prostu przełamałem się i dałem darmowy kurs :-))) Widzę, że
                                  > skuteczny, chociaż nie mam belfrowskich zapędów :-)))

czy skuteczny ? bo ja wiem , na razie wydałeś z siebie dźwięki a to
                                  za mało aby nazwać to nawet dyskusją, nie każde beknięcie jest
                                  wyrażeniem opinii :)))))

> nie twierdzę, że nic się nie dzieje, dzieje się...ja tylko
                                  podważam
                                  > przyczyny pewnych zachowań, które na tym forum zostały poruszane w
                                  > sposób "imieninowy" :-)))

to nie to miejsce aby opisywać wycenę opcji modelem Blacka-Scholesa
                                  czy Levyego :)

> Co pada jak muchy? Nastąpi kilka przejęć i po wszystkim

no nie wiem co to jest , ignorancja ? największa instytucja przejęta
                                  przez państwo (bo nikttego nie chciał wziąć) a Ty że "kilka przejęć".
                                  Sam zgodziłęś się ze mną (o dziwo) że kredyty zdrożeją co to oznacza
                                  chyba nie muszę tłumaczyć. Może nie odczujemy tego tak dotlkiwie jak
                                  UE bo mamy duży rynek wew. ale na pewno nie będzie to "klilka
                                  przejęć i po wszystkim"

> Hypo był od dawna do przejęcia. Niewykluczone, że ktoś może nawet
                                  w
                                  > tym przypadku wykorzystał falę z USA :-)

za dużo tych przygotowań do przejęć jakaś mania , albo spiskoa
                                  teoria :)

> nazywaj, nazywaj i czytaj ze zrozumieniem obiektywnym, a nie tak
                                  jak
                                  > chcesz zrozumieć :-)))

na razie to nie wypowiedziałeś się aby mógł dyskutować (oprócz
                                  powyzszego ) więc nie dajesz mi szansy do dyskusji, piszesz że nie
                                  działa bo co ? bo nie działa - to jest uzasadnienie.

Globalny jest brand a
                                  > nie portfel :-) Naturalnie nie zawsze, ale w większości, lub
                                  raczej
                                  > w wielu przypadkach tak jest :-)

Jak widać po kolejno padających bankach nie jest tak do końca jak
                                  piszesz. Ty się w tym banku marketingiem zajmujesz czy jak ? :)

> będzie dobrze :-) Tylko trochę oszczędniej i drożej ;-)))

po nocy jest dzień, ale konsekwencje tego odczujemy , wbrew temu że
                                  starasz się trywializować sytuację. To mi przypomina opinie Tobie
                                  podobnych "speców" od giełdy z początku tego roku , potwarzali jak
                                  mantrę że "tak tanio jeszcze nie było , musi wzrosnąć"

zdrowia !:)
                                  • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 30.09.08, 11:24
                                    bambii napisał:

> Sam zgodziłęś się ze mną (o dziwo) że kredyty zdrożeją

Bambii, ja się z Tobą nie zgodziłem, to Ty po porannej prasówce
                                    zrozumiałeś, że mam rację :-)))

>
                                    > po nocy jest dzień, ale konsekwencje tego odczujemy , wbrew temu
                                    że
                                    > starasz się trywializować sytuację. To mi przypomina opinie Tobie
                                    > podobnych "speców" od giełdy z początku tego roku , potwarzali jak
                                    > mantrę że "tak tanio jeszcze nie było , musi wzrosnąć"
                                    >
                                    > zdrowia !:)

bambii, coś cię zdenerwowało :-) Zupełnie niepotrzebnie :-))) Dasz
                                    radę, poczytaj jakąś lżejszą lekturę, hehe :-)))))

zdrówko :-)))
                                    • bambii Re: Padają jak muchy 30.09.08, 11:33
                                      > Bambii, ja się z Tobą nie zgodziłem, to Ty po porannej prasówce
                                      > zrozumiałeś, że mam rację :-)))

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=262&w=85256810&a=85331258
                                      kombinuj dalej ;)

> bambii, coś cię zdenerwowało :-)

nic, ale to tak jak z tym żydem modlącym się do ściany płaczu o
                                      pokój pomiędzy palestyńczykami - i żydami : jakbym mówił do
                                      ściany :))))

zdrowia !
            • aro333 Re: Padają jak muchy 28.09.08, 18:44
              Pwewnie Pawełek Mar Ty wiesz gdzie dzwoni lepiej od nas.Ale co z
              tego. zwykly człowiek majacy np. lokaty w takim AIG bedzie je
              kasował ot tak dla bezpieczeństwa. Nie sądzisz? A jak właśnie będzie
              miał miejsce efekt domina to co? Też powiesz, że nie ma probleU? Ja
              na bankowości się nie znam, ale tak na logike patrząc to może się
              też zle skonczyć w naszym kraju dla tego banku. Osobiscie jak bym
              mial tam swoją kase , to w poniedzialek probowałbym ją wycofac.
              • unitedk Re: Padają jak muchy 28.09.08, 19:25
                o problemach Aig slyszalem

teraz mam pytanie gdzie polecacie zalozyc lokate (oprocz aig i polbanku)

kwota (5 tys zl, na rok lub dwa lata)

wiem, ze kwota malutka ale lepiej zeby przyroslo z 200 zl przez rok niz mialobyc lezec w domu ( na pewno bym wydal)
                • nash_bridges Re: Padają jak muchy 29.09.08, 10:52
                  Jeśli chcesz mieć 100% pewności ochrony kapitału i do tego jeszcze pewien zysk
                  oraz jeśli możesz kasę zainwestować na 18 miesięcy to chyba wartko polecić
                  lokatę progresywną w PKOBP. Pewne 7% rocznie (minus podatek belki), a bank ten
                  oprócz gwarancji z BFG posiada jeszcze gwarancje państwowe. Licząc delikatnie
                  zyskasz 2% ponad inflację.

Zaraz ktoś napisze, że że obsługa jest beznadziejna i okropne kolejki. Wystarczy
                  podać opcję iPKO i korzystanie z usług bankowych staje się szybsze i
                  wygodniejsze :))
              • pawelek.mar Re: Padają jak muchy 29.09.08, 10:32
                aro333 napisał:

> Pwewnie Pawełek Mar Ty wiesz gdzie dzwoni lepiej od nas.Ale co z
                > tego. zwykly człowiek majacy np. lokaty w takim AIG bedzie je
                > kasował ot tak dla bezpieczeństwa. Nie sądzisz?

tak właśnie sądzę

A jak właśnie będzie
                > miał miejsce efekt domina to co?

bez obaw, takie dywagacje są dobre na regionalne forum ;-)))

pozdr

Też powiesz, że nie ma probleU? Ja
                > na bankowości się nie znam, ale tak na logike patrząc to może się
                > też zle skonczyć w naszym kraju dla tego banku. Osobiscie jak bym
                > mial tam swoją kase , to w poniedzialek probowałbym ją wycofac.
            • rosemary30 Ludzie panikują. Potrzebnie? 10.10.08, 19:41
              Podniesienie oprocentowania lokat wynika m. in. z tego, że banki potrzebują
              teraz "żywej" gotówki, bo ludzie trochę spanikowali, zaczęli wypłacać pieniądze.
              Wiem coś o tym, pracuję w jednym z większych siedleckich banków (z góry
              uprzedzam, że nie podam nazwy, sorki), codziennie wypłaty a to 300tys, a to 600
              tys czy nawet 2 mln nie mówiąc o mniejszych kwotach, a pieniądze nie leżą o tak
              sobie w banku, trzeba je zamawiać. Nie oznacza to jednak braku płynności, bo do
              tego bardzo, bardzo daleko. Wiem, ze każdy dba o swoje, ale trochę spokoju,
              naprawdę nie jest źle (wierzcie bądź nie)
    • bambii Re: Padają jak muchy ... 29.09.08, 08:09
      Fortis już też płaci wiecej za lokaty :))) :

www.bankier.pl/wiadomosc/Wiecej-na-polisie-lokacyjnej-w-Fortisie-1836774.html

ale mówią że nie zbankrutują :
      www.tvn24.pl/12692,1566364,0,1,fortis-bank-nie-zbankrutujemy,wiadomosc.html

choć ja piszą :
      "Według cytowanych w gazecie analityków, Fortis stracił w tym roku
      prawie 2,5 miliarda euro w wyniku kryzysu na amerykańskim rynku
      kredytów subprime."
    • bambii Wielki świat .... 29.09.08, 11:03
      ft.onet.pl/11,15184,przelom_w_sprawie_planu_paulsona,artykul.html

a nam się wydaje że w Siedlcach jest cicho i spokojnie , Banku
      Podlaskiego już nie ma , przejął go AiG już nie podlaski ....
      • bambii "kilka przejęć" 01.10.08, 09:33
        "Szykuje się wzrost bezrobocia - alarmuje dziennik "Polska". Kryzys
        na rynkach finansowych w USA, spowolnienie gospodarcze w Europie
        Zachodniej i umacniający się złoty spowodowały, że polskie firmy
        zaczęły masowo zwalniać pracowników."
        biznes.onet.pl/0,1835345,wiadomosci.html
        nie jestem aż tak pesymistyczny ale .....

wczoraj AiG wykupiło czas antenowy przed głównym wydaniem dziennika
        a w Siedlcach konukrencja zaobserwowała wzorst depozytów
        wycofywanych z Siedleckiego AiG.
    • bambii zrzuta na USA 01.10.08, 09:41
      "USA muszą zwrócić się po pomoc do reszty świata o ustanowienie
      linii kredytowej w wysokości 5.000 miliardów dolarów"

"Pytanie brzmi jednak nie, czy sprawę należy zostawić rynkowi, czy
      też rząd powinien pospieszyć z pomocą tym, którzy mogą stracić swoje
      domy."

ft.onet.pl/11,15340,ameryka_musi_szukac_globalnego_wsparcia_kredytowego,artykul.html

to jest genialny plany "jak wycyckać resztę świata" , może jakieś
      cegiełki ? :))))))
      • bambii Informacja dla ubezpieczających się 01.10.08, 09:48
        Z polisy na życie w przypadku upadłosci dostaniecie tylko 50 proc.
        należnej kwoty i nie więcej niż 30 tys. euro a umowy na życiowe
        polisy automatycznie wygasną w ciągu trzech miesięcy od dnia
        ogłoszenia upadłości ubezpieczyciela.

gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29508,5754263,Kryzys_bankowy_blizej_Polski.html

dzisiaj z żalem rozstałem się ze swoim ubezpieczycielem AiG
    • krzycho1252 Re: Padają jak muchy ... Było ale się zmyło 02.10.08, 08:51
      ZUS ma się dobrze?
      "Od początku roku z funduszy emerytalnych wyparowało już przeszło 15
      mld zł. Jeśli giełda w najbliższym czasie się nie odbije, będzie
      jeszcze gorzej.Wrzesień był dla przyszłych emerytów kolejnym
      miesiącem pod kreską. Fundusze traciły średnio 1,7 proc., a do tego
      trzeba jeszcze doliczyć inflację, która zjada nasze emerytalne
      oszczędności. "
      emerytury.wp.pl/POD,1,a,2,b,0,wid,10421031,wiadomosc.html
      • bambii Nie wszystkie banki przetrwają .... 02.10.08, 11:16
        "Najpewniejszym kandydatem do przejęcia według "Rz" są spółki
        należące do AIG. Jeśli prezes amerykańskiej grupy zdecyduje się w
        piątek na sprzedaż biznesu w Polsce, to właściciela zmienić może
        między innymi bank, firma ubezpieczeniowa i fundusz emerytalny."

gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,5759159,_Rz__Nie_wszystkie_polskie_banki_przetrwaja.html

czas szukać kupców ?
        • krzycho1252 Re: Nie wszystkie banki przetrwają .... 03.10.08, 16:44
          A OFE mają się dobrze
          "W Polsce mamy jeden z najwyższych, jeśli nie najwyższy, w Europie
          poziom opłat od obowiązkowych składek emerytalnych, także na tle
          krajów nowych członków UE. Warto też odwołać się do rynku
          amerykańskiego, gdzie dostępnych jest wiele statystyk odnoszących
          się do działalności funduszy emerytalnych. W USA w ogóle nie jest
          pobierana opłata od składek, natomiast opłata za zarządzanie wynosi
          średnio 0,4 proc. w skali rocznej. Firmy zarządzające pension funds
          nie narzekają jednak, że jest to dla nich działalność charytatywna.
          Widać nie wiedzą, że powinny powołać Izbę, która wykazałaby, że ich
          działalność jest i zawsze była stale deficytowa - Polski nadzór
          finansowy markuje ulepszanie systemu emerytalnego, w praktyce nic
          się nie zmienia, OFE jak inkasowały tak inkasują wysokie prowizje."
          emerytury.wp.pl/POD,3,a,2,b,4,wid,10426554,wiadomosc.html?
          ticaid=16b80
    • siedlczanin13 Re: Padają jak muchy ... 07.10.08, 11:29
      kapitalizm państwowy, hm, to wygibas polityczno-ekonomiczny
      kombinujących liberałów i marksistów, przerabiano go w czasach
      wielkiego kryzysu, z zastosowaniem innych determinanów, i stosunkach
      Chiny-ZSRR. Jak zwał tak zwał w sumie to oksymoron w systemie
      gospodarczym danego państwa, czytaj USA.
    • jakuba78 Re: Padają jak muchy ... 08.10.08, 21:15
      Niestety, ale nie wytrzymałem.
      BAMBII proszę Cię - nie czytaj i nie cytuj tego, co piszą na
      stronach w necie. A jak już czytasz to zostaw to dla siebie. Nie
      masz pojęcia, o czym mówisz, co piszesz. Przez takich jak ty
      powstaje panika wśród laików - zrywają lokaty z banków, sprzedają
      akcje tracąc. A ty sobie siedzisz i cytujesz bzdurne wypociny
      pismaków po zaocznych studiach.
      Człowieku poczytaj trochę fachowych wypowiedzi ludzi, którzy się na
      tym znają. Jak masz z tym problemy, chętnie wrzucę kilka linków z
      rzetelnymi informacjami.
      Z wyrazami szacunku
      Człowiek z branży finansowej
      • bambii Re: Padają jak muchy ... 09.10.08, 05:57
        :)))

Joseph Cassano , Martin J. Sullivan to są ludzie z branży i sie na
        pewno lepiej znali niz ja na tym co robili. Nie spowodowało to wcale
        że AiG wyszedł na prostą. Zobacz co sie dzieje z Islandią.
        Dziwi mnie ze ludzie nie mówia wprost i nie tłumaczą (np. róznice
        pomiedzy Islandią czy nawet W.Brytania a Polską).
        My mamy szanse się obronić ale spółki córki pójdą pod nóż.
        Mam wielu znajomych z roznych bankow i wiem dzisiaj ze ludzie masowo
        likwiduja lokaty w bankach ale lepiej o tym nie mowic i zamiatac pod
        dywan.
        Popolarny ostatnio jest PKO BP z oczywistych wzgledow.
        • bambii further bank failures 09.10.08, 19:20
          i jeszcze jedno poniewaz nie lubisz polskich pismaków masz tutaj
          obcych , tez sie nie znaja albo przekrecili słowa Paulsona :

"The US treasury secretary has warned some banks will still fail
          despite the $700bn (£406bn) rescue package to shore up the financial
          system.
          "
          news.bbc.co.uk/2/hi/business/7660403.stm
          w telegraficznym skrocie : Paulson ostrzega ze pomimo kasy
          wpompowanej w system i tak kolejne banki moga upadać.

i mam dla Ciebie kolejna wypowiedz (nie pismaka ale ekonomisty) :

" The fact that the central banks have had to take such extreme
          measures underlines how bad market conditions have become

Julian Jessop
          Capital Economics"

.... a miało być kilka przejęć ....
          • agnieszka_chabrzyk1 Re: further bank failures 09.10.08, 20:01
            bambii napisał:

> i jeszcze jedno poniewaz nie lubisz polskich pismaków masz tutaj
            > obcych , tez sie nie znaja albo przekrecili słowa Paulsona :
            >
            > "The US treasury secretary has warned some banks will still fail
            > despite the $700bn (£406bn) rescue package to shore up the
            >
            > wpompowanej w system i tak kolejne banki moga upadać.
            >
            > i mam dla Ciebie kolejna wypowiedz (nie pismaka ale ekonomisty) :
            >
            > " The fact that the central banks have had to take such extreme
            > measures underlines how bad market conditions have become

>
            > .... a miało być kilka przejęć ....

ONANISTA
            • aro333 Re: further bank failures 09.10.08, 21:11
              Powiedzmy , że staram sie być bezstronny w tym temacie , gdyż nie
              znam się na ekonomi bankowej. Pani Agnieszko - to żadna odpowiedz na
              teksty przytaczane przez Bambiego . Tak samo Pan Pawełek.mar - kilka
              przejęć kilka przejęć a całe państwa bankrutują. Widząc to w TV jak
              zwykły obywatel ma wierzyć politykom (im to chyba już nikt nie
              wierzy), bankowcom i całej rzeszy ekonomistów, jako obywatele
              widzimy panikę na zachodzie. I gdzie ten Pawełek.mar się podział? Co
              dalej? Ja rozumiem, że polskie prawo bankowe może być na tyle dobre
              aby minimalizować wpływy krachów bankowo/giełdowych zachodnich
              mocarstw. Jednak nie jest na tyle doskonałe aby oprzeć się
              wycofywaniu na skale masową lokat.
              • pawelek.mar Re: further bank failures 10.10.08, 10:38
                aro333 napisał:

. Tak samo Pan Pawełek.mar - kilka
                > przejęć kilka przejęć a całe państwa bankrutują.

szanowny Aro333, ciągle jesteśmy na etapie właśnie kilku przejęć
                (czyt. zmiany właścicieli, w myśl zasady: w przyrodzie nic nie
                ginie), a Państwa nie upadną. Podobne sytuacje były kilka lat temu,
                gdy uadek ogłaszano w Argentynie.

Widząc to w TV jak
                > zwykły obywatel ma wierzyć politykom (im to chyba już nikt nie
                > wierzy), bankowcom i całej rzeszy ekonomistów,

nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wierzył ani bankowcom, ani
                tymbardziej politykom. Trzeba wierzyć zdrowemu rozsądkowi i nabrać
                do tego odpowiedniego dystansu.

jako obywatele
                > widzimy panikę na zachodzie. I gdzie ten Pawełek.mar się podział?

Drogi Aro, jestem śledzę i nawet czytam kolejne wpisy, a porównanie
                do "onanizmu" jaki zauważyła Pani Agnieszka uważam za wyjątkowo
                trafne. Nie chcę brać w tym udziału. To wszystko.

Co
                > dalej? Ja rozumiem, że polskie prawo bankowe może być na tyle
                dobre
                > aby minimalizować wpływy krachów bankowo/giełdowych zachodnich
                > mocarstw. Jednak nie jest na tyle doskonałe aby oprzeć się
                > wycofywaniu na skale masową lokat.

tak, i to jest problem bankowców, jak ściągnąć kasę z rynku, ale ten
                problem nie pojawił sie dwa tygodnie temu, a ponad rok temu. Do tego
                dochodzi nauka, że nie warto rozdawać kredytów na wszystkie strony.
                czyli co? Będzie trochę drożej i trudniej.
                • bambii Bileszy odcień bieli 10.10.08, 18:52
                  > szanowny Aro333, ciągle jesteśmy na etapie właśnie kilku przejęć
                  > (czyt. zmiany właścicieli, w myśl zasady: w przyrodzie nic nie
                  > ginie), a Państwa nie upadną.

:))))))
                  "Iceland is bankrupt," said Arsaell Valfells, a professor at the
                  University of Iceland.
                  www.iht.com/articles/2008/10/09/business/icebank.php
                  na pewno ktoś ich poratuje (Rosja?) , ale jako fachowiec z pewnością
                  wiesz że aktywa systemu bankowego w Islandi są 9 (!!) razy wieksze
                  niz PKB więc gwarancje państwa nie są wiele warte - zresztą Gordon
                  Brown już zamroził aktywa Islandzkich bankow (które zostały
                  znacjonalizowane) - co zresztą doprowadziło premiera Islandii (Geir
                  Haarde )do wściekłości.

> nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wierzył ani bankowcom, ani
                  > tymbardziej politykom.

ooo teraz jakby sie trochę wycofujesz. Ludziom trzeba mówić prawdę
                  bo na tym polega działalnosć bankowa - obecny kryzysy to kryzys
                  zaufania , jak na pewno masz kontakt z dealing roomem to wiesz jaka
                  rozbieżność pomiędzy stopami LIBOR czy WIBOR od stóp transakcyjnych.
                  To oznacza brak zaufania do partnerów nikt nie chce pozyczac.

> Drogi Aro, jestem śledzę i nawet czytam kolejne wpisy, a
                  porównanie
                  > do "onanizmu" jaki zauważyła Pani Agnieszka uważam za wyjątkowo
                  > trafne.

to jest własnie coś czego nie lubię u pseudo "bankowców"
                  czy "finansistów" dlatego często nazywa sie ich "oszustami w białych
                  kołnierzykach" - nie dziwcie sie ze ludzie nie maja zaufania.
                  Zamiatanie pod dywan nic nie daje.

> problem nie pojawił sie dwa tygodnie temu, a ponad rok temu.

:))) zdecydowanie zajmujesz sie inną częscią bankową niż finansowa,
                  gdybyś miał z nia do czynienia wiedziałbys co sie dzieje w ciagu
                  ostatnich dni w dealing roomach.

> Będzie trochę drożej i trudniej.

fajne okreslenie bo zupełnie nic nie znacza, taki polityczny
                  wytrych, jak stopy wzrosna o 0.0001% bedziesz miał rację tak samo
                  jak pójdą w górę 1000% też , i co z tego wynika ? zupełnie nic.

>>>>>>>

Ale ok, zeby nie było : dlaczego obronimy sie przed kryzysem i
                  dlaczego nie dotknie nas w takim stopniu jak kryzys amerykański ?
                  ano dlatego ze wartość aktywów w stosunku do PKB naszych banków to
                  zaledwie ok. 11% korzystamy (jak juz wczesniej pisałem) z renty
                  zacofania. Skutki tego odczuja (jak podał linka juz krzycho1252)
                  developerzy (tych akurat nie załuje - myśle ze kilku "popłynie"
                  tracąc płynność). Czy wsrod nich bedzie nasz budowniczy trudno
                  powiedziec.
                  gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5792876,Deweloperzy_na_lasce_bankow__Szykuja_sie_bankructwa.html
                  Spadnie cena mieszkan i cena ziemi zwolnimy jak mysle na jakies 2-3
                  lata.
                  Rzad podpisze ustawe o gwarancjach panstwowych ktore teraz ma PKO BP
                  (z racji własnosci), Polbank z racji tego ze Grecy gwarantuja 100%
                  depozytów i moze reszta naszych bankow (ktoś jeszcze ma gwarancje
                  rzadowe?) jak podpisana bedzie ustawa
                  biznes.interia.pl/news/depozyty-polska-w-komfortowej-sytuacji/news/bedzie-ustawa-ws-gwarancji-na-depozyty,1192294,0
                  Ale firmy zagraniczne takie jak AiG popłyną , niektóre TFI tez
                  sciagaja kase
                  gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,49966,5794554,Zagraniczne_TFI_wycofuja_sie_z_Polski.html

Tak czy inaczej pisanie ze "nic sie nie dzieje" nie jest prawda.
                  Nasze wkłady są bezpieczne bo nie zadłużamy sie tak jak reszta
                  świata
                  gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5792841,Nowa_Europa_broni_sie_przed_kryzysem.html

kto dał ciała ? IMHO IMF (MFW) który nie rozumie co sie dzieje na
                  rynku i dopiero teraz reaguje. Choć mysle ze takie
                  operacje "oczyszczania" swiata finansów nie sa przypadkowe, i nie
                  bardzo chce mi sie wierzyć że ludzie zajmujacy sie finansami od
                  ponad 100 lat popełniliby taki błąd.
                  • pawelek.mar Re: Bileszy odcień bieli 10.10.08, 19:53
                    bambii napisał:

gdybyś miał z nia do czynienia wiedziałbys co sie dzieje w ciagu
                    > ostatnich dni w dealing roomach.

Bambi, (doceń to, że nie nazywam cię onanistą wzorem innych, a
                    uwierz jest taka pokusa :-))) ), mimo że obiecałem sobie nie
                    wchodzić w dyskusje o tym profilu, zupełnie odbiegające od poczucia
                    mojej estetyki :-) (objaw słabej silnej woli ;-) ) to wiedz, drogi
                    forumowiczu, że najlepsze jest to, że o fakcie zamrażania linii
                    sprzedaży gotówy międzybankowej dowiadujesz się dopiero z prasy,
                    dowodząc, że twoja wiedza oparta jest wyłącznie na tym co usłyszych
                    w mediach :-))))
                    To tak między nami, z przymrużeniem oka, wobec ciebie :-)))

dystans Bambi, dystans ;-)))
                    • bambii Re: Bileszy odcień bieli 10.10.08, 20:01
                      > sprzedaży gotówy międzybankowej dowiadujesz się dopiero z prasy,

niech ci bedzie, nie bede Cie przekonywał , mógłbym Ci podac wyniki
                      sprzedażowe kilku banków pewnie nawet nie masz dostepu do takich
                      danych ale wielce byś się zdziwił , ale wiesz lepiej i niech tak
                      zostanie : nieświadomość jest błoga :)))))

stawiam babany przeciw orzechom ze w przyszłym tygodniu kilka banków
                      znowu podniesie oprocentowanie lokat :)))

lece na "lampeczke" :)
                      • pawelek.mar Re: Bileszy odcień bieli 10.10.08, 21:23
                        bambii napisał:

> > sprzedaży gotówy międzybankowej dowiadujesz się dopiero z prasy,
                        >
                        > niech ci bedzie, nie bede Cie przekonywał , mógłbym Ci podac wyniki
                        > sprzedażowe kilku banków pewnie nawet nie masz dostepu do takich
                        > danych ale wielce byś się zdziwił , ale wiesz lepiej i niech tak
                        > zostanie : nieświadomość jest błoga :)))))

Bambi, dlaczego chcesz udostępniac coś co jest powszechnie dostępne???
                        Znowu chcesz zrobić wrażenie na dzieciakach??? :-))) Przy okazji, znam lepsze
                        lektury, na weekend niż śledzenie wyników bankowych :-) Z czasem są one nudne :-)))

>
                        > stawiam babany przeciw orzechom ze w przyszłym tygodniu kilka banków
                        > znowu podniesie oprocentowanie lokat :)))

oczywiście, że tak, trzeba przecież skądś wziąć gotówę na kredycik na pączki
                        :-))) Bambi, to oczywiste. Nie wywarza się otwartych drzwi, misiu :-)))
                        >
                        >
                        > lece na "lampeczke" :)

słusznie, napij sieę, dobrze ci to zrobi :-)))

na zdrowie
                        :-)
                        • bambii Re: Bileszy odcień bieli 11.10.08, 09:26
                          > Bambi, dlaczego chcesz udostępniac coś co jest powszechnie
                          dostępne???

masz juz dane z ostatniego tygodnia ???? no prosze prosze :))), bo
                          chyba nie bedziemy czekac na publikowanie wynikow w gazetach

> oczywiście, że tak, trzeba przecież skądś wziąć gotówę na kredycik
                          na pączki

trzeba wziasc gotówke gdziekolwiek bo ludzie uciekaja z banków ,
                          dlaczego ? bo tacy jak Ty mówia ze wszystko jest ok a kolejne
                          instytucje padają, te kilka przejec o ktorych pisales to bedzie
                          wielka plajta kilku duzych deweloperów, konsekwencje tego zobaczymy
                          w niedugim czasie. Do tego dojdzie kilka innych spraw ale juz mi sie
                          nawet nie chce pisać.

> na zdrowie
                          > :-)

a dzieki dzieki
        • krzycho1252 Re: Będzie trudniej 11.10.08, 09:43
          "Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zamierza wydać bankom zalecenie,
          by nie pożyczały pieniędzy tym, którzy nie są w stanie sfinansować z
          własnej kieszeni prawie jednej trzeciej kosztów zakupu mieszkania! -
          Musimy podnieść poziom minimalnego wkładu własnego. Myślę, że będzie
          to nawet ok. 30 proc. - stwierdził w TVN CNBC szef KNF Stanisław
          Kluza. Co na to deweloperzy? - To jest zarżnięcie rynku
          mieszkaniowego. Inaczej nie mogę tego skomentować - mówi "Gazecie"
          wiceprezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich Jacek Bielecki."
    • niunianiu dzisiaj byłam w banku.... 10.10.08, 19:47
      .... i co widziałam? a właśnie to, że Siedlczanie są strasznie
      bogaci! każda z osób przede mną (5-6) wypłacała chyba wszystkie
      swoje oszczędności ....czyżby panika?
      --
      to ja wendeta!
      • bambii Re: Jak manipulować złotówką 24.10.08, 20:45
        "Szał w kantorach to kolejny dowód na to, że Polacy łatwo ulegają
        owczemu pędowi w sprawach finansowych

www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,5845533,Polacy_szturmuja_kantory__Zamiast_sprzedawac___kupuja.html

smutne ale prawdziwe , a spekulanci sprzedadza zarabiajac kupe
        forsy , znowu strzyżenie owiec, polskich owiec :)
        • bambii powaga sytuacji 25.10.08, 19:13
          "Prezes dużego banku, prosząc o anonimowość, mówi: - Władze chyba
          nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji"

gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5848385,Kredyt_umiera_pierwszy.html

...trochę drożej ....
                • krzycho1252 Re: powaga sytuacji. Czas spekulacji 28.10.08, 10:56
                  > (pomijając fundusze emerytalne
                  > które też spekulowały na polskiej giełdzie), ich portfele
                  powróciły do stanu
                  > sprzed kilku lat i to wszystko.
                  Państwo nakazało wstępować do OFE emerytalnych, kto nie chce i tak
                  go wylosują. Może powinno pokryć straconą różnicę ?
                  > Łatwo przyszło - łatwo poszło.
                  Funduszom tak. Stracili i nic. W "warto rozmawiać" widziałem panią
                  Lewicką odpowiedzialną w rządzie AWS za reformę emerytalną. Teraz
                  jest prezesem izby gospodarczej OFE. Sprzeczności interesów nie
                  zauważyła. Mówiła, że bierze udział w "konsultacjach społecznych" w
                  Sejmie na temat kto bedzie wypłacał emerytury z II filara.
          • aro333 Re: Z niego się też śmiali .... 22.11.08, 23:47
            Ano Krzycho chyba koniec kapitalizmu. Najbardziej kapitalistyczne
            państwo zaczyna pompować kase w prywatne, jeszcze moment i będą
            nacjonalizować. Czyżby porażka systemu? Wiec co dalej , komunizm to
            tragedia, socjalizm uczy nic nie robienia . Może czas na coś
            innego. Qrcze tylko takie przemiany wymagają krwi a to juz nie
            przelewki.
            • bambii Re: Z niego się też śmiali .... 23.11.08, 10:03
              Niestety aro jeden z czarnych scenariuszy nad jakim ostatnio się
              zastanawiałem doprowadził mnie do takich jak Ty koknluzji.
              Zstanawiam się kiedy ktoś powie "sprawdzam" i okaże sie ze dolar
              jest wart tyle ile materiał z którego jest zrobiony.
              Pompowanie pustej kasy w firmy prywatne w przyszłości doprowadzi w
              moim przekonaniu do jeszcze gorszej sytuacji niż dzisiaj mamy.
              Ja bym tutaj nie pisał o kapitalizmie ale o Corpokracji bo to dzięki
              niej mamy to co mamy.
              Jaka alternatywa ? nie wiem niektórzy proponują cos takiego :

video.google.com/videoplay?docid=-5473024189424637139
              w kilku momentach się nie zgadzam ale film warto obejrzeć.
              • krzycho1252 Re: Z niego się też śmiali .... 23.11.08, 11:27
                Optymistycznie: "nie wolno być zadłużonym i bezrobotnym."
                "Nie jest również tak, że kryzysy są złe dla wszystkich w jednakowym
                stopniu. Podczas kryzysu nie wolno być zadłużonym i bezrobotnym.
                Jeśli ktoś uniknie obu tych niebezpieczeństw, okres kryzysu nie musi
                być dla niego przykry.
                Kryzysy, przy wszelkich niedogodnościach z nimi związanych,
                spełniają w gospodarce rolę porządkującą i oczyszczającą. Ujawniają
                zbędność pewnych przedsięwzięć, przekuwają rozmaite "bąble"
                spekulacyjne. Historycznie lepiej zweryfikowane są metody szybkiego
                wychodzenia z kryzysy niż jego unikania."
                akson.sgh.waw.pl/festiwal/wyklad_morawski.htm

"Corpokracja" - gospodarcza, globalna mafia.
                Benzyna staniała.
                  • krzycho1252 Re: Z niego się też śmiali .... 24.11.08, 10:42
                    > A w Siedlcach?

Już nie 4,5 zł. Sprawdzę, jak będę pamiętał. W sobotę za 95 na
                    Targowej płaciłem 3.97 zł. Na giełdach było grubo ponad 100 dolarów
                    za baryłkę ropy teraz podobno mniej niż 50 $ a w stacjach paliw tego
                    nie widać. Zagadują, że dolar zdrożał. Chciałem pokazać dobrą stronę
                    kryzysu. Lokaty z lepszym oprocentowaniem. Te gawarancje na depozyty
                    już mi się nie podobają a właściwie to mnie nie dotyczą. Dziwne, że
                    państwo gwarantuje lokaty w prywatnych bankach. Przynajmiej dla mnie
                    dziwne.
                    Na kilku przejęciach się nie kończy....
    • bambii A jednak 02.12.08, 20:19
      PKO BP przejmuje AiG, zastanawiam si czy wciagna do swoich oddzialow
      i przenosa klientow czy marke pozostawia
      • bambii Czas na developerów ... 22.12.08, 21:57
        tym razem chciałbym nie miec racji

"Na rynku działa już łańcuszek upadłościowy, który grozi załamaniem
        się branży – deweloperzy, nie mogąc dostać kredytu z banku,
        opóźniają płatności generalnym wykonawcom, a ci z kolei nie płacą w
        terminie podwykonawcom, którymi są zazwyczaj małe firmy.", pisze
        gazeta."

www.bankier.pl/wiadomosc/Deweloperzy-bankrutuja-i-prosza-rzad-o-pomoc-1882403.html

a jak tam nasz developer ?
        • krzycho1252 Re: Czas na developerów ... 23.12.08, 15:36
          Podlaski Producent Sprężyn (Siedlce. Brzeska) wysłał pracowników na
          przymusowe urlopy. Brak zamówień na sprężyny do siedzeń w
          samochodach.
          A to mi się podoba:
          "- Trochę pożyczyliśmy, trochę nie, w zasadzie nie księgowaliśmy
          tych kwot - mówi Thomas Kelly z banku JP Morgan, który dostał 25 mld
          dol. pomocy. - Jeden dolar wpływa, drugi wypływa, nie śledzimy tego -
          mówi Barry Koling, z banku SunTrust Banks z Atlanty (3,5 mld dol.
          zapomogi). AP podaje, że część banków odpowiedziała wprost, że nie
          wie, gdzie się podziały miliardy rządowej pomocy."
          gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,94782,6093267,Jak_banki_wydaja_miliardy_z_planu_Paulsona_.html

Tu tylko jeden się obłowił, ale niektórzy co stracili wstydzą się
          przyznać ile stracili.
          "Pierwsze podejrzenia padły na największą ofiarę upadku piramidy -
          firmę inwestycyjną Fairfield Greenwich Group, której klienci
          stracili prawie 7,5 mld dol. Jej szefowie kreowali się na niewinne
          ofiary aferzysty, jednak ustalono, że od 2003 r. fundusz zarobił na
          interesach z Madoffem ok. 500 mln dol. Olbrzymia większość tej kwoty
          trafiła do kieszeni założyciela FGG, Waltera M.Noela."
          biznes.onet.pl/0,1885914,wiadomosci.html
          • bambii Re: Czas na developerów ... 23.12.08, 17:17
            > mówi Thomas Kelly z banku JP Morgan

ten bank to ostatnio manipulował złotówką a nawet wpadli na pomysł
            zająć sie naszym ZUS. Ja jednakowoż bym wolał aby trzymali się od
            nas z daleka i posprzątali u siebie, to tak na początek
            • krzycho1252 Re: Czas na developerów ...i ABW 23.12.08, 19:30
              > trzymali się od
              > nas z daleka i posprzątali u siebie, to tak na początek

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Przestałem śledzić ale kilka
              podobnych instytucji już zniknęło.( np. Merrill Lynch,Lehman
              Brothers)

"Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego od 5 grudnia sprawdza działania
              podejmowane w imieniu firmy inwestycyjnej JP Morgan Securities na
              warszawskiej giełdzie 12 listopada - podała we wtorek Agencja w
              komunikacie."
              gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,6095976,ABW_sprawdza_dzial
              ania_JP_Morgan.html
          • aro333 Re: Czas na developerów ... 23.12.08, 19:54
            Krzycho , jeszcze nie wysłał ( no chyba że chodzi o zaległe to tak,
            nie ma mowy narazie o bezpłatnych) i broni sie jak może. Ale kto to
            wie jak bedzie dalej. Nikt nie chce rozpuszczać załogi, wiadomo
            ISO , TS ,szkolenia, wymogi , tego sie nie da odtworzyć potem w
            ciagu np miesiąca. Branża motoryzacyjna niestety ma doła (hahahaha a
            to niby tylko kilka przejęć miało być) i nie wiadomo jak wielkiego
            doła . Mowie szczerze - nie do konca wiadomo jak bedzie , nie do
            konca odbiorcy/poddostawcy na pierwszy montaz wiedzą co bedzie. I
            nie mowie tu o GM tylko totalnie o grupie np VW czy PSA . Grupa VW
            jest chyba najmocniejsza ale jak widzimy np. Skoda już pare
            tygodni temu przestała montować auta. Nie zanosi sie dobrze , to juz
            nie są żarty albo prognozy. Choć jest światełko w tunelu.... miejmy
            nadzieję ,że zaświeci jaśniejszym światłem.
            • krzycho1252 Re: Czas na developerów ... 23.12.08, 20:52
              > miejmy nadzieję ,że zaświeci jaśniejszym światłem.

Mam nadzieję. Od znajomego usłyszałem o urlopach i do końca się nie
              wypytałem. Bardzo nowoczesny zakład (nie chwali się na lokalnym
              rynku) przez kryzys w branży motoryzacyjnej znalazł się w ciężkiej
              sytuacji. Musi być dobrze.
              • aro333 Re: Czas na developerów ... 23.12.08, 22:46
                Całe szczescie że jest ciut dywersyfikacji, pewien procent produkcji
                to nie samochodówka . Nie jest to na tyle aby utrzymac obecne
                dochody ale zawsze coś. Faktycznie , w swojej branży zakład
                postrzegany na rynku europejskim dość wysoko. Oczywiście to nie
                skala Mostostalu , ale jednak cały czas do kryzysu na plusie.
                Inne zakłady też mają problemy , praktycznie wszyscy co exportują
                czy to wyroby techniczne czy tekstylia ( a takie tez są u nas w
                mieście ) mają zmniejszone zamówienia i to mocno. Developerzy
                faktycznie mogą być następni , wszak komu sprzedadzą mieszkania za
                gotówkę , osiemdziesiecio latkom? Kto wyjmie ok 250 tys z kieszeni
                aby zakupic mieszkanie , ilu takich będzie? dzisiaj widziałem
                statystyke ile ludziska wydają na prezenty - co ciekawe od iluśtam
                lat trend był wzwyżkowy . A w tym roku niby mało ale jednak ilość
                kasy przeznaczona na prezenty statystycznie zmalała. O czymś to
                jednak świadczy . Nie jesteśmy narodem skrobi.....p a tu proszę ,
                zmalało. Niby to błachostka ale jednak pewien maluczki symptom
                kondycji finansowej społeczeństwa.
    • aro333 Re: Padają jak muchy ... 23.12.08, 19:01
      Już sporo czasu minęlo, nasz kolega pawelek.mar twierdzil ze to
      tylko kilka przejęć i takie tam. No i jak Panie Pawełek.mar, dalej
      dla Ciebie to tylko kilka przejęc? Bo jakos czym dłużej tym gorzej.
      Przynajmniej u mnie w firmie od miesiaca prawie nie ma zamowień, być
      może w styczniu tak doraznie będziemy pracowac tylko po 4 dni w
      trygodniu. Jak wytlumaczysz teraz to niby kilka przejec. Dalej
      będziesz twierdził ze to chwilowe , że nie ma paniki? Przebijałes
      się tutaj chyba z Bambim fachową literaturą i znajomością ekonomii
      na wysokim poziomie, na co to wszystko , po co ta wiedza skoro miało
      być wg. Ciebie tylko kilka prz