Dodaj do ulubionych

"Czarny ogród" oczarował warszawiaków

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.08, 10:03
To fakt, że ludzie nie wiedza jak losy Ślązaków były czasem dziwne i
smutne. Mój dziadek walczył w Afryce po stronie niemców( był
robotnikiem przymusowym jednak jako Ślązak został wcielony w 41 do
luftwaffe), natomiast jego brat, który był młodszy zdążył uciec
przed poborem Niemiecki do Rosji a potem trafił z Persji do Afryki
razem z Polskimi oddziałami. Oboje przeżyli wojne (mogli wlczyć
nawet przeciwko sobie nic o tym niewiedząc) jednak na Śląsk już
niepowrócili bo nie byli mile widziani przez władze PRL.
A najsmutniejsze ,że ich ojciec wlczył we wszytkich Powstaniach
Śląskich po to by Śląsk był znów Polski:)
Obserwuj wątek
    • Gość: sbl Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.08, 13:21
      a moj dziadek walczyl w Wermachcie i jestem z tego dumny !! niestety stalo jak sie stalo i Slask jest polski...a co gorsza zapomina sie jak wazna role odegral niemiecki narod na Slasku.
      • Gość: df Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.08, 13:33
        To wspanaile że jesteś dumny.
        A dziedek opowiedział jak pieknie wermacht pilnował budowę komór
        gfazowych? Opowiedział ilu Polaków i Rosjan zabił?
        Na pewno był dumny mordując kobiety i dzieci.
        Ty też bądź dumny, moze tak jak on będziesz miał okazję zabić trochę
        ludzi
        • Gość: a,m Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.proxy.aol.com 27.06.08, 14:21
          Gość portalu: df napisał(a):


          To wspanaile że jesteś dumny.
          > A dziedek opowiedział jak pieknie wermacht pilnował budowę komór
          > gfazowych? Opowiedział ilu Polaków i Rosjan zabił?
          > Na pewno był dumny mordując kobiety i dzieci.
          > Ty też bądź dumny, moze tak jak on będziesz miał okazję zabić
          trochę
          > ludzi

          A,Polacy i Ruscy(szczegolnie ci drudzy),nie zabijali kobiet i dzieci?
          Ja wiem,ze w "Czterech Pancernyc" nic o tym nie bylo!
          • Gość: def Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.08, 14:48
            Tak tylko że to nie polacy napadli na Niemców w 39 roku i to nie
            Polacy budowali komory gazowe.
            To również nie Polacy zabili 20 milionów ludzi podczas II wojny
            światowej.
            I to nie Polacy postawili sobie za cel wybić pół Europy a z drugiej
            połowy uczynić niewolników
            • Gość: Egon Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.dip.t-dialin.net 27.06.08, 18:55
              cosik kulawo z tom twojom propagandom:55 milionow ,synek ,bolo ofiar
              II wojny swiatowej
              www.friedenskooperative.de/ff/ff05/2-73.htm
              Downo sie przyznali,w przeciwienstwie do"aniolkow"Polskich co majom
              zawsze "biolo"westa i zawsze ino okrzywdzonych udowajom
            • wilhelm4 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 27.06.08, 22:30
              Ale Polacy napadli na pruski Slonsk.
              Nieprzypadkowo ich oddzialy w Sosnowcu
              mioly miano "oddzialy dywesyjno-zaczepne".

              Klasyczny teroryzm i to z importu,
              podobne do Iraku. W tym tez wysadzanie,
              spalanie, tortury, masakry, bandytyzm
              i grupowe porywania.
        • wilhelm4 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 27.06.08, 22:28
          Ale smolisz. Nastympny "spec" od slonskiyj gszychty sie znod. :(
        • chrisraf Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 28.06.08, 00:53
          > A dziedek opowiedział jak pieknie wermacht pilnował budowę komór
          > gfazowych?

          Wehrmacht nie "pilnowal" tych budow. Nie myl jej z "Totenkopf-SS".
          Ale dobrym interesem dla polskich firm finansowych bylo ich
          ubezpieczanie.

          "Opowiedział ilu Polaków i Rosjan zabił?"

          Wehrmacht zmiutl 3-razy kompletnie cala armie sowjecka. Polskie
          armie tez zostaly zniszczone. Ilu Polakow narodowosci niemieckiej
          zginelo na przelomie sierpnia/wrzesnia 1939? Podpowiem, ich liczba
          byla rowna stratom sil niemieckich w kampanii wrzesniowej.

          > Ty też bądź dumny, moze tak jak on będziesz miał okazję zabić
          trochę
          > ludzi

          Jestes dumny z tych glupot, ktore piszesz?

          Glückauf!
          • xs550 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 05.07.08, 17:03
            chrisraf napisał:

            > > A dziedek opowiedział jak pieknie wermacht pilnował budowę komór
            > > gfazowych?
            >
            > Wehrmacht nie "pilnowal" tych budow.

            Doucz sie synek troche historii bo chyba kulawo z nia u ciebie.
            • chrisraf Re: xs550 06.07.08, 11:08
              > Doucz sie synek troche historii bo chyba kulawo z nia u ciebie.

              Jak juz pisalem - tym zajmowaly sie jednostki Totenkopf-SS.
              Jednostki Wehrmacht i Waffen - SS byly za "drogocenne", by zajmowac
              sie ta "robota". One byly potrzeben na frontach.

              Ponial?
      • Gość: A. Kohls Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.bos.east.verizon.net 28.06.08, 09:58
        ZNAM OSOBISCIE PARU RODOWITYCH SLAZAKOW-SUPER LUDZIE I POLSCY
        PATRIOCI.MOJ DZIDEK TEZ BYL W NIEMIECKIM WOJSKU ,POCHODZIL
        ZBYDGOSZCZY.RODZINY SIE MIE WYBIERA....
      • Gość: A. Kohls Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.bos.east.verizon.net 28.06.08, 09:58
        ZNAM OSOBISCIE PARU RODOWITYCH SLAZAKOW-SUPER LUDZIE I POLSCY
        PATRIOCI.MOJ DZIDEK TEZ BYL W NIEMIECKIM WOJSKU ,POCHODZIL
        ZBYDGOSZCZY.RODZINY SIE MIE WYBIERA....
    • Gość: ślązak Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.08, 14:42
      A moi dziadkowie i pradziadkowie walczyli w Wermachcie. Nie wypowiadali się za
      dobrze o powstańcach śląskich. Dla nich ślazak to był ślazak albo Niemiec a nie
      żaden Polak. Ale to już przeszłość którą nalezałoby zostawić za sobą. A co do
      zbrodni Wermachtu... Mojego pradziadka zabili Polscy partyznaci podczas powrotu
      na przepustkę, zaś dziadkowie parę lat posiedzieli w obozach koncentracyjnych po
      wojnie (polskich i rosyjskich). Jeden przeżył tylko dlatego, że pomagała mu
      żydówka która opiekowała się kuchnią. W Polsce hostoria jest czarno biała i to
      jest smutne.
      • Gość: radośńik Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: 83.17.148.* 27.06.08, 14:49

        Polsko trauma ńicego ńy pomjyńo!
        Nojwyrzi Wous zakatrupi. :-(
      • wilhelm4 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 27.06.08, 22:33
        Moj krewny 1945-46 stal tygodniami
        w piwnicy tortur w lodowatej wodzie....

        na wolnosc wyszol, coby zaroski umrzec.

        A medykamyntow ciynszko organizowanych i podowanych
        bez brama nigdy nie oboczol, pjer! Poloki!!!
    • Gość: SENIOR ,,W Warszawie patrzą na nas, jak na Indian,, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.08, 16:11
      I bardzo dobrze!Wreszcie zrozumieli? Indianie odzyskują swoje ziemie i prawa.
      Maorysi odzyskują ziemie i prawa.Aborygeni odzyskują ziemie i prawa.My Ślązacy
      swój ,,HEIMAT,,mamy a prawa(autonomia),to kwestia czasu.STEP by STEP,jak mówią
      INDIANIE!!!
    • Gość: AndrzejKK "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.3s.pl 27.06.08, 16:52
      Na pograniczu zawsze jest wszystko skomplikowane. Przyłączenie
      części Śląska do Polski wcale nie było takie korzystne dla
      tutejszych mieszkańców. Wiele rodzin z dnia na dzień zostało
      rozdzielonych granicą. Mało jest opracowań historycznych dotyczących
      problemów tych ziem.
      • Gość: xyz Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.08, 17:28
        Tam parę rzeczy znajdziesz www.slonsk.de/
      • wilhelm4 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 27.06.08, 22:35
        "przylaczenie" brzmi za pozytywnie
        - to bylo ODERWANIE(sic) !

        I tragedia dla Slaska i Slazakow !

        Zreszta o nas wcale niy szlo,
        ino o gruby i fabryki. :(((((((
    • Gość: rjytejetjehaehq Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.saint-gobain.com 27.06.08, 17:48
      "Nie rozumiem dlaczego Ślązacy ruszyli do niego? Dlaczego tak
      pragmatyczni ludzie poszli na coś, co z góry skazane było na
      niepowodzenie, tylko z jednym zardzewiałym karabinem, który w
      dodatku zaciął się w momencie, gdy był potrzebny - mówiła
      reporterka."

      człowiek, który takich żeczy nie rozumie, jest po prostu...
      niemądry. trzy lata to za mało, zeby poznać śląsk, pisać książki i
      chodzić w aureoli odkrywcy śląska. generalnie wpisuje się to w
      pewein nurt wybiórczych autorytetów, czyli ludzi ktorzy sprawnie
      pływają po powierzchni, ale żeby coś głębiej?. a po co? przeca
      najłatwiej stworzyć nowe stereotypy, prawda?
      • czornefuzekle Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 27.06.08, 19:18
        Masz racje. Czym są 3 lata, jeżeli pani Małgorzata Sejnert nie poznała prawdy o
        postaniach śląskich. I i II powstanie było zrywem klasowym, a nie żadnym
        narodowowyzwoleńczym, jakby chcieli je widzieć Polacy spoza Śląska. Nie miały na
        celu "powrotu" Górnego Śląska do "macierzy". Dopiero III powstanie można
        określać w kategogiach walki o przyłączenie do II RP. Dlaczego? Bo przed III
        postaniem Sejm przyjął ustawę nadającą przyszłemu województwu śląskiemu
        AUTONOMIĘ. W konsekwencji Ślązacy widząc, że od strony polskiej mogą więcej
        zyskać, poparli walkę o przyłączenie do Polski. Pomijam już fakt, że często
        miała ona charakter bratobójczy.
        • Gość: AW Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.cust.sloane.cz 27.06.08, 21:54
          otóż to
        • wilhelm4 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 27.06.08, 22:37
          Prosza niy zapominejcie o obrzydliwym, podstempnym
          i brutalnym zwalczaniu bez Polokow kozdyj inyj opcji,
          np. proslonskiej i proczeskiej ! (oszczerstwa,szyjkany,
          szantaze,porwania,pobicia,morderstwa...)
          • tow.stalin Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 28.06.08, 12:52

            wilhelm4 napisał:

            > Prosza niy zapominejcie o obrzydliwym, podstempnym
            > i brutalnym zwalczaniu bez Polokow kozdyj inyj opcji,
            > np. proslonskiej i proczeskiej ! (oszczerstwa,szyjkany,
            > szantaze,porwania,pobicia,morderstwa...)

            jak żyje nie słyszałem o nacji "proslaskiej" ani o "proczeskiej" :)
            wiluś, wiela wypiłeś?
            • Gość: K8 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.08, 16:41
              tow.stalin napisała:

              > jak żyje nie słyszałem o nacji "proslaskiej" ani
              o "proczeskiej" :)
              > wiluś, wiela wypiłeś?

              nie to ty jesteś już w południe schlany, bo Wiluś pisał o OPCJI a
              nie NACJI!
              ale pokazuj dalej jakim jesteś idiotą!
            • amoremio Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 28.06.08, 23:56
              opcji, baranie !
        • Gość: Pytek Ůupiny przestrogi ńy znali? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.08, 13:20
          "Pragliwy, dwa raza traći!"

          Cy to aby bůuy Szlůnzouki, lebo nadeszli, po bosoku, za robotům
          Poloucy?
    • Gość: xxx "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.chello.pl 27.06.08, 18:59
      GISZOWIEC GzG HOOLIGANS
    • wilhelm4 W Warszawie patrzą na nas, jak na Indian 27.06.08, 22:27
      Ta Pani chyba juz cos pokapowala,
      ale jeszcze duuuugo sie musi uczyc,
      choby np. o tzw.powstaniach(POLSKICH na Slonsku).

      Jesze duuuuzo przed Niom. :(
    • Gość: kadet Ja nie muszę odkrywać Polski ...i ich mentalności. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.08, 22:51

      Jestem Slązakiem i doskonale znam mentalność ludzi z centralnej
      Polski. Różnice są wielkie.U nas na Śląsku panował ład i porządek.
      Poprzez centralizację lub jak kto woli globalizację zapanowal chaos,
      byle jakość i miernota.Ktoś powie że takie czasy.
      Nie, ja się z tym nie zgadzam.
      Mentalnie i kulturowo Slązacy wyprzedzają Polaków o epokę.
      Pozdrawiam,
      Ślązak z Bytomia
    • Gość: kadet Ja nie muszę odkrywać Polski ...i ich mentalności. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.08, 22:52
      Jestem Slązakiem i doskonale znam mentalność ludzi z centralnej
      Polski. Różnice są wielkie.U nas na Śląsku panował ład i porządek.
      Poprzez centralizację lub jak kto woli globalizację zapanowal chaos,
      byle jakość i miernota.Ktoś powie że takie czasy.
      Nie, ja się z tym nie zgadzam.
      Mentalnie i kulturowo Slązacy wyprzedzają Polaków o epokę.
      Pozdrawiam,
      Ślązak z Bytomia
      • Gość: wku..ony ślązak Re: Ja nie muszę odkrywać Polski ...i ich mentaln IP: *.domainunused.net 30.06.08, 08:24
        Niestety Ślązaków szkolono na fizioli, bo takich ludzi - nie
        myślicieli potrzebowali tutejsi przemysłowcy. Myślenie na Śląsku
        zastępują takie pewniki jak tradycja, czy wiara i ty jesteś tego
        klasycznym przykładem.

        Przemysłowy Śląsk w porównaniu do innych większych skupisk
        ludnościowych w kraju wypada bardzo nędznie, np. kultualnie, czy
        ekonomicznie, ale pajaca to nie obchodzi, "on wie", że (cytat):
        > Mentalnie i kulturowo Slązacy wyprzedzają Polaków o epokę.

        Żałosne - przez takich nadętych dupków ciężko będzie tu coś zmienić :
        (
        • Gość: uostry gnyp Re: Ja nie muszę odkrywać Polski ...i ich mentaln IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.08, 13:25

          Mjyńać lebo mjyszać, to se mogeće we svojym, polskym ... grajdole!
    • wilhelm4 Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 27.06.08, 23:02
      A ten "wielki run" na odkrywanie Slaska to mitologizacja.
      Przyklad: INO 100 osob na imprezie (3/4 to sicher Slonzoki).

      = Legendomania.
      Niestety :(
    • chrisraf Autorka zrozumiala nie wiele 28.06.08, 00:42
      "Sama Szejnert nazwała Ślązaków pragmatykami, którzy wierzą w duchy.
      Pragmatyzm pomaga im przetrwać dziejowe zawieruchy, lecz niektóre
      decyzje podejmują wbrew niemu. Za przykład posłużył jej wybuch
      pierwszego powstania śląskiego. - Nie rozumiem dlaczego Ślązacy
      ruszyli do niego?"

      Poczynajac przy nazwisku, dlaczego autorka nie uzywa orginalnego
      nazwiska Scheinert? Brak odwagi cywilnej? Po drugie z jakiej ksiegi
      basniowej wyniosla ona "pierwsze powstanie slaskie" i "dlaczego
      Slazacy ruszyli do niego?"

      Nastepny "znawca" "problematyki slaskiej" made in Warszawa.

      Glückauf!
    • chrisraf Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 28.06.08, 00:45
      > A najsmutniejsze ,że ich ojciec wlczył we wszytkich Powstaniach
      > Śląskich po to by Śląsk był znów Polski:)

      Po jakie licho? Twoj ojciec, tak samo jak jeden z moich prawnojow
      bral udzial w rozpetaniu wojny domowej. Nie ma sie czym chlubic.
      Polska nie miala zadnych praw do tej ziemi.

      Glückauf!
    • amoremio "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 28.06.08, 00:53
      Zabawna ta pani, rece opadaja. :(
      No, ale ksionszka mo byc dobro. Oby.
      Pjyrwy przeczytom, a potym kupia.
      Niy byda wydawol forsy na taki znakzapytanio.
    • rodowiczmaryla Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków 28.06.08, 02:22
      Rece, ale tez SZCZEKA opada, jak slysze te brednie o "powstaniach".
    • Gość: Stalinogród Ślązacy podpisywali Volksliste to ich powoływali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.08, 14:09
      pytanie ilu nie podpisało? 5% czy mniej?
      kolejki sie ustawiały...a p óźniej płacz jak Ruscy weszli..no nie było przyjemne bo dla Ruskich jak przeszli Brynice to byli w Germanji i nie cackali się


      • Gość: K8 Re: Ślązacy podpisywali Volksliste to ich powoływ IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.08, 16:49
        Gość portalu: Stalinogród napisał(a):

        > pytanie ilu nie podpisało? 5% czy mniej?
        > kolejki sie ustawiały...a p óźniej płacz jak Ruscy weszli..no nie
        było przyjemn
        > e bo dla Ruskich jak przeszli Brynice to byli w Germanji i nie
        cackali się

        nie, no dopisz jeszcze że były komitety kolejkowe.
        Dla Rzeszy Śląsk był traktowany jako niemiecka ziemi, która wróciła
        do niemieckiej macierzy więc ludnośc miała gó.o do gadki. To nie GG
        aby były dobrowolne zapisy idioto!!!!
        • amoremio Re: Ślązacy podpisywali Volksliste to ich powoływ 28.06.08, 23:55
          zgoda - szczegolnie co do ostatniego slowa
    • Gość: Menschenfresser Re: "Czarny ogród" oczarował warszawiaków IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.07.08, 03:22
      No, te "az" 100 osób, to jednak INO 100 osób.
      A miliony Poloków nt. Slonska nie wiedzom nic,
      nawet mapa mylom. :(
    • wilhelm4 To tez ciekawe 07.07.08, 03:58
      Czytejcie :
      www.youtube.com/watch?v=P49cwU4g8qM
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka