Gość: macq
IP: *.internetdsl.tpnet.pl
27.06.08, 10:03
To fakt, że ludzie nie wiedza jak losy Ślązaków były czasem dziwne i
smutne. Mój dziadek walczył w Afryce po stronie niemców( był
robotnikiem przymusowym jednak jako Ślązak został wcielony w 41 do
luftwaffe), natomiast jego brat, który był młodszy zdążył uciec
przed poborem Niemiecki do Rosji a potem trafił z Persji do Afryki
razem z Polskimi oddziałami. Oboje przeżyli wojne (mogli wlczyć
nawet przeciwko sobie nic o tym niewiedząc) jednak na Śląsk już
niepowrócili bo nie byli mile widziani przez władze PRL.
A najsmutniejsze ,że ich ojciec wlczył we wszytkich Powstaniach
Śląskich po to by Śląsk był znów Polski:)