juliza
24.07.08, 10:38
Witam Panią, jestem mamą bliźniąt. Zwracam się do Pani z prośbą o ocenę schematu:
7.00-8.00 140 ml kleiku na mleku lub owsianki
11.00 120-130 ml kaszki na mleku z owocami
14.00-15.00 200 ml zupki, obiadu (żółtko 2-3 razy w tyg.) + warzywa jedzone
samodzielnie
17.00-18.00 150 ml sinlaku z owocami lub kleiku na mleku też z owocami
Wszystkie posiłki podaję im łyżeczką, przyrządzam je więc tak, by były trochę
gęstsze. Do picia daję im mocno rozcieńczone soki lub wodę, które same piją z
niekapków. Od kilku dni konsekwentnie odmawiają posiłku po kąpieli - ok. 20
(podawanego zarówno butelką, jak i łyżeczką). Śpią b. dobrze - do 7 lub 8.
Przy każdym posiłku dostają coś do zjedzenia samemu - kawałki brzoskwini,
moreli, banana, brokuła, kalafiora, ziemniaka, marchewkę, buraka, biszkopta
itp. Między posiłkami czasem podgryzają chrupki kukurydziane. Nie są
alergikami, wprowadziłam im dużo sezonowych owoców i warzyw. Martwi mnie to,
że nie piją samego mleka (do tej pory był to ostatni posiłek), ale dzięki temu
zrezygnowałam całkowicie z butelki. Dzieci rozwijają się b. dobrze - chłopiec
waży ok. 10 kg, dziewczynka - 8 kg. Co powinnam zmienić w tym schemacie? Z
góry dziękuję.