suza77 16.09.08, 19:40 w grudniu najprawdopodobniej zostanę mamą. Niestety moje maleństwo ma stwierdzoną wadę serca i będę rodzić w CZMP w Łodzi. Nie wiem jakie zwyczaje tam panują i pod jaką opieką będzie moje dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anneczka78 Re: Zwyczaje w CZMP w Łodzi 16.09.08, 22:15 W ICZMP są trzy bloki porodowe, ale z wadą serca u dzidziusia trafisz prawdopodobnie na blok II (Klinika Medycyny Matczyno-Płodowej). Pocieszę Cię, że dziecko będzie pod opieką najlepszych specjalistów w Polsce, w tym szpitalu jest na przykład, chyba jedyna w naszym kraju, kardiochirurgia noworodka. Co do innych zwyczajów, dziewczyny dużo tu już pisały. Jeśli dziecko będzie wymagało natychmiastowej operacji po urodzeniu, przez jakiś tydzień będziesz z nim w szpitalu jako pacjentka, choć pewnie nie w jednej sali z dzieckiem, potem Cię wypiszą i będziesz musiała korzystać z hotelu (koszt ok. 20 zł za dobę). Piszę na podstawie tego, co widziałam będąc tam w kwietniu 2007. Zabrać ze sobą należy szlafrok, sztućce i kubek, dla dziecka pieluszki, oliwkę i ewentualnie ubranka (są też szpitalne). Własna piżama dozwolona jest na oddziale patologii ciąży, na porodówce i noworodkowym bezwzględnie obowiązują koszule szpitalne. Na dole są sklepy spożywcze, bankomat i apteka, więc inne rzeczy można sobie dokupić w razie potrzeby. Życzę dużo zdrówka dla Twojego Dzidziusia! Odpowiedz Link Zgłoś
suza77 Re: Zwyczaje w CZMP w Łodzi 17.09.08, 12:02 Wielkie dzięki, a masz jakiś namiar do hotelu przy szpitalu? Podobno trzeba robić wcześniejszą rezerwację? A ja będę musiała być tam wcześniej bo mieszkam 500 km od Łodzi. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
anneczka78 Re: Zwyczaje w CZMP w Łodzi 17.09.08, 14:48 Nie ma na stronie numeru do hotelu, więc podaje Ci te ogólne, pewnie połączą... +48 42/ 271 10 00 +48 42/ 271 20 00 +48 42/ 271 11 24 Co do przyjazdu wcześniej, no to chyba przyjmą Cię od razu do szpitala, przecież nie będziesz czekała w hotelu na poród. Masz skierowanie, to idziesz na izbę przyjęć i już. Odpowiedz Link Zgłoś
suza77 Re: Zwyczaje w CZMP w Łodzi 17.09.08, 20:17 Dzięki za kontakty. W moim przypadku o ile nie zacznie się coś dziać to mnie nie przyjmą. Odpowiedz Link Zgłoś
anneczka78 Re: Zwyczaje w CZMP w Łodzi 17.09.08, 20:27 Wydaje mi się to dziwne, bo jak tam rodziłam, to było sporo dziewczyn spoza Łodzi, czasami z bardzo odległych miejsc, ale one zwykle trafiały tam przed porodem na badania, diagnostykę... Przecież lekarze muszą się chyba przygotować do odebrania porodu dziecka z wadą serduszka - muszą wiedzieć, czy ma być cesarka, czy od razu trzeba operować dziecko itd. A może powinnaś się wybrać do lekarza pracującego w matce polce prywatnie? Mogę Ci polecić kogoś, jeśli będzie taka potrzeba... Odpowiedz Link Zgłoś
mammajowa Re: Zwyczaje w CZMP w Łodzi 19.09.08, 21:08 no owszem powinnaś trafić z tydzień przed terminem ok. na ocp. skierowanie od lekarza prowadzacego wydus i juz. tylko musi byc podane rozpoznanie u płodu i ze do iczmp (moze lekarz podac też do której kliniki iczmp). hotel to po wypisie dopiero... a klinikę o której mówi anneczka polecam, leżałam tam też na ocp. jakbyś miała pytania to pisz na priv. Odpowiedz Link Zgłoś
suza77 Re: Zwyczaje w CZMP w Łodzi 23.09.08, 10:19 A co to jest ocp? A masz gg? Wolę taką formę kontaktu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś