broneknotgeld 06.08.06, 11:06 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=120&w=29043331&v=2&s=0 Czy latoś przidzie? Jako z tym bydzie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: PUZOn Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.06, 19:25 byndzie? :) Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.08.06, 21:26 Oby nom Ponboczek doł Byda Jymu bardzi pszoł. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.08.06, 21:27 Możno termin jego znocie I na forum drapko docie. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 16.08.06, 19:38 Łod Mandrysza Jak na Zobrzu tromby słysza Zowdy myśla - łod Mandrysza. Odpowiedz Link Zgłoś
aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 17.08.06, 18:35 Nic na ten temat nie wiem:( Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 20.08.06, 12:06 Szkoda - miasto cosik niy reklamuje. Bydzie sie dzioło 9-10 września. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 25.08.06, 19:47 Festiwalowi kto patronuje? Czyjego miana łon tako? Możno ktoś ło tym cosik tu "wsuje" Czy yno tromba zapłako? Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 10:17 Festiwal im. Edwarda Czernego Tela dołożyć moga do tego Że richtig miana łon jest Czernego. Odpowiedz Link Zgłoś
aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 13:06 Kaj lon sie bydzie odbywol? Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 19:38 09.09.2006 Musztra paradno łorkestrow policyjnych Stadion "Walki Makoszowy" Blyśnie musztrom "pszeparadnom" Tako Zabrze pewno powiy -Im muzyki niy ukradnom. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 20:11 Policaje ze Bytomia forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=141&w=47829961 grajom, maszyrujom Katowickich chcom prześcignońć forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=59&w=47829561 tako se musztrujom. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 05.09.06, 18:21 Toż prawie dzisioj trefiołch na plakat festiwalu. Tako musza swoj feler poprawić. Łorkestra z Bytomia to bydom jednak wojoki, a niy policaje - wyboczcie. Słyszołch, że dzwoni alech niy wiedzioł we kerym kościele. No, terozki jak już cołke Zabrze jest łoplakatowane wszysko bydzie klarowne. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 22:16 Ze Sośnicy łorkestranty forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=47839187 Przi nich gładzom se i ranty. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 03.09.06, 17:49 11.06.1917 Zabrze (Hindenburg) Ano se w Zabrzu Czerny urodzioł Eberhard - take mioł miano Tu po ańfartach i placach chodzioł -Wspomniołch se ło tym jo rano. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 04.09.06, 13:43 "Łojcym" "Łojcym" zabrzańskim filharmonikom Toż skuli tego tyż tukej klikom. Odpowiedz Link Zgłoś
aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 05.09.06, 18:25 Zabrze nie zyje.... Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.09.06, 10:53 Jako "niy żyje"? -Dyć yno śpi Łorkestry zbudzom - to kożdy wiy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 06.09.06, 11:23 Tu sie moge zgodzic z Toba;0 SPI................ Tylko czy orkiestry beda w stanie budzic?? Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.09.06, 14:05 Dyć po połedniu to tyż w niydziela Jako mo zaspać zabrzańsko sztela? Jeszcze se przyńdom ździybeczko sztrasom Możno przi tymu kogoś wystraszom. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.09.06, 21:52 Łorkestra Garnizonu Siył Powietrznych z Bytomia Pod batutom kapitana! Durś Kowalski mynczy z rana By parada w Zabrzu wyszła Do Czernego jakby prziszła. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 07.09.06, 10:06 Z paradynmarszym Frelkom se cycki aże dźwigajom Tako karlusow fest podziwiajom Czy na fujarze, czy na klarnecie Dyć popiskała by kożdo przecie. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 07.09.06, 18:49 Przi łorkestrantach już tako bywo Dyć mie to richtig wcale niy dziwo. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 09:07 Aspirant sztabowy Paweł Pastucha Toż Pastucha fest musztruje Kożdy ta batuta czuje Poparadzom se marszowo I zagrajom richtig zdrowo. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 11:45 Tyjater Nowy 10.IX.2006 godz.16.15-16.45 Łorkestra Gorniczo Piekary Ślonske Ano - Majchrzyk dyryguje Se piekarsko rynka czuje We łopiece Matki Boski I z muzykom - toż bez troski. Odpowiedz Link Zgłoś
aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 14:08 To juz jutro;) Masz jakis program tego festwialu?? Moze link zapodasz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: informator Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.06, 16:16 Tegoroczny Zabrzański Festiwal Orkiestr Dętych im. Edwarda E. Czernego odbędzie się w dniach 9 i 10 września. Przewidziane na pierwszy dzień atrakcje to m.in. pokaz musztry paradnej orkiestr wojskowych i policyjnych oraz występy Orkiestry Garnizonu Sił Powietrznych z Bytomia i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Katowic. Dodatkowo w tym dniu na obiektach rekreacyjnych wokół stadionu Walki Makoszowy odbędzie się festyn połączony z pokazem sprzętu wojskowego i policyjnego. W drugim dniu Festiwalu orkiestry górnicze przejdą ulicami Zabrza, a od godziny 16.00 do około 20.30 odbędą się koncerty w Teatrze Nowym. Muzycy zaprezentują swoje programy w trakcie półgodzinnych występów w następującej kolejności: Orkiestra Górnicza Piekary Śląskie, Orkiestra Kopalni Bobrek Centrum Ruch Centrum, Orkiestra Kopalni Sośnica Makoszowy Ruch Sośnica, Orkiestra Kopalni Bolesław Śmiały, Orkiestra Kopalni Bobrek Centrum Ruch Bobrek, Orkiestra Kopalni Sośnica Makoszowy Ruch Makoszowy. Głównym celem stworzenia Festiwalu Orkiestr w Zabrzu było podtrzymanie i kultywowanie tradycji śląskiej, której ważnym elementem były orkiestry dęte - przede wszystkim górnicze. Pomysłodawcą i przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Zabrzańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych jest dr inż. Piotr Buchwald. Patronat honorowy objął prezydent Jerzy Gołubowicz. Biuro Prasowe UM w Zabrzu W uzupełnieniu dodam, że impreza na stadionie Walki rozpoczyna się o godz.13.oo a wystepy orkiestr o godz.15.00 Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 17:29 Ano - tela tyż jo wiym Przeca wiszom se plakaty Toż wystyknie jeszcze rym Czy łostanie to już na tym? Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:01 Tyjater Nowy 10.IX.2006 godz.16.55-17.25 Łorkestra Gorniczo Bobrek-Cyntrum ruch Cyntrum Toż Barwiński koncert do Bytom go ze tego zno Aże blacha se zapoci Tako bydzie moji złoci. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:10 Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz. 17.35-18.05 Ze ferajny Podolskiego Zowdy idzie coś zocnego Kunsztym tako istni blysnom Z insztrumyntow zoft wycisnom. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:15 Łorkestra Gorniczo Sośnica-Makoszowy ruch Sośnica Winiyn żech to Podolskiymu Chocioż feler niy do rymu. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:20 Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz. 18.15-18.45 Łorkestra Gorniczo Bolesław Śmiały Fojcik jako "Bolek Śmiały" Aże mu sie blyszczom gały Trza nom przirychtować uszy Ze muzykom we nie ruszy. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:26 Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz. 18.55-19.25 Łorkestra Gorniczo Bobrek-Cyntrum ruch Bobrek Słodczyk richtig wiela słodzi? Dyć łorkestrze to niy szkodzi Kunszt swoj cołki nom pokoże Łorkestranty - Szczyńść Wom Boże. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:32 Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz.19.35-20.30 Łorkestra Gorniczo Sośnica-Makoszowy ruch Makoszowy Mandrysz z końcym wszyskich ruszy Łon u siebie tako wzruszy I zabawi i zodziwi Toż bydziecie z tym szczyńśliwi. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 22:53 Bymbny łod Mandrysza Ech - te bymbny łod Mandrysza Aże teroz durś je słysza Tako wystymp zaczynajom W Zabrzu - kaj im zowdy pszajom. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 22:55 Poł wieku Poł wieku z łorkestrom Toż Mandrysza dusza Zdowo sie tym luftym We trombach im ruszać. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 15.09.06, 22:46 Łorkestra Mandrysza Łorkestra Mandrysza jako gruba staro Sto rokow jom momy dyć zdo sie durś jaro. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 09.09.06, 08:38 Miołch somsioda łorkestranta Swoji trombce richtig pszoł Toż niy zdziwi fraszka sam ta I że rym jyj chycić chcioł Somsiod był utropom dlo mnie Co noc pora razy groł Ślubno kochoł niyprzitomnie Co sztelong - insztrumynt broł Ech - rachować se niy chciało Toż mie mynczoł cudzy fioł We niym życie aż huczało A joch ciyngym mało społ Szczyńściym bajtla zmajstrowali Ponoć istny tego chcioł W nocu spokoj tako dali Cicho jakby makym sioł. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 13:05 Witom wszyskich łorkestrowo Tako mi se dzisioj zdowo. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 14:18 Zabrzański Szczurołap Szczurołap fujara mioł Dyć z łorkestrom durś grać chcioł Tako stado wytresowoł Ponoć dzisioj koncert dowo! Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 14:27 10.09.2006 godz.15.00 - Zabrze Sztrasami pomaszyrujom Zabrze blyśnie z tym muzykom Kunsztym se tu delektujom Za to słonko jo porzykom. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 14:33 10.09.2006 godz.16.00 - Zabrze Przed Tyjatrym Nowym tyn koncert łotworzom Latoś po roz drugi już se na to wożom. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 22:26 Kto tam niy był niych żałuje I na bezrok już poprawi Czerny tymu patronuje Se zabrzanin zocnie jawi. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 12.09.06, 17:14 Solo na trombce lipście durś grywoł Jak mioł jom ślubnom - łazioł na piwo. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 12.09.06, 17:16 "Suwakuje" Na puzonie "suwakuje" Aże frelka chuć fest czuje. Odpowiedz Link Zgłoś
broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 12.09.06, 17:19 Z trombom Z trombom se radzi Ze ślubnom niy Ło co se wadzi? A kto jom wiy?! Odpowiedz Link Zgłoś