Dodaj do ulubionych

II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych

06.08.06, 11:06
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=120&w=29043331&v=2&s=0
Czy latoś przidzie?
Jako z tym bydzie?
Obserwuj wątek
    • Gość: PUZOn Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.06, 19:25
      byndzie? :)
      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.08.06, 21:26
        Oby nom Ponboczek doł
        Byda Jymu bardzi pszoł.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.08.06, 21:27
          Możno termin jego znocie
          I na forum drapko docie.
          • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 16.08.06, 19:38
            Łod Mandrysza

            Jak na Zobrzu tromby słysza
            Zowdy myśla - łod Mandrysza.
            • aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 17.08.06, 18:35
              Nic na ten temat nie wiem:(
              • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 20.08.06, 12:06
                Szkoda - miasto cosik niy reklamuje.
                Bydzie sie dzioło 9-10 września.
                • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 25.08.06, 19:47
                  Festiwalowi kto patronuje?
                  Czyjego miana łon tako?
                  Możno ktoś ło tym cosik tu "wsuje"
                  Czy yno tromba zapłako?
                  • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 10:17
                    Festiwal im. Edwarda Czernego

                    Tela dołożyć moga do tego
                    Że richtig miana łon jest Czernego.
                    • aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 13:06
                      Kaj lon sie bydzie odbywol?
                      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 19:38
                        09.09.2006 Musztra paradno łorkestrow policyjnych

                        Stadion "Walki Makoszowy"
                        Blyśnie musztrom "pszeparadnom"
                        Tako Zabrze pewno powiy
                        -Im muzyki niy ukradnom.
                        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 20:11
                          Policaje ze Bytomia
                          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=141&w=47829961
                          grajom, maszyrujom
                          Katowickich chcom prześcignońć
                          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=59&w=47829561
                          tako se musztrujom.
                          • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 05.09.06, 18:21
                            Toż prawie dzisioj trefiołch na plakat festiwalu.
                            Tako musza swoj feler poprawić.
                            Łorkestra z Bytomia to bydom jednak wojoki, a niy policaje - wyboczcie.
                            Słyszołch, że dzwoni alech niy wiedzioł we kerym kościele.
                            No, terozki jak już cołke Zabrze jest łoplakatowane wszysko bydzie klarowne.
                      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 31.08.06, 22:16
                        Ze Sośnicy łorkestranty
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=94&w=47839187
                        Przi nich gładzom se i ranty.
                • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 03.09.06, 17:49
                  11.06.1917 Zabrze (Hindenburg)

                  Ano se w Zabrzu Czerny urodzioł
                  Eberhard - take mioł miano
                  Tu po ańfartach i placach chodzioł
                  -Wspomniołch se ło tym jo rano.
                  • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 04.09.06, 13:43
                    "Łojcym"

                    "Łojcym" zabrzańskim filharmonikom
                    Toż skuli tego tyż tukej klikom.
                    • aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 05.09.06, 18:25
                      Zabrze nie zyje....
                      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.09.06, 10:53
                        Jako "niy żyje"? -Dyć yno śpi
                        Łorkestry zbudzom - to kożdy wiy.
    • Gość: Jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 06.09.06, 11:23
      Tu sie moge zgodzic z Toba;0
      SPI................

      Tylko czy orkiestry beda w stanie budzic??
      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.09.06, 14:05
        Dyć po połedniu to tyż w niydziela
        Jako mo zaspać zabrzańsko sztela?
        Jeszcze se przyńdom ździybeczko sztrasom
        Możno przi tymu kogoś wystraszom.
    • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 06.09.06, 21:52
      Łorkestra Garnizonu Siył Powietrznych z Bytomia

      Pod batutom kapitana!
      Durś Kowalski mynczy z rana
      By parada w Zabrzu wyszła
      Do Czernego jakby prziszła.
      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 07.09.06, 10:06
        Z paradynmarszym

        Frelkom se cycki aże dźwigajom
        Tako karlusow fest podziwiajom
        Czy na fujarze, czy na klarnecie
        Dyć popiskała by kożdo przecie.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 07.09.06, 18:49
          Przi łorkestrantach już tako bywo
          Dyć mie to richtig wcale niy dziwo.
          • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 09:07
            Aspirant sztabowy Paweł Pastucha

            Toż Pastucha fest musztruje
            Kożdy ta batuta czuje
            Poparadzom se marszowo
            I zagrajom richtig zdrowo.
      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 11:45
        Tyjater Nowy 10.IX.2006 godz.16.15-16.45

        Łorkestra Gorniczo Piekary Ślonske

        Ano - Majchrzyk dyryguje
        Se piekarsko rynka czuje
        We łopiece Matki Boski
        I z muzykom - toż bez troski.
        • aka-jo Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 14:08
          To juz jutro;)
          Masz jakis program tego festwialu??
          Moze link zapodasz?
          • Gość: informator Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.06, 16:16
            Tegoroczny Zabrzański Festiwal Orkiestr Dętych im. Edwarda E. Czernego odbędzie
            się w dniach 9 i 10 września.

            Przewidziane na pierwszy dzień atrakcje to m.in. pokaz musztry paradnej
            orkiestr wojskowych i policyjnych oraz występy Orkiestry Garnizonu Sił
            Powietrznych z Bytomia i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Katowic.
            Dodatkowo w tym dniu na obiektach rekreacyjnych wokół stadionu Walki Makoszowy
            odbędzie się festyn połączony z pokazem sprzętu wojskowego i policyjnego.

            W drugim dniu Festiwalu orkiestry górnicze przejdą ulicami Zabrza, a od godziny
            16.00 do około 20.30 odbędą się koncerty w Teatrze Nowym. Muzycy zaprezentują
            swoje programy w trakcie półgodzinnych występów w następującej kolejności:
            Orkiestra Górnicza Piekary Śląskie, Orkiestra Kopalni Bobrek Centrum Ruch
            Centrum, Orkiestra Kopalni Sośnica Makoszowy Ruch Sośnica, Orkiestra Kopalni
            Bolesław Śmiały, Orkiestra Kopalni Bobrek Centrum Ruch Bobrek, Orkiestra
            Kopalni Sośnica Makoszowy Ruch Makoszowy.

            Głównym celem stworzenia Festiwalu Orkiestr w Zabrzu było podtrzymanie i
            kultywowanie tradycji śląskiej, której ważnym elementem były orkiestry dęte -
            przede wszystkim górnicze. Pomysłodawcą i przewodniczącym Komitetu
            Organizacyjnego Zabrzańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych jest dr inż. Piotr
            Buchwald. Patronat honorowy objął prezydent Jerzy Gołubowicz.

            Biuro Prasowe UM w Zabrzu

            W uzupełnieniu dodam, że impreza na stadionie Walki rozpoczyna się o godz.13.oo
            a wystepy orkiestr o godz.15.00
            • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 17:29
              Ano - tela tyż jo wiym
              Przeca wiszom se plakaty
              Toż wystyknie jeszcze rym
              Czy łostanie to już na tym?
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:01
          Tyjater Nowy 10.IX.2006 godz.16.55-17.25

          Łorkestra Gorniczo Bobrek-Cyntrum ruch Cyntrum

          Toż Barwiński koncert do
          Bytom go ze tego zno
          Aże blacha se zapoci
          Tako bydzie moji złoci.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:10
          Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz. 17.35-18.05

          Ze ferajny Podolskiego
          Zowdy idzie coś zocnego
          Kunsztym tako istni blysnom
          Z insztrumyntow zoft wycisnom.
          • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:15
            Łorkestra Gorniczo Sośnica-Makoszowy ruch Sośnica

            Winiyn żech to Podolskiymu
            Chocioż feler niy do rymu.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:20
          Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz. 18.15-18.45

          Łorkestra Gorniczo Bolesław Śmiały

          Fojcik jako "Bolek Śmiały"
          Aże mu sie blyszczom gały
          Trza nom przirychtować uszy
          Ze muzykom we nie ruszy.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:26
          Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz. 18.55-19.25

          Łorkestra Gorniczo Bobrek-Cyntrum ruch Bobrek

          Słodczyk richtig wiela słodzi?
          Dyć łorkestrze to niy szkodzi
          Kunszt swoj cołki nom pokoże
          Łorkestranty - Szczyńść Wom Boże.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 08.09.06, 18:32
          Tyjater Nowy - Zabrze 10.IX.2006 godz.19.35-20.30

          Łorkestra Gorniczo Sośnica-Makoszowy ruch Makoszowy

          Mandrysz z końcym wszyskich ruszy
          Łon u siebie tako wzruszy
          I zabawi i zodziwi
          Toż bydziecie z tym szczyńśliwi.
          • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 22:53
            Bymbny łod Mandrysza

            Ech - te bymbny łod Mandrysza
            Aże teroz durś je słysza
            Tako wystymp zaczynajom
            W Zabrzu - kaj im zowdy pszajom.
            • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 22:55
              Poł wieku

              Poł wieku z łorkestrom
              Toż Mandrysza dusza
              Zdowo sie tym luftym
              We trombach im ruszać.
              • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 15.09.06, 22:46
                Łorkestra Mandrysza

                Łorkestra Mandrysza jako gruba staro
                Sto rokow jom momy dyć zdo sie durś jaro.
    • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 09.09.06, 08:38
      Miołch somsioda łorkestranta
      Swoji trombce richtig pszoł
      Toż niy zdziwi fraszka sam ta
      I że rym jyj chycić chcioł

      Somsiod był utropom dlo mnie
      Co noc pora razy groł
      Ślubno kochoł niyprzitomnie
      Co sztelong - insztrumynt broł

      Ech - rachować se niy chciało
      Toż mie mynczoł cudzy fioł
      We niym życie aż huczało
      A joch ciyngym mało społ

      Szczyńściym bajtla zmajstrowali
      Ponoć istny tego chcioł
      W nocu spokoj tako dali
      Cicho jakby makym sioł.
      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 13:05
        Witom wszyskich łorkestrowo
        Tako mi se dzisioj zdowo.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 14:18
          Zabrzański Szczurołap

          Szczurołap fujara mioł
          Dyć z łorkestrom durś grać chcioł
          Tako stado wytresowoł
          Ponoć dzisioj koncert dowo!
    • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 14:27
      10.09.2006 godz.15.00 - Zabrze

      Sztrasami pomaszyrujom
      Zabrze blyśnie z tym muzykom
      Kunsztym se tu delektujom
      Za to słonko jo porzykom.
      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 14:33
        10.09.2006 godz.16.00 - Zabrze

        Przed Tyjatrym Nowym tyn koncert łotworzom
        Latoś po roz drugi już se na to wożom.
    • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 10.09.06, 22:26
      Kto tam niy był niych żałuje
      I na bezrok już poprawi
      Czerny tymu patronuje
      Se zabrzanin zocnie jawi.
      • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 12.09.06, 17:14
        Solo na trombce lipście durś grywoł
        Jak mioł jom ślubnom - łazioł na piwo.
        • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 12.09.06, 17:16
          "Suwakuje"

          Na puzonie "suwakuje"
          Aże frelka chuć fest czuje.
          • broneknotgeld Re: II Zabrzański Festiwal Łorkestrow Dyntych 12.09.06, 17:19
            Z trombom

            Z trombom se radzi
            Ze ślubnom niy
            Ło co se wadzi?
            A kto jom wiy?!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka