gaudencja 03.08.04, 17:29 www.imiona.net.pl/pokaz.php?id=755 Rozbroił mnie opis: "Jest to żeńskie imię staropolskie, zaczerpnięte z encyklopedii Glogera (staropolska encyklopedia), a zmienione na Visennę, żeby było bardziej tajemniczo. " Przy okazji: czy ktos (Pejsaty?) może wie, czy jest to autentycznie staropolskie imię? Bo mi nie wygląda... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dorka1976 Re: ciekawostka - Wisenna 04.08.04, 10:37 czy jest autentyczne - nie mam pojęcia, ale Vesna mimo, ze nie polska bardziej mi się podoba choć to całkiem inne imię, jednak cos podobnego w sobie mają... Odpowiedz Link Zgłoś
pejsaty Re: ciekawostka - Wisenna 04.08.04, 13:13 praslowianskie - Vesna, polskie - Wiosna, wschodnioslowinaskie - Wiesna. a jesli chodzi o wisnie to bylo imie Wisznia. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: ciekawostka - Wisenna 04.08.04, 14:34 pejsaty napisał: > praslowianskie - Vesna, polskie - Wiosna, wschodnioslowinaskie - Wiesna. a > jesli chodzi o wisnie to bylo imie Wisznia. No dobrze, to co to jest Wisenna? Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: ciekawostka - Wisenna 05.08.04, 11:29 wisna.p napisała: > www.grody.boo.pl/spisi.htm No dobrze, tyle, że to imię zamieszczane jest w internecie jako imię słowiańskie, to i ja wiem, tylko pytałam o jakieś naukowe podstawy tego faktu, bo na moje wyczucie Wisenna to jakiś nowotwór Odpowiedz Link Zgłoś