Gość: totyle IP: *.nas26.tempe1.az.us.da.qwest.net 18.08.04, 09:30 od niemieckiej zaglady.Podziekuj szczerze za to na forum Polakom. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: . Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.telia.com 18.08.04, 09:35 Polakom! Owszem. A tobie co do tego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: totyle Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.nas26.tempe1.az.us.da.qwest.net 18.08.04, 09:42 Czy Zydzi znaja slowo dziekuje?.A co nie moze na necie napisac"Dziekuje wam Polacy za uratowanie mi matki"?Widzisz ja nie Polak a chcialbym aby to napisala. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.bb.netvision.net.il 18.08.04, 09:46 ze ty nie polak, to my juz wszyscy dawno wiemy. a chciec to ty mozesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: totyle Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.nas26.tempe1.az.us.da.qwest.net 18.08.04, 09:51 Podziekuj ladnie dana Polakom,dzieki nim w koncu zyjesz-prawda?Chyba ze nie jestes szczesliwa z daru zycia. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 cos sie tak przyczepil do kobiety? 18.08.04, 09:54 wymuszanie podziekowan to nie w polskim stylu Nie dziekuje,bo nie umie,albo nie ma za co I laski bez Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.bb.netvision.net.il 18.08.04, 09:57 nu, wracaj, tozero, do swojego ladnego domku, nowobogacki, i douczaj sie dalej. tym razem nie zrobiles ani jednego bledu, wiec widze, ze po paru tygodniach nauki jestes juz zdolny do napisania 1 zdania poprawnie. Odpowiedz Link Zgłoś
drzewo_snu Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ 18.08.04, 10:02 prosze Pana, ja z lekkim zdziwieniem pozwalam sobie uprzejmie zapytac Pana, czemu tak na sile robi Pan z siebie buraka i to pastewnego, poprzez takie posty? Czy Pan, na ten przyklad, ratowal Zydow dla poklasku i czolobitnych roznych takich wyrazow, ktore to mozna skladac za wspomniane czyny heroiczne? ja sie dopytuje, bo ratowanie komus zycia jest piekne, jak sie to czyni z czystej chrzescijanskiej caritas, tudziez innych takich wyzszych imponderabiliow; bo jak dla wycia, tupania i ogolnego poklasku, to chyba tylko w cyrku... uklony Odpowiedz Link Zgłoś
marcus_crassus jak nie jestes Polakiem pajacu to czego sie 18.08.04, 10:34 udzielasz pomylencu???nie o ciebie i twoje smierdzace sprawy idzie - a my tu pomocnikami takimi jak ty gardzimy i pomocy nie potrzebujemy.Polakiem nie jestes wiec od tematu Polski won. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirex Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke IP: *.abhsia.telus.net 18.08.04, 10:03 ja nie mysle ze to twoi rodzice czy dziadkowie robili, totyle. znam rozne opowiesci o zydach w polsce w czasach okupacji niemieckiej i przed od rodzicow. to co klikasz wyglada na to ze masz problem z izraelem, ja tez mam. bardzo nie podoba mi sie polityka izraela. (i us) ale co to ma wspulnego z matka dany? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke IP: *.bb.netvision.net.il 18.08.04, 11:02 szanowny mirexie. on ma problemy z israelem, z zydami, z moja matka, ze mna. on przede wszystkim ma problemy sam z soba. a ty, jak masz problemy z polityka israela, to moze moglbys napisac o tym w jakis normalny sposob, wiesz, nie wsadzajac w twoje niepodobanie od razu wszystkich zydow na swiecie i ich ciocie, i jesli bedzie to obiektywne, to moze z tego narodzic sie jakas dyskusja. ja tez mam czasem problemy z polityka israela. pozdrowienia. p.s. tozero zdaje sie ze nie rozumie slowa "imponderabilia" :) Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke 18.08.04, 11:11 689 tys postow na forum swiat i co najmniej polowa autorow ma problemy z polityka Izraela A pani ,jakie ma problemy z polityka Izraela? Byloby to cos nowego, uslyszec jak ta polityka postrzegana jest od wewnatrz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke IP: *.bb.netvision.net.il 18.08.04, 11:19 szanowny krystianie. nie chce tutaj nikogo denerwowac, ale mirexa "znam" troche dluzej i wiem co mnie moze oczekiwac z jego strony. ciebie nie znam, i to co zauwazylam dotychczas, to jestes czlowiekiem dosc agresywnym. z ludzmi zdenerwowanymi nie bardzo lubie rozmawiac o polityce israela, jako ze konczy sie ona generalnie "wy jestescie mordercami". tak ze jak mirex sie zdecyduje, to bedziesz mogl poczytac. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke 18.08.04, 11:53 droga Dano,gdzies ty wyczula u mnie agresje,to przewrazliwienie i osadzanie ludzi po sobie.Pokaz mi choc jeden moj post ,w ktorym naskoczylem na kogos niezprowokowany jakas szczegolnie chamska antypolska lub szczegolnie po markussowemu glupia wypowiedzia.Niestety musisz zadac sobie trud i sprawdzic choc jeden post powyzej Nie znasz mnie,bo sie malo udzielam,bo poziom i temat tych dyskusji coraz czesciej mnie nuzy Bez otwierania postow i bez pudla zgaduje co dany autor napisze Jarek o Turcji,Fredzio ,ktorego gdzies wcielo o krzywych chodnikach,a ty odmowisz odpowiedzi A mogloby byc tak ciekawie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke IP: *.bb.netvision.net.il 18.08.04, 12:08 ty uwazasz, ze mozna zaryzykowac? Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke 18.08.04, 12:22 a coz jest warte zycie bez ryzyka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke IP: *.bb.netvision.net.il 18.08.04, 12:48 jest duzo warte. chyba jestes bardzo mlody. wiec poszlam za twoja rada i sprawdzilam pare postow. nie wszystkie, to prwda, ale pare. w jednym z nich napisales, ze byles wstrzasniety moim pisaniem o rodzacych kobietach i ambulansach. czy mozesz mi dokladniej wyjasnic twoje stanowisko w tej sprawei? w innym napisales :ja z takimi co z dziecmi wojuja i sie tym przechwalaja nie gadam", to jakby sie nie przechwalali to bys gadal? czy wogole stoisz na stanowisku ze nie ma walki miedzy dzieckiem a doroslym? i jeszcze jedno, na co natrafilam, to twoje zdanie o autonomii za murami,ktora wg ciebie my budujemy. chce wyraznie zaznaczyc, ze nie sa to pytania ani agresywne, ani podstepne, a tylko i wylacznie majace na celu wyjasnienie. nie chce podejrzewac cie o nie objektywnosc, ale chcialabym wiedziec, czy masz juz urobione zdanie na wszystko i to bedzie jalowa dyskusja, czy rzeczywiscie chcesz cos wiedziec. rozumiem, ze nie mieszkasz w polsce i tez nie w israelu. tak ze twoje spojrzenie na polityke israela jest najprawdopodobniej spojrzeniem poprzez wiadomosci z mass media. natomiast moje napewno jest uformowane zyciem w israelu, zyciem w srodku wszystkich wydarzen i mozliwe, a nawet prawdopodobnie, nie zawsze objektywne (choc staram sie) chociazby ze wzgledu na to, ze jestem osoba zaangazowana bezposrednio we wszystko, co sie tutaj dzieje. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke 18.08.04, 23:03 lepiej pozno niz wcale,wiec odpowiadam w jednym z nich napisales, ze byles wstrzasniety moim pisaniem o rodzacych > kobietach i ambulansach. czy mozesz mi dokladniej wyjasnic twoje stanowisko w > tej sprawei? wszystko tam napisalem,to byla pierwsza sprawa na tym forum,ktora mna tak wstrzasnela,wiec bez zagladania w archiwum odpowiadam z pamieci Wstrzasnal mnie nie tyle przypadek na przejsciu granicznym ( jestescie w stanie wojny , takie i jeszcze gorsze rzeczy beda sie wydarzac ) lecz twoja bezlitosna odpowiedz,i tu cytuje z pamieci : " poniewaz zdazalo sie , ze karetkami przemycano bron,jeszcze nie raz kobiety palestynskie beda rodzic na ulicy " Zadalem ci pytanie coz szkodzilo wpuscic starannie przetrzepana arabska karetke czy obmacanego lekarza,to nie byl jakis nagly wypadek,w ktorym licza sie kazde sekundy. To moje pytanie pozostalo bez odpowiedzi , a ja moglem sie tylko zastanawiac czy wszystkie wasze kobiety mysla jak ty,czy tylko my na tym forum mamy PECHA w innym napisales :ja z takimi co z dziecmi wojuja i sie tym przechwalaja nie > gadam", to jakby sie nie przechwalali to bys gadal? czy wogole stoisz na > stanowisku ze nie ma walki miedzy dzieckiem a doroslym? Dokladnie tak Dano ,ja waze swoje slowa,nie pamietam kontekstu,ale jest na tym forum paru np Markussow ,ktorzy szczytuja przechwalajac sie sukcesami gdy ustrzelone zostanie jakies dziecko - nawet rzucajace kamieniami Mysle , bo niezla mam pamiec , ze to chodzilo o tamta 4 - letnia dziewczynke trafiona 2 razy przez snajpera. Wiem , ze wojne i dzieci moga prowadzic vide nasze powstanie ,i o tym mozna rozmawiac ,ale nie z takimi ,ktorym uderza to do glowy. i jeszcze jedno, na co natrafilam, to twoje zdanie o autonomii za murami,ktora > wg ciebie my budujemy Tu nie wiem co dodac,taka poprostu jest moja opinia Nie mam urobionej opini na wszelkie wydarzenia , na pewno ksztaltowana jest ona przez mass media , bo przez co innego ma byc ksztaltowana .Moze przez to forum ? Gdzie kazdy gada o swoich obsesjach,obraza jeden drugiego a na niewygodne pytania poprostu nie odpowiada Dzis tez ci zadalem takie pytanie W czym niezgadzasz sie z polityka Izraela , bo sama o tym napomknelas Moze nie chce ci sie mi odpowiadac Moze ci nie wolno Nie wiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 do krystiana71 IP: *.bb.netvision.net.il 19.08.04, 09:40 nie mam czasu sprawdzic tego co napisalam o kobietach na przejsciu granicznym. nie pamietam, ze ta czesc twojego cytatu: "jeszcze nie raz kobiety palestynskie beda rodzic na ulicy" napisalam, ale chce ci wytlumaczyc cos. jestesmy dzien w dzien, w kazdej godzinie konfrontowani z problemami, na ktore potrzeba natychmiastowej odpowiedzi lub decyzji: jak strzelaja do nas z okien szpitala, to mamy strzelac do nich spowrotem wiedzac ze mozna ranic/zabic chorych, czy mamy dawac sie zabic przez nich? jak wiadomo, ze terrorysta w drodze do zamachu w israelu ukryl sie w szkole, to mamy go zabic, wiedzac, ze rowniez moga na tym ucierpiec dzieci, czy mamy zostawic go "w spokoju" i pozwolic na wysadzenie autobusu/kawiarni/dyskoteki i zabiciu kilkudziesieciu israelczykow? czy majac doswiadczenie, ze karetki pogotowia arabskie sluza (nie wszystkie, ale duzo) do przemycania broni i terrorystow na tereny israela, pozwolic im wjechac czy zatrzymac ich na przejsciu granicznym, nawet jak w karetce jest kobieta ktora rodzi? kobieta, ktora wysadzila sie w powietrze w supermarkecie w jerozolimie, zabijajac i raniac kilkanascie osob "byla w ciazy". czy wolno nam sprawdzac brzuch kazdej ciezarnej kobiety-arabki, ktora stoi kolo nas na przystanku autobusowym czy nie, ryzykujac, ze moze to tez znow terrorystka? zdaje sobie sprawe, ze tysiace niewinnych arabow musi placic za to, co robi ta duza grupa terrorystow arabskich, ale czy widzisz inne wyjscie? to prawda, ze sa bardzo dokladnie sprawdzani na przejsciach granicznych i mowia, ze to ich "poniza". ale wiesz o tym, ze my, zydzi israelscy, jestesmy sprawdzani nie tylko na przejsciach granicznych, ale przy kazdym wejsciu do supermarketu, kina, teatru, restauracji i kawiarni? dzien w dzien i godzine w godzine? nie jest to specjalna przyjemnosci ani dla nas ani dla tych, co nas sprawdzaja, ale to jest rzeczywistosc w jakiej zyjemy. wole, zeby mi zagladali w torbe 10 razy dziennie, niz zostac zabita w czasie picia kawy z przyjaciolka. mozliwe, ze dla ciebie, zyjacym w kraju "normalnym" jest to przerazajace. ale mysle, ze jesli zastanowisz sie sekunde i wyobrazisz sobie, ze twoje dziecko idzie wieczorem do dyskoteki, to bylbys wiecej niz szczesliwy, ze wlasnie zatrzymano jakis ambulans uniemozliwiajac w ten sposob zamach na dyskoteke, gdzie twoje dziecko chcialo tylko spedzic wieczor na tancach. a to ze w ambulansie oprocz broni i terrorysty byla rodzaca kobieta, przestaloby byc dla ciebie wazne. w dyskotece w tel avivie zginelo 24 mlodych ludzi w wieku 14-20 lat. wsrod ofiar byly 2 siostry, jedyne 2 corki pewnej matki. nie wiem, co "szkodzilo wpuscic starannie przetrzepana arabska karetke czy obmacanego lekarza", bo nie wiem czy byli tak "przetrzepani", ale mam zaufanie do decyzji ktore podejmuje wojsko w danym momencie. to, ze w ostatnich 4 miesiacach nie bylo zadnego wiekszego zamachu samobojczego, nie znaczy, ze nie bylo prob. byly i zostaly na szczescie zatrzymane i przez fakt istnienia muru ochronnego i przez fakt, ze wojsko dzialalo szybko i sprawnie. zgadzam sie z toba, ze chwalenie sie zabiciem dziecka jest idiotyczne. naprawde zaluje kazdego niewinnego, zabitego dziecka, tak israelskiego jak i arabskiego. ale niestety, to co tutaj jest to zwykla wojna. gina nie tylko niewinne dzieci, ale rowniez i masa niewinnych ludzi po obu stronach. ale wiem, ze zaden zolnierz israelski nie zabije arabskiego dziecka celowo i z premedytacja. wiem rowniez, ze kazdy taki nieszczesliwy wypadek, jak zabicie dziecka lub niewinnego araba, natychmiast jest u nas badane przez specjalna, powolana do tego celu komisje, i jesli okazuje sie, ze popelniono gdzies pomylke, odpowiedzialnosc spada na zolnierza lub jego dowodce i sa odpowiednio ukarani. nie slyszalam o tym, zeby zabojca shalchevet pas naprzyklad, ktory zabil ta parumiesieczna dziewczynke z premedytacja (nie byla ani na demonstracji, ani nie rzucala kamieniami w arabow, ani tez nie dostala pozwolenia od swojej matki pojsc kupic cukierki w momencie, jak na ulicy toczyly sie walki. jej ojciec trzymal ja na reku wychodzac z przedszkola) zostal osadzony przez jakakolwiek komisje arafatowska. co do muru za ktorym budujemy autonomie, to my budujemy mur, a nie autonomie. ta mial budowac arafat razem ze swoim narodem, ale zamiast to robic, to rozkradl cale pieniadze, jakie dostal od swiata, i nie wybudowal w ciagu 13 lat swojego "panowania" nawet jednej ulicy. mur ochronny, ktory budujemy, ma ochraniac nas, nasze zycie. utrudnia on lub nawet uniemozliwia terrorystom arabskim przedostanie sie na tereny israela i wykonanie zamachow samobojczych. nie, nie jest on najlepszym rozwiazaniem dla tej czesci arabow, ktorzy nie naleza do grup terrorystycznych i wszystko, co chca, to pracowac i zarobic na chleb. ale poniewaz nie mozna rozdzielic ludnosci na "dobrych" i "zlych", cierpia rowniez i ci niewinni. czy ty masz inny pomysl, zamiast muru? fakt jest, ze i kradzieze ciezkiego sprzetu rolniczego spadly do zera i zamachy terrorystyczne spadly o 70%. to znaczy, ze nie mamy co tydzien rozwalonego autobusu z niewinnymi ludzmi i nie ogladamy co tydzien pogrzebow 20-30 israelczykow. zastanawialam sie juz dawno, dlaczego ci arabowie, ktorzy po prostu chca zyc spokojnie, nie protestuja, nie demonstruja przeciw tym grupom terrorystycznym, przeciw arafatowi, ktory sprowadzil ich zycie do sytuacji, w ktorej znajduja sie dzisiaj. wiem, ze nie robia tego bo sie boja, bo wiedza, co ich czeka, jesli tylko otworza buzie. ale mimo tego strachu, gotowi sa na zycie w nedzy, strachu i bez zadnych widokow na przyszlosc? przeciez arafat moglby miec swoja niezalezna palestyne juz dawno. jesliby chcial. co ty myslisz o tym? masz racje, przez to forum twoja opinia moze, ale nie powinna byc ksztaltowana. ale jest na tym forum paru israelczykow, jak wtracalski, tomek, z daleka, ktorzy chetnie porozmwialiby "normalnie". ja sama miesiacami tlumaczylam, wyjasnialam, bylam gotowa do kazdej dyskusji. spotkalam sie z takimi splitami, rachelkami, goldbaumami, mirmilkami i ta cala reszta, ktora widzi tylko jedno: zyd i israleczyk to morderca-zlodziej-oszust-okupant-klamca-naladowany propaganda.... i slowa jak zydziaki-szambo zydowskie-zoldaki sjonistyczne.... mimo tej zgraji antysemitow glupkow, bo nawet nie jestem pewna, czy widzieli zyda w swoim zyciu, nie mowiac juz o israelu i israelczykach, nie zmienili mojego zdania o polsce i polakach. nie wiem, czy uda sie nam dalej prowadzic ta rozmowe, bo dzisiaj w nocy wyjezdzam do polski wlasnie na 2 tygodnie. ale jak zechcesz, to mozna kontynuowac potem. co do polityki israela, to rozumiem, ze interesuje cie tutaj polityka israela w stosunku do arabow, a nie akurat polityka wewnetrzna israela. wiec jednym zdaniem, bo watpie, czy dzisiaj bede miala czas na dluzsze dyskusje. uwazam, ze rzady israela, od samego poczatku, popelnily przede wszystkim blad taki, ze mimo zapewnien ze arabowie israelscy maja dokladnie te same prawa, nie maja ich. i chodzi mi o zycie codzienne, zaczynajac od tego, ze nie maja prawa sluzyc w wojsku, co jest podstawowym prawem i obowiazkiem kazdego israelczyka zyda. wprawdzie zgadzam sie z ta decyzja (dzisiaj wiemy, ze nie wszyscy arabowie israelscy sa lojalni w stosunku do kraju), ale nasze rzady powinny byly postawic sprawe uczciwie: jestescie obywatelami israela, ale nie mamy do was pelnego zaufania i nie mozemy pozwolic na wasza sluzbe wojskowa. ale w jakim kraju polityka jest uczciwa? chce mi sie odpowiadac na kazde pytanie, krystianie. i wolno mi. bo kto mialby mi zabronic? i nie, nie placa mi za to. to tak z wlasnej woli, i idiotycznej nadzieji, ze potraficie zobaczyc, ze kazdy medal ma dwie strony. i arabska i zydowska, a nie obie arabskie. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 do Dany 19.08.04, 10:57 strasznie duzo tematow poruszylas,nie wiem czy zdaze na wszystkie odpowiedziec,bo tez z pracy ,lewa reka pisze,a wieczorem juz cie nie bedzie Nie powiem ,ze Izrael to jest temat wokol ktorego kreci sie cale moje zycie. Chyba w przeciwienstwie do ciebie Zainteresowalo mnie to forum, bo pisze tu duzo polskich emigrantow , a ten temat -warunki zycia , przyczyny emigracji interesuje mnie ze tak powiem zawodowo i rodzinnie Oczywiscie dotyczy to w pewnym stopniu emigrantow zydowskiego pochodzenia Z tym ,ze zauwazylem , ze ich wcaie nie warto o ten temat pytac ,gdyz nic ciekawego oprocz bluzgow sie nie uslyszy Zapewne zgodze sie z toba , ze dla mnie siedzacemu w wygodnym fotelu , w kraju , gdzie nigdy nie wybuchl zaden autobus , trudno jest zrozumiec warunki waszej egzystencji Z tym ,ze odnosze wrazenie , ze w duzym stopniu sami sobie jestescie winni Prawie 40- to letnia okupacja tych skrawkow ziem nic wam nie dala oprocz permanentnego zametu postawienia przeciwko sobie calej opinii swiatowej Czy bylo warto ? Sami musicie sobie na to pytanie odpowiedziec Mam wrazenie , ze macie fatalnych specjalistow od tzw PR I to wlasnie nawet na tym forum widac Chwalenie sie fruwajacymi 9-cio latkami , jakims profilaktycz strzelaniem dzieciakom w portki ,upolowaniem dziewczynki w czym celuje Marcuss , zrazanie wszystkich Polakow doczepianymi polish jokes , podbijanie bebenka jakims szwabskim "rewanzystom "( jak to sie kiedys mowilo ) Poniewaz jestescie na zewnatrz bardzo zdyscyplinowanym narodem ciagle sie zastanawiam , kto wam taka taktyke obmyslil i czemu ma ona sluzyc Bo , ze budzi uspione wampiry antysemityzmu jest widoczne golym okiem Wybacz , Dana ale ja wymienionych przez ciebie osob na tym forum nie widze Chodzi mi wtracalskiego itd Nigdy nie slyszalem by jakis zolnierz izraelski stanal przed wasza komisja i zostal pociagniety do odpowiedzialnosci za niegodne czyny Czy Palestynczycy dawno mogli miec swoja autonomie ? Nie wydaje mi sie . Jesli myslisz o tzw planie Baraka (nie jestem pewny nazwiska )to powiem ci , ze widzialem mapke tej autonomii- bantustany nie zdolne do zycia i nie warto o tym mowic Wybacz ,ze tak chaotycznie pisze , ale sie spiesze chocby po to by przeslac ci zyczenia szczesliwej podrozy i dobrego odpoczynku Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana33 do krystiana cd :) IP: *.bb.netvision.net.il 19.08.04, 11:49 wychodze z biura za godzine, wiec tez szybko i nie wiem, czy znajde w domu czas na jeszcze wejscie na forum... :) nu, moje zycie kreci sie wokol mojej rodziny i wokol israela, jako ze moje i mojej rodziny zycie codzinne, jak wszystkich israelczykow, toczy sie wlasnie w takich a nie w innych warunkach i oczywiscie wplywa na nie. na zycie codzienne znaczy sie. no i my narod okropnie rozpolitykowany. ty uwazasz, ze ja bluzgam? tzn. mam teraz przyjaciolke z polski w gosciach, i zapytalam sie jej o pare "bluzgow" moich i wyjasnila mi, ze np slowo idiota, kretyn, ktore za moich czasow w polsce (jakies niecale 40 lat temu)nie bylo bluzgiem, dzisiaj owszem, jest slowem obrazliwym. natomiast ja zauwazylam, ze takie slowa jak kurwa lub ch..., ktore za moich czasow, w moich przynajmniej kregach towarzyskich bylo slowem niecenzuralnym, dzisiaj, przynajmniej na forum ale i w rozmowach towarzyskich, zastepuja przecinek. tak ze jezyk sie zmienia, ale mimo to, ani wtracalski, tomek, z daleka lub ja nie uzywamy tutaj takiego jezyka w stosunku do nie zydow tego forum, jaki uzywany jest w stosunku do nas, a do mnie in particular. ze przegrywamy z arafatem i reszta krajow arabskich na polu propagandy, to masz absolutnie racje, wiemy o tym i protestujemy. i jakos mi nie przemawia do rozsadku twierdzenie naszych odpowiedzialnych, ze "nie znizymy sie do poziomu arafata i nie zaczniemy klamac i przekrecac fakty". oni sa zawsze pierwsi z wrzaskiem o masakrach (jenin np) lub morderstwach na niewinnych dzieciach (muhammad al dura np) i zanim my, z naszymi komisjami i sprawdzaniem tysiac razy faktow, dowodzimy, ze to klamstwo, to mija juz pare tygodni co najmniej i w oczach swiatowej opinii byla masakra w jeninie (nawet jak sam wielki koffi anan przyznaje ze nie bylo) i nawet jak niemiecka tv udawadnia, ze tego nieszczesnego muhammada al dure zabili terrorysci palestynscy strzalem w plecy. tak to niestety wyglada i wg mnie nie robimy dostatecznie na tym polu. co do 40-letniej okupacji, to jest to sprawa dosc powiedzmy delikatna. jako ze sama slowo okupacja nie jest dla mnie jasna. arabowie rozpoczeli z nami wojne. w wyniku przegranej, stracili ziemie. do teraz powinno byc wszystko jasne, nie? masz przyklady jak popatrzysz na mape europy w ciagu ostatnich 100 latach. jak sie zmienily granice najpierw po pierwszej a potem po drugiej wojnie swiatowej. to byla wojna kilku panstw przeciwko jednemu malemu (widziales mape porownujaca wielkosc israela do reszty krajow arabskich, ktore nas otaczaja? jak nie, to postaram ci sie z domu podeslac link, bo w pracy nie mam tego)israelowi. przegrali, przegrali tez i ziemie. trzeba im oddac, zgadzam sie z toba i to chyba tez wszystko jasne. oddac, ale za co? tak sobie? to nie byla pierwsza wojna, ktora z nami rozpoczeli, jak i nie ostatnia. moze jakies gwarancje nie atakowania nas? moze np skreslenie z "konstytucji" arafatowskiej punktu o zlikwidowaniu israela? rozumiesz o co mi chodzi? oddac tak. ale nie za nic. trwalo 40 lat prawie, az podpisano uklady w oslo. uklady, wg mnie straszne. nie dajace nam absolutnie zadnego zabezpieczenia i nie dajace arabom zadnego "normalnego" kraju. zrobione przez mala grupke ludzi, bo narod dowiedzial sie o tym, jak to sie mowi, 5 minut przed dwunasta i nikt narodu nie pytal. ale zostal podpisany nie tylko przez nas ale i przez arafata, ktory, jak sie okazalo post factum, wogole nie mial zamiaru dotrzymac tej umowy. juz w chwili wjazdu do gazy szmuglowal w swojej kawalkadzie bron, ktorej wg ukladow nie wolno mu bylo miec. sprawa zaczela sie komplikowac od pierwszej minuty. tak samo jak sprawa jerozolimy, ktora powinna byc przedyskutowana jako pierwszy punkt, a nie jako ostatni, bo na jerozolimie zaczyna i konczy sie caly problem. wiec i plan baraka wchodzi w ta sama kategorie, chociaz on byl ten jedyny, ktory zaofiarowal natychmiast i bez wielkich warunkow (jeden glowny warunek to byla sprawa powrotu uchodzcow na obecne ziemie israela) oddal im 93% terenow. ale i tu arafat nie zgodzil sie. wiec co mozna zrobic teraz? cofnac wszystko i zaczac poprawiac wszystkie bledy? nie widze tego realnie, a tez nie bardzo widze, jak mozna z tego wyjsc. nasze wyjscie z gazy jest postanowione i juz wprowadzane w czyn, ale sam widzisz, co sie dzieje: z naszej strony czesc rzadu sharona protestuje przeciwko jego, wg mnie slusznej, decyzji, a ze strony arabskiej arafat wpada w panike, ze wychodzimy, zdajac sobie sprawe, ze to moze byc poczatek wojny domowej wsrod arabow palestynskich i sam on sobie z tym nie da rady. ja nie bardzo widze, co w tym momencie mozna zrobic. masz pomysl? bo wiesz, tak do czystych granic z 67 roku to my nie wrocimy. beda poprawki granic, tak jak byly przy podpisywaniu ukladow pokojowych z egiptem i jordania. to chyba jasne. widzisz jaka jest roznica w twoim zdaniu "Poniewaz jestescie na zewnatrz bardzo zdyscyplinowanym narodem ciagle sie zastanawiam , kto wam taka taktyke obmyslil i czemu ma ona sluzyc" a w poscie innych, ktorzy pisza "wy mordujecie, wy kradniecie, wy oszukujecie..."? ja widze. pomysl o tym. wampiry antysemityzmu siedza w kazdym, kto nie mysli, kto nie umie spojrzec na siebie krytycznie, i kto nie widzi, ze popelnia w swoim zyciu bledy. wtedy maja dyzurnego zyda, ktory jest odpowiedzialny za to, ze nie dostali sie na uniwersytet, ze nie maja pieniedzy, ze lepsza prace wlasnie dostal zyd.... nu, jestem pewna, ze wiesz o co mi chodzi. wtracalski i reszta wchodza na forum coraz mniej, bo nie ma za duzo krystianow, ktorzy chca cos wiedziec i rozmawiaja normalnym jezykiem. wiekszosc to rachelki i totyle, chyba sam rozumiesz. ale dzisiaj wlasnie wtracalski dopisal pare slow, to zobacz i sie posmiej. oj, stanal, stanal, a sprawa zolnierzy, ktorzy strzelali do demonstrujacych arabow i zabili 13, to byla juz tak glosna, ze poszla na caly swiat, byl proces i to dlugi i dokladny i byly kary.... nie mam w tej chwili linkow do tego, ale krystian, ja nie klamie na tym forum (i moze to tak wscieka tych antysemitow) ale komisje, procesy i kary byly i sa. ciagle, przy kazdym takim wypadku. dzieki za zyczenia. pozdrowienia dla ciebie tez. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rachelka Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke IP: *.twcny.rr.com 18.08.04, 16:58 Gość portalu: dana33 napisał(a): > szanowny krystianie. nie chce tutaj nikogo denerwowac, ale mirexa "znam" troche > > dluzej i wiem co mnie moze oczekiwac z jego strony. ciebie nie znam, i to co > zauwazylam dotychczas, to jestes czlowiekiem dosc agresywnym. z ludzmi > zdenerwowanymi nie bardzo lubie rozmawiac o polityce israela, jako ze konczy > sie ona generalnie "wy jestescie mordercami". tak ze jak mirex sie zdecyduje, > to bedziesz mogl poczytac. nu dana swietne tlumaczenie sie dlaczego nie powiesz nigdy polakom dziekuje. my jestesmy albo nie-polacy,albo za glupi albo zdenerwowani albo nie mozemy tobie i twej zgrai dorownac w tym czy innym glupim temacie do twoich rozmow. ciekawe czy ludzie,ktorzy uratowali twa matke mieli rowniez takie same wysokie wymagania w stosunku do niej aby ja przetrzymac? ciekawe czy zadawali jej tysiace pytan i rozwazali przez wieki:warto ryzykowac zycie czy nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.227-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se 18.08.04, 18:04 Rachelko! A co ci do tego? Polacy nie gesi-swoj jezyk maja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rachelka Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.twcny.rr.com 18.08.04, 18:13 Gość portalu: . napisał(a): > Rachelko! > A co ci do tego? > Polacy nie gesi-swoj jezyk maja. duzo mi do tego, bo moja wlasna babcia uratowala paru zydow i nawet medal za to dostala. niestety hitlerowcy ja rowniez maltretowali za te odwage i bezinteresownosc. jak widze kogos takiego jak dana plujacego na wszystko co sie polska nazywa, to na prawde zastanawiam sie czy moja babcia postapila slusznie narazajac sie za kogos, kogo nie znala i cierpiac za to okrutnie. widzac co sie dzieje na swiecie obecnie mam duze watpliwosci, czy warto bylo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.227-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se 18.08.04, 18:15 Jak nierzydka od balwanow wyzywam,to pluje na Polske? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rachelka Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.twcny.rr.com 18.08.04, 18:32 Gość portalu: . napisał(a): > Jak nierzydka od balwanow wyzywam,to pluje na Polske? niestety nie moge odpowiedziec bo jestem cenzurowana . nic w mojej wypowiedzi nie bylo ublizajacego,ale najwyrazniej kropce sie to nie podoba. tu lubi sie kwieciste wypowiedzi antypolskie a nie dywagacje na temat czy dobrze moja babcia zrobila poswiecajac sie za ...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: *.227-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se 18.08.04, 23:35 A ty odpowiedz jezykiem literackim. Jezykiem,co kobiecie przystoi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PP Re: Dana opowiedz jak Polacy uratowali ci matke+ IP: 207.7.193.* 19.08.04, 00:17 A co wy cholera chceta od tej dziewczyny?!!! Przepowiastka o polakach ratujacych zydow nie pasuje do piesni wajdelotow narodu wybranego, a nawet zagraza bezpieczenstfu israela. Antysemity, psiakref!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek-Zyd ne telus A ilu tych Polakow przy tym bylo, 20 milionow. IP: *.fastres.net 19.08.04, 09:45 To moze mi wytlumaczysz, ze jedna czesc Zydow z ktorzy z Soliboru udalo sie uciec ,zginela z rak Polakow, czyzby dla nich uratowanie( wedlug twojej teorii) mamy Dany bylo wymazaniem winny.... Odpowiedz Link Zgłoś
alap2 a więc uratowali czy nie-POWIEDZ 19.08.04, 10:04 jeśli NIE- to nie ma za co dziękować ; jeśli TAK -nie ma co dziękować na forum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek-Zyd ne telus Moze raczej podziekuje twojemu ojcu ze matki Dany IP: *.fastres.net 19.08.04, 11:01 nie znalazl i moze mu teraz jego pewna utrate zarobku wykompesuje. Odpowiedz Link Zgłoś
alap2 Re: Moze raczej podziekuje twojemu ojcu ze matki 19.08.04, 11:17 Gość portalu: jarek-Zyd ne telus napisał(a): > nie znalazl i moze mu teraz jego pewna utrate zarobku wykompesuje. widzę,że masz kłopoty z logicznym wysławianiem się...bywa don,t worry try again Odpowiedz Link Zgłoś