Forum Zwierzęta Ornitologia
ZMIEŃ
      bociany

bociany

(23 wyniki)
    • W Jeziorze Hula jest juz duze stado zurawiow okolo 10,000 i bicianow 2,500. Jest to pierwszy wiastunek wiosny. Z powodu silnej burzy (byla tutaj przez 3 dni) stada zatrzymaly sie w Afryce (jak oni wiedza o tym...??)
    • Dzis zauwazono okolo 20,000 bockow, przelatujac nad dolina Jordanu w regionie Beit Szean. Kierunek Afryka...
    • Tysiace bockow juz przylecialo. Niedlugo beda juz w domu...
    • Juz od kilku dni przylatuja i przelatuja bocki. Mozna widziec tysiace jak zbieraja termike, podnosza sie wysoko i hajda do domu... Tutaj juz od kilku dni panuja upaly 30-35c. Jeszcze czekamy na deszcze po 5 lat suchoty.
    • Dzwoniłam dzisiaj do Ptasiego Azylu w Warszawie w sprawie bociana, który nie odleciał a Pani mi powiedziała, że mogę go sama złapać i przywieźć do azylu albo zostawić i jak mu się pokarm zacznie kończyć to powoli się wykończy. Czy tak wygląda pomoc dla ptaków w Polsce?
    • W tym tygodniu widziałem 3 bocianów, które szybowali i brali termikę w okolicy Beit Szean. Nie myślę ze to już zwiastuny wiosny. One wyglądali jako mieszkańcy okolicy. Jest tutaj kilka gniazd boćków.
    • Dzis przelecialo przez Izrael tysiacie bocianow i zurawiow w kierunku polnocnym (Europa). Mysle ze za 2-3 tyg. zobaczycie znajomych...
    • gałęzie na budowę gniazda, o ktorym pisałam przed kilkoma tygodniami.Normalne to? A może on WIE,że zimy nie będzie?))Buduje gniazdo na kominie, ktory dymi regularnie w październiku.Martwię sie,ze jeszcze nie odlecial.W okolicy gniazda już puste. Co może byc przyczyną?
    • Miesiac temu nagle na 20 m kominie szklarni sąsiada pojawiła się para bockow, wesolo klekotały i zaczęły znosić ogromne gałęzie, budować gniazdo.Czy to normalne , tak poźno.Komin ma ogromny otwór, nie sledziłam sprawy na bieżąco, zajęcia, upał,, od tygodnia codziennie przylatuje na komin jeden bocian , jakiś smutny, siedzi godzinami.Mam jakiś lęk,ze ten drugi usiadl na gnieździe ..i wpadl do komina!!(((.Już prosiłam sąsiadów by otwarli zasuwy i zajrzeli..jakoś mi smutno, oby tak n...
    • Witam wszystkich. Pierwszy raz piszę na tym forum. Pisze bo nie wytrzymałem i chce sie podzielić obserwacjami czarnych bocianów w mojej miejscowości. (30 km od Krakowa na południe. Ma to być rzadki i dziki unikający osiedli ludzkich ptak. Tymczasem od 30 lat co roku hajstry widuję na rzeczce przepływającej przez moją wieś. Wokół sporo domów, ruchliwa szosa obok rzeczki a jednak są. Wielokrotnie w ciągu tych lat widziałem je z młodymi. POzwalają się na 100 m podejść. Co o tym myślicie? Mój str...
    • Dzis zauwazono pierwsze stado bocianow okolo 4000 sztuk w Regionie Beit Szean (Dolina Rzeki Jordan). W tym miejcu gdzie ladowali (sa baseny z rybami) Po krótkim wypoczynku (nocleg) haida do Afryki. W tym sezonie oczekiwane jest okolo 600,000 boćków, oprocz innych 500 milionow wędrowników... P.S. Sa jeszcze miejsca dla ornitologow
    • dziś o 9.30 widziałam lecące nad Warszawą bociany, dużo,dużo bocianów..nareszcie wiosna
    • Zastanawiałem się, jak można wytłumaczyć pochodzenie tej opinii. Ludowy przesąd to tylko, czy może nazwanie występującego w rzeczywistości zjawiska? Pomyślałem, że biorąc pod uwagę jadłospis bociana, możemy przyjąć, że jest on sprzymierzeńcem człowieka, zwłaszcza rolnika. Zjada w większości gryzonie, lubi gąsienice-kiedy już są, a więc tępi szkodniki. Może istotnie wsie, gdzie mieszkały bociany były bogatsze, bo lepiej udawały się tam plony-mniej było szkodników na polach, mniejsze...
    • Dzis widzalem na pustyni Negev kilkadziesiat bocianow, lapajac "termike" i kiedy byli bardzo wysoko wybrali kieronek polnocny (Europa) i wciagu minuty znikneli...mysle ze juz niedlugo zobaczycie w waszych miejscach starych znajomych... ;-))
    • www.bociany.kalinski.pl - bociany mają 4 jajka, lada dzień będą pisklaki :D
    • Czy jest możliwe, że widziałam jakieś 30 minut temu czaplę? Nie wiem co to dokładnie było, ale miało czerwone nogi (jak bocian w locie) i czarne od dołu skrzydła. Leciało nad centrum miasta. Pomocy!
    • Wczoraj wyladowalo ponad 40,000!!! bocianow w okolicy Beit Szean. Dzis juz sa w Synaju... W ciagu tego miesiaca przelatuje tutaj okolo 600,000. Nie mysle czy ktos w swoim zyciu widzial w powietrzu kilkadziesiat tysiecy od razu, prawie nie widac slonca. Tym razem przylecieli troche wczesniej, czy oni wiedza cos co my (ludzie) nie wiemy...
    • Przylecialo tutaj juz kilkadziesiat bockow , znajduja sie w Galilei (jezioro Chula), tez zauwazono kilku czarnych bockow, skad oni wlasciwie pochodza?
    • Ostra zima sprowokowała mnie do porzucenia samochodu. Korzyści ornitologiczne pojawiły się od razu: 1. 5 osobowe stadko spasionych gili (gdzie one się tak objadły zimą, nie były nastroszone!). Piękne były, chociaż nasze szczygły podobają mi się bardziej... 2. tu prośba o pomoc, co to mógł być za ptak? wielkości bociana i podobnych kolorów, lecący pojedynczo, dokładnie ze wschodu na zachód (mieszkam na Śląsku). Stanąłem jak wryty ...... I przy okazji pytanie: Czy jest gdzieś szczegóło...
    • Czy bocian czarny to rzadki ptak w okolicach Warszawy (40 km na wschód, powiat miński)? Z gory dzięki i pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się