lektury

(10 wyników)
  • Czasem wracam do starych lektur. To znaczy nie czasem, tylko do niektórych wracam nagminnie a do niektórych przypadkowo. Te, do których wracam nagminnie, po prostu się sprawdziły i lubię do nich wracać. Są też takie książki kiedyś przeczytane, które zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie i chcę sięgnąć po nie po wielu latch. Efekt zupełnie nieprzewidywalny. Wystana prawie nocą i ciężko zdobyta, zaczytana na początku "Pogoda dla bogaczy" dziś mnie nuży, a "Mistrz i Małgorzata" przecztany ostatni...
  • Czytając wiekopomne dzieła Guruy trzeba chyba co jakiś czas moczyć dzioba, bo jak ślinić rogi kartek :)
  • Zaczęłyśmy od "Chłopów". Jest już nas trzy miłosniczki ksiażki i serialu. Kto jeszcze?
  • Takmi to chodzi po głowie od jakiegoś czasu i doszłam do wniosku, że się z Wami tą ideą podzielę. Otóż uważam, że "Pafnucego" powinno się umieścić na liście lektur szkolnych. Nie wiem, jak się za to zabrać, i pewnie szanse powodzenia takiej idei są nikłe, ale ja się upieram. Objętość dzieła zapewne może stanowić przeszkodę dla umieszczenia go w lekturach dla klas 1-3, ale może chociaż fragmenty? Albo dla starszych nieco klas. Książka jest bez wątpienia ekologiczna, a ekologia ...
  • www.merlin.com.pl/frontend/towar/446106 Czy ktoś czytał? Autorka jest pod wyraźnym wpływem Guruyi, ja osobiście zaanektowałam już jedno powiedzenie: "bahorror" określającą nadmiar aktywnych dzieci w jednym miejscu:)) Polecam tą książkę, podczas jej czytania uśmiech wykwita na twarzy i nie chce zejść. Krakusom zazdroszczę smaczków loklnych których zapewnie nie wyłapałam.
  • Ciekawe, czy ktoś potrafiłby powtórzyć to słynne zdanie słowo w słowo? Albo wymienić wszystkie kocie worki, po kolei, tak, jak ukazywały się oczom bohaterki? Wraz z zawartością, oczywiście. Z ręką na sercu i bez wspierania się ściągawką?? Niektórzy, to mają pamięć... U mnie nadszedł właśnie czas na jesienną potwórkę z rozrywki. Zaczynam od tego, co pamiętam, jak mi się wydaje, najgorzej, czyli "Szajki bez końca". Robicie takie odświeżające powtórki? No, chyba, że nie musicie, bo w...
  • jak w temacie bo na forum o adhd oczopląsu dostałam mały będzie kierowany na diagnostykę na razie z testów u psychologa wychodzi że ma a ja dostaję jeszcze większogo kręćka niż ten z którym żyję od urodzenia
  • Co się z Wami dzieje moi drodzy? Sesje, egzaminy, koniec roku szkolnego- ja rozumiem, ale można czasami wpasc na Forum! Przyznaje się bez bicia, że ja zaniedbałam forum srasznie, ale wróciłam! Bije się w piersi jednoczesnie wołając "wróccie i Wy!"! Zauważyłam też nowego "duszyczka" (a może "duszka"?) więc witam bardzo serdecznie mojego rówieśnika :)
  • Witam, Mam już na koncie kilka przeczytanych książek J.CH.,mam zamiar nadrobić resztę, ale... co siegam po następną, to zaczynam sie gubić, nie wiem, kto jest kim, a gdzie podziali sie poprzedni bohaterowie itp. Słowem, wszystko mi sie mjisza:( Mam takie pytanie: czy macie tu może gdzies listę "lektur obowiązkowych" (czyt. wszystkich) ale ustawionych w porządku chronologicznym? Z góry serdecznie dziękuję :)
  • Czy ktoś przeczytał już "Las Pafnucego"? Kupiłam, patrzę i jakoś nie mogę się zmobilizować. Pierwszą część Pafnucego czytałam córkom, bo były wtedy w odpowiednim wieku. Ale i mi się podobała - przygody leśnych zwierząt opowiedziane z nienachalnym "smrodkiem" dydaktyczno-ekologicznym. Teraz córki czytają Lesia i Wszystko czerwone i tylko ja zostałam dla Pafnucego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się