lektury

(13 wyniki)
  • ...miałam porządny zastój kryminalny. Coś takiego zdarza mi się co jakiś czas, więc nie narzekam ale...teraz pogubiłam się w nowościach i tym, co warto a co sobie odpuszczać. Może komuś przyjdzie do głowy parę nazwisk, ostatnio u nas pojawiających się autorów, którzy warto poczytać? (a raczej ich książki?). I tak, co mi się marzy? Raczej Skandynawia albo Wyspy Brytyjskie (tu najchętniej jakaś prowincja, ale bynajmniej sielska anielska jak u Agathy a osnuta mgłą, jakaś taka niechętna obcym, ...
  • Jestem swiezo po lekturze "Grobowej ciszy" Indridasona. I jestem zdenerwowana. Bo! Jakos tak sie dziwnie skonczylo, a wlasciwie nie skonczylo. Nie rozumiem, jak mial sie zielony plaszcz Solveig - narzeczonej Beniamina do zielonego, bardzo dlugiego plaszcza, w ktorym pojawiala sie Mikkelina? Czy byl jakis zwiazek? Czy ja czegos nie przeoczylam? Czy autor w ogole w koncu nie rozwiazal sprawy smierci Solveig, czy moze nie zostalo to dopowiedziane? "W bagnie" wszystko jakos tak ladnie sie roz...
  • Dostałam wreszcie w bibliotece książki B.Akunina "Siostra Pelagia i czarny mnich' i "Siostra Pelagia i czerwony kogut".Nie było pierwszego tomu ale lepsze to niż nic.Zamierzam się zatopić w lekturze,trzymajcie kciuki mam nadzieje że moje szczęście nie skończy się rozczarowaniem.
  • To będzie chyba nasza lektura obowiązkowa: tnij.org/etnolog
  • Leif Persson: kryminolog, konsultant, doradca naukowy, komisarz policji. Napisał sporo ksiązek naukowych, raportów, esejów o tematyce społecznej a także 8 powieści i setki artykułów dotyczących przestępstw. W Trylogii policyjnej (pod nazwą [i]Schyłek państwa opiekuńczego[/i]) pokazuje upadek państwa konstytucyjnego, rysy w szwedzkim społeczeństwie dobrobytu. Trzy powieści tworzące Trylogię opowiadają jedno z możliwych rozwiązań największego nierozwiązanego śledztwa - morderstwa premiera O. ...
  • Już za kilka dni... A na rozgrzewkę wywiad z autorką: zbrodniawbibliotece.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=545&Itemid=15 Miłej lektury!
  • com ją wczoraj skończył, po raz kolejny potwierdza, że Akunin dobrym pisarzem jest. Pierwsze zaskoczenie - język. Kompletna rewolucja w stosunku do dokonań z przygód Fandorina i oczywiście z rewelacyjnego cyklu o Pelagii. Okazuje się, że Akunin tak samo dobrze czuje się w języku noworosyjskich bogaczy, jak i w staroruskim. Zaskoczenie drugie - bohater, ktory w odróżnieniu od swego pradziada i Pelagii nie jest żadnym superherosem, obdarzonym nadludzką mocą dedukcji, oraz noblowskim...
  • Wydaje mi się, że na forum nie było jeszcze o książkach tego pana, więc czas wielki, by to niedopatrzenie nadrobić. Poza mną [i]Terapia[/i], która jako thriller świetnie wpasowuje się w ten gatunek. Wielka tajemnica zniknięcia córki znanego berlińskiego psychiatry, kryzys rodzinny i załamanie ojca dziecka. Próba poradzenia sobie z tym dramatem, więc wyjazd w odludne miejsce (wiadomo nie od dziś, że odludne miejsca mają wprowadzać element grozy, i wprowadzają), co z automatu sprowadza ...
  • Ostatnio bardzo polubiłam kryminały historyczne, zwłaszcza takie osadzone niezbyt daleko w przeszłości (żadne średniowiecza i straożytności, najlepiej xvii - xix wiek). Z klimatów rosyjskich połknęłam Akunina i Józefowicza. Spodobała mi się także "Złodziejka" Waters, "Amerykański chłopiec" Tylera, "Alienista" i "Anioł" Carra, "Lord John" Gabaldon. Czy możecie polecić coś poodobnego? W sumie to nie musi być klasyczny kryminał z przestępstem i śledztwem. Może być też fabuła oparta na...
  • Był wspominany na forum, ale tak większych emocji nie wzbudził. Angielski twórca, mieszkający na stałe w Portugalii. Akcja jego powieści dzieje się zresztą również poza Anglią. Znany z Bruce Medway series dziejącej się w Afryce oraz serii z policjantem Javierem Falconem. Jego Śmierć w Lizbonie otrzymała nagrodę CWA Gold Dagger i została wydana w Polsce. Tłumaczenia doczekał się również Ślepiec z Sewilli (z bardzo sugestywna okładką). Obie książki zdobyłam wczoraj w bibliotece i...
  • Na długo przed pojawieniem się Kurta Wallandera, błyskotliwego, choć skłonnego do depresji policjanta z Ystad, idolem miłośników powieści kryminalnej w całej Skandynawii był Martin Beck, policjant ze Sztokholmu, bohater serii powieści napisanych przez pisarską parę - Maj Sjöwall i Pera Wahlöö... Zapraszamy do lektury artykułu "Martin Beck prowadzi śledztwo": kryminal.ubf.pl/readarticle.php?article_id=189 P.S. Przepraszam za dublowanie wątku, ale dodał się nie tam, gdzie powinien.
  • Właśnie wydana, nazywa się "Krwawa setka" i składa się, jeśli pominąć wstęp i kilka wywiadów, ze stu opisów-esejów, każdy o jednym kryminale. Nie będę komentować wyboru (bo zawsze jest problematyczne, dlaczego ten, a nie tamten), nie rozumiem tylko, jak można było wydać tego typu książkę bez żadnego spisu na końcu - według autorów chociaż, a i skorowidz według tytułów też by nie zawadził. Jeśli ktoś myśli, że kryminały przedstawione w książce ułożone są alfabetycznie, to sie grubo...
  • Dla wielbicieli kryminalow sredniowiecznych - rewelacja! Sensacja, powiesc szpiegowska, lekkie studium obyczajowe:) Polecam goraco:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się