lektury

(9 wyników)
  • jako ze obecne klasy pierwsze i drugie sa juz objete nowa podstawa programowa,nie ma wykazu lektur obowiazujacych- wszystko zalezy od wyboru nauczyciela. pewnie,ze wybiera sie rowniez te,ktore zawsze byly,ale jest i miejsce na nowe. i tak MOLE, co byscie mi doradzily w tej kwestii-co warto dodac jako ciekawe dla przeczytania w tym wieku ( i na zajeciach, i jako fragmenty na zajeciach i samodzielnie gdy juz beda dzieci umiec same czytac). jest tu kilka mam i z pewnoscia macie zdanie na ten...
  • czy takie istnieją wg Was? Mnie kiedyś, w latach szkolnych, najbardziej podobało się Nad Niemnem. I podoba się do dzisiaj. Wspominacie dobrze jakąś obowiązkową lekturę ;-) ??
  • te, ktore czytałyscie jednym tchem, kilka razy... u mnie "kamienie na szaniec","zbrodnia i kara"-czytałam pamietam od popoludnia do 2 w nocy całą.....(wyczulam cos bo mnie pytali na drugi dzien hahaha),"noce i dnie", "inny swiat"...i wiele inych...
  • Zaczynam Stiega Larssona ...wprawdzie od drugiej części ale juz sie nie moge doczekać. Wiem, że większość z Was ma to juz za sobą a ja juz nie moge sie doczekac jak wsiądę do pociągu i zagłębię się w lekturze :-)
  • 3 dni temu, 17 lipca, nasze forum obchodziło 3 latka!:) ale numer, jeszcze nigdy nie zapomnialam,a tu dzis mi sie przypomnialo hahahh Wszystkiego naj dla czytajacych i MOLE odwiedzających:)))))
  • ...i doradźcie - jak mogę zachęcić/zmusić syna lat 15 do przeczytania lektury szkolnej (niestety obowiązkowej) p.t. "Romeo i Julia"? Od miesiąca, co kilka dni obiecuje przeczytać i zaczyna pierwsze strony, po czym znudzony, przysypiający - odkłada. I burczy. A tak swoją drogą, co za durne lektury mają gimnazjaliści... Trochę mu się nie dziwię, bo to dla chłopców ramota z epoki dinozaurów, ale niestety - mają w szkole przerabiać. Ręce mi opadają. Przecież nie urządzę wspólnego głośnego czyt...
  • ... Wam życzę. Wspaniałego, świątecznego nastroju, ciepła rodzinnego,radości, wypoczynku z ulubioną lekturą, świetnych książek pod choinką! A te wszystkie lektory potem tu opiszcie :-) :-)
  • ...współczesnej. Ponoć treść częściowo oparta na faktach. Niektóre fragmenty są na wesoło, inne na smutno. Sięgnęłam po książkę [b]"Casual" Oksany [/b][b]Robski[/b] ot, tak, jako lekką "przegryzkę" po lekturze Cobena. Choć mam ambiwalentne odczucia co do niektórych wątków (nie co do książki jako całości) - nie żałuję. Znowu zarwałam noc. Tytuł daję na szpilkę, jakby co.
  • Jak to u was jest. Pytanie do tych ,którzy mają dzieci znacznie starsze już. Mam dwóch synów w wieku 14-16 lat . Nie czytają zbyt dużo. Młodszy czasami coś poczyta, starszy ogranicza się do lektur szkolnych. Gdy byli małymi dziećmi czytali znacznie więcej, słuchali z chęcią gdy im czytałam,a potem to zmieniło się. Co ciekawe, mnie w domu nikt nie zachęcał do czytania, moi rodzice mało czytali. A jesteśmy z rodzeństwem molami książkowymi , moich synów zachęcałam od wczesnego dzieciństwa, ksi...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się