lokaty

(14 wyniki)
  • Chciałam przerzucić moje oszczędności z konta na lokatę, ale znajomi zaczęli mieszać mi w głowie i namawiać na fundusze. Jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie inwestowałam w coś takiego, za bardzo boję się że stracę. Tak więc jeśli miałabym wybrać fundusz to jakiś z dużym bezpieczeństwem, akcyjne nie wchodzą w grę. I zastanawia mnie teraz co się bardziej opłaca wybrać - lokatę z niewielkim acz zagwarantowanym % czy jednak jakiś z bezpiecznych funduszy? przyznam że nie do końca widzę różnicę...
  • 05.11.2009, 01:10 Lokata antybelkowa: jak wybrać najlepszą? Lokaty antybelkowe dają w tej chwili najwyższe oprocentowanie na rynku. Nic dziwnego, że coraz więcej banków wprowadza je do swojej oferty. Finamo podpowiada na co zwracać uwagę przy wyborze tego typu inwestycji. Niewątpliwie inwestycje z jednodniową kapitalizacją są cały czas najlepszą propozycją na rynku wśród bezpiecznych form lokowania pieniędzy w krótkim i średnim terminie. Na lokatach antybelkowych możemy ...
  • Witam serdecznie. Zwracam sie z prośbą o opinie odnośnie zainwestowania kapitału w złoto za posrednictwem AMBER GOLD Sp.zoo, strona internetowa www.ambergold.com.pl Czy ktoś kozysta z usług tej firmy? dziekuje za odpowedzi.
  • Sobota, 9 czerwca 2007 Lokata to przeżytek Gazeta Wrocławska (08:38) Nowa propozycja banków to rachunek oszczędnościowy Stopy procentowe NBP od wielu miesięcy są niskie, więc odsetki na zwykłym rachunku stały się mikroskopijne. Nie dziwi zatem masowa ucieczka klientów do funduszy inwestycyjnych. W tej sytuacji banki wymyśliły nową strategię. Do niedawna sprawa była prosta – można było trzymać pieniądze w banku na zwykłym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR) lub wp...
  • Witam:) pytanie pewnie "z żartów o londynce";) ale:) zadaję: warto:- ) Dziekuje za pomoc:)
  • Witam, W sieci natrafiłem na ofertę funduszy Noble Funds połączoną z lokatą 9% Zastanawiam się czy warto, nie znam się za bardzo na funduszach, a lokata wygląda ciekawie. Proszę o radę, czy warto w to wejść ?
  • SKARBIEC TFI wprowadził kompensację zysków i strat w ramach otwartych funduszy inwestycyjnych. Kompensacja umożliwia korzystniejsze dla klientów naliczanie podatku od zysków kapitałowych przy dokonywaniu transakcji konwersji i odkupienia jednostek uczestnictwa. Dzięki wprowadzeniu kompensacji klient, który zyskał na inwestycji w jednym subfunduszu i jednocześnie stracił na inwestycji w drugim subfunduszu w ramach funduszu parasolowego, przy wypłacie środków zapłaci tzw. podatek Belki ...
  • witam, od stycznia do końca marca bede miala "wolne" środki i zastanawiam sie czy zamiast trzymac je na koncie oplaca się gdzieś je zainwestowac? czy możliwy jest chociaz minimalny zysk? Wiadomo nalezy poniesc na poczatku jakies oplaty a pózniej przy wyplacie pewnie tez wiec zastanawiam sie czy wogole to bys ie kalkulowało. z góry dziekuje za pomoc :-)) pozdrawiam, Pati.
  • Witam, chcialbym rozpoczac regularne oszczedzanie w ramach III filaru. Zastanawiam sie nad SSO. Możecie sie pochwalić z jakich firm korzystacie? Zalozylem juz sobie IKE w banku, ale wiem, ze obiektywnie z niego wiele nie wyciagne (vide ograniczenie kwotowe i relatywnie niskie op% - ale te 7% to i tak nie malo jak na zwykle lokaty). Dlatego chce dodatkowo oszczedzac w fundusz. Jak sie domyslam nikt mi nie poleci polisy z funudszem (i dobrze - naczytalem sie już archiwalnych...
  • Artykuł pochodzi ze styczniowego miesięcznika Forbes. Ile można stracić na lokacie bankowej? Banki oferują niebywale wysokie oprocentowanie lokat powiązanych z funduszami inwestycyjnymi: 11, 15, a nawet 25%. Czyżby kwiat polskiej finansjery postradał rozum i chciał dopłacać do interesu? Banki licytują się zawzięcie, a stawki rosną z dnia na dzień. Zyskowny Duet w Lukas Banku i SuperDuet w Millennium oferujące 6,6 proc. to niemal jałmużna w porównaniu z propozycjami Citibanku i ...
  • Witam Chce zacząć inwestowanie w fundusze. Na początek nie dużą kwotę ok. 10000 PLN. Dotychczas te pieniądze leżały na lokacie. Na początek okres inwestycji ok. 1 roku (aczkolwiek przewiduje długoterminową inwestycję w przyszłości), w/w kwotę traktuję jako wprowadzenie do tematu funduszy. Chciałbym je zainwestować ok 30% w fundusz stabilnego wzrostu i 70 % w fundusz obligacji. Co o tym myślicie i jakie fundusze są godne polecenia ?
  • Nie wiem ktora opcja obrac, czy wymieniana w tytule czy fundusz inwestujacy na rynkach takich jak bulgaria, rumunia etc oferowany przez wbk. Mam do inwestycji ok 100tys. A moze na pol...?
  • Ofensywa produktów strukturyzowanych Coraz większą popularnością cieszą się produkty strukturyzowane.Popularne na Zachodzie ,w Polsce zdobywają coraz to nowych klientów.Gdy fundusze akcji przestały przynosić kilkudziesięcioprocentowe zyski produkty strukturyzowane próbują zająć ich miejsce.Ich zaletą niewątpliwie jest łatwość dostępu do rynków zagranicznych bez zbędnych formalności,możliwość inwestowania w surowce,waluty,indeksy,energię.Konstrucja produktów strukturyzowanych jest róż...
  • Niemal w każdym portalu inwestycyjnym można poczytać o nowym produkcie w Polsce o lokatach strukturyzowanych.Przoduje w tym Maciej Kossowski i jego firma Wealth Solutions.Ten rok to krach na rynku akcji,Armagedon itd.A hitem na ten rok to lokaty strukturyzowane,które oczywiście sprzedaje pan Kossowski.Czy nie wydaje sie wam ,że to zwykłe naganianie?A opis wszystkiego,benchmarki,stopy zwrotu,gwarancje trzeba czytac chyba kilka razy aby przetrawić.Czy się mylę?Co sądzicie o tym.Ma ktos te...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się