Forum Auto-Moto Motocykle
ZMIEŃ
      obrotu

obrotu

(98 wyników)
    • jak wyregulować obroty biegu jałowego w suzuki bandit 1250 z 2007 roku?
    • Właśnie, po odpaleniu moto ma 1,5 tys obrotów, ale gdy się dobrze rozgrzeje na luzie ma 2,5 tys. Czy to normalne bo mi się wydaje, że to trochę za dużo, bo moto mówiąc wprost nieprzyjemnie głośno ryczy. Czasem gdy manetke podkręci się na siłe ręką do góry obroty troche spadają. Jak to zniwelować, jakie powinny być prawidłowe obroty na biegu jałowym? I mam jeszcze dodatowe pytanie wiem gdzie znajduje się kontrolka płynu hamulcowego, ale gdzie można go uzupełnić? Jest to moje pier...
    • Czy to prawda, że V-Strom nie lubi wysokich obrotów? Ostatnio wałkuję temat skrzyni biegów i wysokich obrotów. Zuważyłem, że przy wysokich obrotach zaczynając od 1-ki, potem 2-ka obroty caly czas powyżej 6 tys i koniec 3-ka nie chce wejsc, dopiero po poniżej 3 tys wchodzi. Czy takie uroki skrzyni w motocyklach też macie? Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
    • koledzy mam cbr 600 F3 97r. i przygotowuje sobie ja do sezonu wymieniłem świece filtr powietrza i po odpaleniu jak ją rozgrzałem chciałem sie nią przejechać i mi się dławi :( Na początku myślałem ze to jest przyczyna zanieczyszczonych gaźników ale rozebrałem gaźniki i wszystko okey czyściutkie itd ale na wszelki wypadek przeczyściłem gaźniki dysze i nadal to samo wszystko ładnie chodzi silnik pracuje równo lecz jak ją wkręcam na obroty tak przy 6 - 7 tys zaczyna sie dławić i raptownie sie pob...
    • Witam i mam pytanie do użytkowników sześćsetek ? Wsiadłem na GSX600F po wielu latach jazdy dużymi turystami,gdzie na piątce przy 150km/h obroty były w granicach 3500,a na "jajku" na szóstce przy 150km/h obroty są rzędu 6500.Motocykl jest z 2000r. salonowy.Sprzęgło nie ma uślizgu.Zębatki w napędzie są podobno w oryginale.Może ten zakres obrotów jest normalny dla tego typu motocykla bądż co bądż sportowego!!!Pozdrawiam.
    • Witam Mam Suzuki rg 80, w sumie to malutki motorem, mam go od dwóch lat, wcześniej jeździłem wieloma komarkami, WSK-ami, Simsonami itd, naprawiałem je sam nauczyłem się trochę. Przy Suzuki też już troche czasami pogrzebałem, ale teraz mam problem z ustawieniem obrotów, bo jak się ustawi że już fajnie chodzi to potem jak się przygazuje to moto nie spada z obrotów tak jak powinno, samo wchodzi na obroty nawet czasami. Może to być problem z membraną? Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szuka...
    • Tak wiem, jestem pie..ięty proszę tego nie pisać tylko proszę o pomoc. Spalił się dziwny bezpiecznik 30A znajdujący się pod zbiornikiem a więc zbiornik w górę i wymiana i od tego momentu się zaczęło. Chcę odpalić a tu fontanna paliwa zalewa motocykl, znaleziona przyczyna: czerwony wężyk sie od czepił, tylko gdzie on może pasować? Wężyk wisi koło takiej bulwy wychodzącej z airboxu/gaźników a ta bulwa zalana paliwem. Nawet wszedł ten weżyk do tej bulwy, przez myśl przeszło co za idiota ta...
    • Zastanawiam sie czy np jezdzenie na 3tys obrotów nie szkodzi mojej xj600'86.Z drugiej strony chciałbym by paqliła jak najmniej wiec jezdze na 6 z niskimi obrotami.Narazie zszedłem do 5,5litra. Ps.Przy jakich obrotach moja xj ma maksymalną moc i moment? Dzieki! Szerokości!
    • U mnie jest 1100-1200, ale chyba mogło by być mniej jakieś 900?
    • Witam wszystkich! Jestem właścicielem Yamahy XJ 600z 93r. Mam znia mały problem na jedynce i dwójce z niski obrotów ma zacięcie, powyżej 3 tys.obrotów wszystko jest OK.Czyściełem gaźniki, wymieniałem świece i filtr paliwa. Czy może ktoś miał podobne objawy w swoim sprzęcie, może jakaś rada co zrobić! Jeszcze jedno pytanie czy ktoś orjentuje się do czego służy drugi wężyk idący od kranika do cylindra - nie ten od paliwa- mam z nim problem wygląda że jest to podciśnienie- węzyk zcis...
    • Witam wszystkich! Skladamy z kloega moj nowy (uzywany) moto ZXR400 i mamy wszystko sprawdzone: gazniki, rozrzad, zawory, sprzegielko, swiece i wystepuje dalej taki problem. Juz padamy, jestem zalamany. Prosze pomozcie. Wiec tak silnik nawet po rozgrzaniu ma problem z wolnymi obrotami, jakos slabo sie budzi i (co najgorsze) powoli schodzi z obrotow (tak od 4 tys.) i dziwnie sie zachowuje, na wysokich jest dobrze. Pozostala nam tylko synchronizacja ale jak juz zejdzie z obrotow to w miare stabi...
    • obroty(10)

Czy mozliwe jest że silnik z uszkodzonym układem przyspieszania zapłonu na "luzie" (tzn jak maszyna stoi w garazu) kręci 12 tys obr/min a podczas jazdy nie może wyjść z 5 - 6 tys?. Gaźniki są ustawione, chociaż nie synchronizowane przez ten sezon. Silnik jest rzędowy, stary ale cisnienia są, luzy zaworowe zrobione. Przyspieszenie zapłonu to układ mechaniczny, odśrodkowy na wale korbowym. Zapłon modułowy. Ktoś coś powie mądrego?
    • Witam wszystkich na forum. Mam taki problem z Hondą cb500. Jak jest zimny to obroty dość mocno pływają i po dodaniu gazu na postoju obroty spadają poniżej 1000 tak jakby miał zaraz paść. Kiedy silnik jest już ciepły obroty są O.K. tylko lekko pływają. Doradźcie mi co to może być Może gaźniki, bo świece są takie jak trzeba (na moje mało wprawne oko elektrody są siwe). Dzięki z góry za pomoc. P.S Live to ride
    • Pytanie banalna a odpowiedz jeszcze prostsza dla motocyklistow ze stazem. Mam CBRke 600 F2. Niedawno kupilem, zaczynam jezdzic itp. Jakie sa normalne obroty do jazdy na takim i innych motocyklach? W samochodzie - benzyna - zwykle podrozujemy przy okolo 2,5 tys obrotow. A jak to sie ma do motocykli? Przy jakich obrotach zmieniac biegi? Mysle oczywiscie o normalnej jezdzie a nie o katowaniu.
    • Mam suzuki freewind xf650 i przy dodaniu gazu przy obrotach ok 2000 szarpie - musze redukować bieg. Czy to normalne czy nie? Ja nie mam pojecia bo to moje pierwsze moto. Moze mi ktos napisac po co jest kranik ktory ma wiecej położeń niż dwa?
    • Motor stał mi przez zime nieodpalany 3 miesiące, wpadam dziś, odpalił za 4 razem, troche się nagrzał i po dodaniu gazu zonk. Okazało się że wchodził na obroty tylko tak do 5-6 tyś i dalej się dusił. Ssanie wyłączone, silnik nagrzany, co by to mogło być? Przecież gaźnik się sam nie przestawi, wygląda to jakby mu paliwa brakowało (bak pełny) albo powietrza? Sam już nie wiem, może trzeba go rozjeździć, ale nie chce nic zje..!! Oczywiście tak jak zawsze na jesień nie było najmniejszego pro...
    • czy ktos wie jak pozbyc sie lewych obrotow w mz etz.zrobilem remont a zaplon jest ustawiony ok.po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnik lapie lewe obroty i motor jezdzi do tylu.bede bardzo wdzieczny za wszelkie wskazowki.pozdrawiam
    • Jak z GTA motorek.
    • witam. moj motor wkreca sie tylko do 6ciu tys. a powinien do 10. sprawdzalem gazniki, swiece i wydechy. co moze byc przyczyna? bo siedze nad sprawą i sie glowie. pomozcie!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się