obrotu

(135 wyników)
  • Witam, ostatnio podczas jazdy samochodem zaczeły mi falowac obroty. Objaw wystepuje na niskich obrotach np. jak stoje na krzyżówce. W momencie próby ruszania auto przez chwilę nie reaguje na pedał gazu (wygląda to jakby go cos przytykało) tak się dzieje aż wkręci się na wyższe obroty np: przy wbijaniu 3 biegu juz jest ok. auto ma moc itd. Objaw ten występuje zazwyczaj przy rozgrzanym aucie i najczęsiej w temperaturze około 80stopni. Powyżej tej temperatury wszystko jest ok. ...
  • witam wszystkich alfistów:) mam mały problem ,w mojej alfie 156 1,8ts coś jest nie tak z wolnymi obrotami- falują,dodatkowo czasami zdarza mu sie gasnąć np.kiedy hamuję przed skrzyżowaniem;/..jesli ktoś potrafi mi pomóc to proszę o poradę bo w serwisie mądra głowa :) powiedziała mi że to może byc wszystko..
  • Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem AR 156 1,8 TS rocznik 2001. Co jakiś czas włączała mi się kontrolka "engine managment" ale sama gasła gdy auto postało 1-2 godz. Później doszedł problem że jak zapalała się ta kontrolka to samochód kręcył tylko do 3000 obrotów i odcinał. Nie gasł, nie "krztusił się" nic, po prostu pszestawał ciągnąć przy 3000 niezaleźnie od biegu. Pniżej, auto jechało zupełnie normalnie. Wystarczyło że postał jakiś czas i wszystko wracało do normy. Problemy ...
  • wywiązała się ciekawa dyskusja z kolegą (niestety, ze Słowacji, wiec na razie zmierzyć się osobiscie nie ma jak) na temat: jak wysoko można krecić obrotami w boxerze 1.6. na poszczególnych biegach? na zegarze nie ma znaczników bezpieczenstwa dla biegów. Jako, ze to silnik z założenia wysokoobrotowy, kolega Słowacki uwaza, ze do dynamicznej jazdy mozna spokojnie zapodawać do 4 tysiecy na dwójce i do 5 tysięcy na trójce. Dla mnie to wartosci za wysokie, obawiam się zarzynania siln...
  • Mam pytanie odnośnie obrotów, gdy staję i wyrzucam bieg spadają mi ostro a potem rosną i jest ok. czy jest to kwestia regulacji czy też coś się kończy? 1,6TS
  • Witam zaczęło sie banalnie od klekotania silnika po uruchomieniu,wymiana wariatora pomogła na te bolączkę ale żeby nie było za wesoło jest nowy problem,na biegu jałowym obroty falują tak w granicach od 1000 do 600 szczególnie przy zimnym silniku,przy rozgrzanym jest trochę lepiej,ale i tak przy ruszaniu z miejsca trzeba dość mocno podkręcać obroty by nie odstawić kangura i nie stanąć z unieruchomionym silnikiem.Także jazda na niskich obrotach na np.drugim biegu kończy sie wykonaniem ki...
  • Pozdrawiam. Ciekaw jestem do ilu obrotów można wciągać AR 156 ts 1.8. Czy jazda do 6000 moze byc szkodliwa dla rozgrzanego silnika??? Pozdrawiam Borys
  • Witam, chce opisac problem jaki mialem oraz rozwiazanie, komus moze sie przyda. Zaczelo sie podczas jazdy od zapalenia kontrolki awarii układu wtryskowego. Potem zauwazylem ze obroty faluja, 1500-do prawie zera tak ze czasami silnik gasl. Podpiecie pod komputer, pokazywalo zwarcie na mase czujnika par paliwa oraz przetwornicy fazowej. Okazalo sie ze padly dwa przekazniki (male czerwone kosteczki w poblizu akumulatora). Wymienione -wszystko chodzi bez zarzutu. Koszt, zaplacilem 165zl (50...
  • PYTANKO OD PEWNEGO CZASU NA BIEGU JAŁOWYM SKACZĄ OBROTY - POTRAFI ZGASNĄĆ. PODCZAS JAZDY SZARPIE, ZACHOWUJE SIĘ TAK JAKBY NIE DOSTAWAŁA PALIWA, ZAPALA SIE KONTROLKA WTRYSKÓW. PO WYMIANIE ŚWIEC, PRZEWODÓW I MODUŁÓW ISKRY PROBLEM NIE ZNIKNĄŁ. WYMIENIŁEM TEŻ SONDĘ LAMBDA. NIC NIE POMOGŁO. CO POWINIENEM JESZCZE WYMIENIĆ ABY CHODZIŁO WZOROWO. SPRZEDAŻ AUTKA NIE WCHODZI W GRĘ. JESZCZE JEDNO W PRZEDZIALE OD 2000 DO 3000 OBROTÓW SILNIK WYDAJE DZIWNE DZWIĘKI DALEJ JEST JUŻ OK. CO TO JEST...
  • Witam, moze ktos z Was pomoze mi rozwiac nastepujaca watpliwosc. Wiem mniej wiecej, co to jest „moment obrotowy” oraz „moc maksymalna” silnika, jak rowniez przy jakich obrotach te parametry sa osiagane w moim aucie (odpowiednio 4600 rpm oraz 6300 rpm). Pytanie jest takie: przy zalozeniu, ze chce najbardziej prawidlowo eksploatowac silnik w tzw. normalnej jezdzie (wiem, ze to moze byc roznie rozumiane, lecz nie chodzi mi o specjalne szalenstwa na drodze,...
  • Od tygodnia jestem szczęsliwą??? posiadaczką alfy 156 1,8 -98r. No i pojawił się problem falujacych obrotów i gaśnięcia auta przy uruchamianiu na zimnym silniku.:(( (Po przeczyszczeniu przepustnicy falowanie ustało, ale nadal był problem przy uruchaminiu na zimnym silniku. Egzaminer nie wykazał żadnych błędów. Po odłaczeniu egzaminera, falujace obroty znowu się pojawiły, a teraz to już wogóle odpalanie auta rano, to horrorrr :(( ) Przeczytałam wszystkie posty dotyczące tego probl...
  • Witam wszystkich Alfowiczów. Jak już wiecie mam problem z falowaniem obrotów-zjawisko to występuje tylko przy jeżdzie.Zauważyłem,że podczas hamowania silnikiem i redukcji na luz obroty silnika skakają z 500-1500,jednak jeżeli autko ciągnie na jakimś biegu i wyżuce na luz hamując normalnie problem ten się nie pojawia(powoli spadają na swoje normalne obroty 800-900) Pojechałem z tym problemem do SERWISU no i jak możecie sie domyślić zrobili wielkie oczy.Podpieli Alfe na kompa,lecz t...
  • Witam, Problem polega na spadku wolnych obrotów przy maksymalnym skręcie kół w prawo/lewo (kierownica prawie do oporu i lekki ruch do końca powoduje spadek wolnych obrotów o 200-300 obr/min). Gdzieś czytałem że to wina zaworka przelewowego w listwie kierowniczej (???) i grozi to pęknięciem przewodów ciśnieniowych i awarią pompy wspomagania. Co to jest ten zaworek, czy naprawa jest konieczna, jeżeli tak czy jest to kosztowne i skomplikowane ? Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Witam Mam taki mały problem z obrotami. W chwili uruchomienia rano silnika i dodania gazu samochód zaczyna mi się dusić a gdy już ruszę zaczyna mi skakać. Na biegu jałowym gdy stoję na światłach zaczynają mi falować obroty. Czasami nawet zgaśnie. Co może być przyczyna takiego zachowania. Wymieniłem niedawno sondę, wiec chyba działa, może silnik krokowy (gdzie on sie znajduje?). Może ktoś z was koledzy miał podobny problem. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam, dzięki.
  • Jestem nowa na tym forum. Moja alfa to 156 TSpark 1999r 1,8. Problemy z obrotami trwały od kilku lat. - takie falowanie na biegu jałowym od 900 do 1300 i z powrotem. Jakieś 2 miesiące temu zauważyłam, że te obroty ustawiają się 1500- 2000. Jak się dodało mocno gazu to potem spadały do 1200-1100 albo nie. Trzy dni temu nagle uruchamiam samochód w garażu a tu 5000 obrotów. Od dwóch dni Alfa u mechanika. Silnik krokowy w porządku, przepustnica w porządku. Rozłożył ręce i najbardziej to by ...
  • CZESC WAM! MAM PROBLEM KUPILEM ALFE 156 I MAM PROBLEM Z WOLNYMI OBROTAMI.SA NIEREGULARNE NA POSTOJU.A PODZCZAS JAZY NP.JAK DOJEZDRZAM DO SKRZYZOWANIA NA SPRZEGLE TO OBROTY FALUJA A CZASAMI ZDAZY SIE ZE SILNIK ZGASNIE.BYLE W SALONIE ALFY W RZESZOWIE BO MAM NAJBLIZEJ ZROBILEM TES I KAZALI WYMIENIC SWIECE I CEWKE ,ZROBILEM TO ALE JUZ NA SWOJ RACHUNEK(CENA ICH!!)I NIC MOZE KTOS MIAL TAKI PROBLEM PROSZE O POMOC!! A JAK NIE TO GZIE FACHOWO MOGE SIE KOGOS PORADZIC BEZ NACIAGANIA! DZIE...
  • Witam, Czy ktos ma lub mial takie oto problemy ze swoja AR ? 1. Po wymianie wariatora, gdy samochod nie jest rozgrzany obroty skacza od 5- 2000 zdarza sie czesto ze nawet gasnie. Natomist gdy samochod jest rozgrzany obroty juz sie zachowuja w miare normalnie, nie gasnie. Dodam jeszcze ze podciagnalem troche obroty do 110 wlasnie ze wzgledu na to iz skakaly. 2. Czy sprzeglo ktore chwyta na gorze jest ok czy wrecz przeciwnie "konczy sie" ?? 3. Czy spalanie w miescie po wyzej...
  • witam od pewnego czasu zauważyłem, że na wolnych obrotach silnik ma jakby większe dragania i pracuje głośniej niż poprzednio, 2.4 jtd sw. jaka może być przyczyna,czy może być tak, że zepsuta może być poduszka pod silnikiem? jeśli nie, to co innego? kolejny problem to klamka przy zamku drzwi. po naciśnięciu i otwarciu przycisk pozostaje w położeniu wciśniętym i nie odbija. trzeba go ruszyć kluczykiem, wtedy odbija i można zamknąć drzwi. co może być przyczyną? czy doszło do zabrud...
  • Po moich kłopotach z falującymi obrotami i przepływomierzem bardzo uważnie obserwuję pracę silnika. No i zauważyłem cos takiego Jadę samochodem obroty w okolicach 3000 dojeżdżam do świateł hamuje naciskam sprzęgło puszczam pedał przyspieszenia AR jeszcze się toczy obroty spadają do 800 a następnie wzrastają do 1000 znów spadają do 800 i stabilizują się na 900. Jeśli to samo robię na luzie tzn. dodaje gazu do 4000 puszczam pedał przyspieszenia i obroty spadają do 900 a następnie gwałtownie p...
  • Alfa 156 1.8. Wymieniłem sondę, wyczyszczono przepływomierz, przepustnicę. Auto dale trzyma wolne obroty na poziomie 1200. Przed wymianą sondy, auto po diagnostyce weszło na 1200 i nie chciało zejść. Rano w ogóle nie trzymało obrotów, dopiero po minucie, dwóch dochodziło do siebie. Poza tym jeździ dobrze, nie licząc jęczenia przy kręceniu kierownicą na parkingu - zdaje się, że coś pada ze wspomagania. Co do wolnych "szybkich" obrotów. Czy można to zmienić za pomocą komputera? Czy ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się