Dodaj do ulubionych

problemy z obrotami

IP: 89.171.132.* 03.03.09, 16:20
koledzy mam cbr 600 F3 97r. i przygotowuje sobie ja do sezonu wymieniłem świece filtr powietrza i po odpaleniu jak ją rozgrzałem chciałem sie nią przejechać i mi się dławi :( Na początku myślałem ze to jest przyczyna zanieczyszczonych gaźników ale rozebrałem gaźniki i wszystko okey czyściutkie itd ale na wszelki wypadek przeczyściłem gaźniki dysze i nadal to samo wszystko ładnie chodzi silnik pracuje równo lecz jak ją wkręcam na obroty tak przy 6 - 7 tys zaczyna sie dławić i raptownie sie pobiera. W czym jeszcze moge szukać przyczyny. Myśle ze to nie ma związku z regulacja gaźników regulowane były w tamtym sezonie. Istnieje mozliwośc ze zawilgotniały jeszcze przewody i jest na nich przebicie i z tego wystepuje zadławienie? I jeszcze jedno pytanko mam w niej czerowne przewody sa one rozbieralne czy nie ?? Z góry dziekuje za podpowiedzi :(:(:(
Obserwuj wątek
    • Gość: baba_zanetti Re: problemy z obrotami IP: *.subscribers.sferia.net 03.03.09, 20:00
      wszystko ładnie chodzi silnik
      > pracuje równo lecz jak ją wkręcam na obroty tak przy 6 - 7 tys zaczyna sie dła
      > wić i raptownie sie pobiera

Tak sie zachowuje w czasie jazdy czy na postoju? Czy może w czasie jazdy dziura
      jest bardziej odczuwalna niż na postoju? A może jest odwrotnie, jest na postoju
      w czasie jazdy nie ma?
      Wina nadal tkwi o szeroko pojętym zasilaniu (gaźniki, filtr powietrza,
      szczelność airboxu, szczelność i prawidłowe podłączenie wszystkich gumowych
      węży, których w tym modelu jest dużo. Przewody WN możesz sobie podarować.
      • Gość: Bosman Re: problemy z obrotami IP: 89.171.132.* 04.03.09, 16:17
        własnie to nic nie daje bo ta przyczyna się stała po sezonie postawiłem moto i odpaliłem niedawno ją i na starym filtrze to zaczeło się dziać dlatego wymieniłem na nowy :( dzisiaj jeszcze zmieniłem przewody bo wczoraj wieczorem go odpalałem i na przewodach było widac iskrę więc postanowiłem wymienić przewody :( lecz znacznej poprawy nie ma lecz juz się nie dławi jak go wkręcam na obroty tylko dławienia dostaje podczas jazdy na 2 i 3 biegu 4 nie zapinałem bo nie da rady bo gaźnie :(
        Nakręciłem krótki filmik jak to wyglądam podczas jazdy moze po tym filmiku ktoś mi pomoże ????
        www.youtube.com/watch?v=M2TXUn7oBJw
    • Gość: Dzakas Re: problemy z obrotami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.09, 17:45
      Przeptrz jeszcze raz dobrze kable i zastanowilbym sie jeszcze nad swiecami
      ewentualnie po nagrzaniu silnuku na luzie wkrec ja na 6 tys obrotow zaobserwuj
      co sie dzieje nieh tak pochodzi z 30 sek a nastepnie przy 9 tys tez 30 sek wlej
      swieze paliwska i rozjezdzij . Czy na 1 biegu wkrecisz ja do konca oblukaj
      jeszcze filry powietrza czy nic sie nie zagielo wezyki wszelkie od paliwa.
      Sprawdz czy dobrze wbiles przedowy w cewki. W ostatecznosci moze podczas
      czyszczenia gaznikow cos pochlales. W sumie przyczyn moze byc wiele sam mialem
      podobne i zdarzylo mi sie troce dlubac lecz musisz wszystko na 100 obejrzec
      jesli dobrze idziesz dalej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka