Forum Dom Ogród i rośliny domowe
ZMIEŃ
      truskawkowy

truskawkowy

(4 wyniki)
    • Na allegro są nasiona drzewa truskawkowego-Arbutus unedo. Czy ktoś to wysiał i co otrzymał? Bardzo proszę o opinie.Krystyna
    • Znajoma powiedziala, ze to odmiana która jest zimozielona, ale widziałam tylko w sprzedaży nasiona. Czy orientujecie się gdzie kupić sadzonki?
    • Proszę mi podpowiedzieć ,czy był już na forum temat drzewka truskawkowego.Przeglądałam i nie znalazłam .Chcialam się dowiedzieć czy komuś takie drzewko juz wyrosło i czy zaowocowało.Tak pięknie reklamuja tą roślinke sprzedawcy na allegro.Pokusiłam sie i kupiłam nasionka.Nawet pare mi wykiełkowało.Dostałam też w komlecie niby gratis nasina kiwi ,,odmiany nieznanej" Tez mi wykiełkowaly.I co dalej? ile roślinek prowadzić.I czy wogóle cos może z tego być.
    • Własnie przywiozłem kupiony w Hiszpanii krzew Arbutus. Na temat uprawy co nieco poczytałem na różnych internetowych stronach. Może jakieś osobiste doświadczenia i porady.Teoretycznie to wrzosowate czyli kwaśna gleba z drugiej strony piszą często, że to krzew bardzo tolerancyjny co do odczynu gleby. Kupiony został w sporej, ale bardzo już ciasnej doniczce (korzenie wystają na wierzchu) więc muszę go przesadzić, ale za bardzo nie wiem na jaką glebę się zdecydować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się