-
[b]Choroba Hashimoto[/b]
Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, znane jako choroba Hashimoto lub limfocytarne zapalenie tarczycy, jest procesem przewlekłym i najczęstszą przyczyną nabytej niedoczynności tarczycy zarówno w wieku rozwojowym, jak i u osób dorosłych.
[b]Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym, charakteryzująca się wolem, nacieczeniem limfocytarnym miąższu gruczołu tarczowego, rzadziej zanikiem gruczołu, powodującym w konsekwencji niedoczynność tarczycy o różnym nasileni...
-
Witam serdecznie,
ostatnio czuję się bardzo słabo, wręcz dziwnie, nie mogę znaleźć sobie miejsca... Zrobiłam badania ogólne krwi, są ok no i hormony:
TSH 0,814 (0,27-4,2)
ft3 80,70%
ft4 93 %
Dość wysokie jest to ft3 i ft4 przy niskim tsh. Dodam, że mam dość powiększone wole.
Pozdrawiam serdecznie
-
Niedobór jodu jest jedną z najważniejszych przyczyn tych zaburzeń
organizmu.Tarczyca wychwytuje jod z krwi i prztwarza go na hormony.
Gdy poziom jodu we krwi jest zbyt niski wytwarza się wole tarczycowe.
Wole to powiększony gruczoł tarczowy, który jest następstwem
niedoboru lub braku jodu w diecie
Tutaj więcej na ten temat.
www.doz.pl/czytelnia/a286-Niedoczynnosc_tarczycy
-
Witam, pewnie mnóstwo próśb się pojawia na tym forum o interpretację, ale na wizytę u endokrynologa przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać,a chciałabym już mieć wiedzę w tym temacie, więc proszę Was Dziewczyny, o wsparcie. Nie wiem czy mam Hashimoto i niedoczynność...
Wyniki:
30.11.2009 TSH 3,14 (norma 0,27-4,2)
27.04.2010 TSH 1,93 (norma 0,27-4,2)
ft4 0,717 (norma 12-22)
prolaktyna 416,2 (norma 72-511)
po tabletce 6048 (norma 72-511)
...
-
Cały mój dotychczasowy wątek znajdował sie na forum choroby tarczycy-
niestety z wiadomych przyczyn nie mam do niego dostępu.
Jestem 3 tygodnie po operacji usunięcia prawego płata tarczycy.
Histopatologia ok. Guz 4,5 na 4,5 na 5 cm czyli bardzo duży. Wole
zamostkowe, uciskające na tarczyce. Operacje przeszłam bardzo
dobrze, po operacji czułam się srednio, ale teraz już jest
ok.Schudłam ok 2 kg. Po operacji nie zrobiono mi poziomu hormonów
(przynajmniej nic nie mam w wypisie . Ni...