-
Z mitami, jakie narosły wokół zachowań związanych z piciem alkoholu
należy sie rozprawia.
fajny art. znalazłem w "Charakterach"
www.charaktery.eu/artykuly/JA-w-niewoli/267/Silna-wola-i-inne-bajki/
-
czy mozna rzucic picie bez aa, terapii? tylko tzw silna wola? a moze
jeszcze czyms. zmagam sie z tym samemu z roznym efektem.
-
U osob ktore przestaly pić,moga pojawic sie mysli o powrocie do picia
spowodowane przez nastepujace sytuacje,stany emocjonalne i sposoby
myslenia.
a)pograzanie sie w zalu po stracie alkoholu.
np."Pamietam stare dobre czasy,kiedy bralem pollitra i pare piw i
szedlem nad jezioro lowic ryby" lub "Co to za sylwester bez picia"
b)Chęć sprawdzenia czy rzeczywsicie utracilo sie kontrole-czasem po
udanym okresie abstynecji,osoby ktore przestaly pic,staja sie
nadmiernie pewne siebie....
-
Nie jestem w stanie zrozumiec- na logike i na zdrowy rozum- tej
sprzecznosci.
Bezsilnosc wobec alkoholu- masz to na bank gdy jestes alkoholikiem.
Bezsilnosc- czyli calkowity brak wolnej woli. Wola nie istnieje. Po
pierwszym kieliszku lecisz na bank, a jak sie uda niepolcecie
przypadkiem to polecisz za tydzien czy miesiac.
Taka jest ogolnie idea.
Ale gdy wypije pierwszy kieliszek i udowodnie, ze nie polece- wtedy
odzywa sie zawsze niezmienny glos
"to niczego nie dowodzi, bo ka...
-
no to zrobiłem dziś coś na temat 12 Kroków, mam nadzieję, że wszystko
funkcjonuje, bo nie zdążyłem przebadać dokładnie
www.12krokow.webpark.pl
wolę dyskutować ze świadomymi tematu dyskusji, niż z wyobraźnią nieświadomych
-
Czy jeżeli rodzice zgłoszą, że długo przesiaduję przy kompie, mogą mnie wziąć
na obserwację do szpitala (albo w jakiś inny sposób zacząć "leczyć") NIE
PYTAJĄC mnie o zgodę? Np. przyjdą lekarze i jeżeli nie będę chciał iść wyniosą
mnie siłą, a później również wbrew mojej woli rozpoczną terapię? Może tak być?
Jeżeli to ważne, za jakieś 3 miesiące będę miał 18 lat i nie widzę problemu.
Niestety rodzice twierdzą inaczej i chcą za wszelką cenę mi "pomóc", zapewne
także podkoloryzowaliby to m...
-
Genialny sposob na niepicie. Bardzo prosty. Ta wyjatkowa idea jest pomyslem
chyba AA.
Aby nie pic, nalezy nie pic.
Nie mozna pic, jak sie chce nie pic. Trzeba najpierw przestac pic, to jest
warunek aby przestac pic.
Aby nie pic, nalezy nie siegac po pierwszy kieliszek.
No i glowna rzecz:
Jezeli nie bedziesz pil czeka Cie nagroda w postaci tego, ze nie bedzies juz pil.
nigdy bym na to sam nie wpadl.
:-)
-
co polecacie zeby przestać PALIĆ!!! tabletki gumy co w miare skuteczne
pozdr
-
Mam pytanie do Jarka czy Augusta- o liczby i konkrety.
czesto tu piszecie "kiedy bylem w niewoli alkoholu"- ale co to
znaczy?
Ile Jaras czy August konkretnie wypijales za jednym "posiedzeniem"?
Pol litra na dwoch domyslam sie malo, ale pol litra na glowe okej? A
na drugi dzien przez caly dizen ile, litr wodki?
Pytam z czystej ciekawosci.
Kiedys pewien gosc powiedzial, ze po roku abstynencji mial "nawrot"
i przez 7 dni wypil ok. 28 butelek wodki. Zlapalem sie za glowe-
co to z...
-
to są fragmenty rozdziału "Praca nad Krokiem Trzecim" z książki "12 Kroków ze
sponsorem" Hamiltona B.
BÓG, JAKKOLWIEK POJMUJEMY BOGA
Do momentu, gdy w Kroku Drugim zastanowiliśmy się nad pojęciem Siły większej
od nas samych, wielu z nas nie myślało o Bogu przez całe lata, może z
wyjątkiem najczarniejszych chwil, kiedy to - przerażeni i winni - błagaliśmy
Go, aby ulitował się nad nami i wyciągnął nas z tarapatów. Niektórzy z nas
myśleli o Bogu, ale często przypisywaliśmy Mu ce...
-
w jednym z ostatnich wątków eska napisała:
"Rzuciłam picie rok temu, żadnej wpadki, nie chodziłam na terapię
ani do AA. W ogóle nie ciągnie mnie do alkoholu, zwyczajnie mnie to nie kręci"
Eska.
Moje gratulacje z okazji pierwszej rocznicy stanu trzeźwego. Tak trzymaj, nie zwalniaj i nie zbaczaj.
Z braterskim pozdrowieniem. Janu
-
Dawno temu się tym interesowałam. Ostatecznie nie spróbowałam nigdy żadnego
środka odurzającego, ale problem dręczy mnie filozoficznie.
Napisał już ktoś w innym wątku - "Wolność czy Bezpieczeństwo?". Ja zapytam
inaczej - bezpieczeństwo i ponoć niemoralność narażania się czy prawo do
poszukiwania?
Nie zrozumcie mnie źle. Nie twierdzę, że do czegokolwiek się dotrze. Nie
twierdzę, że w ogóle jakakolwiek gwarancja rowianie mgły dla człowieka
istnieje. Nie odwołuję się do jakichś własn...