-
Po wymianie klocków felgi się mocno nagrzewają podczas jazdy, mimo że
hamowania jest niewiele albo wcale. Mam porównanie, bo klocki wymienione były
z tyłu i tył się nagrzewa a przód nie (a powinno być raczej na odwrót).
Po podniesieniu podnośnikiem i mocnym zakręceniu kołem robi ono tylko jeden
obrót (nawet niecały) zamiast obracać się swobodnie.
Czy to normalne zjawisko? Można z tym jeździć? Nie spalę klocków jadąc w
dłuższą trasę? Przed wymianą klocków było OK.
-
Z powodu braku ładowania w Oplu Astrze, wymieniłem alternator, ale i
tak w dalszym ciągu brak ładowania. Prosze o poradę, jaka może być
przyczyna.
-
Witam. Pytanie: w vw passacie 1,9d mechanik wymieniał mi węzyk za przednim
kołem od kierowcy doprowadzajacy płyn hamulcowy do koła. Przy okazji kazałem
mu sprawdzić tylne koło od strony kierowcy. Odkrecił je, przeczyścił, jednak
nie mógł odpowietrzyć, bo mówi ze jest tak zapieczone ze moze peknac
odpowietrznik, lub jakis cylinderek... Jeżeli ruszy to moze puscić gwint i
wiązałoby to się z wymianą wszystkiego w środku, no i przy okazji z drugiego
koła :). Hamulce są nieodpowietrzon...
-
witam
moim problem jest grzanie sie felgi - jak sprawdam poziom nagrzania prawej i
lewej to jest bardzo wyraźna różnica.
byłem już u dwóch mechanikjów i mówia ze wszystko oki...ale jak oki skoro sie
grzeje.mam pytanie czy grozi mi pekniecie opony w czasie jazdy?no i czy ktoś
ma jakis pomysł co to moze byc klocki?łożysko,zwichrowanie felgi.
dzieki
-
Witam.Chodzi o przednie hamulce tarczowe.Mój problem z nimi rozpoczął się w
zasadzie od kupienia, ponieważ od początku jest obecny jakiś opór w ukł.
jezdnym (samochód np. na górce nie toczy się ).Na początku myślałem, że to
może ręczny blokuje albo tylne ham. są zepsute.Przy wizycie w warsztacie
gdzie naprawiłem tylne hamulce, mechanik pokazał mi, że to z przodu są duże
opory (koła ledwo się kręciły przy ręcznym obracaniu), potem biorąc młotek
popukał w zaciski (dokładnie w miejsc...
-
czy mozna sobie wymienic stare tarcze wentylowane sr. 280mm na
wieksze 284 mm. Moje auto mialo standart 280 a w nowym modelu juz
sa wieksze. Oczywiscie zaciski tez bym zmienil na te z nowego modelu.
Czy to ma sens? a moze sa jakies super hamulce Brembo cale zestawy
do montazu? czy hamulce to standart? czy pasuja z jednego auta do
drugiego? czy mozna sobie przekonstruowac np. tyl tez zrobic tarczowe
(sa bebnowe) i kto w warszawie robi takie operacje zamiany? jakies
namiary bym ...
-
w VW Pass. (89/1.6) kiedyś . Przesmarowałem różne tam te części i jakby to
przeszło. W pewnym momencie potrafiłem przejechać 300 km a potem znów zaczeły
mi łapać. O co chodzi ?? Wymieniłem płyn. Potem przetoczyłem tarcze i
sytuacje rzadziej ale się powtarzały :( Teraz jest zima więc tarcze szybciej
się chłodzą i problem zniknął. Ale od czego to zależy? Czy np. krzywe tarcze
mają jakiś wpływ na łapanie hamulców? Czy krzywe tarcze mają wpływ na
rzucającą (bardzo) kierownicę? Czy wog...
-
Czekając w aucie na żonę, z nudów zacząłem przeglądać instrukcję samochodową.
W pewnym momencie mało z fotela nie spadłem przeczytawszy, że płyn hamulcowy
powinien być wymieniany co dwa lata. (!) A ja jeżdżę już dziewiąty rok bez
wymiany płynu hamulcowego. No i przestraszyli mnie. Gdzie zatem leży
prawda???
al
-
Prosze o podpowiedz.
W moim 12 letnim Renault Scenic, nagle zaczely sie wylaczac swiatla
zewnetrzne,kierunkowskazy,nie dzialaja elektrycznie podnoszone
szyby,nie dziala pilot do otwierania zamkow drzwi.
Zauwazylem ze podczas takiej awarii pojawiawia sie dziwny dzwiek
dosc regularny,tak jakby cos nie kontaktowalo.
Najdziwniejsze jest to,ze od czasu do czasu,szczegolnie nad ranem
lub wieczorem wszystko wraca do normy.
Mamy problem poniewaz sytuacja taka powstala w zeszlym tygodniu,a...
-
Podczas jazdy w pewnym momencie slychac pisk w prawym lub lewym kole
przednim.Lekike skrecenie kierownica w lewo lub prawo pisk niknie ale na
chwile.Tak samo przy lekkim nacisnieciu pedalu hamulca. Po chwili znowu
piszczenie.Samochod RENAULT THALIA rok prod 2001.przebieg
40000km.pozdr.piotrek
-
Mam Fiata Tipo ABS, wspomaganie i problem polega na tym, że przy max.
skręceniu kół pojawia się intensywny pisk.Jest on tym głośniejszy im większe
jest skręcenie kół.W czym może być problem?
-
Przy dużej wilgotności powietrza i po całodniowym postoju po ruszeniu słychać
tarcie klocków. Auto ma 20 tyś. przebiegu. Co może być przyczyną?
-
Jaka może byc przyczyna blokowania się hamulców tylko po jednej
stronie? Dodam tu tylko, że problem zaczął się tak ok 3 tyg. po tym
jak wymieniłem klocki. Wystarczy, że kilka razy mocno zahamuje i już
praktycznie nie moge jechać (jeśli staram się tylko słabo przyciskać
pedał to moge jechać dość długo). Problem znika tak po 30-45min
postoju - hamulce zupełnie puszczają.
-
Mechanik wymienił mi kilka dni temu gumy stabilizatora bo
stwierdził, że stare są już trochę wyrobione i przydałoby się to
zrobić.
Po tej wymianie jak jadę po nierównościach na jezdni, coś mi stuka w
lewym przednim kole - takie metaliczne chrobotanie, skrzypienie.
Dźwięk ten pojawia się nawet jak jadę bardzo wolno (np. przez próg
zwalniający), a także jak jadę normalnie na drodze i trafię na
jakieś większe nierówności. Przed wymianą tego nie było.
Czy to znaczy, że mechanik coś ...
-
witam mam prosbę czy ktoś moze opisać w jaki sposób wymienic klocki hamulcowe
w samochodzie jest to suzuki baleno proszę opisać co należy zrobić od
początku do końca i opisac jak sie odpowietrza hamulce pozdrawiam
-
3 dni temu wracałem wieczorem z W-wy do 3miasta. i pech chcial ze nacos
najechałem na drodze.. zaowazyłem ze cos mi ociera w prawym przednim kole i
wydaje taki metaliczny odgłos jak by blacha czy cos.. zatrzymałem sie na
poboczu i troche to reka odgiołem (jak by była to jakas osłona od czegos. nie
mam pojecia co to jest..) i mam pytanie co to moze byc , czy jest to cos
pozwaznego i nalezy to wymienic z gory dzieki za odp.