zaciski

(16 wyników)
  • Po wymianie klocków felgi się mocno nagrzewają podczas jazdy, mimo że hamowania jest niewiele albo wcale. Mam porównanie, bo klocki wymienione były z tyłu i tył się nagrzewa a przód nie (a powinno być raczej na odwrót). Po podniesieniu podnośnikiem i mocnym zakręceniu kołem robi ono tylko jeden obrót (nawet niecały) zamiast obracać się swobodnie. Czy to normalne zjawisko? Można z tym jeździć? Nie spalę klocków jadąc w dłuższą trasę? Przed wymianą klocków było OK.
  • Z powodu braku ładowania w Oplu Astrze, wymieniłem alternator, ale i tak w dalszym ciągu brak ładowania. Prosze o poradę, jaka może być przyczyna.
  • Witam. Pytanie: w vw passacie 1,9d mechanik wymieniał mi węzyk za przednim kołem od kierowcy doprowadzajacy płyn hamulcowy do koła. Przy okazji kazałem mu sprawdzić tylne koło od strony kierowcy. Odkrecił je, przeczyścił, jednak nie mógł odpowietrzyć, bo mówi ze jest tak zapieczone ze moze peknac odpowietrznik, lub jakis cylinderek... Jeżeli ruszy to moze puscić gwint i wiązałoby to się z wymianą wszystkiego w środku, no i przy okazji z drugiego koła :). Hamulce są nieodpowietrzon...
  • witam moim problem jest grzanie sie felgi - jak sprawdam poziom nagrzania prawej i lewej to jest bardzo wyraźna różnica. byłem już u dwóch mechanikjów i mówia ze wszystko oki...ale jak oki skoro sie grzeje.mam pytanie czy grozi mi pekniecie opony w czasie jazdy?no i czy ktoś ma jakis pomysł co to moze byc klocki?łożysko,zwichrowanie felgi. dzieki
  • Witam.Chodzi o przednie hamulce tarczowe.Mój problem z nimi rozpoczął się w zasadzie od kupienia, ponieważ od początku jest obecny jakiś opór w ukł. jezdnym (samochód np. na górce nie toczy się ).Na początku myślałem, że to może ręczny blokuje albo tylne ham. są zepsute.Przy wizycie w warsztacie gdzie naprawiłem tylne hamulce, mechanik pokazał mi, że to z przodu są duże opory (koła ledwo się kręciły przy ręcznym obracaniu), potem biorąc młotek popukał w zaciski (dokładnie w miejsc...
  • czy mozna sobie wymienic stare tarcze wentylowane sr. 280mm na wieksze 284 mm. Moje auto mialo standart 280 a w nowym modelu juz sa wieksze. Oczywiscie zaciski tez bym zmienil na te z nowego modelu. Czy to ma sens? a moze sa jakies super hamulce Brembo cale zestawy do montazu? czy hamulce to standart? czy pasuja z jednego auta do drugiego? czy mozna sobie przekonstruowac np. tyl tez zrobic tarczowe (sa bebnowe) i kto w warszawie robi takie operacje zamiany? jakies namiary bym ...
  • Prosze o podpowiedz. W moim 12 letnim Renault Scenic, nagle zaczely sie wylaczac swiatla zewnetrzne,kierunkowskazy,nie dzialaja elektrycznie podnoszone szyby,nie dziala pilot do otwierania zamkow drzwi. Zauwazylem ze podczas takiej awarii pojawiawia sie dziwny dzwiek dosc regularny,tak jakby cos nie kontaktowalo. Najdziwniejsze jest to,ze od czasu do czasu,szczegolnie nad ranem lub wieczorem wszystko wraca do normy. Mamy problem poniewaz sytuacja taka powstala w zeszlym tygodniu,a...
  • w VW Pass. (89/1.6) kiedyś . Przesmarowałem różne tam te części i jakby to przeszło. W pewnym momencie potrafiłem przejechać 300 km a potem znów zaczeły mi łapać. O co chodzi ?? Wymieniłem płyn. Potem przetoczyłem tarcze i sytuacje rzadziej ale się powtarzały :( Teraz jest zima więc tarcze szybciej się chłodzą i problem zniknął. Ale od czego to zależy? Czy np. krzywe tarcze mają jakiś wpływ na łapanie hamulców? Czy krzywe tarcze mają wpływ na rzucającą (bardzo) kierownicę? Czy wog...
  • Czekając w aucie na żonę, z nudów zacząłem przeglądać instrukcję samochodową. W pewnym momencie mało z fotela nie spadłem przeczytawszy, że płyn hamulcowy powinien być wymieniany co dwa lata. (!) A ja jeżdżę już dziewiąty rok bez wymiany płynu hamulcowego. No i przestraszyli mnie. Gdzie zatem leży prawda??? al
  • Podczas jazdy w pewnym momencie slychac pisk w prawym lub lewym kole przednim.Lekike skrecenie kierownica w lewo lub prawo pisk niknie ale na chwile.Tak samo przy lekkim nacisnieciu pedalu hamulca. Po chwili znowu piszczenie.Samochod RENAULT THALIA rok prod 2001.przebieg 40000km.pozdr.piotrek
  • Mam Fiata Tipo ABS, wspomaganie i problem polega na tym, że przy max. skręceniu kół pojawia się intensywny pisk.Jest on tym głośniejszy im większe jest skręcenie kół.W czym może być problem?
  • Jaka może byc przyczyna blokowania się hamulców tylko po jednej stronie? Dodam tu tylko, że problem zaczął się tak ok 3 tyg. po tym jak wymieniłem klocki. Wystarczy, że kilka razy mocno zahamuje i już praktycznie nie moge jechać (jeśli staram się tylko słabo przyciskać pedał to moge jechać dość długo). Problem znika tak po 30-45min postoju - hamulce zupełnie puszczają.
  • Mechanik wymienił mi kilka dni temu gumy stabilizatora bo stwierdził, że stare są już trochę wyrobione i przydałoby się to zrobić. Po tej wymianie jak jadę po nierównościach na jezdni, coś mi stuka w lewym przednim kole - takie metaliczne chrobotanie, skrzypienie. Dźwięk ten pojawia się nawet jak jadę bardzo wolno (np. przez próg zwalniający), a także jak jadę normalnie na drodze i trafię na jakieś większe nierówności. Przed wymianą tego nie było. Czy to znaczy, że mechanik coś ...
  • Przy dużej wilgotności powietrza i po całodniowym postoju po ruszeniu słychać tarcie klocków. Auto ma 20 tyś. przebiegu. Co może być przyczyną?
  • witam mam prosbę czy ktoś moze opisać w jaki sposób wymienic klocki hamulcowe w samochodzie jest to suzuki baleno proszę opisać co należy zrobić od początku do końca i opisac jak sie odpowietrza hamulce pozdrawiam
  • 3 dni temu wracałem wieczorem z W-wy do 3miasta. i pech chcial ze nacos najechałem na drodze.. zaowazyłem ze cos mi ociera w prawym przednim kole i wydaje taki metaliczny odgłos jak by blacha czy cos.. zatrzymałem sie na poboczu i troche to reka odgiołem (jak by była to jakas osłona od czegos. nie mam pojecia co to jest..) i mam pytanie co to moze byc , czy jest to cos pozwaznego i nalezy to wymienic z gory dzieki za odp.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się