Dodaj do ulubionych

implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych

06.05.08, 13:38
czy ktos z was orientuje sie moze, czy w Niemczech kasa chorych w
niektorych przypadkch dofinansowywuje implanty zebowe?
Obserwuj wątek
    • bo4630 ale ktora kasa? jest ich kilkaset. 06.05.08, 14:21

      • beniusia79 Re:DAK 06.05.08, 14:38
        np. DAK... wlasnie dzwonilam w tej sprawie i dowiedzialam sie, ze o
        dofinansowaniu mage zapomniec. implantow nie dofinansowywuja, za to
        moga dofinansowac mostek. sek w tym, ze zeby zrobic mostek,
        trzeba "zniszczyc" dwa sasiednie zeby i na nich zrobic koronki a
        potem mostek. mostek oplaca sie zrobic, gdy sasiednie zeby sa
        zniszczone. moje zas sa zdrowe i bez plomb... ale to pani z kasy
        chorych nie interesowalo-bo implantow nie dofinansowywuja.
        wkurzylam sie... czyli mam dac sobie zniszczyc dwa zdrowe zeby,
        zeby odbudowac ten brakujacy... dodam, ze zab bede musiala wyrwac
        nie z mojej wina, ale z winy poprzedniego dentysty, ktory
        bagatelizowal moje uskrznia sie na ten zab i wydal zla diagnoze-
        kazal wyrwac 8 bo twierdzil, ze to z 8 bol promieniuje
        dalej...paranoja...
        • szaramycha implant 06.05.08, 22:10
          dowiedz sie dokladniej, co Ci moga sfinansowac.
          W niektorych kasach chorych finansuja tzw. podstawowa usluge - w tym przypadku
          bedzie to most. Ty mozesz jednak zrobic implant, ale dofinansowanie dostaniesz
          tylko za most. Roznice doplacasz sama.
          Jesli implant wstawialabys w Polsce - to co dostaniesz z kasy chorych
          stanowiloby jakas 1/3 calej sumy.
          Jesli jednak po wstawieniu implantu mialabys jakies problemy z nim zwiazane (np.
          bole, uszkodzenie implantu), Twoje ubezpiecznie nie obejmuje dalszego leczenia w DE.
    • misia72 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 07:00
      Wstawienie implanta , poprzedzajaca diagnostyka i kontrole po zabiegu nie sa
      dofinansowane przez kasy chorych.
      Kasa placi w zaleznosci od sytuacji w jamie ustnej ( tz ile i jakich zebow
      brakuje) tak zwany Festzuschuß na wszystkie zabiegi protetyczne. To znaczy jesli
      brakuje Ci jednego zeba masz prawo do dofinansowania za mostek, niezaleznie od
      tego, ze zdecydowalas sie na koronke na implancie.
      • beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 07:28
        hmmm. to teraz juz sama nic nie rozumiem. choc bede robic implant
        to dofinansowanie dostane na mostek? myslam, zeby pojechac o Polski
        w sprawie implantu, ale obawiam sie, ze jak cos pojdzie tam nie
        tak, to moge miec problem. mojej znajomej spartoczyli w Polsc
        mostki i implant.
        kosztorys bedzie robil i wysylal o kasy chorych chirurg. dentysta
        twierdzi, ze cos musi dofinansowac kasa chorych . zobaczmy.
        • bo4630 spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 07:58
          od wykonawcy. Kasa zwróci za mostek, resztę dopłacisz.
          • beniusia79 Re: spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 08:06
            to fakt. jesli w Polsce spiep... robote to mam problem bo do Polski
            mam troche daleko i aktualnie nie moge pozwolic sobie na zbyt
            czeste i dluzsze wyjazdy. tutaj jestem na miejscu. poza tym, o ile
            dobrze sie orientuje, implanty w Polsce nie sa wcale duzo tansze...
            • szaramycha Re: spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 13:02
              no to mnie sie udalo - nie narzekam, choc nie chce zapeszyc, bo dopiero od 2
              m-cy mam ten implant.
              A co do kosztow - ja porownalam ceny i wyszlo mi jakies 700EUR taniej w Polsce -
              wiec roznica jest moim zdaniem duza.
              Trzeba jednak pamietac, ze taka "operacja" zabiera tez sporo czasu: pierwsza
              wizyta u dentysty, potem tomografia czaszki(tak bylo u mnie), potem z wynikiem
              do dentysty, wstawienie "sruby/wkretu", 1-2 wizyty kontrolne po zabiegu; potem 2
              miesiace gojenia; kolejna wizyta z pobraniem miary, wreszcie "wkrecenie"
              gotowego zeba i dopasowanie - wszystko to trzeba dokladnie zaplanowac, a i tak -
              jak to u dentysty - czeka sie poslusznie godzinami w kolejce...
              • beniusia79 Re: szaramycha 07.05.08, 13:23
                no wlasnie, w sumie skusilabym sie, jednak wizja ciaglych wyjzdow i
                ustawiania terminow w Polsce przeraza mnie. juz nie wspomne o tym,
                ze mam male dziecko, ktore nie mam zamiaru cignac ze soba co chile
                do Polski...poza tym 700 euro zaoszczedzilas, ale wyjzdy do Polski
                i "siedzenie" w Polsce tez sa kosztowne...
                • szaramycha Re: szaramycha 07.05.08, 17:15
                  wszystko to kwestia organizacji - ja zalatwialam to przy okazji swiatecznych
                  wyjazdow do Polski: pierwsza czesc "przy" Bozym Narodzeniu, druga - "przy"
                  Wielkanocy ;)
                  przyjemne(wizyta u rodzicow) z pozytecznym (choc juz nie tak przyjemnym...) :)
            • misia72 Re: spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 15:50
              beniusia79 napisała:
              poza tym, o ile
              > dobrze sie orientuje, implanty w Polsce nie sa wcale duzo tansze...

              ano wlasnie !

              beniusia, gdybys chciala, moge rzucic okiem na kosztorys.
              Siedze w branzy :-)
              • beniusia79 Re: misia 07.05.08, 15:59
                no to prosze rzucic okiem :)
                • misia72 Re: misia 07.05.08, 16:04
                  :)

                  musze miec na co rzucic :-)
                  masz juz cos konkretnego w reku ? mozesz mi wyslam @ albo przefaxowac
                  • beniusia79 Re: misia 07.05.08, 19:11
                    zapomnialam dodac, ze kosztorysu jeszcze nie mam. mialam isc jutro
                    do chirurga (ktory ma zab wyrwac, zrobic kosztorys a potem
                    implant). mam zamiar jednak zasiegnoc rady jeszcze kilku innych
                    dentystow. juz raz wyrwano mi zeba -8- niepotrzebnie. ale o tym
                    dowiedzialam sie niestety dopiero po czasie; poprzedni dentysta
                    wydal zla diagnoze. teraz, zanim pozwole zeba ruszyc, chce sie
                    upewnic, ze rzeczywiscie nie jest do uratowania.... jak juz bedzie
                    tak dleko-do chirurga ide za jakies kilkanascie dni-to dam znac.z
                    gory dzieki:)
                    • misia72 Re: misia 07.05.08, 21:00
                      gdybys miala dostep do zdjecia rengenowskiego ( digitalne mozna sobie dac
                      przeslac emailem ) to tez sluze :-)
                      • beniusia79 Re: misia 07.05.08, 21:35
                        ooo. ciekawi mnie z jakiej branzy jestes? czyzby cos wspolnego ze
                        stomtologia? :) zdjecie posiadam :O zaraz wysle :)
    • infinity51 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 11:01
      jesli juz to z pewnosci jakies groszowe sprawy... moja kolezanka
      robila sobie koronke (chyba tak to sie nazywa) i dofinansowanie bylo
      smiesznie niskie, a co dopiero implant
      • bo4630 śmiesznie niskie? od 50% w górę 07.05.08, 12:55

      • beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 13:26
        nie powiedzialabym, ze groszowe. zanim okazlo sie, ze zab jest do
        wyrwania, moj dentysta zrobil mi kosztorys na koronke do kasy
        chorych. ze swojej kieszeni mialam doplacic kolo 200 euro, wiec nie
        uwazam, ze sa to sprawy groszowe...
        • infinity51 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 14:19
          no ale ile ew. doplacalaby kasa chorych do tej koronki? bo przeciez
          rozmawiamy o tym ile doplaca kasa a nie jaki koszt musialabys Ty
          poniesc
          • beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 16:02
            o ile dobrze pamietam to bylo to cos kolo 30-40 procent. czasem
            doplacaja nawet 50 procent. ale to zalezy od rozych rzynnikow i od
            kasy chorych. dokladnie nie pamietam bo i tak z tej koronki nic nie
            wyszlo....
      • kokolores Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 19:49
        infinity51 napisała:

        > jesli juz to z pewnosci jakies groszowe sprawy... moja kolezanka
        > robila sobie koronke (chyba tak to sie nazywa) i dofinansowanie
        bylo
        > smiesznie niskie, a co dopiero implant




        Smiesnie niskie ????
        Mi zaplacili prawie cala sume ,niewiele sama placilam .

        :o)
        Koko
        • beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 20:43
          a kiedy robilas, jaka masz koronke i ktory zab? z tymi koronkami to
          troche skomplikowana sprawa. inaczej wyglada sprawa z zebami z tylu
          a inaczej z tymi przednimi.poza tym sa koronki i koronki-te zwykle
          placi chyba prawie w calosci kasa chorych (te na metalu), do
          całoceramicznych- czyli tych bez metalu doplca tylko czesc albo i
          nic. mojemu mezowi, jakies 10-12 lat temu k. chorych sfinansowala
          wszystkie koronki ceramiczne. to byly jednak inne czay...
          • kokolores Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 08.05.08, 00:41
            W kwietniu 2007 i mam mostek na 4,5,6 zebie z calej ceramiki.
            Bylam u niemieckiego stomatologa ,ten mi dal kosztorys (oczywiscie
            nie wspominalam ,ze chce to zrobic w Polsce ,ale on tez nie pytal) ,
            wiem swinia jestem ;) Z tym kosztorysem (podobno juz nawet tego nie
            potrzeba) bylam w kasie chorych i powiedzialam ,ze chce to zrobic w
            Polsce .W przeciagu kilku dni mialam pozytywna odpowiedz i od razu
            sume jaka mi po okazaniu rachunku doplaca i tak tez sie stalo. Nawet
            nie musialam polskiego rachunku tlumaczyc , za dwa tygodnie
            pieniazki byly na koncie ,a ja bylam i jestem zadowolona.
            :o)
            Koko
            • beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 08.05.08, 07:36
              ooo, nie wiedzialam, ze to tak szybko i bez problemowo mozna
              zalatwic :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka