beniusia79 06.05.08, 13:38 czy ktos z was orientuje sie moze, czy w Niemczech kasa chorych w niektorych przypadkch dofinansowywuje implanty zebowe? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
beniusia79 Re:DAK 06.05.08, 14:38 np. DAK... wlasnie dzwonilam w tej sprawie i dowiedzialam sie, ze o dofinansowaniu mage zapomniec. implantow nie dofinansowywuja, za to moga dofinansowac mostek. sek w tym, ze zeby zrobic mostek, trzeba "zniszczyc" dwa sasiednie zeby i na nich zrobic koronki a potem mostek. mostek oplaca sie zrobic, gdy sasiednie zeby sa zniszczone. moje zas sa zdrowe i bez plomb... ale to pani z kasy chorych nie interesowalo-bo implantow nie dofinansowywuja. wkurzylam sie... czyli mam dac sobie zniszczyc dwa zdrowe zeby, zeby odbudowac ten brakujacy... dodam, ze zab bede musiala wyrwac nie z mojej wina, ale z winy poprzedniego dentysty, ktory bagatelizowal moje uskrznia sie na ten zab i wydal zla diagnoze- kazal wyrwac 8 bo twierdzil, ze to z 8 bol promieniuje dalej...paranoja... Odpowiedz Link
szaramycha implant 06.05.08, 22:10 dowiedz sie dokladniej, co Ci moga sfinansowac. W niektorych kasach chorych finansuja tzw. podstawowa usluge - w tym przypadku bedzie to most. Ty mozesz jednak zrobic implant, ale dofinansowanie dostaniesz tylko za most. Roznice doplacasz sama. Jesli implant wstawialabys w Polsce - to co dostaniesz z kasy chorych stanowiloby jakas 1/3 calej sumy. Jesli jednak po wstawieniu implantu mialabys jakies problemy z nim zwiazane (np. bole, uszkodzenie implantu), Twoje ubezpiecznie nie obejmuje dalszego leczenia w DE. Odpowiedz Link
misia72 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 07:00 Wstawienie implanta , poprzedzajaca diagnostyka i kontrole po zabiegu nie sa dofinansowane przez kasy chorych. Kasa placi w zaleznosci od sytuacji w jamie ustnej ( tz ile i jakich zebow brakuje) tak zwany Festzuschuß na wszystkie zabiegi protetyczne. To znaczy jesli brakuje Ci jednego zeba masz prawo do dofinansowania za mostek, niezaleznie od tego, ze zdecydowalas sie na koronke na implancie. Odpowiedz Link
beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 07:28 hmmm. to teraz juz sama nic nie rozumiem. choc bede robic implant to dofinansowanie dostane na mostek? myslam, zeby pojechac o Polski w sprawie implantu, ale obawiam sie, ze jak cos pojdzie tam nie tak, to moge miec problem. mojej znajomej spartoczyli w Polsc mostki i implant. kosztorys bedzie robil i wysylal o kasy chorych chirurg. dentysta twierdzi, ze cos musi dofinansowac kasa chorych . zobaczmy. Odpowiedz Link
bo4630 spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 07:58 od wykonawcy. Kasa zwróci za mostek, resztę dopłacisz. Odpowiedz Link
beniusia79 Re: spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 08:06 to fakt. jesli w Polsce spiep... robote to mam problem bo do Polski mam troche daleko i aktualnie nie moge pozwolic sobie na zbyt czeste i dluzsze wyjazdy. tutaj jestem na miejscu. poza tym, o ile dobrze sie orientuje, implanty w Polsce nie sa wcale duzo tansze... Odpowiedz Link
szaramycha Re: spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 13:02 no to mnie sie udalo - nie narzekam, choc nie chce zapeszyc, bo dopiero od 2 m-cy mam ten implant. A co do kosztow - ja porownalam ceny i wyszlo mi jakies 700EUR taniej w Polsce - wiec roznica jest moim zdaniem duza. Trzeba jednak pamietac, ze taka "operacja" zabiera tez sporo czasu: pierwsza wizyta u dentysty, potem tomografia czaszki(tak bylo u mnie), potem z wynikiem do dentysty, wstawienie "sruby/wkretu", 1-2 wizyty kontrolne po zabiegu; potem 2 miesiace gojenia; kolejna wizyta z pobraniem miary, wreszcie "wkrecenie" gotowego zeba i dopasowanie - wszystko to trzeba dokladnie zaplanowac, a i tak - jak to u dentysty - czeka sie poslusznie godzinami w kolejce... Odpowiedz Link
beniusia79 Re: szaramycha 07.05.08, 13:23 no wlasnie, w sumie skusilabym sie, jednak wizja ciaglych wyjzdow i ustawiania terminow w Polsce przeraza mnie. juz nie wspomne o tym, ze mam male dziecko, ktore nie mam zamiaru cignac ze soba co chile do Polski...poza tym 700 euro zaoszczedzilas, ale wyjzdy do Polski i "siedzenie" w Polsce tez sa kosztowne... Odpowiedz Link
szaramycha Re: szaramycha 07.05.08, 17:15 wszystko to kwestia organizacji - ja zalatwialam to przy okazji swiatecznych wyjazdow do Polski: pierwsza czesc "przy" Bozym Narodzeniu, druga - "przy" Wielkanocy ;) przyjemne(wizyta u rodzicow) z pozytecznym (choc juz nie tak przyjemnym...) :) Odpowiedz Link
misia72 Re: spieprzyć robotę mogą wszędzie, to zależy 07.05.08, 15:50 beniusia79 napisała: poza tym, o ile > dobrze sie orientuje, implanty w Polsce nie sa wcale duzo tansze... ano wlasnie ! beniusia, gdybys chciala, moge rzucic okiem na kosztorys. Siedze w branzy :-) Odpowiedz Link
misia72 Re: misia 07.05.08, 16:04 :) musze miec na co rzucic :-) masz juz cos konkretnego w reku ? mozesz mi wyslam @ albo przefaxowac Odpowiedz Link
beniusia79 Re: misia 07.05.08, 19:11 zapomnialam dodac, ze kosztorysu jeszcze nie mam. mialam isc jutro do chirurga (ktory ma zab wyrwac, zrobic kosztorys a potem implant). mam zamiar jednak zasiegnoc rady jeszcze kilku innych dentystow. juz raz wyrwano mi zeba -8- niepotrzebnie. ale o tym dowiedzialam sie niestety dopiero po czasie; poprzedni dentysta wydal zla diagnoze. teraz, zanim pozwole zeba ruszyc, chce sie upewnic, ze rzeczywiscie nie jest do uratowania.... jak juz bedzie tak dleko-do chirurga ide za jakies kilkanascie dni-to dam znac.z gory dzieki:) Odpowiedz Link
misia72 Re: misia 07.05.08, 21:00 gdybys miala dostep do zdjecia rengenowskiego ( digitalne mozna sobie dac przeslac emailem ) to tez sluze :-) Odpowiedz Link
beniusia79 Re: misia 07.05.08, 21:35 ooo. ciekawi mnie z jakiej branzy jestes? czyzby cos wspolnego ze stomtologia? :) zdjecie posiadam :O zaraz wysle :) Odpowiedz Link
infinity51 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 11:01 jesli juz to z pewnosci jakies groszowe sprawy... moja kolezanka robila sobie koronke (chyba tak to sie nazywa) i dofinansowanie bylo smiesznie niskie, a co dopiero implant Odpowiedz Link
beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 13:26 nie powiedzialabym, ze groszowe. zanim okazlo sie, ze zab jest do wyrwania, moj dentysta zrobil mi kosztorys na koronke do kasy chorych. ze swojej kieszeni mialam doplacic kolo 200 euro, wiec nie uwazam, ze sa to sprawy groszowe... Odpowiedz Link
infinity51 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 14:19 no ale ile ew. doplacalaby kasa chorych do tej koronki? bo przeciez rozmawiamy o tym ile doplaca kasa a nie jaki koszt musialabys Ty poniesc Odpowiedz Link
beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 16:02 o ile dobrze pamietam to bylo to cos kolo 30-40 procent. czasem doplacaja nawet 50 procent. ale to zalezy od rozych rzynnikow i od kasy chorych. dokladnie nie pamietam bo i tak z tej koronki nic nie wyszlo.... Odpowiedz Link
kokolores Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 19:49 infinity51 napisała: > jesli juz to z pewnosci jakies groszowe sprawy... moja kolezanka > robila sobie koronke (chyba tak to sie nazywa) i dofinansowanie bylo > smiesznie niskie, a co dopiero implant Smiesnie niskie ???? Mi zaplacili prawie cala sume ,niewiele sama placilam . :o) Koko Odpowiedz Link
beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 07.05.08, 20:43 a kiedy robilas, jaka masz koronke i ktory zab? z tymi koronkami to troche skomplikowana sprawa. inaczej wyglada sprawa z zebami z tylu a inaczej z tymi przednimi.poza tym sa koronki i koronki-te zwykle placi chyba prawie w calosci kasa chorych (te na metalu), do całoceramicznych- czyli tych bez metalu doplca tylko czesc albo i nic. mojemu mezowi, jakies 10-12 lat temu k. chorych sfinansowala wszystkie koronki ceramiczne. to byly jednak inne czay... Odpowiedz Link
kokolores Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 08.05.08, 00:41 W kwietniu 2007 i mam mostek na 4,5,6 zebie z calej ceramiki. Bylam u niemieckiego stomatologa ,ten mi dal kosztorys (oczywiscie nie wspominalam ,ze chce to zrobic w Polsce ,ale on tez nie pytal) , wiem swinia jestem ;) Z tym kosztorysem (podobno juz nawet tego nie potrzeba) bylam w kasie chorych i powiedzialam ,ze chce to zrobic w Polsce .W przeciagu kilku dni mialam pozytywna odpowiedz i od razu sume jaka mi po okazaniu rachunku doplaca i tak tez sie stalo. Nawet nie musialam polskiego rachunku tlumaczyc , za dwa tygodnie pieniazki byly na koncie ,a ja bylam i jestem zadowolona. :o) Koko Odpowiedz Link
beniusia79 Re: implant zebowy-dofinansowanie od kasy chorych 08.05.08, 07:36 ooo, nie wiedzialam, ze to tak szybko i bez problemowo mozna zalatwic :) Odpowiedz Link