kasik82 14.11.04, 22:12 Witam, chciałbym dowiedzieć sie czegoś o tych egzaminach z francuskiego.Jak to w ogóle wygląda??jaki jest stopień trudności?? Gdyby ktoś mogł napisać mi kilka słów byłabym wdzięczna... Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
chameau Re: Kto zdawał DELFA ??? 15.11.04, 00:00 DELF sklada sie z 6 jednostek o zmiennym (wzrastajacym) poziomie trudnosci. A1 (najlatwiejsza) mozna zdac juz po ok 150 godzinach nauki. I tak: A1 to test z podstaw jezyka + najczesciej list do napisania, A2 bodajze oral, opisywanie obrazkow; A3 nie pamietam , A4 - list formalny. Jednostki A5 i A6 sa zdecydowanie trudniejsze i polegaja odpowiednio na pracy z tekstem +redaction i (A6) compte rendu ustnym i rozmowie z komisja; przed zdawaniem tych jednostek wybiera sie temat ktorego maja dotyczyc teksty i rozmowa (np sciences humaines et sociales, sciences de la vie etc.) Mozliwe jest zdawanie pierwszych czterech jednostek w skroconej formie, jest to tzw. "acces au delf 2nd degre" - ja tak zrobilam, polecam, duzo wygodniej Jednostki trwaja przecietnie poltorej godziny. Co jescze...? Moze to, ze zadania sa dosyc specyficzne i zapewne trudno pisac delf "z marszu"; sa jednak dostepne zupelnie niezle ksiazki przygotowujace do egzaminu. Odpowiedz Link
klymenystra kasiu 15.11.04, 19:10 odpisalam Ci na forum studia i nauka na krakowie. pozdrawiam Odpowiedz Link