Dodaj do ulubionych

Kto zdawał DELFA ???

14.11.04, 22:12
Witam,
chciałbym dowiedzieć sie czegoś o tych egzaminach z francuskiego.Jak to w
ogóle wygląda??jaki jest stopień trudności??
Gdyby ktoś mogł napisać mi kilka słów byłabym wdzięczna...
Obserwuj wątek
    • chameau Re: Kto zdawał DELFA ??? 15.11.04, 00:00
      DELF sklada sie z 6 jednostek o zmiennym (wzrastajacym) poziomie trudnosci.
      A1 (najlatwiejsza) mozna zdac juz po ok 150 godzinach nauki. I tak: A1 to test
      z podstaw jezyka + najczesciej list do napisania, A2 bodajze oral, opisywanie
      obrazkow; A3 nie pamietam wink, A4 - list formalny. Jednostki A5 i A6 sa
      zdecydowanie trudniejsze i polegaja odpowiednio na pracy z tekstem +redaction i
      (A6) compte rendu ustnym i rozmowie z komisja; przed zdawaniem tych jednostek
      wybiera sie temat ktorego maja dotyczyc teksty i rozmowa (np sciences humaines
      et sociales, sciences de la vie etc.)
      Mozliwe jest zdawanie pierwszych czterech jednostek w skroconej formie, jest to
      tzw. "acces au delf 2nd degre" - ja tak zrobilam, polecam, duzo wygodniej wink
      Jednostki trwaja przecietnie poltorej godziny.
      Co jescze...? Moze to, ze zadania sa dosyc specyficzne i zapewne trudno pisac
      delf "z marszu"; sa jednak dostepne zupelnie niezle ksiazki przygotowujace do
      egzaminu.
      • kasik82 Re: Kto zdawał DELFA ??? 15.11.04, 12:54
        dzięki chameau
        • klymenystra kasiu 15.11.04, 19:10
          odpisalam Ci na forum studia i nauka na krakowie.
          pozdrawiam
          • kasik82 Re:dzięki klymenystra 15.11.04, 20:00

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka