Dodaj do ulubionych

jak dotrzec do Indii???

06.10.03, 19:38
raczej nie samolotem (koszty) czyba ze jakims czarterem?
Daniel
Obserwuj wątek
    • jedrzejbar Re: jak dotrzec do Indii??? 24.10.03, 19:32
      z powodu sytlacji na swiecie odradzam tz trase turecka przez turcje ...
      pakistan najtaniej jak lecialem bylo lufthansa jakies 600$ w dwi stron tania
      tez jest areflotem ale gorszy konfort i angielskimi ciut drozej
        • berenika7 Re: jak dotrzec do Indii??? 11.11.03, 18:04
          a ile cie ta droga poludniowa bedzie kosztowac? smile bo to dla mnie najwazniejsze
          ktoredy dokladnie jedziesz (gdzie przekraczasz granice, jakim srodkiem
          transportu najlepiej w ktorym kraju)i ile czasu ci to zajmie? jak wyglada
          sytuacja z wjazdem do iranu? bo slyszalam przykra dla mnie informacje, ze
          samotnych kobiet nie wpuszczaja w ogole wiz im nie daja sad i jeszcze jedno: jak
          szacujesz miesieczny koszt przezycia w indiach - takie zupelne minimum? bo ja
          jestem poczatkujaca, a strasznie chcialabym wiedziec ile pieniedzy
          potrzebuje... pozdr. berenika
          • ekazach Re: jak dotrzec do Indii??? 12.11.03, 05:27

Organizuję z moimi znajomymi wyprawę z Polski przez Europę południową, Turcję,
            Iran do... i właśnie najprawdopodobniej nasza paczka w Iranie się rozdziela ja
            jadę z kolegom dalej już autobusem przez Pakistan do Indii, a pozostała
            dwójka dalej samochodami przez Turkmenistan i Uzbekistan do Kazachstanu.

Z Polski wyruszamy samochodami. Jest nas 4, szukamy w tej chwili dwóch, trzech
            osób które możemy wziąć ze sobą, albo na całą drogę do Kazachstanu, albo
            podrzucić do Iranu, a stamtąd jest już przecież niedaleko właśnie do Indii. W
            Kazachstanie lub w Kirgizji możemy was przenocować itd.

Wyjazd z Polski planujemy między 10 a 15 grudnia. Cała droga do Kazachstanu
            zajmie około 2 tygodni, do Indii pewnie też coś koło tego – na miejscu
            możecie zostać ile chcecie lub tyle na ile pozwolą wam wizy. W Kazachstanie i
            Kirgizji możemy was przenocować itd.

Więc tych, którzy chcieli by spędzić Święta i Nowy Rok w trochę innej scenerii
            zapraszamy do wyjazdu z nami.

Cała nasza czwórka jest w tej chwili w Azji Środkowej więc niestety nie
            moglibyśmy pomóc chętnym do wyprawy w załatwieniu sobie wiz bo my wszystko
            załatwiamy tutaj w Ałmaty i Biszkeku. Jednak chętnie służymy informacjami itd.
            W Polsce pojawimy się na początku grudnia i w zasadzie od razy ładujemy
            samochody i wyjeżdżamy droga południową do Azji Środkowej.

Jeśli macie pytania piszcie na adres ekazach@gazeta.pl będę starał się jak
            najszybciej odpowiadać. Trzeba decydować się szybko bo został już tylko
            miesiąc a trzeba załatwić sobie kilka wiz.

jeśli chodzi o indie to koszty drogi wyceniamy na jakieś 200$ do teheranu
            samochodem a później transport łączony

zapraszam

• acton Re: jak dotrzec do Indii??? 12.11.03, 10:38
              > jeśli chodzi o indie to koszty drogi wyceniamy na jakieś 200$ do teheranu
              > samochodem a później transport łączony

200$ to rozumiem, że na samochód wychodzi? To by było bardzo wartosmile Inaczej
              lokalnymi środkami transportu można dojechać do Teheranu za 70$, a samolotem
              można dołożyć 50$ (250$) i jest się w Teheranie. Inna sprawa, że możecie jechać
              jak chcecie i zbaczać, zatrzymywać się gdzie chcecie, przy takim kombinowaniu
              (np. zwiedzić "po drodze" Kapadocję) to bardzo dobry pomysł.
          • acton Re: jak dotrzec do Indii??? 12.11.03, 11:21
            Hej Berenika. Zapodam Ci co mniej więcej wiem. Najpierw wizy:
            W tej kolejności trzeba załatwiać:
            indyjska - za free, dostajesz tego samego dnia w wawie
            pakistańska - tranzyt (2 tygodnie) 71 zeta, ja dostaję jutro, a dałem paszportw
            poniedziałek
            irańska - tranzyt(5 dni) 189 zeta, czeka się podobno 2 tygodnie, ale liczę na
            szybiej. Można też załatwić po drodze w Stambule, Ankarze i Erzurum (wówczas
            czas na zwiedzanie Turcji). Co do kobiet, to faktycznie samotnie podróżującym
            kobietom nie dają wiz. Warto by znaleźć jakiegoś towarzysza (fikcyjny???).
            Słyszałem, że jakieś kobitki kombinowały i im się udało, ale szczerze nie
            interesowałem się tym za bardzo. Popytaj na forach w osobnym wątku tutaj i
            strzel coś na travelbit.pl.
            turecka - 10$, dostaje się na granicy

Tera traską:
            Do Stambułu nie powinno Cię wyjść więcej niż 45-50$, zależy czy się targujesz i
            jak (np. bilet Bukareszt - Stambuł).
            Zapodaję traskę i orientacyjny czas jaki ja sobie wybrałem:
            1 dzionek:
            Przemyśl - Suczawa (Rumunia via Ukraina) - 70 zeta PKS-em, wyrusza o 7.30, na
            miejscu jest między 20-tą, a 23-cią. (Można jeszcze do Lwowa, potem pociągiem
            do Czerniowców i autobusem przez granicę do Suczawy, wyjdzie jakieś 25 seta
            taniej).
            Łapie coś nocnego do Bukaresztu (mam nadzieję zdążyć na PKS, inaczej pociąg).
            Rok temu kosztowało mnie to 220.000 Lei (wówczas 1$= 32.000Lei).
            2 dzionek:
            Raniutko jestem w Bukareszcie. Zwiedzanko do mniej więcej 13,14-tej (warto
            Pałac Ludu!) i za 20$ (trzeba stargować, ale 20 można w miarę łatwo dla
            studenta) i ok. 15, 16-tej odjazd przez Bułgarię do Stambułu.
            3 dzionek:
            Raniutko w Stambule. Można tego samego dnia do Teheranu, ale ja sobie odpocznę
            i zwiedzę jeszcze raz moim zdaniem najpiękniejsze miasto Europysmile. Nocleg za 4-5
            $.
            4 dzionek:
            ok. 11-tej pasowałoby się znaleźć w autobusie do Teheranu (wychodzi taniej niż
            transport łączony do granicy itp., bo autobusy mają irańskie paliwo!). Cenę też
            trzeba stargować - 20-25$. Jedzie się ok. 48h.
            5 dzionek:
            w drodze
            6 dzionek:
            ok. południa dojeżdżam do Teheranu. Tam biorę taxę i zwiedzanko. O 20.30 jest
            pociąg do Yazd. W Iranie masz 5 dzionków i warto je w miarę dobrze wykorzystać.
            Możesz też od razu bezpośrednio walić do Zahedanu, ale moim zdaniem szkoda nie
            zwiedzić czegoś.
            7 dzionek:
            Raniutko jestem w Yazd i rzecz jasna sobie zwiedzam. Nocnym (via Kerman) do
            Bam. Zwiedzanko i tu się zastanawiam. Nocować czy nocnym jechać do Zahedanu
            (raczej druga wersja).
            8 dzionek:
            Z Zahedanu jeepem, albo czymkolwiek innym do granicy pakistańskiej i dalej
            jestem w Taftan. Nocny do Quetty.
            9. Zwiedzanko i wieczorem 30-godzinna podróż pociągiem do Lahore
            10. jazda
            11. Lahore- coś można by pozwiedzać i zakimać
            12. dzionek
            przejazd do granicy indyjskiej i dalej Armitsar.
            Jesteś w Indiach i dalej robisz co chceszsmile Ja mykam do Delhi, dalej 3 tygodnie
            w Radżastanie, potem Uttar Prades. Zastanawiam się na jakichś 5 dniach w
            Kaszmirze.

Iran, Pakistan to już groszowe sprawy, więc nie orientowałem się dokładnie w
            cenach (np. Teheran-Yazd to ok. 3$). Biorę troszkę więcej kasy (na wszelki
            wypadek), więc nie wyliczałem ile dokładnie dojazd powinien wyjść. Myślę, że w
            150$ jest szansa się zmieścić. Moim zdaniem jednak wolę tam nie oszczędzać, a
            tu sobie odmówić piweczka.
            W Indiach koszt za dzień zależy mniej więcej od tego jakich warunków
            oczekujesz, jak często podróżujesz i co zwiedzasz (wstępy bywają drogie, np.
            Taj Mahal 17$). Ja sie szykuję na jakieś 8$ dziennie, ale można też podobno za 5
            $. Jak siedzisz w jednym miejscy to i za 3$ dziennie wyżyjeszsmile. Myślę, że z
            autopsji więcej Ci powiem jak wrócę (druga połowa stycznia).
            Jak masz jakieś pytanka, to wal śmiało.
            pozdr.
            domin
              • berenika7 Re: jak dotrzec do Indii??? 12.11.03, 21:53
                a jak to jest z kwestia bezpieczenstwa? czy sama podrozujac do indii i tam na
                miejscu moge sie czuc w miare pewnie? jakie srodki ostroznosci przedsiewziac?
                ja wiem ze nikt mnie tam nie zje ale to jest jedyny powod moich wachan...
                pozdr. berenika
                • acton Re: jak dotrzec do Indii??? 12.11.03, 23:10
                  Hmm...ciężko mi na ten temat coś powiedzieć. Wszystko zależy od
                  Twojego "doświadczenia". Nie wiem gdzie byłaś do tej pory. Ja jadę teraz sam,
                  ale szczerze mówiąc bałbym się tam puścić np. moją dziewczynę. Nie sądzę, żeby
                  groziło Ci jakieś niebezpieczeństwo, ale miejscowi mogą próbować np. klepnąć
                  Cię w tyłek. Tego typu zachowania mogą się często zdarzać zwłaszcza, że nie
                  będziesz miała "męża" w okolicy. Z drugiej strony są dziewczyny, które
                  podróżują same. Może znajdziesz gdzieś na forum Mirkę (Beduinka) i coś Ci na
                  ten temat powie. Pomijając fakt, że ciężko Ci będzie wjechać samej do Iranu, to
                  raczej bym Ci odradzał tego typu pomysły na początek. Może wziąłbym najpierw
                  coś do przetestowania np. Krym, Turcję, Syrię i później planowałbym coś
                  dalszego. A propos, czemu chcesz jechać sama?
                  pzdr
                  Domin
    • qbavsop1 Re: jak dotrzec do Indii??? 13.11.03, 12:18
      wbrew pozorom jak dobrze poszukasz to samolotem mozna dotrzec bardzo tanio.
      Przedstawiona powyzej propozycja dostania sie tam ladem jest niezwykle
      atrakcyjna zakladajac ze chcesz jechac przez te wszytskie kraje i tracic czas w
      przypadku gdy masz np krotki urlop.

Dokonujac krotkiego podsumowania kosztow w mailach powyzej
      wychodzi ze na dojechanie do granicy Indyjskiej potrzebujesz ok 650 PLN + 12
      dni w drodze (czyli hotele, badz spanie w autobusach, wyzywienie itp) mysle ze
      koszty tez moge spokojnie dobic do 900 PLN w jedna strone. Z indii trzeba jakos
      tez wrocic wiec masz kolejne 900 PLN i w sumie 1800 na podroz w obie strony,
      teoretycznie najtanszym wariantem.

W promocjach roznych linii lotniczych np KLM, BA, Lufthansa, mozesz kupic bilet
      za okolo 600 USD co jest troche drozsze, ale nie tracisz 24 dni na dojazd i
      powrot.

W Aeroflocie bilet do Indii kosztuje okolo 500-550 usd co juz jest cena bardzo
      atrakcyjna, a jak trafisz na akies utajnione promocje to mozesz znalezc
      naprawde niezlego rodzynka jak ja w zeszlym roku, kiedy to bilet w obie strony
      kosztowal mnie w Aeroflocie 390 USD.

Wiec sam widzisz ze samolot wcale nie musi byc drogi ...
      • ekazach Re: jak dotrzec do Indii??? 17.11.03, 17:45
        a ja dalej szukam chetnych, którzy chcą się zabrać ze mną i moimi znajomymi do
        (jesli jedziesz dalej do Indii) Teheranu a nawet Azji Środkowej (kazachstan i
        Kirgizja przez turkmenistan i uzbekistan) dajcie znać. z Polski wyjeżdźamy
        około 12 grudnia. zabierzemy do 4 osób. cena około 150$
      • ekazach Re: jak dotrzec do Indii??? 17.11.03, 17:47
        a ja dalej szukam chetnych, którzy chcą się zabrać ze mną i moimi znajomymi do
        (jesli jedziesz dalej do Indii) Teheranu a nawet Azji Środkowej (kazachstan i
        Kirgizja przez turkmenistan i uzbekistan) dajcie znać. z Polski wyjeżdźamy
        około 12 grudnia. zabierzemy do 4 osób. cena około 150
      • acton Re: jak dotrzec do Indii??? 28.01.04, 22:50
        Powiem tak: Sam dojazd do Indii okazał się ciekawszym niż same Indiesmile Tak to
        mogę powiedzieć w skróciesmile. Na dojazd poświęciłem chyba ok. 16 dni,
        pozwiedzałem trochę Iran (tylko 5 dni...sad) i Pakistan (tydzień) i baaardzo
        warto skorzystać z tej opcji, choćby cena była ta sama co samolotem. Niektóre
        odcinki wyszły drożej niż planowałem, ale i tak mniej więcej wyszło w sumie ok.
        150$ + wizy. Z powrotem niestety musiałem już wracać samolotem (Aerosvit 370
        $...)...Brakło czasu niestety na powrót lądem. Same Indie już nie zrobiły na
        mnie takiego wrażenia. Sporo turystów, Hindusi już nauczeni wyciągać z turysty
        co się da itp. W Iranie i Pakistanie spotkałem może z 6-7 Europejczyków i tylesmile
        pzdr

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka