Dodaj do ulubionych

Podzielę się czymś

21.11.19, 10:32
Dzisiejszy odcinek internetowego komiksu "Dumbing Of Age" Davida Willisa:

www.dumbingofage.com/2019/comic/book-10/01-birthday-pursuit/freeing/

"Dumbing Of Age" to generalnie kapitalny komiks o wielu sprawach - dorastaniu, traumach, religii, byciu LBGT+. Też generalnie zwariowanych przygodach. I komediowo, i zupełnie na poważnie. Polecam.

Dzisiejszy odcinek zaś? Wprost wali w to przekonanie, które wiele religijnych osób podziela, że jeśli ktoś nie jest wierzący, to pewnie nie ma żadnych zahamowań, zasad moralnych itd. Odcinek pokazuje, że to tak nie działa - i że takie przekonanie to iluzja, które część osób wierzących sobie tworzy, by poczuć się lepszymi..

BTW. Willis oparł swój komiks na własnej biografii - byciu wychowanym w mocno religijnej rodzinie i konfrontowaniu swoich wyniesionych z domu przekonań z szerszym światem. Więc wie, co mówi...
Obserwuj wątek
   • stephen_s Re: Podzielę się czymś 21.11.19, 21:21
    > Stefan, przelec sie po portalach spoelcznosciowych i zobacz kto sie czuje lepszy od kogo- czy wierzacy od ateistow czy ateisci od wierzacych.

    Mi tu konkretnie chodzi nie o to, co piszą pojedyncze osoby, ale coś, co jest chyba dość szeroko obecne w środowisku wierzących i publicznych wypowiedziach - że bez religii nie ma moralności. Niedawno chociażby o tym Kaczyński mówił...

    > P.S. Czy jest jeszcze cokolwiek bez tematu LGBT?

    Komiks nie zaczął się ostatnio, leci już 9 lat. Wątki LGBT tam jest obok wielu innych tematów. Generalnie jest to komiks o dorastaniu i innych perypetiach młodzieży w wieku wczesno-uniwersyteckim. Polecam, bo jest świetny.
    • maria421 Re: Podzielę się czymś 22.11.19, 08:29
     stephen_s napisał:

     > Mi tu konkretnie chodzi nie o to, co piszą pojedyncze osoby, ale coś, co jest c
     > hyba dość szeroko obecne w środowisku wierzących i publicznych wypowiedziach -
     > że bez religii nie ma moralności. Niedawno chociażby o tym Kaczyński mówił...

     Jezeli ateisci czesto uwazaja wierzacych za osoby pelne zahamowan, to znaczy ze jednak religia i moralnosc maja cos ze soba wspolnego.


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka