Dodaj do ulubionych

Sprawa RPO przed TK

13.04.21, 12:54
Ustawa o RPO , art. 3 punkt 6 :

Rzecznik pełni swoje obowiązki do czasu objęcia stanowiska przez nowego Rzecznika".

Tak dlugo, jak Sejm, za zgoda Senatu, nie powola nowego RPO, urzad ten sprawuje Bodnar.

PiSiory znow chca zachachmecic, a kuchara Przylebska , komuch Piotrowidz i "bestia w todze" Pawlowicz maja satysfakcje ze nakazuja Bodnarowi (ostatniemu nie-PiSowskiemu bastionowi w Polsce) zwracac sie do siebie per "Wysoki Trybunale".

Obserwuj wątek
      • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 13.04.21, 18:36
        stephen_s napisał:

> Domaganie się przez Przyłębską, która odmawiano niegdyś awansu, bo była zbyt ki
        > epskim sędzią, by Bodnar mówił do niej per "Wysoki Trybunale", jest... dość zna
        > mienne.

Jeszcze bardziej znamienne jest to, ze PRLowski prokurator stanu wojennego Piotrowicz zasiada w skladzie sedziow ktorzy maja roztrzygnac czy Bodnar jest "uzurpatorem" , czy nie.

PiS nie potrafi znalezc kandydata na nowego RPO, a PiSia propaganda insynuuje ze Bodnary nie chce opuscic urzedu.

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 13:01
        stephen_s napisał:

> Domaganie się przez Przyłębską, która odmawiano niegdyś awansu, bo była zbyt ki
        > epskim sędzią, by Bodnar mówił do niej per "Wysoki Trybunale", jest... dość zna
        > mienne.

Bo oczywiście Bodnarowi tylko się wymsknęło "sędzio".
        Naiwny to ty jesteś..
        • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 13:14
          astra18 napisał:

> Bo oczywiście Bodnarowi tylko się wymsknęło "sędzio".
          > Naiwny to ty jesteś..

Gdyby Przylebska miala format poprzednich prezesow , to by puscila to mimo uszu.
          Ale miernoty tak maja, ze kochaja wlasna wladze, kochaja tytuly.
          • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 13:53
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > Bo oczywiście Bodnarowi tylko się wymsknęło "sędzio".
            > > Naiwny to ty jesteś..
            >
            > Gdyby Przylebska miala format poprzednich prezesow

Nie ma to żadnego znaczenia. Czy zwykły "śmiertelnik" stając przed obliczem sądu sprawdza najpierw z jakim wynikiem ukończył prawo i od tego uzaleznia czy powie wysoki sądzie, czy proszę pani/pana?

, to by puscila to mimo uszu

Kazdy sędzia zwraca uwagę na niestosowne zwracanie sie do sedziego.

> .
            > Ale miernoty tak maja, ze kochaja wlasna wladze, kochaja tytuly.

Bez względu na twój pogląd i opinie, co jest w ogóle nieistotne, forma Wysoki Trybunale jest stosowana w TK.
            Z Bodnara wyszło po prostu buractwo.
      • jureek Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 09:43
        maria421 napisała:

> To jest wlasnie PiS .....

Nie tylko PiS okazał brak szacunku dla urzędu RPO. Pamiętam (i chyba o tym pisałem), jak Bodnar przedstawiał roczne sprawozdanie przy pustych ławach sejmowych, bo posłowie wszystkich klubów pojechali sobie wcześniej do domu na weekend.
        • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 10:30
          jureek napisał:

> Nie tylko PiS okazał brak szacunku dla urzędu RPO. Pamiętam (i chyba o tym pisa
          > łem), jak Bodnar przedstawiał roczne sprawozdanie przy pustych ławach sejmowych
          > , bo posłowie wszystkich klubów pojechali sobie wcześniej do domu na weekend.

Ale chociaz nie opuscili oscantacyjnie sali.
          • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 13:00
            maria421 napisała:

> jureek napisał:
            >
            > > Nie tylko PiS okazał brak szacunku dla urzędu RPO. Pamiętam (i chyba o ty
            > m pisa
            > > łem), jak Bodnar przedstawiał roczne sprawozdanie przy pustych ławach sej
            > mowych
            > > , bo posłowie wszystkich klubów pojechali sobie wcześniej do domu na week
            > end.
            >
            > Ale chociaz nie opuscili oscantacyjnie sali.

A jak ostentacyjnie opuszczali salę sejmową peowcy z przystawkami to jak by to brzmiało na karcie forumowej, hę?
              • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 13:54
                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                >
                > > A jak ostentacyjnie opuszczali salę sejmową peowcy z przystawkami to jak
                > by to
                > > brzmiało na karcie forumowej, hę?
                >
                > Podczas przemowienia RPO? Kiedy?

A to jakaś szczególna persona ten RPO? Chodzi o samo znaczenie takiego działąnia, wyszli z sali gremialnie na znak prostestu, przed głosowaniem.
                • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 15:56
                  astra18 napisał:

> A to jakaś szczególna persona ten RPO? Chodzi o samo znaczenie takiego działąn
                  > ia, wyszli z sali gremialnie na znak prostestu, przed głosowaniem.

Ja pamietam jak Twoj idol Kaczynski ostentacyjnie wyszedl przed minuta ciszy upamietniajaca Wajde i przed wystapieniem Gersdorf.

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 16:45
                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                    >
                    > >
                    > Ja pamietam jak Twoj idol Kaczynski ostentacyjnie wyszedl przed minuta ciszy up
                    > amietniajaca Wajde i przed wystapieniem Gersdorf.

Ale nie pamiętasz wyjścia peowcow z sali sejmu,czy pamiętasz i cię to nie oburzało?
                    Taka roznica.
                    >
                    >
    • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 09:17
      Innego orzeczenia Trybubalu Kaczynskiego sie nie spodziewalam :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26981743,trybunal-konstytucyjny-zdecydowal-ws-rpo-pelnienie-funkcji.html#s=BoxOpImg1

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 12:56
        maria421 napisała:

> Innego orzeczenia Trybubalu Kaczynskiego sie nie spodziewalam :
        >
        > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26981743,trybunal-konstytucyjny-zdecydowal-ws-rpo-pelnienie-funkcji.html#s=BoxOpImg1
        >

A spodziewałaś się, że jeszcze 3 miesiące Bodnar będzie p.o.?
        I nie tak od razu na bruczek?
          • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 13:56
            maria421 napisała:

> Astra, ja wiem ze Ty dzisiaj wiwatujesz,

Nie przypisuj mi swoich wyobrażeń o stanie ducha :)
            Bodnara nie powinno już być we wrześniu, wiadomo było że ukłąd polityczny jest jaki jest, Senat blokuje, Sejm blokuje itp.

wiec zadnej innej reakcji niz pelne uz
            > nanie dla tow. Piotrowicza sie nie spodziewalam.

A gdzie widzisz u mnie to "uznanie"?
            Znowu się zapomniałaś????
        • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 13:18
          astra18 napisał:

> A spodziewałaś się, że jeszcze 3 miesiące Bodnar będzie p.o.?
          > I nie tak od razu na bruczek?

Nie ma czegos takiego w konstytucji jak p.o. RPO, to nawet miernoty typu Przylebska i Piotrowicz powinny wiedziec.

Ja sie spodziewalam, ze przed uplywem kadencji Bodnara zostanie wybrany nowy RPO ktoremu Bodnar przekaze urzad.

PiSowi jednak wcale sie nie spieszylo, uwazam ze celowo doprowadzil do takiej sytuacji.
          • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 14:05
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > A spodziewałaś się, że jeszcze 3 miesiące Bodnar będzie p.o.?
            > > I nie tak od razu na bruczek?
            >
            > Nie ma czegos takiego w konstytucji jak p.o. RPO, to nawet miernoty typu Przyle
            > bska i Piotrowicz powinny wiedziec.

To się zdecyduj - ma 5 lat kadencji ( gardłowałaś przy okazji Gersdorf, pamiętasz?), i koniec, to w jakim charakterze podejmuje działania po jej upływie???
            >
            > Ja sie spodziewalam, ze przed uplywem kadencji Bodnara zostanie wybrany nowy RP
            > O ktoremu Bodnar przekaze urzad.

>
            > PiSowi jednak wcale sie nie spieszylo, uwazam ze celowo doprowadzil do takiej
            > sytuacji.

A Senat wcale nie celowo odrzucał kandydatury większości sejmowej. Nie, wcale nie.....

• maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 15:50
              Astra, oczywiscie ze 5 lat kadencji i koniec a Sejm ma obowiazek wybrac nastepce. Tylko, czy to musi byc czynny polityk PiS???

Z jakiego powodu Senat ma sie zgodzic na kandydatore czynnego polityka PuS na ten urzad?

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 16:47
                maria421 napisała:

> Astra, oczywiscie ze 5 lat kadencji i koniec a Sejm ma obowiazek wybrac nastepc
                > e. Tylko, czy to musi byc czynny polityk PiS???
                >
                > Z jakiego powodu Senat ma sie zgodzic na kandydatore czynnego polityka PuS na t
                > en urzad?

Ależ Skarbie , ja tylko wskazuje na mechanizm.
                >
                • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 16:53
                  astra18 napisał:

> Ależ Skarbie , ja tylko wskazuje na mechanizm.
                  > >

Mechanizm dzialania PiSu w tym przypadku byl taki :

-nie spieszyc sie z wystawieniem kandydata
                  -wystawic kandydata bedacego aktywnym politykiem PiS
                  -zwalic wine na Senat
                  -upokorzyc Bodnara przed TK

• jureek Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 17:15
                    maria421 napisała:

> Mechanizm dzialania PiSu w tym przypadku byl taki :
                    >
                    > -nie spieszyc sie z wystawieniem kandydata
                    > -wystawic kandydata bedacego aktywnym politykiem PiS
                    > -zwalic wine na Senat
                    > -upokorzyc Bodnara przed TK

Tak właśnie jest.
                  • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 16.04.21, 22:17
                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                    >
                    > > Ależ Skarbie , ja tylko wskazuje na mechanizm.
                    > > >
                    >
                    > Mechanizm dzialania PiSu w tym przypadku byl taki :

A mechanizm Senatu taki: żaden wybrany przez większość posłów z większości sejmowej.
                    Ale to proste jak konstrukcja cepa.
                    >
                    >
                    • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:17
                      astra18 napisał:

> A mechanizm Senatu taki: żaden wybrany przez większość posłów z większości sejm
                      > owej.
                      > Ale to proste jak konstrukcja cepa.

Niech wiekszosc Sejmowa ( a ma ja w Sejmie ZP), wybierze kogos, kto nie jest ich politykiem, to zobaczymy czy Senat odrzuci.

• maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 11:22
                      astra18 napisał:

> A w jakiż to sposób został upokorzony?

Nie twierdze ze ZOSTAL upokorzony, tylko ze taki byl zamiar.

Maria Stuart w dramacie Schillera mowi (tlumaczenie moje) "mozna mnie upokarzajaco potraktowac, ale nie upokorzyc". Znasz?

Scena kiedy byly prokurator stanu wojennego, komuch odznaczony za zaslugi dla PZPR, zadaje pytania "pulapki" Bodnarowi , a mgr Przylebska, ktora nie nadawala sie na sedziego rejonowego, zwraca mu uwage zeby mowil "Wysoki Trybunale" to jest pokazanie Bodnarowi, ze nie liczy sie jego wiedza, liczy sie ICH- czyli tych marnych magistrow, WLADZA.

Ot, PiSowska Polska jakiej Ty pragnelas.

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 16:11
                        maria421 napisała:

>
                        > Nie twierdze ze ZOSTAL upokorzony, tylko ze taki byl zamiar.

A jakie przesłanki ku takiemu twierdzeniu są?
                        Mieli zamiar - jeśli tak to jakiej przygotowania zostały poczynione - a on bohatersko się nie dał, czy przestrzelilas z emocjami w swoim wcześniejszym wpisie na ten temat.
                        >
                        > Maria Stuart w dramacie Schillera mowi (tlumaczenie moje) "mozna mnie upokarza
                        > jaco potraktowac, ale nie upokorzyc". Znasz?

I to ma odzwierciedlenie w przykładzie z obecnością Bodnara w TK?:)
                        >
                        > Scena kiedy byly prokurator stanu wojennego, komuch odznaczony za zaslugi dla P
                        > ZPR, zadaje pytania "pulapki" Bodnarowi ,

Przepisujesz czy podasz konkretny przykład , bo już zajady dostaje od śmiechu:)

a mgr Przylebska, ktora nie nadawala
                        > sie na sedziego rejonowego, zwraca mu uwage zeby mowil "Wysoki Trybunale"

Zgodnie z zasadą dotycząca wszystkich prezesów i sędziów TK.
                        Do Łętowskiej , wybranej z "woli" Jaruzelskiego, też.
                        Biedny Bodnar pierwszy raz był w takiej ej sytuacji pewnie:)
                        A podobno taki znakomity prawnik ....
                        Z siebie samej robisz naiwna czy udajesz?

>
                        • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 18:57
                          astra18 napisał:

> A jakie przesłanki ku takiemu twierdzeniu są?
                          > Mieli zamiar - jeśli tak to jakiej przygotowania zostały poczynione - a on boh
                          > atersko się nie dał, czy przestrzelilas z emocjami w swoim wcześniejszym wpisie
                          > na ten temat.

Akurat przypadkowo Piotrowicza tam posadzili....

> I to ma odzwierciedlenie w przykładzie z obecnością Bodnara w TK?:)

To ma odzwierciedlac KLASE Bodnara jaka zachowal wobec tych pacholkow wladzy ubranych w togi.

> Przepisujesz czy podasz konkretny przykład , bo już zajady dostaje od śmiechu:)

Zawsze sie boisz o zajady jak nie masz nic do powiedzenia.

> Zgodnie z zasadą dotycząca wszystkich prezesów i sędziów TK.
                          > Do Łętowskiej , wybranej z "woli" Jaruzelskiego, też.
                          > Biedny Bodnar pierwszy raz był w takiej ej sytuacji pewnie:)
                          > A podobno taki znakomity prawnik ....
                          > Z siebie samej robisz naiwna czy udajesz?

Ty sama z siebie robisz naiwna czy tez udajesz ze nie przeszkadza Ci komuch Piotrowicz w todze sedziego TK?

> >
                          • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 19:15
                            maria421 napisała:

>
                            >
                            > Akurat przypadkowo Piotrowicza tam posadzili....

A to jakaś kosę mieli ze sobą Piotrowicz i Bodnar? Bo nie weszłam chyba na twoją ścieżkę i kurs..:)
                            >

>
                            > To ma odzwierciedlac KLASE Bodnara jaka zachowal wobec tych pacholkow wladzy ub
                            > ranych w togi.

A jaka to klasę wykazał ?
                            >

>
                            > Zawsze sie boisz o zajady jak nie masz nic do powiedzenia.
                            >
                            Dociekam i przyciskami cię do muru, i zajady mi się robią jak te farmazony okrągło słowne twoje czytam, byle nie w temacie.

>
                            > Ty sama z siebie robisz naiwna czy tez udajesz ze nie przeszkadza Ci komuch Pio
                            > trowicz w todze sedziego TK?

Ale jaki to ma związek z przedstawianiem wniosku przez Bodnara ? Piotrowicz miał się wyłączyć czy co? Bo nie rozumiem?
                            Był komuch w todze, w randze prezesa ale akurat mu tego nie wypominalam.
                            >
                            > > >
                            • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 19:59
                              astra18 napisał:

> A to jakaś kosę mieli ze sobą Piotrowicz i Bodnar? Bo nie weszłam chyba na twoj
                              > ą ścieżkę i kurs..:)

Ty jestes na sciezce PiSu, dlatego nie widzisz niczego zlego w tym, ze komuch Piotrowicz, prokurator stanu wojennego, odznaczony za zaslugi dla PZPR jest sedzia TK, wiec jestesmy na zupelnie innych sciezkach.

> A jaka to klasę wykazał ?

Jak ktos nie wie co to klasa, to nie zrozumie.
                              >
                              > Dociekam i przyciskami cię do muru, i zajady mi się robią jak te farmazony okrą
                              > gło słowne twoje czytam, byle nie w temacie.

Ty mnie do muru??? TZeraz to ja sie boje ze mnie sie zajady zrobia :-)))

> Ale jaki to ma związek z przedstawianiem wniosku przez Bodnara ? Piotrowicz mia
                              > ł się wyłączyć czy co? Bo nie rozumiem?
                              > Był komuch w todze, w randze prezesa ale akurat mu tego nie wypominalam.

Byl jakis inny prokurator oskarzajacy opozycje w stanie wojennym i odznaczony za zaslugi dla PZPRu sedzia TK?
                              Nie bylo!
                              Ale dla Was , PiSiorow, walczacych z komunizmem, komuchem jest kazdy kto sie na PiS nie nawrocil.
                              Piotrowicz sie nawrocil na PiS, wiec go popieracie, hipokryci!

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 20:26
                                maria421 napisała:

>
                                > Ty jestes na sciezce PiSu, dlatego nie widzisz niczego zlego w tym, ze komuch P
                                > iotrowicz, prokurator stanu wojennego, odznaczony za zaslugi dla PZPR

A Rzeplinski to PZPR omijał z daleka???
                                >
                                > Jak ktos nie wie co to klasa, to nie zrozumie.

Jak ktoś plecie trzy po trzy to z przyjemnością przypieram do muru:)
                                No więc napisz jakie to wydarzenie się odbyło podczas którego Bodnar wykazał się KLASA.
                                > >

> Ty mnie do muru??? TZeraz to ja sie boje ze mnie sie zajady zrobia :-)))

Przecież bełkot tu jakiś wciskasz byle nie konkret.
                                >
                                >
                                > Byl jakis inny prokurator oskarzajacy opozycje w stanie wojennym

Opozycję??? To ilu tych opozycjonistów oskarżał ???:)

i odznaczony z
                                > a zaslugi dla PZPRu sedzia TK?
                                > Nie bylo!

Za zasługi dla PZPR to Rzeplinski coś tam dostał, ale jak zaznaczyłam, nie gardluje.

> Ale dla Was , PiSiorow, walczacych z komunizmem, komuchem jest kazdy kto sie na
                                > PiS nie nawrocil.

Coś w tym jest:)
                                Nawrócić się piękna chrześcijańska karta:)

I skończ Pani już z tym "nawróceniem" bo ci się
                                >
                                znaczenia słów chyba mieszają i wychodzi śmiesznie i pompatycznie...
                                • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 18.04.21, 09:41
                                  astra18 napisał:

> A Rzeplinski to PZPR omijał z daleka???

Rzeplinski wystapil z PZPR w 1981 roku, nigdy nie byl prokuratorem oskarzajacym opozycjonistow w stanie wojennym, nie zostal nigdy odznaczony za zaslugi dla PZPE, ale za to zostal odznaczony medalem papieskim za zaslugi dla josciola.

Wiec co porownujesz?

> Jak ktoś plecie trzy po trzy to z przyjemnością przypieram do muru:)
                                  > No więc napisz jakie to wydarzenie się odbyło podczas którego Bodnar wykazał si
                                  > ę KLASA.

Nie rozmawia sie ze slepym o kolorach.

> Przecież bełkot tu jakiś wciskasz byle nie konkret.

Döa Ciebie fakt, ze Piotrowicz , to odznaczony za zaslugi dla PZPR prokurator stanu wojennego to nie jest konkret?

> Opozycję??? To ilu tych opozycjonistów oskarżał ???:)

Znany jest jeden- Pikul. Wystarczy.

> Za zasługi dla PZPR to Rzeplinski coś tam dostał, ale jak zaznaczyłam, nie gard
                                  > luje.

Rzeplinski odszedl z PZPR w 1981 roku.
                                  Piotrowicz byl w PZPR do konca.
                                  Wierny tamtemu rezimowi tak samo, jak teraz PiSowi.

> Coś w tym jest:)
                                  > Nawrócić się piękna chrześcijańska karta:)
                                  > I skończ Pani już z tym "nawróceniem" bo ci się
                                  > znaczenia słów chyba mieszają i wychodzi śmiesznie i pompatycznie...

Wychodzi przesmiewczo i pokazuje wasza PiSia HIPOKRYZJE.
                                  • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 18.04.21, 10:08
                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                    >
                                    > > A Rzeplinski to PZPR omijał z daleka???
                                    >
                                    > Rzeplinski wystapil z PZPR w 1981 roku,

Ale tam był.

nigdy nie byl prokuratorem oskarzajacy
                                    > m opozycjonistow w stanie wojennym,

Pytałam ilu?
                                    Wiemy że Komorowski ze śmiechem wspominał coś o karze za ulotki.

nie zostal nigdy odznaczony za zaslugi dla
                                    > PZPE,

Rzepliński też coś tam dostał o ile się nie mylę, ale się nie czepiam.

ale za to zostal odznaczony medalem papieskim za zaslugi dla josciola.
                                    >
                                    > Wiec co porownujesz?

>
                                    > Nie rozmawia sie ze slepym o kolorach.

A więc ciągle uciekasz od odpowiedzi.
                                    Nic nowego.
                                    >

>
                                    > Döa Ciebie fakt, ze Piotrowicz , to odznaczony za zaslugi dla PZPR prokurator s
                                    > tanu wojennego to nie jest konkret?

Jest, i już tu pisałam, że nie jest to postać z mojej bajki.
                                    >
                                    >
                                    >
                                    > Znany jest jeden- Pikul. Wystarczy.

Jeśli tobie jest znany jest jeden to liczba mnoga użyta przez ciebie jest chybiona.
                                    >

> Wychodzi przesmiewczo i pokazuje wasza PiSia HIPOKRYZJE.

Tak, prześmiewczo traktuję twoje pompatyczne wpisy.
                                    • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 18.04.21, 19:01
                                      astra18 napisał:

> Ale tam był.

Trzeby byc naprawde zaslepionym PiSowskim hipokryta, zeby rownac Rzeplinskiego, ktory w grudniu 1981 roku rzucil legitymacje PZPR z Piotrowiczem, ktory w PZPR sluzyl wiernie do konca, i zostal odznaczony za zaslugi dla partii.

> Pytałam ilu?

Nawet gdyby to byl tylko jedeen, wo wystarczy.

> Wiemy że Komorowski ze śmiechem wspominał coś o karze za ulotki.

Komorowskiego na miesiac aresztu skazal Kryze, ten sam ktory potem pracowal razem z Ziobra i Duda

> Rzepliński też coś tam dostał o ile się nie mylę, ale się nie czepiam.

Nic nie dostal od PZPR.

> Jest, i już tu pisałam, że nie jest to postać z mojej bajki.

Tak lagodnie opisujesz wszystkich innych komuchow?

> Jeśli tobie jest znany jest jeden to liczba mnoga użyta przez ciebie jest chybi
                                      > ona.

A to robi roznice ze tylko jeden?

> Tak, prześmiewczo traktuję twoje pompatyczne wpisy.

Nie ma zadnej pompy, jest wykazywanie PiSiej hipokryzji.
              • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 16.04.21, 18:38
                Astra, jak wiesz Sejm wybral swojego posla Wroblewskiego na RPO.

Jakby Ci sie podobalo, gdyby KO wybralo np. Budke na rzecznika RPO?

Uwazasz, ze Senat musi sie zgodzic, a jak sie nie zgodzi, to bedziesz pomstowala na Senat?
                • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 16.04.21, 22:14
                  maria421 napisała:

> Astra, jak wiesz Sejm wybral swojego posla Wroblewskiego na RPO.
                  >
                  > Jakby Ci sie podobalo, gdyby KO wybralo np. Budke na rzecznika RPO?

Z tym porównaniem to musiałby być Kaczor,nie?:)
                  >
                  > Uwazasz, ze Senat musi sie zgodzic, a jak sie nie zgodzi, to bedziesz pomstowal
                  > a na Senat?

Nie musi. Ale to spadnie na karb jego wyboru,bo jak inaczej ?
                  • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:10
                    astra18 napisał:

> Z tym porównaniem to musiałby być Kaczor,nie?:)

Wez posla PO dr prawa Kropiwnickiego. Podobaloby Ci sie? Nie protestowalabys ze PO obsadza wlasnym poslem urzad RPO?

> Nie musi. Ale to spadnie na karb jego wyboru,bo jak inaczej ?

O i to chodzi PiSowi, nie? Bo przeciez- uprzedzajac Twoja argumentacje - "a gdzie jest napisane ze posel jakiejs partii nie moze byc RPO"?

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:31
                      maria421 napisała:

>
                      > Wez posla PO dr prawa Kropiwnickiego. Podobaloby Ci sie? Nie protestowalabys ze
                      > PO obsadza wlasnym poslem urzad RPO?

Z zupełnie innego powodu by mi się nie podobało.
                      Przekrętu ustawy ws. wyborów swoich sędziów do TK.
                      >

> O i to chodzi PiSowi, nie?

A o co chodzi większości senackiej? Zeby był "ich".

Bo przeciez- uprzedzajac Twoja argumentacje

No to nie uprzedzaj bo znowu brniesz w swoje fantazje.

>
                      • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:37

Zobacz, już wiadomo jaki ma być podział głosów, nawet jeden, którego zabraknie z powodu czyjejś nieobecności:

www.rp.pl/Koalicja-Obywatelska/210419569-Opozycja-w-Senacie-Znamy-wynik-glosowania-ws-Wroblewskiego.html
                        >
                        >

> >
                        • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:49
                          astra18 napisał:

>
                          >
                          > Zobacz, już wiadomo jaki ma być podział głosów, nawet jeden, którego zabraknie
                          > z powodu czyjejś nieobecności:
                          >
                          > www.rp.pl/Koalicja-Obywatelska/210419569-Opozycja-w-Senacie-Znamy-wynik-glosowania-ws-Wroblewskiego.html
                          > >

Swietnie ze jedyny Senat broni Polakow przed uPiSowieniem kolejnego urzedu konstytucyjnego.
                          • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:57
                            maria421 napisała:

> > >
                            >
                            > Swietnie ze jedyny Senat broni Polakow przed uPiSowieniem kolejnego urzedu kons
                            > tytucyjnego.

Nie na temat.
                            Ustawka z góry przyjęta:)
                            Więc swoje oburzonko możesz schować sobie do ....gdzie chcesz.
                            • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:59
                              astra18 napisał:

> Nie na temat.
                              > Ustawka z góry przyjęta:)
                              > Więc swoje oburzonko możesz schować sobie do ....gdzie chcesz.

To Ty sie oburzasz ze Senat nie przyklepuje kandydata bedacego poslem PiSu.
                              • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 09:32
                                maria421 napisała:

>
                                > To Ty sie oburzasz ze Senat nie przyklepuje kandydata bedacego poslem PiSu.

Ja się nie oburzam, w przeciwieństwie do ciebie - co punktujesz niepotrzebnymi przymiotnikami - tylko odbieram rzeczywistą kalkulację polityczną.
                      • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 08:56
                        astra18 napisał:

> A o co chodzi większości senackiej? Zeby był "ich".

Jaki "ich"????
                        Patyra jest poslem KO??? Od kiedy???

Astra, jezeli czytalas ten watek, to wiesz, ze ja sprzeciwiam sie kandydaturze Ikonowicza ze wzgledu na jego powiazania partyjne.Uwazam ze urzed RPO powinien sprawowac ktos, kto nie jest zwiazany z zadna partia, bo daje wieksza gwarancje niezaleznosci niz kandydat bedacy poslem jakiejkolwiek partii.

Ty uwazasz inaczej? Uwazasz ze tylko kandydat zwiazany z PiSem to dobry kandydat?

> No to nie uprzedzaj bo znowu brniesz w swoje fantazje.

Znam Twoja argumentacje,
                        • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 09:27
                          maria421 napisała:

> Jaki "ich"????
                          > Patyra jest poslem KO??? Od kiedy???

Jest "ich"kandydatem.
                          Czego nie rozumiesz?
                          >
                          > Astra, jezeli czytalas ten watek, to wiesz, ze ja sprzeciwiam sie kandydaturze
                          > Ikonowicza ze wzgledu na jego powiazania partyjne.Uwazam ze urzed RPO powinien
                          > sprawowac ktos, kto nie jest zwiazany z zadna partia, bo daje wieksza gwarancje
                          > niezaleznosci niz kandydat bedacy poslem jakiejkolwiek partii.

Mario, bądź realistką.
                          Nie trzeba być "związanym" z partia a być jej apologetą.
                          >
                          > Ty uwazasz inaczej? Uwazasz ze tylko kandydat zwiazany z PiSem to dobry kandyda
                          > t?

Mnie kandydatura Wróblewskiego odpowiada, mniej niż poprzednika.

• maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 09:06
                        astra18 napisał:

> Z zupełnie innego powodu by mi się nie podobało.
                        > Przekrętu ustawy ws. wyborów swoich sędziów do TK.

Mowisz o tej ustawie ktora byla potem uznana przez niezalezny jeszcze wtedy TK uznana za czesciowo niezgodna z konstytucja?

Mowienie o tym ze Sejm wiekszoscia PO-PSL wybral "swoich sedziow" do TK, sedziow ktorzy nigdy przez Dude nie zostali zaprzysiezeni i nie zasiadaja w TK, natomiast w TK zasiada miernota Przylebska, prokurator stanu wojennego Piotrowicz i "bestia w todze" Pawlowicz jest .... nieprzyzwoite.
                        • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 09:30
                          maria421 napisała:

>
                          > Mowienie o tym ze Sejm wiekszoscia PO-PSL wybral "swoich sedziow" do TK,

sedzi
                          > ow ktorzy nigdy przez Dude nie zostali zaprzysiezeni i nie zasiadaja w TK, nato
                          > miast w TK zasiada miernota Przylebska, prokurator stanu wojennego Piotrowicz i
                          > "bestia w todze" Pawlowicz jest .... nieprzyzwoite.

Bez używania przymiotników uznaję że próba obsadzenia przez PO "swoich" kandydatów na sędziów, drogą nadprogramowa było nieprzyzwoite.
                          Pawłowicz i Piotrowicz przynajmniej nie są tym obarczen.i
                          • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 10:45
                            astra18 napisał:

> Bez używania przymiotników uznaję że próba obsadzenia przez PO "swoich" kandyda
                            > tów na sędziów, drogą nadprogramowa było nieprzyzwoite.
                            > Pawłowicz i Piotrowicz przynajmniej nie są tym obarczen.i

Astra, czy mam Ci przypomniec ze ustawa uznawana jest za zgodna z konstytucja tak dlugo jak TK stwierdzi inaczej? I ze w czasie kiedy Sejm wiekszoscia PO-PSL wybral kandydatow na miejsce sedziow odchodzacych w 2015 ustawa z czerwca 2015 byla prawomocna?

Wiec czego sie czepiasz?

Wolisz przeniesienie dwoch POSLOW PiSu z law sejmowych na lawy TK, poslow z ktorych zaden nie wyroznia sie wiedza prawnicza ( co jest warunkiem konstytucyjnym) , z ktorych jeden byl prokuratorem w stanie wojennym, odznaczonym przez PZPR (wiec ma komusza przeszlosc, co podobno zwalcza PiS) , a druga wyroznie sie nie wiedza prawnicza lecz chamstwem?
                            Sam Duda pewnie tak sie wstydzil zaprzysiezenia Piotrowicza i Pawlowicz ze odbylo sie ono po cichutku, bez fleszy.
                            • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 16:15
                              maria421 napisała:

>
                              >
                              > Astra, czy mam Ci przypomniec ze ustawa uznawana jest za zgodna z konstytucja t
                              > ak dlugo jak TK stwierdzi inaczej?

Ależ skąd ,dobrze żebyś i ty o tym pamiętała.

>
                              > Wiec czego sie czepiasz?
                              >
                              Niczego, chciałam ci przypomnieć jak PO wsadzała na siłę swoich sędziów , nawet nadprogramowo.

> Wolisz przeniesienie dwoch POSLOW PiSu z law sejmowych na lawy TK, poslow z kt
                              > orych zaden nie wyroznia sie wiedza prawnicza

A ty masz akurat kompetencje do takiej oceny??

• maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 18:52
                                astra18 napisał:

> Niczego, chciałam ci przypomnieć jak PO wsadzała na siłę swoich sędziów , nawet
                                > nadprogramowo.

Jak "nadprogramowo" jezeli wtedy ustawa czerwcowa byla prawomocna???

> A ty masz akurat kompetencje do takiej oceny??

Jaka wiedza prawnicza wyroznia sie prokurator stanu wojennego Piotrowicz?

Pawlowicz jest co prawda dr hab. prawa, ale publikacji nie ma zbyt wiele, wiec jaka wiedza prawnicza sie wyroznia?

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 19:19
                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                  >
                                  > > Niczego, chciałam ci przypomnieć jak PO wsadzała na siłę swoich sędziów ,
                                  > nawet
                                  > > nadprogramowo.
                                  >
                                  > Jak "nadprogramowo" jezeli wtedy ustawa czerwcowa byla prawomocna???
                                  >
                                  Jej wynik, ale obsadzanie "nadprogramowe ".
                                  >

>
                                  > Jaka wiedza prawnicza wyroznia sie prokurator stanu wojennego Piotrowicz?

Ja ciebie pytam o twoje kompetencje prawnicze do oceny jego wiedzy .
                                  >
                                  > Pawlowicz jest co prawda dr hab. prawa, ale publikacji nie ma zbyt wiele, wiec
                                  > jaka wiedza prawnicza sie wyroznia?

Ach, kiedy to przeorałas te publikacje? :)
                                  Coś skumalas z tego w ogóle???:)
                                  >
                                  >
                                  >
                                  • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 19:49
                                    astra18 napisał:

> Jej wynik, ale obsadzanie "nadprogramowe ".

Pomysl, zanim napiszesz.

> Ach, kiedy to przeorałas te publikacje? :)
                                    > Coś skumalas z tego w ogóle???:)

Moja droga, w Polsce jest wielu dr hab prawa z wiekszym dorobkiem naukowym niz Pawlowicz.

• astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 17.04.21, 20:01
                                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                      >
                                      > > Jej wynik, ale obsadzanie "nadprogramowe ".
                                      >
                                      > Pomysl, zanim napiszesz.

Już zapomniałaś.

>

>
                                      > Moja droga, w Polsce jest wielu dr hab prawa z wiekszym dorobkiem naukowym niz
                                      > Pawlowicz.

Mario prezentujesz sobą idealny przykład pamiętnej sentencji Jerzego Dobrowolskiego.
                                      A co do meritum, nie ilość a jakosc, widocznie to drugie jest u ciebie preferowane, bez względu na możliwości oceny , no bo niby skąd?posiadasz taka wiedzę prawnicza ?

>
                                      • maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 18.04.21, 09:48
                                        astra18 napisał:

> Już zapomniałaś.

Sama zapomnialas ze w tym samym poscie raz przyznalas ze ustawa jest prawomocna tak dlugo az TK stwierdzi inaczej i zaraz potem ze "wybrali na zapas". Wybierajac zgodnie z prawomocna ustawa nikogo "na zapas" wybrac nie mogli. Jasne?

> Mario prezentujesz sobą idealny przykład pamiętnej sentencji Jerzego Dobrowolsk
                                        > iego.
                                        > A co do meritum, nie ilość a jakosc, widocznie to drugie jest u ciebie preferow
                                        > ane, bez względu na możliwości oceny , no bo niby skąd?posiadasz taka wiedzę pr
                                        > awnicza ?

Moja droga, 3 publikacje przez 30 lat zycia zawodowego to jest tyle co nic.
                                        • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 18.04.21, 10:13
                                          maria421 napisała:

>
                                          > Sama zapomnialas ze w tym samym poscie raz przyznalas ze ustawa jest prawomocna
                                          > tak dlugo az TK stwierdzi inaczej i zaraz potem ze "wybrali na zapas".

I nie zaprzeczyła że w tym okresie była prawomocna.
                                          Ale skoro tak dobrze znasz konstytucję, to wiesz że był to wybór "nadprogramowy".

>
                                          > Moja droga, 3 publikacje przez 30 lat zycia zawodowego to jest tyle co nic.

Przeczytałaś?? A o czym ?
                                          A skoro już korzystasz z wiki to hasło: wybrane nie kwalifikuje do "jedyne".
                                          No ale co tam, grunt to wiedza z Wikipedii:)

• maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 18.04.21, 18:51
                                            astra18 napisał:

> I nie zaprzeczyła że w tym okresie była prawomocna.
                                            > Ale skoro tak dobrze znasz konstytucję, to wiesz że był to wybór "nadprogramowy

W pazdzierniku 2015 ustawa byla pelnomocna, wiec wtedy wybor nie byl nadprogramowy.
                                            >
                                            > Przeczytałaś?? A o czym ?
                                            > A skoro już korzystasz z wiki to hasło: wybrane nie kwalifikuje do "jedyne".
                                            > No ale co tam, grunt to wiedza z Wikipedii:)

Dodaj do tego opublikowany w PRLowskiej prasie artykul Krystyny Pawlowicz o przedsiebiorstwach polsko -radzieckich :-)

• maria421 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 12:52
      Nie do konca prof. Grodzki ma racje. Piotrowicza nie wybrano specjalnie po to, zeby upokorzyc Bodnara, lecz zeby upokorzyc "gorszy sort".
      To , ze prokurator stanu wojennego przesluchuje RPO, i robi to tak, jak to robili komunistyczni prokuratorzy przsluchujacy owczesnych przeciwnikuw "jedynie slucznej wladzy", to musi dawac Kaczorowi ogromna satysfakcje. Siedzi, mlaska, przewraca ozorem w gebie i cieszy sie "ale im pokazalem".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26982753,tomasz-grodzki-komentuje-wyrok-tk-specjalnie-wybrano-prokuratora.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1
      • astra18 Re: Sprawa RPO przed TK 15.04.21, 12:59
        maria421 napisała:

> Nie do konca prof. Grodzki ma racje. Piotrowicza nie wybrano specjalnie po to,
        > zeby upokorzyc Bodnara, lecz zeby upokorzyc "gorszy sort".
        > To , ze prokurator stanu wojennego przesluchuje RPO, i robi to tak, jak to robi
        > li komunistyczni prokuratorzy przsluchujacy owczesnych przeciwnikuw "jedynie sl
        > ucznej wladzy", to musi dawac Kaczorowi ogromna satysfakcje. Siedzi, mlaska, pr
        > zewraca ozorem w gebie i cieszy sie "ale im pokazalem".

Ale odjazd.
        Twój Mario rzecz jasna:)
        >
        > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26982753,tomasz-grodzki-komentuje-wyrok-tk-specjalnie-wybrano-prokuratora.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka