Dodaj do ulubionych

Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera

15.10.10, 10:32
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko tester oprogramowania?

Pytanie do osób, które przeszły taką rozmowę, jak i do ekspertów.

Pewnie zależy to od zakresu wymagań, więc załóżmy:
1. Znajomość SQL-a
2. Znajomość metodyki testowania
3. Dobra znajomość j. angielskiego
4. Doświadczenie nie wymagane
Załóżmy, że pracownika poszukuje Power Media.

Czy na pierwszej rozmowie jest tylko przedstawiciel Power Media czy Klienta tez?
Czy spodziewać się testu znajomości SQL-a w praktyce, czyli napisania jakichś konkretnych zapytań?
Czy wystarczy podstawowa znajomość terminologii związanej z testowaniem i sposobach testowania?
Czy sprawdzany będzie język angielski techniczny czyli np. słownictwo angielskie z dziedziny testowania czy raczej luźna rozmowa…


Z góry dziękuje za pomoc




Obserwuj wątek
    • powermedia Re: Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera 15.10.10, 14:33
      Jak dobrze zostało zauważone, to wszystko zależy od stanowiska i projektu na które Kandydat aplikuje.

      Oczywiście bywa i tak, że na pierwszej rozmowie pojawia się także Klient, w przeważającej części jednak pierwszy etap procesu rekrutacyjnego jest po stronie firmy weryfikującej. Angielski jak najbardziej jest sprawdzany pod kątem słownictwa fachowego, takiego który będzie miał bezpośrednie przełożenie na środowisko pracy.

      Widniejący w ogłoszeniu wpis "brak doświadczenia" nie oznacza, że od potencjalnego kandydata nie będzie wymagało się solidnej wiedzy z zakresu technologicznego stanowiska, która pozwoli na szybkie wdrożenie kandydata do jego obowiązków.

      Mam nadzieje, że informacja pomogła
      Pozdrawiam
      • ddzacek Re: Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera 21.10.10, 20:29
        Dziękuję za informację - pomogła.
        Tylko zastanawia mnie jak rekrutujący sprawdza techniczną wiedzę nie będą w tym zakresie specjalistą... (mam się spodziewać testu)
    • mcov Re: Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera 15.10.10, 17:13
      1/ Jaka ksiazke o testowaniu przeczytal kandydat ostatnio?
      2/ Co to jest trigger?
      3/ Jak napisac zapytanie do bazy danych, grupujac pracownikow w przedzialy o zarobkach 0-2000, 2001-4000, itd wyciagajac tylko tych ktorzy zarabiaja ponad 2000.
      4/ Czym rozni sie UAT od system testing?
      • Gość: krol Re: Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera IP: 90.156.52.* 03.12.10, 21:39
        jakieś bzdurne to twoje pytanie z SQL, zastanów się zanim coś napiszesz,
        • mcov tylko sie nie zaplacz 04.12.10, 04:40
          • Gość: gosc Re: tylko sie nie zaplacz IP: 85.222.87.* 04.12.10, 21:45
            No chyba jest nad czym płakać bo takiego zapytania zrobić się po prostu nie da.
          • Gość: krol Re: tylko sie nie zaplacz IP: *.internetia.net.pl 07.12.10, 22:00
            Proszę wytłumacz o co chodzi w twoim zapytaniu SQL ?? jezeli jestes rekruterem to wszystko już rozumiem. Pozdrawiam
        • Gość: asbierzeraz Re: Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko testera IP: *.dyn.optonline.net 04.12.10, 18:01
          > jakieś bzdurne to twoje pytanie z SQL, zastanów się zanim coś napiszesz,

          Na pewno znajdziesz wiecej "bzdurnych" pytan od rekruterow ze swoich interview.
          Ale i tak bedzie sie liczyc odpowiedz, ktora dasz, czy jest zgodna z tym co rekruter ma
          w swoim manualu. Dla rekrutera twoja odpowiedz moze byc bzdurna.

          Ja moge pare przytoczyc z wlasnego doswiadczenia, ale czy to wazne?
    • Gość: Yoszko SQL IP: *.atena.pl 30.06.14, 11:38
      select pracownik from
      (
      select pracownik,placa from KADRA where placa between 1 and 2000
      union
      select pracownik,płaca from KADRA where placa between 2001 and 4000
      union
      ...
      )
      where placa between 2001 and 4000;

      Można zrobić to co chce tak, ale faktycznie jest to kompletnie bez sensu i wymyślone przez HRowca, a nie technicznego.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka