albatros07 24.08.06, 15:28 słyszałam ze kobiety które maja wade wzroku moga miec przeprowadzone darmowe cięcie cesarskie. moja wada wzroku wynosi -3,75 i na dodatek mam astygmatyzm. czy bede mogła miec cesarke? dziekuje za odp Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
beczek2 Re: cesarka 24.08.06, 16:15 Tego to już musisz się dowiedzieć od swojego lekarza, bo być może tylko nie będziesz mogła przeć i wtedy dostaniesz za darmo ZOO Odpowiedz Link
agaw00 Re: cesarka 24.08.06, 19:01 bez parcia to raczej sie nie urodzi:) przy takiej wadzie spokojnie mozesz miec cesarkę....myslę ze lekarz musi wystawic zaświadczenie Odpowiedz Link
akul78 Re: cesarka 25.08.06, 15:07 Sama wada wzroku nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o cesarę, tutaj raczej bierze sie pod uwagę stan siatkówki, rozwarstwianie sie, co nie zawsze idzie w parze z dużą czy małą wadą wzroku. Ja sama mam -5 diopri na każdym oku i miałam tylko zalecenie od okulisty na skrócenie drugiej fazy porodu (gin mówił tu o próżnociągu), miałam jednak cesarke ale juz z innych powodów a nie tylko okulistycznych. Odpowiedz Link