kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 08.11.03, 17:03 nict1 napisał: > co dzisiaj jedliście i pili? ale trzeba cos w koncu napisac.... paroweczka na sniadanko,kawa z mleczkiem drugie sniadanie:budyn z rodzynkami, luncz:flaczki, Obiad:sznycel,kartofelki w kosteczke i fasolka,sok jablkowy kolacja:jak zmieszcze to kromeczka z czyms tam...... Odpowiedz Link
mala20033 Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 08.11.03, 18:14 Juz pozno a mnie sie wcale nie chce spac!!!Czerwone wino bedziemy pili az do ..dna..ach...Mala Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 08.11.03, 18:28 a teraz w drodze powrotnej na promie namowil nas kelner na "Blu Laguna" drink,nawet niczego sobie,,,, jak wywolam zdejcie to zobaczysz Mala, a i jeszcze w Oazie,,,, bylam ze znajoma wlasnie .... w poniedzialek dam do wywolania,,,,,miejmy nadzieje,ze beda udane, jak te z sprzed urlopu letniego....PA;.. Odpowiedz Link
mala20033 Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 08.11.03, 21:10 Kenduniu Kochany..czekam na fotki..Caluski..Mala Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 08.11.03, 21:32 pamietam,pamietam, beda tez te z obrywaniem jabluszek, jak siedze na drabinie hi,hi, wysle Malenka ,nie zapomnialam ,,,,,PA;.. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 08.11.03, 23:39 a juz po kolacj zaliczylam przed chwileczka Prince Polo mniam,mniam,,,,, Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.11.03, 12:59 i znow dzis trzeba myslec co do "gara" wlozyc.... macie jakas propozycje,co na obiadek ???? Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.02.04, 13:27 czy ktos z Was oglada "kuchnie z Okrasą"? leci w niedziele o 13,10 bodajze na programie 2 TVP? juz jeden pzrepis wyprobowalam czyli szaszlyk drobiowy. dzis zamierzam szaszlyk z kulek wieprzowych tylko czekam na produkty sklepowe. jesli uda mi sie tak pyszny jak ten pierwszy to szybko Wam o tym doniose Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.02.04, 13:45 Dziekuje Sloneczko saszlyk bedzie pycha latem w plenerze wyprobowac u mnie niet tego programu TV mam jeno hmmmmmmmmmm,no wlasnie zapomnialam,ale kulinarnego nic nie widzialam na tym co ogladalam..... mamy satelitarny odbior z masa tyska i inniejszych kraii a i TVN,Polonia no i mase innych... a wczoraj zrobilam mielone kotlety wypelnione pieczarkami smazonymi z cebulka i ziolami, nawet papusne toto bylo.... i na dzis zostalo , zrobie jeno buraczki tarte z cebulka i olejem ,dogotuje kartofelek i obiadek gotowy.... smacznego Wszystkim.... Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.02.04, 15:27 no to juz jestem po obiadku. i pragne doniesc, ze szaszlyk z drobiu smakowal mi bardzo ale ten z kulek wolowych to rewela. przy czym zamiast baklazana uzylam zapiekanych ziemniakow jak do 1 szaszlyka. zeby to byla porcja obiadowa zamiast tzw. grillowej. no i oczywiscie salaty z sosem jako przystawka. jesli chodzi o letnie grillowanie Kendus to szaszlyki (pospolite) juz mi sie przejadly. z reszta latem jakos to inaczej smakuje. zalaczam linke "kuchni z OKrasa" do wykorzystania zamiast naszej tv ))) www.tvp.pl/kuchnia/ Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.02.04, 20:01 Sloneczko dziekuje za linka.... ciekawa strona z punktu widzenia informacyjnego co skad pochodzi i praktyczne rady, ja bakalaza grilowalam z kurczakiem akurat jesienia jak nie mielismy pradu urocze to bylo bo przyzwyczajona jestem do letniego grilowania a jesienne mimo ze przy wietrze na dworze bylo urocze i smakowalo wysmienicie... latem czasami grilujemy roznosci, ale na dwie osoby nieoplaca sie rozpalac rozna, wiec uzywamy elektryczny,ktory stoi na altanie,,,, milego wieczoru Walentynkowego,,,, Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.02.04, 20:57 dzieki Kendus i Tobie rowniez milego z Twoim Valentym my siedzimy pzry torciku i wunku z sasiadami pozdrowionka od slonka Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.02.04, 21:09 ja ciasteczka juz "pozarlam" hi,hi, Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 21.02.04, 12:06 dzis bede probowac kolejy przepis Okrasy z TV czyli pierozki ravioli. poniewaz jest to nie zbyt posolita potrawa tymbardziej polaczenie kurczaka i orzechow tak wiec boje sie pomyslec czy nam to zasmakuje. na wszelki wypadek gotuje kociolek rosolu jesli bedzie pyszne to bede to polecac na kazdym forum po obiedzie uprzejmie doniose co one warte trzymajcie kciuki Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 21.02.04, 16:19 no to juz jestm po ravioli i....... musze przyznac, ze nie powiem, smakowaly mi bardzo choc rewelacja tego nie nazwe. ciasto wg przepisu mialo byc aldente a bylo dente, niestety za twarde. samo nadzienie i sos smakowite. ale w porownaniu do szaszlykow to w punktacji 1-10 tylko 7 chyba, ze zmniejszyc ilosc jajek albo w ogole jak w zwyklych pierogach to wtedy moze bylyby al.... Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 23.02.04, 13:24 dzisiejsza propozycja obiadkowa: grilowany kurczak salatka z buraczkow czerwonych utartych z cebulka i olejem/przyprawami kartofelki w osemki smazone z ziolowymi przyprawami bez sosu bo nie lubie sosow..... Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 23.02.04, 13:39 oo prawdziwie polska potrawa: a mzoe szwedzka tez? mniam mniam tez bym zjadla ale mam rowniez cos nowego jednogarnkowego otoz: czastki kurczaka podpiekamy na patelni, kartofle pokrojone w kostke rowniez podpiekamy na patelni. to wszytsko wrzucamy do brytwanki albo zaroodpornego i to wszytsko mieszamy ze soba dokladajac pieczarki (pokrojone) i zalewamy sosem wloskim (ze sloika). pieczemy do miekkosci kurczaka. a przed koncem pieczenia zasypujemy groszkiem z puszki i konserwowa marchewka (ze sloika). koniec Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 23.02.04, 22:02 Sloneczko podobnie robie w jednym "garze" z roznica, zastepuje kartofelki ryzem.... wszystko po kolei obsmazam: kurczak-przewaznie lydki pozniej cebule,por mrozone letnie warzywa:marchewka/groszek/kalafior ryz na ryz podsmazony ukladam wszystko przyprawiam pieprzem cytrynowym, albo cury i z dwadziescia minut i obiadek gotowy wody daje tyle co do ryzu na recepcie stoi i jesze troche oleju... pychotka......... kapusniaczek mialam w tamtym tygodniu lubimy ta zupke a zwlaszcza zima bo kapusta rozgrzewa nasz organizm... tu przenioslam nasze "kulinaria" z nic nierobienia.... Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 24.02.04, 08:14 uwaga przepis na mrozona kawe (latem): -woreczek albo pojemnik kostek lodu -1 łyzka cukru lod i cukier miksowac ok. 1 minute w wysokim pojemniku do tego wlac: -200 ml zimnego mleka (najlepiej skondensowanego) -rozpuszczalnej kawy 1 lyzeczke (jesli ktos lubi mocna to 2) pomiksowac chwile do uzyskania sztywnej piany Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 25.02.04, 14:26 kawcie mrozona moze byc smaczna wyprobuje kawke mrozona,jak bedzie cieplej bo na razie to sie cala "gesie"=dostaje gesiej skorki ale dzis w srode popielcowa rybka mrozona ulozona na cieniutko pokrojonej porze rozrzucone slonecznie suszone pomidory w oleju, przyprawy,jakie kto lubi,uzywam cytrynowego pieprzu/sol zalane smietana wymieszana z krosanymi pomidorami wszystko zapiec w piekarniku okolo 0,50 godz.w 200 stopni Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 25.02.04, 16:31 kendo napisała: > kawcie mrozona moze byc smaczna > wyprobuje kawke mrozona,jak bedzie cieplej > bo na razie to sie cala "gesie"=dostaje gesiej skorki > > ale dzis w srode popielcowa > rybka mrozona ulozona na cieniutko pokrojonej porze > rozrzucone slonecznie suszone pomidory w oleju, > przyprawy,jakie kto lubi,uzywam cytrynowego pieprzu/sol > zalane smietana wymieszana z krosanymi pomidorami > wszystko zapiec w piekarniku okolo 0,50 godz.w 200 stopni ** chcialam tylko dodac: ** okolo 0,50 godz.to w zaleznosci jakie kawalki ryby i ile jej w zaroodpornym naczyniu ** na dwie porcje ryby dorsza wystarczy 0.30 min. Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 25.02.04, 18:40 kendo napisała: > > rozrzucone slonecznie suszone pomidory w oleju, > > przyprawy,jakie kto lubi,uzywam cytrynowego pieprzu/sol > > zalane smietana wymieszana z krosanymi pomidorami > Kendus czy te suszone pomidory mozna czyms zastapic? bo u nas sa w zalewie konserwowe ale suszonych chyba nie. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 25.02.04, 18:57 Sloneczko te pomidorki sa suszone na sloncu pozniej wkladaja do oleju i takie kupuje w sklepie, kiedys kupilam na wage suszone w sklepie ze zdrowa zywnoscia, ale dlugo musialam je sama moczyc w oleju, zeby pokroic w paseczki, a mozna ich niedac to tez nic sie nie stanie, nie bedzie kolorowo tylko wygladac. ja dzis nie mialam krosanych pomidorow z puszki to dalam czili sos taki z buelki (pare lyzek stolowych =2),mozna dac przecier pomidorowy albo keczup w zaleznosci kto jaki samk lubi. Ja probowalam po kolei ze wszystkim i najbardziej samkuje mi z czili sosem i wlasnie tymi slonecznie suszonymi pomidorkami w oleju. SMACZNEGO. Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 07.03.04, 10:53 kendo napisała: > Sloneczko > te pomidorki sa suszone na sloncu > pozniej wkladaja do oleju i takie kupuje w sklepie, juz je widzialam sa u nas we francuskim geant w najblizszej pzryszlosci sprobuje zaeksperymentowac Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 07.03.04, 11:49 zycze przyjemnych przygod smakowych.... z slonecznie sluszonymi pomidorkami.... dla smakosza jest to roznica smakowa.... Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 28.02.04, 09:55 Kendus tak na szybko podaje CI przepis na "jednogarnkowiec": -kilka sztuk czastek kurczaka (najlepiej udka) -puszka groszku konserowego -sloik marchewki konserowej (najlepiej okraglej-fajny efekt) -sloik gotowego sosu wloskiego (taki w plynie moze byc do wloskich potraw) -0,5 kg pieczarek -ziemniaki I tak kurczaka przyprawic jak zwykle tym co sie lubi i podpiec na patelni. Ziemniaki pokrojone w kostke przysmazyc na patelni. DO zaroodpornego ukladac zcastki kurczaka i obsypac ziemniakami i pieczarkami oraz zalac wszystko sosem. Upiec do miekkosci. Przed wyjeciem posypac groszkiem i marchewka na tyle aby sie zagrzalo. Dzis wlasnie robie to sama, napisze czy udalo mi sie i czy bylo tak smaczne jak w sobote tydzien temu. Ps. dzieki kendus za mile listy, odpisze po powrocie. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 28.02.04, 10:47 Sloneczko dziekuje za recepte. jak zrobie to napisze opinie na temat, ale na razie kurczaka niemam w zamrazalce, musimy wyjesc to co mamy bo chcialam ja rozmrozic.... podejrzewam,ze w tygoniu to zrobie... pozdrawiam cielunio i zycze udanego obiadku....SMACZNEGO Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 28.02.04, 21:35 co zaserwujemy sobie dzisiaj na kolacje? bo ja mam buleczki, szyneczki, warzywka zielone, serki i takie tam roznosci Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 11:49 uwaga uwaga w piekarniku siedzi juz kurcze jednogarnkowe. jak bedzie gotowe do spozycia to oczywiscie damz an czy udal mi sie tak samo jak mojej przyjaciolce Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 12:10 o ! ciesze sie Sloneczko, mam nadzieje,ze przezyjesz degustacje kurczaczkowa i bedziemy wiedzieli czy obiadek udany.....))))))) ja jeszcze nie mysle o obiadku/kolacji.... jemy obiad miedzy 15/16godz. a kolacje miedzy 18/19godz. mam nadzieje,ze cos wymodze do tego czasu.... a tak wogole to jedzac sniadanie zachcialo mi sie moich wlasnych buleczek z marmelada z pomaranczy i zoltym serem to typowesniadanko biurowe u swenssonka ...)))) Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 12:12 a zapomnialam ... naszla mnie ostatnoi ochota na KUSKUS i jem niemal codziennie z czym popadnie,,,,, tez to jecie????? moze macie ciekawe recepty ????? Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 12:12 kendo napisała: > zachcialo mi sie moich wlasnych buleczek > z marmelada z pomaranczy i zoltym serem > to typowesniadanko biurowe u swenssonka ...)))) wlasnych tzn pieczonych przez Ciebie? Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 12:25 och! Sloneczko ja przecie "uniwersalna dziewczyna" zadnej pracy sie nie boje.....hi,hi, pieke chlebus sama,bo ten szwedzki jest slodki i nam nie smakuje.... z tego zamego ciasta kulam buleczki i pozniej takie swiezotkie mniam,mniammmm,,,,, Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 13:29 aaaaaaaale Ci zazdroszcze tej umiejetnosci, tez tak bym chciala tylko, ze u nas tradycja juz dawno zanikla a po za tym nie umiem sobie wyobrazic jak wyszedlby mi taki pieczony chlebek? ale moze warto sprobowac? jesli pzrepis nie jest zbyt skomplikowany to poprosze Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 13:31 a teraz ogladam powtorke programu "kuchnia z okrasa". dzis powtarzaja lososia: www.tvp.pl/kuchnia/ i www.tvp.pl/kuchnia/ Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 13:33 teraz ide wyciagac swoje arcydzielo z piecyka i bede kosztowac. i albo zachwycac sie albo nie. Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 14:01 uprzejmie donosze, ze potrawa wyszla znakomita. polecam ze wzgledu na dobry smak, na mala czasochlonnosc przygotowania i na ciekawy wyglad koncowy. nie dostalam wprawdzie okraglych marchewek i zastosowalam tradycyjna salatkowa kostke. groszek, marchewka i pieczarki stanowia tzw przystawke obiadowa Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 14:11 o! Sloneczko przezylo obiadek hi,hi, -a powiedz mi , pieczarki podsmazasz zanim dasz do "gara" ????? -a i jeszcze jedno te marchewki okragle to masz na mysli te mini marcheweczki???? my na obiadek bedziem mieli mielone z pieczarkami smazonymi z cebulk i wlozone do srodka,z sosem-mam to gotowe i sie rozmraza i do tego kartofelki w plasterkach smazone z cebulka.... Odpowiedz Link
kendo Re: kendusiowy chlebus 29.02.04, 14:25 ja mam Bosza maszyne i wsypuje wszystko do michy i sie wyrabia 6 minut( a rekami by trzeba wyrabiac 10 min,tak,zeby sie nie lepilo do rak) -robie zawsze z 2 kg.maki przennej(u nas tej najlepszej-specyjalnej) -10dkg drozdzy mieszam w litrze cieplej wody -dodajac namoczone 2-3 lyzki siemienia lnianego -6 lyzek oleju rzepakowego -tak,ze w sumie objetosc cieczy wzrasta do troszke wiecej niz litr -sole szczypte i maszyna robi swoje. -pozniej rosnie okolo pol godziny, -staruje maszyne na ponowne wyrobienie,ale chwilke -wszystko wykladam na deche , -dziele na 6 kawalkow -formuje podluzne rulony i wkladam do foremek chlebowych(korytka 3 szt) -pozostale trzy ruloniki ukladam na normalnej blasze -rosnie do podwojnej objetosci -wkladam do piekarnika na najnizsza polke -pieke 250 stopni 15 min.,pozniej obnizam temperature do 175 stopni i piecze sie 20 min. -wyciagam ,klade na kratke do przestygniecia -pozniej zamrazam .... ** z tego samego kulam buleczki ,rosna jak chlebus **pieke je na 250 stopni na srodkowej polce w piekarniku okolo 10-15 minu.do uzyskania ladnego koloru. powodzenia i smacznego.... Odpowiedz Link
slo-onko Re: kendusiowy chlebus 29.02.04, 15:51 oooooooo rety ale skomplikowane. ale moze wyprobuje z 1/4 przepisu co? no i rekoma przyjdzie mi mieszac ciasto. ciekawe co my wyjdzie? I jeszce jedno Kendo czy piekarnik masz gazowy czy elektryczny? czy bez roznicy w jakim piekarniku na ile stopni sie piecze? Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 15:53 kendo napisała: > o! Sloneczko przezylo obiadek hi,hi, > -a powiedz mi , > pieczarki podsmazasz zanim dasz do "gara" ????? szczerze mowiac zapomnialam spytac ale o ile pamietam nie mowila mi Wandzia czy mam podsmazyc. ja podsmazylam bo jakos mi lepiej smak podchodzi smazonych. > -a i jeszcze jedno > te marchewki okragle to masz na mysli te mini marcheweczki???? nie wiem czy one sa mini. one sa niemieckiego howu ale czo oni takie hoduja czy jakos specjalistycznie okrawaja tego nie wiem. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.02.04, 18:36 Sloneczko piec mam elektryczny,,,, a czy roznica temperatur jet taka sama jak w gazowych to niemam pojecia.... tu w poblizu nas wszyscy sa zasilani pradem... moze popytaj na Forum Kuchnia dziewczyn czy mialy okazje testac oba piece,,,, a recepta nie jest skomplikowana, moze dla mnie,bo juz rutynowo wykonuje czynnosc niemnij jednak zycze powodzenia,,,, napisz,jak sie zdecydowalas na experyment i jak wyszlo Odpowiedz Link
kendo Re: KOLACJE 29.02.04, 19:01 juz niemam glowy na wymyslanie kolacji.... byly pasty jajeczne/z tunczykiem/wedlina i teraz niemam pojecia co wymyslic.... a robilam Kasikka pory zapiekane z mozorela-smaczne podajcie cos ciekawego prucz wedlin,,,,,dziekuje Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 07.03.04, 19:15 dzis karolek okrasa pokazywal danie 1-sos z cieleciny w kalarepce i poledwiczki wieprzowe w sosie smietanowym z dodatkami. znow nabralam ochoty. niech no tylko ukaze sie na stronie toz araz wyprobuje. pysznosciowo wygladalo i co wazniejsze nie mocno pracochlonne Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 10.03.04, 20:14 jutro deser pysznosciowy.... zakupilam slodka smietane i czekolade (ta najlepsza z 80% kakala) napisze jak przezylam hi,hi, Odpowiedz Link
kendo Re: Mockapannacotta - deserek-pychotka 11.03.04, 11:56 - 2 1/4 decylitra slodkiej smietany - 150 g.ciemnej czekolady(ja kupilam Lindt Exellence) - 1 1/2 lyzeczki kawy rospuszczalnej-nesskaffe - 1 klementynka do dekoracji - citron melisa do dekoracji 1). Zagotowac slodka smietane 2). dodac krosana czekolade i nesskaffe 3). zdjac z palnika ,mieszajac do rospuszczenia skladnikow 4). przelac do ozdobnych pucharkow i wstawic do lodowki na 2 godz. 5). udekorowac przed podaniem plastrkiem klementynki-nieobranej - i galazeczka citron melisy....ja to psiknelam maly klik bitej smietany - w spraju...... PYYYYYYYYYYYYCHOOOOOOOOOOOOOOTKKKKKKKKKKKAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link
slo-onko Re: Mockapannacotta - deserek-pychotka 11.03.04, 21:08 ale pysznosciowe. jutro kupuje gorzka, bita i smietanke.. tylko wiela to jest 2 1/4 decylitra na nasze? przypomnij Kendus bo ni w zap ni pomietom Odpowiedz Link
kendo Re: Mockapannacotta - deserek-pychotka 11.03.04, 21:25 oj Slo 1 decylitr to 1 dziesiata z litra... ja nieraz odmiezam polska szklanka, pelniusienka moja szklanka ma dokladnie 2 dl. konsystencja wyszla jak ptasie mleczko, tak ze jak bede nastepnym razem robila to dam 3 decylitry (dl) smietany na 150g czekolady nam smakuje.... Odpowiedz Link
kendo Re: kurcze jedno "garowe"-Sloneczkowe - pychotka 13.03.04, 12:56 Slo. a jakim sosem zalewasz toto ???? czy czalosc ma byc zakryta sosem????? bo dzisiaj chce zrobic tego kuraka dziekuje za podpowiedz pozdrawiajac smacznie Odpowiedz Link
slo-onko Re: kurcze jedno "garowe"-Sloneczkowe - pychotka 13.03.04, 15:48 chyba nie zdazysz zrobic bo ja dopiero wrocilam z wycieczki otoz zalewam na porcje dla dwoch osob jednym sloikiem "sosu wloskiego" (wielkosc ok 300g). nie musi byc przykryta sosem cala potrawa. wystarczy polac na ktoras warstwe z kolei np na kurczecie. a potem na wierzch pieczary i ziemniaki Odpowiedz Link
kasikk Re: kurcze jedno "garowe"-Sloneczkowe - pychotka 13.03.04, 15:59 sloonko - to tak smakowicie brzmi, że ja na prv poproszę dokładną receptę ) jeśli oczywiście nie sprawi Ci to problemu Odpowiedz Link
kendo Re: kurcze jedno "garowe"-Sloneczkowe - pychotka 13.03.04, 16:54 Dziekuje Slo. gapiszon ze mnie, przeciez juz napisalas w recepcie o sosiku, ale teraz juz wiem dokladnie i jutro zrobie,dzis byla skladanka z zamrazalnika hi,hi, Kasikku recepta jest wyzej , jak cofniesz sie do wpisu Slonka z ** 28.02.2004 *09:55 ** tez uwazam ,ze smacznie "brzmi" Odpowiedz Link
slo-onko dla kasika:) 13.03.04, 21:40 to tak na szynko wygrzebalam. ale chce dopisac wiec wywloklam na "swiatlo dzienne przepis na "jednogarnkowiec": -kilka sztuk czastek kurczaka (najlepiej udka) -puszka groszku konserowego -sloik marchewki konserowej (najlepiej okraglej-fajny efekt) -sloik gotowego sosu wloskiego (taki w plynie moze byc do wloskich potraw)- kasiku Pudliszki albo Łowicz -0,5 kg pieczarek -ziemniaki I tak kurczaka przyprawic jak zwykle tym co sie lubi i podpiec na patelni. Ziemniaki pokrojone w kostke przysmazyc na patelni. Pieczarki w cwiartki podpiec na patelni. DO zaroodpornego ukladac czastki kurczaka i obsypac ziemniakami i pieczarkami oraz zalac wszystko sosem. Upiec do miekkosci (ok 2 godzin). Przed wyjeciem posypac groszkiem i marchewka na tyle aby sie zagrzalo. Robilam to kiedys po raz pierwszy sama, udalo sie o czym napisalm. a drugim razem robilam dla gosci pzryjezdnych. wszytskim bardzo smakowalo wiec chyba na prawde musi byc smaczne. dla mnie rewela, wszytsko mieciutkie. Odpowiedz Link
kasikk dla slooneczka :) 14.03.04, 23:14 dziękuję bardzo, bardzo wypróbuję go jutro, tylko szkoda, że to tak długaśnie się piecze, ale podoba mi się tylko marchewkę z groszkiem chyba osobno zrobię ) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.03.04, 11:58 a dzis na obiadek znow robie szaszlyk przeplatany boczkiem ze sliwka ale nieco zmodyfikowany. a do tego zapiekane ziemniaczki ale tym razem na patelni, taka drobna kosteczka. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.03.04, 15:00 juz plyne w plaw do Ciebie Sloneczko na obiadek mniam,mniammmmmmmm,,,same pysznosci mi sie niechce dzis robic obiadku buuuuuu... bylam na dworze i w rabatkach sie grzebalam.... tak pieknie dzis mamy.. ale nic,bede musiala, zaraz sprawic mojego kuraka,zeby gdzie nieodfronal zadaleko ... smazone kartofelki robie zawsze w plasterkach przelozone cebulka... Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.03.04, 20:30 wiecie co moje dziewczyny zrobily dzis na deser??????? wlasnym oczom nie wierzylam)))))) malo tego byl to malo wymyslny deser a pyszny niesamowicie banan oblany rozpuszczona czekolada i popryskany bita smietana w sprayu niby takie nic a smaczne Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.03.04, 20:48 lubie takie deserki.... tez robilam takie,jak dziecie mieszkalo z nami... natomias jak jestem w chnskiej na obiedzie to zawsze biore banan na cieplo z ludami-pycha niewiem,jak oni to robia,ale jak bede znowu to sie przyjrze temu dokladnie. nieraz prosty/niebanalny deserk jes pysznosciowy od tych bardziej wymyslnych... dzis zrobilam sobie "slodka chwile "truskawkowa,,,, zakupilam sobie ostanio w kraju... natomias budyn z tej serii mi nie smakuje... a kurczaczek byl pysznosciowy,,, bedzie na stalym menu-dziekuje za recepte... Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.03.04, 21:05 ciesze sie ze smakowal))))))))))) czekamy teraz na opinie kasika a wiesz, ze Twoj deser posmakowal mojemu pseudo-zieciowi? z reszta wszytsko lubi co dostaje u ans do jedzenia Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.03.04, 21:15 przepis na salete podaje Krasa w swoich linkach zaczepionych przeze mnie ale napisze dla przypomnienia. do wykorzystania zamiast tradycyjnej salaty do obiadu: -ok 300 ml jogurtu -2 male zabki czosnku -maly peczek natki -sol, pieprz czosnek zmiazdzyc, natke posiekac. wrzucic do jogurtu posolic i popieprzyc. tym oblac porwana salate. smacznego Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 14.03.04, 23:01 a to jutro sprobuje, bo mam wszystko w dom.... bedzie napewno papusne-napisze- Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 15.03.04, 17:07 Slo. salata przepyszna ...mniam ,mniammmmm........ pasowala do wczorajszego obiadku, jestem tak najedzona ,za niemal pekam usch...)) ja swoja saltke olejem skrapialam zamias kefirem/yugyrtem/smietana a urtarta seler/marchewke/i kawaleczek pora mieszalam majonez z ygurtem neutralnym albo to co w domu mialam np:kefir/ceram fresch i przyprawy sol/pieprz.... wszystko wymieszac i schlodzic przed podaniem.... Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 15.03.04, 17:25 a ja wlasnie ejstem po deserze z banana ale na goraco, mniam pychotka jesli chodzi o surowizne to znam jescze jeden bardzo prosty i pyszny przepis drobno posiekac pora, nasolic i ugniesc. do tegos tarkowac duuuuzo jablka i wsypac kukurydzy. wszytsko wymieszac z majonezem. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 15.03.04, 18:24 to zachecajace... bede musiala sobie zrobic, ale slubne nie lubi kukurydzy i owocow w daniach, wiec poczekam na okazje , jak bed miala skladdiki wszystkie to wypobuje.... dzieki za tips=recepta hi,hi, Odpowiedz Link
kasikk Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 15.03.04, 18:43 ja mam inny trochę przepis i powinien smakować ) zamiast kukurydzy wkrój ogórka kiszonego, może też być konsetrwowy, ale kiszony lepszy i na ostro wtedy wychodzi baaardzo lubiane Odpowiedz Link
slo-onko do kasika 15.03.04, 18:36 usiadz odpocznij, napij sie i zjedz bananka na goraco z czekolada i bita smietana Odpowiedz Link
kasikk Re: do kasika 15.03.04, 18:45 oj, sloonko, a d...a rosnie... a mnie ostatnio za bardzo, więc nici z tego conajwyżej gruszeczkę i to w gorzkiej, gorzkiej... Odpowiedz Link
kendo Re: dziweczyny..... 15.03.04, 19:09 trzeba juz zaczac myslec o linii do bikini.... ja tez przytylam,ale tylko w bidrach... usch! mam nadzieje, ze zeszloroczne ciuszki beda pasowac...)) Odpowiedz Link
kasikk Re: dziweczyny..... 15.03.04, 19:12 moje nie i dlatego powzięłam "mocne postanowienie poprawy" ) Odpowiedz Link
kendo Re: dziweczyny..... 15.03.04, 19:39 ales lakomczusia Kasikku hi,hi, wiekasz odemnie, ja umie sobie ukrocic.... ide teraz na kolacyjke, pozniej zajrze do Szufladuni...PA;..na razie.... buziaczki... Odpowiedz Link
kendo Re: dziweczyny..... 27.03.04, 11:56 co dzis u Was na obiadek ????????????? ja robie watrobki kurczakowe czerwone buraczki i ryz...))))))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: dziewczyny..... 27.03.04, 13:19 u mnie dzis tzw baba ziemniaczana ze smietana i mlekiem typowa wschodnia potrawa Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 27.03.04, 17:29 Baba ziemniaczana, porcja na 4 osoby(potrawa ze wschodniej czesci kraju): ok 2 kg ziemniakow zmielic w sokowirowce do tego dodac 1 jajo, 2 lyzki maki, sol pieprz oraz pzresmazony boczek badz kielbaske z cebula. wszystko bardzo dokladnie wymieszac i wylac na odkryta forme. piec w piekarniku na 210 st. C ok 1,5-2 godzin Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 27.03.04, 17:33 Sloo a te ziemniaki mozna utrzec, bo niemam sokowirowki,ale maszyne ktora uciera wyglada to smacznie mniam,mniam,,, Odpowiedz Link
slo-onko o poledwiczkach 27.03.04, 17:35 "w sobote badz w niedziele wyprobuje poledwiczki w pieprzu. jak tylko sobie wyobraze smak to az mi slinka cieknie po brodzie. tak uwielbiam zjesc cos smacznego"-tak bylo na innym watku-wkradl sie blad dzis sobota poledwiczek nie bylo, zmiana kulinarna ale i takw yprobuje niebawem Odpowiedz Link
kendo Re: o poledwiczkach 27.03.04, 17:50 poledwiczki ?,koniecznie trzeba wyprobowac bo na obrazku byly bardzo apetyczne. niewidzialm tylko kalarepki jeszcze, ale jak znajde ,to od razu robie.))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: o poledwiczkach 27.03.04, 18:01 kalarepka mimo, ze w skorce to nadaje sie jako pzrystawka. a sam sos jest pyszny nawet z buleczka Odpowiedz Link
kendo Re: o poledwiczkach 27.03.04, 18:18 ale robisz mi strasznego smaczka.... chyba jutro podjade do sklepu i zobacze czy bedzie kalarepka zakupie i w poniedzialek zrobilabym Mniam,mniamm,,,))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 28.03.04, 20:51 wiecie co mialam dzis na obiad? kotletasy ale mielone z filetow drobiowych z pieprzem cayenne tradycyjnie doprawiane bulka sola i jajem ale procz innych pzrypraw pieprz cayenn. sa wilgotne i zlociste po usmazeniu. do tego kapustka pekinska z majonezem. taki sobie obiadek zwyczajny ale dosc smakowity. niekonwecjonalny bedzie innym razem. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 28.03.04, 22:29 pychotki Slo.... a cayen peppar ,to czy nie byly za ostre, moje slubne taki zakochany w tej przyprawie, tak,ze przyprawia sobie na talerzu reszte, bo ja raczj preferuje lagodniejszy smak. salta pycha, ja nieraz dodaje ogorka "dlugiego" i czerwona papryke. mniam,mniammmmmmmm...)))))))))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.03.04, 08:30 kendo napisała: > pychotki Slo.... > a cayen peppar ,to czy nie byly za ostre, > moje slubne taki zakochany w tej przyprawie, > tak,ze przyprawia sobie na talerzu reszte, > bo ja raczj preferuje lagodniejszy smak. ja tez wole lagodny i nie pzresadzamz iloscia pieprzu. tak zeby i zdieci mogly zjesc bez krecenia nosem. a moj przyprawia sobie doslownie wszystko i wszytskim czasem to anwet nie te pzryprawy, ktore sie do danej potrawy nadaja. smieje sie, ze niech o kislu nie zapomni Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.03.04, 15:51 hi,hi, Slo, udalo Ci sie z kisielem,jako przyprawa, moj tez ,kaze kupowac ostra papryke jeszcze, nieraz zrobi sos to nie moge go jesc ))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.03.04, 15:56 no jak moj cos pichci to go pilnuje, zeby nie pzresadzil z przyprawami bo ja tez potem tego jesc nie moge a jesli mu sie uda "dowalic" czegos to od razu czuje. ze tez oni nie rozumia tego, z nie kazdy moze jesc takie "noze" Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.03.04, 16:58 juz zakupilam poledwiczke i kalarepke,pomidorki koktajlowe niewiem kiedy zrobie ale chyba jutro to wydam opinie mniam,mniam..... moj tez nie moze zrozumiec, zawsze mowi,ze ja to na slodziudko bym jadla hi,hi, Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.03.04, 17:29 kendo napisała: > juz zakupilam poledwiczke i kalarepke,pomidorki koktajlowe > niewiem kiedy zrobie ale > chyba jutro to wydam opinie mniam,mniam..... Kendus ale poledwiczka to jedna potrawa a kalarepki z cielecinka i koktailowe to druga Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 29.03.04, 19:30 no,tak,masz racje, niewiem czemu sobie tak to wytlumaczylam. gapiszon jestem i juz )))))))) kupilam poledwiczke ,no i z niej to zrobie, chyba tez bedzie papusne ????? scinki dostanie psiun a my reszte.)))))))) Odpowiedz Link
kendo Re: - gulasz z poledwiczki z kalarepka 30.03.04, 13:12 juz wszystko mi sie przyprawia tz.poledwiczka z czosnkiem i olejem itd....... Odpowiedz Link
kendo Re: -" Cygara " z mielonego hi,hi, 30.03.04, 13:17 to ja tak nazwalam ten wymodzony przepis ))) z mielonego formuje podluzne "ala owalne kelbaski" owijam kazda w plaster bekonu i smaze,(u nas sa bardzo cieniutkie bekoniki) patelnie zalewam puzniej slodka smietana, przyprawiam przyprawami wedlug smaku na dzien obecny i mam od razu szczypte sosu dla slubnego mi to smakuje..... Odpowiedz Link
slo-onko Re: -" Cygara " z mielonego hi,hi, 30.03.04, 13:19 no to bedziemy konsumowac forumowo Odpowiedz Link
kendo Re: -" poledwiczka w kalarepce" 30.03.04, 16:21 juz spapusialam obiadek i zyje hi,hi, organoleptyczne przezycie: - danie bardzo pokazowe, - kolorowe,tz.ladnie wtglada na talerzu - kusi przyjemnym zapachem, - w smaku smaczne, podalam do tego ryz i pasowalo wysmienicie. moje udoskonalenie: -nastepnym razem obiore lekko kalarepke, zwlaszcza przy korzonku, zeby "lyko" mnie niedenerwowalo przy jedzeniu. -przy obogotowywaniu posole wode, -do sosu dodam yogurt,ktory mozna gotowac i wtedy bedzie PYYchoTTTTTTTTkkkaaaaaaaaa danie godne polecenia jako pokazowe dla gosci....)))))))))) wprowadzam go do swojego menu.... Odpowiedz Link
slo-onko Re: -" poledwiczka w kalarepce" 30.03.04, 17:21 kendo napisała: > > moje udoskonalenie: > -nastepnym razem obiore lekko kalarepke, a ja skroje cala do sosu (na co dzien nie musi byc podawany w kalarepce) > zeby "lyko" mnie niedenerwowalo przy jedzeniu. to prawda bylo wkurzajace > -przy obogotowywaniu posole wode, ja osolilam, bylam pzrewidujaca albo te gamonie zapomnieli powiedziec, ze tzreba solic > -do sosu dodam yogurt,ktory mozna gotowac > i wtedy bedzie PYYchoTTTTTTTTkkkaaaaaaaaa o o tym nie wiedzialam, czy tez moge wyprobowac? ale ciesze sie, ze smakowalo ale czy aby na pewno byla to poledwiczka w kalarepce a nie cielecinka? Odpowiedz Link
kendo Re: -" poledwiczka w kalarepce" 30.03.04, 17:35 to byla poledwiczka wolowa, naprawde jak Bozie Kocham))) szkoda ,ze nie mialam filmu do aparatu odrazu bym udokumentowala swoje arcydzielo.... nastepnym razem kupie wolowine "francyske", tez szybko sie przygotowuje, kupuje to zawsze na zupe gulaszowa. UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!! u nas jest yogurt na ktorym pisze , ze nadaje sie do gotowania,(nie wazy sie ) w innym przypadki mozna podusic danie i dopiero po zdjeciu z piec dodac yogurt, inaczej sie zwazy i zepsuje caly wyglad potrawy. slubnemu smakowalo, psiuna tez sie zajadala,ale dostal bez ryzu i kalarepki .... Odpowiedz Link
slo-onko Re: -" poledwiczka w kalarepce" 30.03.04, 18:18 kendo napisała: > > UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!! > u nas jest yogurt na ktorym pisze , > ze nadaje sie do gotowania,(nie wazy sie ) > w innym przypadki mozna podusic danie i > dopiero po zdjeciu z piec dodac yogurt, > inaczej sie zwazy i zepsuje caly wyglad potrawy. achaaaaaaaaaaaaa to u nas chyba takiego nie ma > > slubnemu smakowalo, > psiuna tez sie zajadala,ale dostal bez ryzu i kalarepki .... bo niewiedzialby co z kapelusikiem kalarepki zrobic Odpowiedz Link
kendo Re: -" poledwiczka w kalarepce" 30.03.04, 19:48 slo-onko napisała: > kendo napisała: > > > > > > UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!! > > u nas jest yogurt na ktorym pisze , > > ze nadaje sie do gotowania,(nie wazy sie ) > achaaaaaaaaaaaaa to u nas chyba takiego nie ma ** u Ciebie Slo, pozostaje smietanka, albo juz po zdjeciu dodac .. a moze Cream Fresch > bo niewiedzialby co z kapelusikiem kalarepki zrobic ** noskiem by kapelusik odsunal ) madra "bestyja" Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 31.03.04, 21:02 wiecie co przygotowuje na jutrzejszy obiad? roslo kaczkowy rosol i kaczorka pieczonego z miodem i sliwkami z brandy dzis podpiekam jutro dopieke poniewaz nie lubie odgrzewanych potraw pierwszy raz robie z takiego przepisu, zobaczymy co mi z tego wyjdzie? Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 31.03.04, 22:26 az sie uslinilam na takie lakocie mniam,mniammmmmm,,,,, zycze w takim razie smacznego, juz widze to na polmisku hmmmmmmmm))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 01.04.04, 08:16 tzn powiem tak, ze kaczuszek jest w porcjach. z gnatkow, ktore nie nadawaly sie na upieczenie ugotowalam rosol. sama jestem ciekawa. zobaczymy dzis o godz. 15,20))) Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 01.04.04, 11:13 mam nadzieje,z degustacjie przezyjecie i czekamy na sprawozdanie degustacyjne ))))))))) robie tak nieraz z kurczaka,na gnatkach robie pomidorowa/krupniczek a reszte griluje/smaze. dzis mam zamiar zrobic pietuche, bo lezy w loduwce swiezy i czeka na moje checi )))))))) Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 01.04.04, 21:01 Sloooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!! jak degustacja kaczuszki ?????????? zyje cala rodzina ???????? ))))))))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 02.04.04, 10:51 z powodu mojej nieobecnosci on-line nie mogalm zaopiniowac dania kaczkowego. robie wiec to dzis, wiec tak rosol smakowity. a kaczor jak akczor koscisty dlatego mieska na nim a zwlaszcza po upieczeniu nie za duzo. pierwsze id rugie danie zaspokoilo nasze podniebienie wylacznie na jeden obiad. reasumujac samo drugie danie bylo dosc smaczne zwlaszcza owoce ale kasowo malo oplacalne. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 02.04.04, 11:10 tak,wlasnie mowia,ze kaczorek jest smaczny ale malo ekonomiczny ze wzgledow porcjowych i finansowych. w kraju jadlam pare razy kaczorka, ale tu nie,,,,wole kupic gasiora jest pycha i ekonomiczny ))))))))) Odpowiedz Link
kasikk Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 02.04.04, 12:54 to ja poproszę dobry przepis na pieczonego gąsiora ) co mu dodać, żeby był zjadliwy, kruchutki i soczysty aaaa... M. nie lubi na słodko ( chociaż jabłuszka przemycam czasami ) Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o Gasiorku ;)) 02.04.04, 13:25 Kasikku i moje slubne tez nie lubi bialego miesa z owocami, a bez nich "ptaszek" jest niezjadliwy przeciez. tez zawsze przemycam owoce i sama je puzniej zajadam ) - ja sokiem cytryny nacieram cale "cialko" - puzniej pieprz cytrynowy i sol wcieram, - do brzuszka wkladam podroby/zdzibko ryzu/jablko i suszonych pare sliwek niezaduzo zeby nie zdominowalo smaku jablek - polezy toto w lodowce jakis czas - i wkladam do piekarnika na 175 stopni na srodkowa polke - podczas pieczenia smaruje maslem rostopionym z zdziebko miodu, - w brytwance tez ukladam pare polowek jablek, - zajmuje to ponad godzine,na wyczucie od wielkosci gasiora. a jak sie wyjmie to zapach po calej chalupce sie rozchodzi i miesko pycha z posmakiem jablka mniam,mniam,,,,, Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 02.04.04, 13:19 a mozna u ans kupic gasiorka? czy tylko od gospodarza? Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 02.04.04, 13:53 ja tez zawsze kupuje mrozonego, rozmraza sie przez dwa dni w lodowce ) i wiecie co ,ze chyba sie rozejze i zakupie na Wielkanoc...o-)))))))) Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 02.04.04, 21:59 jakie weekendowe obiadki macie w planie ???? ja jeszcze dokladnie niezdecydowana; - piers kurczaka panierowana, - ldydki - !! - smazone, - dorsz panierowany smazony, salata: -buraczki z cebulka i olejem, -kiszona kapustka z cebulka i olejem -trzy kolory papryki z ziolami i olejem deser: -hi,hi,-slodka chwila kisiel -albo budyn SMACZNEGO !!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link
jtka Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 02.04.04, 22:04 a ja zawsze na bieżąco (no prawie) ustalam w niedzielę tradycyjnie "ptica pieczona" chyba że mamy ochote na cosik innego Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 03.04.04, 12:33 u nas jak zwykle problmec co na obiad? najgorzej z pomyslem bo produktow nie brakuje. nawet stac jzu w kolejkach nie tzreba. ale na dzis wymyslilam cos co dawno jadlam. jest to karkowka pokrawana w kawalki wymieszana z DELIKATA KNORA , pieprzem i sola. a do tego cwiartki pieczarek i pokrazki cebuli. wszystko razem mieszam dolewam nieco oliwki i zapiekam w piekarniku na 200 st. C do 1,5 goziny. z miesa, cebuli i pieczarek wytoworzy sie niby sos wlasny Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 03.04.04, 13:14 a to smakowicie Slo wyglada.... zrobie chyba z wolowiny kiedys, chyba tez bedzie dobre???? swinki bardzo rzadko kupuje. a dzis beda lydki smazone, sluby z ryzem , a ja sobie kuskus zrobie. bardzo go lubie i moglabym jesc co dzien kuskus z wszystkim,robi sie szybko . Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 03.04.04, 13:10 Iteczko, -my zawsze tez mamy kuraka w niedziele, -w soboty mialam zawsze rybe,ale teraz zmienilam na co "podlecialo" -w czwartki zupka szwedzkim zwyczajem grochowka i nalesniki,ja robilam rozne zupy Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 03.04.04, 13:42 Kendus pewnie moze byc wolowinka ale dluzej tzreba piec i na pewno nie wytworzy sie tyle sosu wlasnegoz wolowiny wiec chlusnij z lekka wody Odpowiedz Link
jtka Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 03.04.04, 23:16 u mnie w pozostałe dni tygodnia , to jak popadnie albo na co jest ochota Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 04.04.04, 19:51 czy wiecie co ja dzis wyczarowalam ze swoim na kolacje???????? bedac kiedys na wczasach nad morzem jedlismy takie wielkie nalesniki z ostrym nadzieniem meksykanskim. co prawda takiego samego nigdy pewnie nie zrobie. ale to co wyszlo dzis to przeroslo moje oczekiwania.no to tak nalesniki jak nalesniki, tradycyjne. a nadzienie skladalo sie z: -przesmazona cebulka -przesmazone pieczarki -przesmazona kostka boczkowa wymieszane posypane sola, pieprzem i curry na placki polozylam: -kostka swierzego ogorka -paski papryki konserwowej (taka mialam ale w pzryszlosci zamienie na swierza) do tego wszytskiego byl sos: -czosnkowy -chili z ketchupem Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 04.04.04, 20:53 Sloneczko, to kolacyja pszepyszna mniam,mniammmmmmmmmm,,) i nawet dodatki w moim smaku ale wiesz ,kiedys siostra mnie zaprosila na meksykaniskie papusianie, takie prawdziwne z ich przyprawami i wcale mi nie smakowalo, przyprawy mi nie podchodzily, a nawet menu bylo za pracowite do jedzenia,bo sie maczalo w roznych sosach jakies chrupiace platki ..((( idziemy przewaznie raz na miesiac cos zjesc w jakims lokalu. Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - Itusiowa zupka 04.04.04, 20:54 ciesze sie Iteczko, ze moglam sie do czegos przydac ) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 06.04.04, 16:43 czy Was tez tak jedzenie kusi jak mnie? ja moglabym tak non stop cos przekaszac. ale chyba powinnam sie opanowac bo cos z pzrodu zaczyna byc za bardzo widoczne Odpowiedz Link
jtka Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 06.04.04, 19:05 Slo, a czy to Twój przód??? może czyjś inny????)))))))))))) Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 06.04.04, 20:03 jtka napisała: > Slo, a czy to Twój przód??? może czyjś inny????)))))))))))) heheh tez a dzis powtorka z rozrywki: nalesniki z nadzieniem a^la meksykanskim Odpowiedz Link
jtka Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 06.04.04, 21:52 ja naleśniki najbardziej lubię z tradycyjnym twarogowym nadzieniem)))))) a jak są polane śmietanką z brzoskwiniami.... to ehhh... szkoda słów Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 06.04.04, 22:38 dopiero co zjadlam kolacyje a tu widze same smakolyki sobie sewowalyscie mniam,mniammmmmmmm.... nalesniczki latem lubie z lodami i borowkami, z dzemem tez moga byc, krepsy z czyms tam tez zjem... narobilyscie smaku hmmmmmmmmmm.. chyba jutro usmaze. Odpowiedz Link
jtka WAŻNE:-)))) 07.04.04, 18:18 Kto zna dobry przepis na mazurka???? i chciałby go "sprzedać" dalej???? Odpowiedz Link
kendo Re: WAŻNE:-)))) 07.04.04, 19:36 Itus, ja ich nigdy nie pieklam, przyjechalam tu wczesnie i zaczelam piec ich wypieki, a oni takiego nie maja.... sama bym sprobowala swych sil piekarniczych i cos upiekla takiego..... jak uda Ci sie cos wymodzic smacznego to prosze Ci podziel sie recepta - dziekuje. PS;.a bylas na Forum Kuchnia czytalam tam pare roznych recept.... Odpowiedz Link
jtka Re: WAŻNE:-)))) 07.04.04, 21:00 jak będę miała dobry przepis to Ci prześlę, jutro go będę piekła Odpowiedz Link
kendo Re: WAŻNE:-)))) 07.04.04, 22:10 dzieki Itus.... ja w kraju teraz latem robilam taki zimny sernik na biszkoptowe ciasto wylewalo sie galaretke z ygurtem waniljowym smaczne to bylo w upalne dni.... Odpowiedz Link
kendo Re: MAZURKI:-)))) 08.04.04, 15:52 tu znalazlam kilka przepisow www.kulinaria.pl/okazje.asp?id=25 tez takie robicie?? Odpowiedz Link
jtka Re: MAZURKI:-)))) 08.04.04, 17:05 takie i przeróżne inne nie wszystkie ciasta sa piknie tak ozdobione , bo np.serniki to ja uwielbiam bez czekolady, no a wiadomo ,ze " bez " to on już gorzej wygląda, ale jak smakuje.................. Odpowiedz Link
kendo Re: MAZURKI:-)))) 08.04.04, 19:09 Itus ja pieklam pare razy takie cos szwedzkiego podobnego do sernika i mi opadlo, siostra moja rzekla,ze serniki maja to do siebie ,ze opadaja( ja osobiscie serniczek tez bez dekoracji lubie najbardziej, nie jestem specjalistka do wykanczania wypiekow, pozeram od razu )) Odpowiedz Link
kendo Re: MAZURKI:-)))) ?????????? 09.04.04, 20:53 mowcie co chcecie, ale ja przed chwila zakonczylam pieczenie. Upieklam babke - dla Twsciowej bo bedzie z obiadkiem u nas a dla siebie piernik,bo bardzo lubie, tym razem zmodyfikowalam recepte i jak na razie to wyroslo/nie opadlo po wyjeciu z pieca zastanawiam sie jak bedzie smakowac ????? chyba ptaszkow nim nie nakarmie ))) a tak chcialam spytac, pieczecie czasami jakies ciasteczka ???? tak mi sie chce czasami pod kompa pochrupac cos slodkiego ) Odpowiedz Link
jtka Re: MAZURKI:-)))) 09.04.04, 21:14 serniki lubią opadać , noo taka ich właściwość, ale spróbuj to powstrzymac dodając do ciasta ok 1-2 łyżki suchego budyniu (waniliowego lub śmietankowego), pomaga Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 09.04.04, 20:53 Kendus wiem, ze uwielbiasz serniki. a czy pieklas badz probowals kiedys sernik zalany ciastem "murzynkowym"? a dokladnie wyglada to tak: kepki sera wymieszanego z niezbednymi produktami i na to wylewamy ciemne ciasto. smakuje jako sernik ale przelozony jest ciastem. mnie smakuje bardzo jesli chcesz podam pzrepis. sama pieke na swieta poniewaz nie jest skomplikowane i nie jest zcasochlonne. Odpowiedz Link
kendo Re: bedzie sernikowy murzynek;)) 09.04.04, 21:52 dziewczatka jestescie Kochane ze Swymi radami, Itus budyn mam krajowy zamowie wiec ser i chyba sie skusze na arcydzielo)) Slo, chetnie sprobuje upiec wedle twej recepty wiec prosze grzecznie o nia i nigam w podziece) Odpowiedz Link
slo-onko murzynek z masa serowa 10.04.04, 10:38 0.5 kilo twarogu 0,5 kostki masla (margaryny) 1 lyzka cukru 3-4 zoltka 2 lyzki maki ziemniaczanej piana z bialek utrzec cukier z jajkami, maslem, zoltkami i maka. dodac ser i wymieszac. ukladac lyzka na blasze kupki sera i zalac ciastem murzynkowym: 1 margaryna 2 szklanki cukru 3 lyzki kopiaste kakao 0,5 szklanki mleka wszystkie skladniki zagotowac do rozpuszczenia. po ostudzeniu zalac ser. piec max do 1,5 godz w 200 st. C. do sera mozna dodac skorke pomaranczowa lub rodzynki Odpowiedz Link
slo-onko Re: murzynek z masa serowa 10.04.04, 14:24 Kendus oczywiscie nie dopisalam do konca. teraz jest dobrze: > 0.5 kilo twarogu > 0,5 kostki masla (margaryny) > 1 lyzka cukru > 3-4 zoltka > 2 lyzki maki ziemniaczanej > piana z bialek > > utrzec cukier z jajkami, maslem, zoltkami i maka. dodac ser i wymieszac. ukladac lyzka na blasze kupki sera. > 1 margaryna > 2 szklanki cukru > 3 lyzki kopiaste kakao > 0,5 szklanki mleka wszystkie skladniki zagotowac do rozpuszczenia. do zimnej masy wsypac 2 szklanki maki, proszek do pieczenia (ok 2 lyzeczki), 4 zoltka i piane. wylac ciasto pomiedzy kupki serowe i piec do 1,5 godziny w 200 st. C. > > do sera mozna dodac skorke pomaranczowa lub rodzynki > Odpowiedz Link
kendo Re: murzynek z masa serowa 10.04.04, 15:34 alem sie juz obslinila )))))))))) bede musiala koniecznie tot0 zrobic wygladan na potezna pychotke ) dziekuje, Wesolych Swiat Wielkanocnych. Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 12.04.04, 22:19 ciesze sie Kendus, ze smakowala potrawa tak samo jak kurczak zrobil furore jak u mnie? ale, ale mam nastepny zupelnie nieskomplikowany przepis na potrawe tym razem miesna otoz zazwyczaj piecze sie karkowke badz schab ze sliwka, ktory jest wiecznie "suchy". ja wypraktykowalam łopatke, ktora odpowiednio pzryprawiona ma przepyszny smak i nie jest "sucha". otoz mocze ja w zalewie soli, majeranku, pieprzu (duuuuza ilosc) i czosnku przez dobe gora dwie. potem wkladam do naczynia zarodopornego, smaruje musztarda i jeszcze posypuje pieprzem po wierzchu. podlewam ciut woda i oliwka i zapiekam do 2 godzin pod przykryciem w 210 st. C. do tego przygotowuje sos ze smietany z sola i pieprzem. wychodzi rarytas. dzis rowniez ta pieczen zrobila furore. zostala skosumowana do ostatniego kawalka, a bylo duuuzo)))))) Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 12.04.04, 22:26 noooooooooo, warte wyprobowania,bo zawsze tez mi wiory wychodzily i przestalam robic. jak zrobie to wydam opinie,,,,-dzieki - Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 17.04.04, 16:23 a dzis sobie wymodzilam hmmmmmmmmmmmmmmmmm) kuskus z przysmazana cebulka i kulkami z mielonego...) slubne juz patrzec nie moze na moje papusianie, bo moge jesc kuskus co dzien tak sie wtym rosmakowalam, mieszam ze wszystkim. Odpowiedz Link
slo-onko Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 18.04.04, 20:42 piewrsza potrawa to: rolada z piersi indyka ze sliwka w srodku upieczona w piwie. ulozona na polmisku a na okolo byla fasolka szparagowa okraszona bulka. do tego byly frytki niby nic ale zawsze cos nowego, smacznego i ciekawego oczywiscie wyprobuje Odpowiedz Link
kendo Re: 2 sprawozdalnik - o piciu i jedzeniu 18.04.04, 21:35 ale pychotki mniam,mniammmmm,,,) jutro jade po papusianie na caly tydzien, ciekawe co mi smaki podpowiedza ????) Odpowiedz Link