Dodaj do ulubionych

idzie nowe

30.03.03, 09:37
W budynku NCC (żółty blok z blaszanym dachem przy ul. Relaksowej) wkrótce
będzie sklep spożywczy i kawiarenka. Świetnie, bo ta część Kabat jest
wyjątkowo niezagospodarowana – żeby rano kupić bułki i gazetkę trzeba gnać do
Tesco lub białych budek przy Wąwozowej. Na pewno jakieś punkty
usługowe/handlowe będą w nowych blokach budowanych wzdłuż Dembego w kierunku
lasu. Ostatnim wybudowany tam blok ma powstać w miejscu wielkiej kupy piachu
naprzeciwko szkoły Sióstr Niepokalanek. Za nimi ma być już tylko ulica
Kabacka łącząca Moczydło z Kabatami, taka druga Wąwozowa. To mnie osobiście
bardzo martwi, bo ten cichy zakątek z pewnością cichy być przestanie,
wystarczy popatrzeć z jaką szybkością i częstotliwością jeżdżą samochody po
przebudowanej Rosoła/Nowoursynowskiej, wzdłuż adresu Relaksowa 37. A to
dopiero początek, bo Kabacka ma w dalekich planach połączyć się z drogą do
Wilanowa - w każdym razie takie informacje uzyskałam jeszcze w 2001 roku w
gminie. Jednak patrząc jak opornie posuwa się budowa Kabackiej, jeszcze długo
będziemy cieszyć się względną ciszą, szkoda tylko, że o świcie nie słychać
już bażantów... Nie wiem natomiast co powstanie pomiędzy kompleksem
edukacyjnym Niepokalanek, a blokiem na Dembego 3. Słyszałam już kilka wersji –
duży skwer, osiedlowy plac zabaw, korty tenisowe, inne obiekty sportowe,
chociaż jak znam życie zbudują tam bloki. Może ktoś bardziej oświecony
podzieli się wiedzą? Pomiędzy ulicami Zaruby, KEN i Kabacką będzie
prawdopodobnie park wodny, w każdym razie jakaś firma latem zeszłego roku
wystąpiła do gminy o WZiZT. Na tym moja skromna wiedza się kończy. Z
niecierpliwością czekam na wieści od innych.
Pozdrawiam
Czarna
Obserwuj wątek
    • rubeus Re: idzie nowe 30.03.03, 12:47
      park wodny mial co prawda powstac, ale pod koniec istninia gminy radni cos
      zachamecili i spraw upadal - tak wiec kiedy powstanie licho wie...
      tak samo "rypla" sie sprawa z prakiem u zbiegu k.e.n i przy bazantarnii - jakby
      sie gmina ostala powstal by, a tak z ta pseudosamorzadna dzielnica - szkoda
      gadac...
    • aladar Re: idzie nowe 30.03.03, 15:25
      Mieszkam przy Relaksowej 37 i bardzo mnie cieszy perspektywa bliskiego sklepu.
      Oby był dobrze zaopatrzony i niespecjalnie drogi...

      Co do obszaru przy szkole neapolitanek słyszałam, że ma tam być właśnie teren
      sportowy. Ale słyszałam to jakis niecały rok temu z ust księdza, który tam
      chyba naucza. W planach mieli wybudowanie gimnazjum (chyba) i jakiegos boiska.
      Ale najpierw, oczywiście, kaplicy... Sport dla dzieciaków najwyraźniej mało
      ważny. Dzieci z przedszkola tutejszego bawiły się w szczerym polu, bo placu
      zabaw nie przewidzieli... Aż się kurzyło sad

      Pozdrawiam Ala
      • czarna_a Re: idzie nowe 30.03.03, 22:38
        aladar napisała:

        > Mieszkam przy Relaksowej 37 i bardzo mnie cieszy perspektywa bliskiego
        sklepu.
        > Oby był dobrze zaopatrzony i niespecjalnie drogi...
        >
        > Co do obszaru przy szkole neapolitanek słyszałam, że ma tam być właśnie teren
        > sportowy. Ale słyszałam to jakis niecały rok temu z ust księdza, który tam
        > chyba naucza. W planach mieli wybudowanie gimnazjum (chyba) i jakiegos
        boiska.
        > Ale najpierw, oczywiście, kaplicy... Sport dla dzieciaków najwyraźniej mało
        > ważny. Dzieci z przedszkola tutejszego bawiły się w szczerym polu, bo placu
        > zabaw nie przewidzieli... Aż się kurzyło sad
        >
        > Pozdrawiam Ala

        Gimnazjum i boisko o których mówisz zaliczam do kompleksu edukacyjnego
        Niepokalanek. Chodzi mi o teren przed tym kompleksem, tzn. od niewielkiej
        przecznicy od ul. Zaruby, do blaszaków przy szkole.
        P.S. Też kiedyś mieszkałam tam gdzie Ty smile
        • aladar Re: idzie nowe 31.03.03, 15:13
          czarna_a napisała:
          > P.S. Też kiedyś mieszkałam tam gdzie Ty smile

          W tym 3-pietrowym (w porywach do czterech) kolorowym bloczku? smile
          • czarna_a Re: idzie nowe 31.03.03, 20:48
            aladar napisała:

            > czarna_a napisała:
            > > P.S. Też kiedyś mieszkałam tam gdzie Ty smile
            >
            > W tym 3-pietrowym (w porywach do czterech) kolorowym bloczku? smile

            W tym samym smile Zanim zudowali tę trasę szybkiego ruch pod oknami.
            • aladar Re: idzie nowe 01.04.03, 00:56
              czarna_a napisała: >
              > W tym samym smile Zanim zudowali tę trasę szybkiego ruch pod oknami.

              O! smile
              A pod jakim numerem? I dlaczego tak krótko- to nowy bloczek i bardzo miły smile
              Tylko jeszcze sąsiadów nie znam sad

              Ala
              • czarna_a Re: idzie nowe 01.04.03, 19:58
                aladar napisała:

                > czarna_a napisała: >
                > > W tym samym smile Zanim zudowali tę trasę szybkiego ruch pod oknami.
                >
                > O! smile
                > A pod jakim numerem? I dlaczego tak krótko- to nowy bloczek i bardzo miły smile
                > Tylko jeszcze sąsiadów nie znam sad
                >
                > Ala

                Hm... z całym szacunkiem dla założyciela i innych sympatycznych forumowiczów,
                ale nie jestem skłonna do tego typu rozmów na forum. Z osobistymi pytaniami
                zapraszam na priv.


                • aladar Re: idzie nowe 02.04.03, 13:11
                  Wybacz, sama miałam zaproponować priva, ale mnie ubiegłaś smile

                  Ala

                  Ps. Juz do Ciebie napisałam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka