czarna_a
30.03.03, 09:37
W budynku NCC (żółty blok z blaszanym dachem przy ul. Relaksowej) wkrótce
będzie sklep spożywczy i kawiarenka. Świetnie, bo ta część Kabat jest
wyjątkowo niezagospodarowana – żeby rano kupić bułki i gazetkę trzeba gnać do
Tesco lub białych budek przy Wąwozowej. Na pewno jakieś punkty
usługowe/handlowe będą w nowych blokach budowanych wzdłuż Dembego w kierunku
lasu. Ostatnim wybudowany tam blok ma powstać w miejscu wielkiej kupy piachu
naprzeciwko szkoły Sióstr Niepokalanek. Za nimi ma być już tylko ulica
Kabacka łącząca Moczydło z Kabatami, taka druga Wąwozowa. To mnie osobiście
bardzo martwi, bo ten cichy zakątek z pewnością cichy być przestanie,
wystarczy popatrzeć z jaką szybkością i częstotliwością jeżdżą samochody po
przebudowanej Rosoła/Nowoursynowskiej, wzdłuż adresu Relaksowa 37. A to
dopiero początek, bo Kabacka ma w dalekich planach połączyć się z drogą do
Wilanowa - w każdym razie takie informacje uzyskałam jeszcze w 2001 roku w
gminie. Jednak patrząc jak opornie posuwa się budowa Kabackiej, jeszcze długo
będziemy cieszyć się względną ciszą, szkoda tylko, że o świcie nie słychać
już bażantów... Nie wiem natomiast co powstanie pomiędzy kompleksem
edukacyjnym Niepokalanek, a blokiem na Dembego 3. Słyszałam już kilka wersji –
duży skwer, osiedlowy plac zabaw, korty tenisowe, inne obiekty sportowe,
chociaż jak znam życie zbudują tam bloki. Może ktoś bardziej oświecony
podzieli się wiedzą? Pomiędzy ulicami Zaruby, KEN i Kabacką będzie
prawdopodobnie park wodny, w każdym razie jakaś firma latem zeszłego roku
wystąpiła do gminy o WZiZT. Na tym moja skromna wiedza się kończy. Z
niecierpliwością czekam na wieści od innych.
Pozdrawiam
Czarna