Dodaj do ulubionych

Nowe inwestycje

26.04.05, 14:23
Mam pytanie: czy ktos wie może czy i gdzie powstanie sklep Auchan?
- na kiedy planowane jest otwarcie Castoramy?
Moim skromnym marzeniem, ale nie tylko moim jest Ikea i Media M. Może takie
coś u nas powstanie, tylko nie pisac mi tu proszę, że to marzenia ścietej
głowy i że mam sobie jechac do Wrocka!!!
Obserwuj wątek
    • spad_ukp Re: Nowe inwestycje 27.04.05, 21:43
      Witam,
      co do otwarcia Castoramy i planów Auchan to nic nie wiem, ale w sprawie Ikei i
      Media Marktu to faktycznie są to marzenia ściętej głowy. Większe miasta w
      Polsce nie mają tych sklepów, a zwłaszcza Ikei. Lubin i okolice są za małe na
      tego typu sklep, zwłaszcza, że cały dolny śląsk zjeżdża do Wrocka. Choć mała
      iskierka nadziei jest w sprawie Ikei, ponieważ poszła ona tropem marketów
      budowlanych i prosi o kod pocztowy miejsca zamieszkania w celach badania rynku
      klientów ich odwiedzających. Więc nigdy nic nie wiadomo.
      A co do Media Marktu to nie jest to taka rewelacja jak się wydaje. Jak
      mieszkałem jeszcze w Lubinie i jeździłem do Wrocka to byłem "zachwycony" tym
      sklepem. A z punktu widzenia mieszkańca Wrocławia to ich oferta jest słaba
      cenowo i więcej pożytku mam z RTV EURO AGD.

Pozdrawiam
        • szkodnik Re: Nowe inwestycje 28.04.05, 12:03
          Ja rozumiem żebyś przyjechała z NY czy innej metropolii do Lubina i gardziła
          całkiem fajnymi marketami, bo moim zdaniem OBI jest fajny i potrzebny, ale ty
          mieszkasz tutaj prawdopodobnie od urodzenia. Straszna arystokratka się z ciebie
          zrobiła. Przyczyną mogą być nieunormowane hormony po porodzie, bo strasznie ci
          się w głowie poprzewracało.

Chociaż z drugiej strony jeśli nie znasz się na roślinkach czy budowlance
          faktycznie możesz mieć takie zdanie o OBI (w którym mi się nawet podobało). A
          jeśli tak jest to zwracam honor.

A jeśli o inwestycjach mowa, to ruszyła ostro akcja ocieplania + upiększania
          budynków przy ulicy Pawiej oraz Leśnej. (przynajmniej tyle zaobserwowałem)
    • jacuslubinski Re: Nowe inwestycje 30.04.05, 12:29
      boowoman napisała:

> Mam pytanie: czy ktos wie może czy i gdzie powstanie sklep Auchan?

Jest w Legnicy

> - na kiedy planowane jest otwarcie Castoramy?

16 czerwca

> Moim skromnym marzeniem, ale nie tylko moim jest Ikea i Media M.

Po co Media M. Chyba tylko dla oferty płytowej.
      Ikea?
      Z całym szacunkiem dla Lubina ale Ikea buduje sie w dużych aglomeracjach
      Chyba że wypali pomysł - z subregionalnym centrum handlowym

> Może takie
      > coś u nas powstanie, tylko nie pisac mi tu proszę, że to marzenia ścietej
      > głowy i że mam sobie jechac do Wrocka!!!

Miasta dzielimy na metropolie, centra regionalne, centra subregionalne, a także
      na miasta pomniejsze.

Poproś jeszcze o wybudowanie w Lubinie Lotniska oraz duzo lotó tanich lini.
      Jakoś nie zauważasz iż miasto to nie ma
      a) dogodnych połaczeń kolejowych ( w przeciwieństwie do Legnicy i Bolesławca)
      b) dogodnych (sprawnych) połaćzeń drogowych ( w przeciwieństwie do Legnicy i
      Bolesławca)

I zostało zaniedbane gdzies ok 1994 - 1995 roku kiedy to samorządy Polkowic i
      Legnicy zaczęły sciągać inwestoró do strefy. A Prezydent Lubina brzydził się
      współpracą z były prezydentem Lubina (wówczas wojewodą) z powodów
      ambicjonalnych raczej niż politycznych, bo wiadomo, że - teraz juz posłowi-
      nie przeszkadzają bliskie konszachty z że tak to nazwę odległymi i nie z
      polkich korzeni wywodzącymi się siłami politycznymi

i to takie małe co nieco jeżeli chodzi dlaczego musiała będziesz jechać do
      wrocka po regał sosnowy niebejcowany.
      • boowoman Re: Nowe inwestycje 01.05.05, 20:15
        jacuslubinski napisał:
        >

> Po co Media M. Chyba tylko dla oferty płytowej.
        > Ikea?
        > Z całym szacunkiem dla Lubina ale Ikea buduje sie w dużych aglomeracjach
        > Chyba że wypali pomysł - z subregionalnym centrum handlowym
        >
        >
        > > Może takie
        > > coś u nas powstanie, tylko nie pisac mi tu proszę, że to marzenia ścietej
        >
        > > głowy i że mam sobie jechac do Wrocka!!!
        >
        > Miasta dzielimy na metropolie, centra regionalne, centra subregionalne, a
        także
        >
        > na miasta pomniejsze.
        >
        > Poproś jeszcze o wybudowanie w Lubinie Lotniska oraz duzo lotó tanich lini.
        > Jakoś nie zauważasz iż miasto to nie ma
        > a) dogodnych połaczeń kolejowych ( w przeciwieństwie do Legnicy i Bolesławca)
        > b) dogodnych (sprawnych) połaćzeń drogowych ( w przeciwieństwie do Legnicy i
        > Bolesławca)
        >
        > I zostało zaniedbane gdzies ok 1994 - 1995 roku kiedy to samorządy Polkowic i
        > Legnicy zaczęły sciągać inwestoró do strefy. A Prezydent Lubina brzydził się
        > współpracą z były prezydentem Lubina (wówczas wojewodą) z powodów
        > ambicjonalnych raczej niż politycznych, bo wiadomo, że - teraz juz posłowi-
        > nie przeszkadzają bliskie konszachty z że tak to nazwę odległymi i nie z
        > polkich korzeni wywodzącymi się siłami politycznymi
        >
        > i to takie małe co nieco jeżeli chodzi dlaczego musiała będziesz jechać do
        > wrocka po regał sosnowy niebejcowany.
      • boowoman Re: Nowe inwestycje 01.05.05, 20:27
        Pisże ten list w podzięce Panu Wymądrzającemu się. Tak się składa Szanowy Panie
        Przemądrzały, że mam pojęcie o urbanizacji miast i podziale ich na poszczególne
        typy! Szkoda, że o tym nie pomyślałeś. Szczerze mówiąc nie
        oczekiwałam "pouczenia" w tej kwestii, która być może oświeciła niejednego
        niedouczonego czytającego forum, ale nie mnie!
        Jestem realistką i nikogo nie proszę o wybudowanie międzynarodowego lotniska i
        wprowadzenia masowej ilości tanich lotów!!! Nie wspominając juz o modernizacji
        PKP.
        Abyś nie czuł niedosytu, pragnę Cię poinformować, że raczej mam pojęcie o tym,
        co działo się na początku lat dziewęćdziesiątych w polityce Lubina i bynajmniej
        nie ma się tu czym chwalić. Nota bene teraz sytuacja też nie jest kwitnąca,
        jeśli tego nie zauwazyłeś. Bądź co bądź czuję się po Twoim poście należycie
        doinformowana i wyprostowana, co nie zmienia faktu Panie jacuslubinski, że
        pomarzyć zawsze można, a Ty mi w tym nie przeszkodzisz!!!
        • jacuslubinski Re: Nowe inwestycje 01.05.05, 20:44
          > Pisże ten list w podzięce Panu Wymądrzającemu się. Tak się składa Szanowy
          Panie
          >
          > Przemądrzały, że mam pojęcie o urbanizacji miast i podziale ich na
          poszczególne

Zaskakujące. nie wynikało To z Pani listu

> typy! Szkoda, że o tym nie pomyślałeś. Szczerze mówiąc nie
          > oczekiwałam "pouczenia" w tej kwestii, która być może oświeciła niejednego
          > niedouczonego czytającego forum, ale nie mnie!

Musi człowiek się dowartościować. Najpierw puszcza hita, że może polecimy na
          słońce, a potem mówi, że 'tylko nocą"

> Jestem realistką i nikogo nie proszę o wybudowanie międzynarodowego lotniska
          i
          > wprowadzenia masowej ilości tanich lotów!!! Nie wspominając juz o
          modernizacji
          > PKP.

Ta. Proporcje są należne

> Abyś nie czuł niedosytu, pragnę Cię poinformować, że raczej mam pojęcie o
          tym,
          > co działo się na początku lat dziewęćdziesiątych w polityce Lubina i
          bynajmniej

Wyjaśnia wyraz użyty "raczej"

> nie ma się tu czym chwalić. Nota bene teraz sytuacja też nie jest kwitnąca,
          > jeśli tego nie zauwazyłeś.

Nic nie pisałem o współczesności. Pojęcie subregionalizm przyszło do nas wraz
          ze strategią województwa legnickiego autorstwa profesora Andrzeja Klasika

>Bądź co bądź czuję się po Twoim poście należycie
          > doinformowana i wyprostowana,

Emocje?

>co nie zmienia faktu Panie jacuslubinski, że
          > pomarzyć zawsze można, a Ty mi w tym nie przeszkodzisz!!!

Marzenia są rozwijające.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka