Dodaj do ulubionych

Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku

22.04.10, 16:36
To pytanie musi paść
Obserwuj wątek
    • kubala11 No to padło 22.04.10, 16:40
      Jakie jest twoje zdanie?
      • druginumerouno Re: No to padło 22.04.10, 16:42
        niepotrzebny wyjazd -niepotrzebna śmierć
        • kubala11 Re: No to padło 22.04.10, 16:45
          potrzebny wyjazd - niepotrzebna smierć.
          • druginumerouno Re: No to padło 22.04.10, 16:52
            To była prywatna wyprawa Lecha K w celu zorganizowania wiecu wyborczego na
            grobach tych co zginęli 70 lat temu
            • kubala11 Re: No to padło 22.04.10, 16:55
              druginumerouno napisała:

              > To była prywatna wyprawa

              Nie, to była oficjalna delegacja.
              • wanda43 Re: No to padło 22.04.10, 17:01
                Gdyby byla oficjalna, to by byla oficjalnie, zgodnie z protokolem dyplomatycznym
                witana przez przynajmniej przedstawicieli wladz rosyjskich.
                Przeciez w skladzie wycieczki byl prezydent i same szychy.
                Ty byl wyjazd nieoficjalny.
              • madameblanka Wałęsa też mówi że prywatny.... 22.04.10, 20:48
                fragment wywiadu z Wałęsą:


                W jaki sposób? Przecież to był wypadek. Całkiem nieprawdopodobny i nie do przewidzenia.

                Ale jest na przykład pytanie, które ja zadaję, czy można taki skład puścić jednym samolotem. Czy można jechać na prywatny wyjazd w takim składzie.

                Jak to prywatny?

                Są wyjazdy dyplomatyczne i są nieoficjalne. I ten właśnie był taki nieoficjalny, prywatny. Nieubezpieczony nawet. W każdym państwie jest tak, że są różne uzgodnienia zachowania. Jeśli pan jedzie ot tak, bez uzgodnień między państwami, to nikt pana nie wita itp. Oczywiście, przyjmą pana, ale inaczej, niżby pan jechał oficjalnie. Swoją drogą, dobrze by było też wiedzieć, czy ci, co lecieli z prezydentem Kaczyńskim, wiedzieli, że lecą na taki nieuzgodniony wyjazd. Po drugie, trzeba jasno powiedzieć, że kiedy jest prezydent na pokładzie samolotu, to gdy są sprawy dyskusyjne, pojawiają się jakieś trudności i nie wiadomo, co zrobić, to jego się pyta o zdanie.
              • natalia_sankowska1 Re: No to padło 23.04.10, 00:06
                Jeżeli wypowiadasz się, powinienes pierw obserwować wydarzenia. Otóż
                oficjalne obchody rocznicowe odbyły się 7 kwietnia, 10 kwietnia
                miała się odbyć prywatna impreza zorganizowana przez polską stronę.
                Od lat podobne imprezy odbywają się w lesie w Katyniu, rosyjska
                strona sprzyja przydzielając ochronę, kampanię honorową, transport z
                dworca w Smoleńsku dla przybywajacych koleją. Zwykle są tez rosyjscy
                oficjele z adminisrtacji obwodu, składają wieńce i kwiaty.
              • edyta.irka Re: No to padło 09.06.10, 13:02
                To nie była oficjalna wizyta państwowa.
                Gdyby takową była to:
                po 1 - jej członkowie nie potrzebowaliby wiz;
                po 2 - scenariusz powitania na lotnisku wyglądałby troszkę inaczej;
                po 3 - podejrzewam że sam przebieg lotu na obcym terytorium też by troszkę
                inaczej wyglądał - chodzi mi o dodatkowe zabezpieczenie ze strony gospodarza;
                itp. itd.
            • wm52 Re: No to padło 08.06.10, 12:28
              zapodaj.net/24514de7cc62.jpg.html
              Chorzy z nienawiści ludzie zawsze będą robić z gęby dupę
          • scoutek Re: No to padło 22.04.10, 16:57
            kubala11 napisał:

            > potrzebny wyjazd - niepotrzebna smierć.

            do czego byl potrzebny powtorny wyjazd trzy dni po pierwszym?
            i jesli tak to komu?
            • druginumerouno Re: No to padło 22.04.10, 16:58
              wiadomo .. wiadomo
            • kubala11 Re: No to padło 22.04.10, 17:01
              Jak to do czego? Do oddania hołdu pomordowanym przez sowietów.
              • scoutek Re: No to padło 22.04.10, 17:42
                kubala11 napisał:

                > Jak to do czego? Do oddania hołdu pomordowanym przez sowietów.

                hold pomordowanym oddano trzy dni wczesniej
                a prezydent Kaczynski jakos nie uwazal za konieczne tego robic co rok,
                przypominam, ze ostatnio tam byl w roku wyborczym 2007,
              • sclavus Re: No to padło 22.04.10, 17:45
                A nie mógł przyłączyć się do tej naprawdę oficajlnej?
                Ćzy żeby oddać hołd, musi się być prezydentem?
                No bo w czyim imieniu niby, ten hołd chciał składać prezydent, skoro
                premier złożył go w imieniu narodu?
                Chcesz, żeby wysnuć przypuszczenie, że ten hołd, to w imieniu PiSu
                miał być składany a ta setka towarzyszących to ściema?
                No i pytanie zasadnicze: po kiego była mu setka dworzan?
                Czyżby dla podkreślenia jedynie, że to on jest ... najwyższym...?
              • jot-es49 Re: No to padło 08.06.10, 18:14
                Pisałem o tym dawno, dawno temu.

                Katyń - miejsce pojednania?
                Autor: jot-es49 ☺ 22.02.10, 09:02

                17 września 2007 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński mówił w Katyniu:

                "Minęło już 68 lat od 17 września 1939 roku i 67 i pół roku od katyńskiej, charkowskiej, związanej z miejscowością Miednoje, starobielskiej zbrodni. Prawie wszyscy ludzie, którzy wtedy jej dokonali, już nie żyją. Ludzi, którzy dziś rządzą Rosją i Polską, nie było wtedy na świecie, a jeżeli byli, to byli małymi dziećmi i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tamte wydarzenia – to jest zupełnie jasne. Mamy dziś demokratyczną Polskę, mamy zupełnie inną Rosję, nie ma Związku Radzieckiego, nie ma komunistycznego totalitaryzmu. (...)
                To, co działo się tu w roku 1940 związane jest z fazą najbardziej krwawą, okrutną i nieludzką. Jej ofiarą padły tysiące polskich oficerów i funkcjonariuszy. Wiemy też, że jego ofiarami padły miliony Rosjan i przedstawicieli innych narodowości. Byliśmy przed chwilą na tej części nekropolii, na której leżą obywatele Związku Radzieckiego. Jak powiedział Pan Gubernator, Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Białorusini, Łotysze. Takich nekropolii na terenie całej Rosji jest więcej – wiemy o tym i pamiętamy. (sic!!!)"


                Wynika z tego, że Pan Prezydent wie o tym i zdaje sobie z tego sprawę, że Rząd Rosji i jego Premier ma prawo organizować uroczystości w lasach katyńskich. Ma również prawo zaprosić na te uroczystości swojego odpowiednika z Polski. Nikt nie zabrania Kancelarii Prezydenta wystąpić z inicjatywą do Prezydenta Miedwiediewa z inicjatywą zorganizowania kolejnych obchodów 17 września lub na równoległą uroczystość w Polsce pod Pomnikiem Katyńskim - takie postępowanie byłoby godne Prezydenta - bez względu na jego końcowy efekt! To co wyczynia obecnie Kancelaria Prezydencka wraz z Panem Prezydentem jest śmieszne i niegodne a ukierunkowane jedynie na doraźny efekt wyborczy oraz chęć zdyskredytowania Premiera nie tylko polskiego ale i rosyjskiego rządu. Wynika z tego wyraźnie, że za mądrymi i zacnymi słowami Prezydenta nie stoi chęć pojednania a chęć jątrzenia w stosunkach między naszymi krajami!


                To było 22 lutego 2010 roku....
        • vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 17:08

          Donald Tusk z Władimirem Putinem postanowili uczcić razem ofaiey Katynia,
          eliminując udział w tej, tradycyjnie "prezydenckiej" uroczystości, Lecha
          Kaczyńskiego. Donek winien mieć teraz sporego kaca.
          • druginumerouno Re: No to padło 22.04.10, 17:10
            tak tak słyszałem jak w trakcie trwania żałoby -żałobnicy z PIS mówili -
            dlaczego ten Ryży nie zleciał
            • vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 17:17
              druginumerouno napisała:

              > tak tak słyszałem jak w trakcie trwania żałoby -żałobnicy z PIS mówili -
              > dlaczego ten Ryży nie zleciał

              Takiego idiotę się zawsze znajdzie, ale to poza tematem.

              Pytanie, dlaczego były dwie wizyty, skoro zawsze jeździł Prezydent RP, zgodnie z
              rangą Katynia.

              Czy dlatego Putin postanowił zorganizować te obchody po swojemu, wpływając na
              przebieg kampanii prezydenckiej w Polsce, a Donek temu przyklasnął?
              • scoutek Re: No to padło 22.04.10, 17:46
                vargtimmen napisał:
                > Pytanie, dlaczego były dwie wizyty, skoro zawsze jeździł Prezydent RP, zgodnie
                > z
                > rangą Katynia.

                co to znaczy "ranga Katynia"?
                ze premier juz nie moze tam jezdzic?
                i znowu hiperbola: "nie powiedzial nie, gdy go premier Rosji zaprosil" znaczy w
                Twoim jezyku "Donek przyklasnal"
                • vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:02
                  scoutek napisała:

                  > vargtimmen napisał:
                  > > Pytanie, dlaczego były dwie wizyty, skoro zawsze jeździł Prezydent RP, zg
                  > odnie
                  > > z
                  > > rangą Katynia.
                  >
                  > co to znaczy "ranga Katynia"?

                  slowniki.gazeta.pl/pl/ranga
                  pkt 2.

                  > ze premier juz nie moze tam jezdzic?

                  Że pierwszeństwo ma Prezydent.


                  > i znowu hiperbola: "nie powiedzial nie, gdy go premier Rosji zaprosil" znaczy w
                  > Twoim jezyku "Donek przyklasnal"
                  >

                  Oj, zaproszenie się wzięło z powietrza, tak?

                  Tak o tym pisał w lutym zwolennik PO:


                  (...)

                  Zaproszenie Premiera RP D.Tuska przez Premiera Rosji W.Putina do zlozenia wizyty
                  w Rosji i wspolnego uczczenia 70 rocznicy mordu katynskiego nie wzielo sie
                  znikad. Jest owocem wielomiesiecznych negocjacji dyplomatow z ekip politycznych
                  Tuska i Putina oraz ekspertow jak prof. Adam Daniel Rotfeld, współprzewodniczący
                  polsko - rosyjskiej komisji do spraw trudnych, znakomity dyplomata i negocjator
                  ( jeden z byłych ministrów Spraw Zagranicznych, którym bracia Kaczyńscy
                  odmówili zaufania, a A.Macierewicz haniebnie pomowil oskarzajac o agenturalnosc
                  nie przedstawiajac cienia dowodu).

                  Ten sukces dyplomatyczny i polityczny byl mozliwy dzieki zmianie kursu polskiej
                  polityki zagranicznej po odejsciu w 2007 r. rzadu PiS J.Kaczynskiego i objeciu
                  wladzy przez rzad PO D.Tuska.

                  (...)


                  A dążenie pemiera Tuska, by zmarginalizować zagraniczną obecność prezydenta
                  Lecha Kaczyńskiego (z wzajemnością, gwoli ścisłości) było ewidentne.
                  • scoutek Re: No to padło 22.04.10, 18:12
                    vargtimmen napisał:

                    link nie dziala, ale znam znaczenie slowa ranga, zapytalam co oznacza zwrot
                    "ranga Katynia", ktorego uzyles
                    bo zastanawia mnie skad wyzszosc Katynia nad Charkowem i Ostaszkowem

                    pierwszenstwo MA prezydent, ale to zaproszenie DO premiera wystosowal premier
                    i trudno, aby reagowal prezydent
                    nie ma znaczenia skad sie wzielo zaproszenie, swiat wie, ze to Putin zaprosil,
                    choc lata cale nie zapraszal nikogo od nas, o Katyniu nie wspomne
                    i zamiast sie cieszyc, ze to nareszcie zrobil wszyscy zwolennicy PiS strasznie
                    przejmuja sie tym, ze tego sukcesu nie moga przypisac ani Fotydze, ani Jarkowi
                    ani LK
                    • vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:21
                      scoutek napisała:

                      > vargtimmen napisał:
                      >
                      > link nie dziala, ale znam znaczenie slowa ranga, zapytalam co oznacza zwrot
                      > "ranga Katynia", ktorego uzyles
                      > bo zastanawia mnie skad wyzszosc Katynia nad Charkowem i Ostaszkowem
                      >


                      Stąd, że to miejsce najlepiej znane, symbol całej akcji eksterminacji polskiej
                      kadry państwowej inteligencji przez Sowietów.


                      > pierwszenstwo MA prezydent, ale to zaproszenie DO premiera wystosowal
                      premier
                      > i trudno, aby reagowal prezydent
                      > nie ma znaczenia skad sie wzielo zaproszenie,

                      Jak to nie? Czy nie o tym mówimy, że było rezultatem długich uzgodnień
                      dyplomatycznych, wymagających aktywnego udziału Tuska?



                      swiat wie, ze to Putin zaprosil,
                      > choc lata cale nie zapraszal nikogo od nas, o Katyniu nie wspomne
                      > i zamiast sie cieszyc, ze to nareszcie zrobil wszyscy zwolennicy PiS strasznie
                      > przejmuja sie tym, ze tego sukcesu nie moga przypisac ani Fotydze, ani Jarkowi
                      > ani LK
                      >


                      Zwolennicy PO pisali na tym forum, z zadowoleniem, że Putin pomaga Tuskowi
                      przeciw Kaczyńskiemu - nie widziałem wtedy Twoich protestów - zbudziłaś się teraz.

                      A co do Katynia i Tuska - Rosjanie są specjalistami od tworzenia sobie "partii
                      Rosji" i wspieraniu ich w krajach, które są dla nich ważne, w Polsce znamy to od
                      300 lat. Tusk, jeśli wszedł w tę grę świadomie, popełnił straszny błąd. W tym
                      kontekście, szczególnie niepokoi mnie zły dla Polski kontrakt gazowy, który jest
                      dziełem rządu Tuska.
                      • robitussin Re: No to padło 22.04.10, 21:46
                        > Jak to nie? Czy nie o tym mówimy, że było rezultatem długich
                        > uzgodnień dyplomatycznych, wymagających aktywnego udziału Tuska?

                        Jeśli nawet, to cóż stało na przeszkodzie, by Prezydent zrobił to
                        samo? A może czekał z nadzieją, że "samo się zrobi"?

                        > Tusk, jeśli wszedł w tę grę świadomie, popełnił straszny błąd.

                        Jasne, powinien sobie potupać nóżką, pogrozić palcem Putinowi, a
                        potem jakby co zdziwić się, że ... Obama jednak ma nas w dupie.
                        Z kim Ty chcesz zadzierać? I co najważniejsze - po co?

                        > W tym kontekście, szczególnie niepokoi mnie zły dla Polski
                        > kontrakt gazowy, który jest dziełem rządu Tuska.

                        Jaaaasne, bo rząd pisowski z pewnością załatwiłby to lepiej :-/
                        Jak jak lepiej poradziłby sobie z kryzysem, z deficytem i w ogóle ze
                        wszystkim. Szkoda tylko, że w tej swojej wielkiej mocy wziął i podał
                        się do dymisji pewnego pięknego listopadowego dnia :-/
                  • gucio60 Re: No to padło 22.04.10, 18:23
                    > >
                    > Że pierwszeństwo ma Prezydent

                    tak tak należało mu się pierwszeństzwo i je otrzymał, to o które
                    zabiegał
              • hummer Re: No to padło 22.04.10, 17:56
                vargtimmen napisał:

                > druginumerouno napisała:
                >
                > > tak tak słyszałem jak w trakcie trwania żałoby -żałobnicy z PIS mówili -
                > > dlaczego ten Ryży nie zleciał
                >
                > Takiego idiotę się zawsze znajdzie, ale to poza tematem.

                Tylko dlaczego jest on prałatem przemyskim? Do tego głosi swe słowa w homilii?
              • x2468 Re: Mowa do "ciemnego ludu"? 22.04.10, 18:23
                Czy idiotow szukasz? Prezydent nigdy nie jezdzil w kwietniu do
                Katynia.Nigdy nie musial i nigdy nie mial ochoty.Wolal jezdzic do
                Juraty.W Katyniu byl jeden raz.W celach propagandowych przed
                wyborami w jesieni 2007 roku.To byla jego druga wycieczka na groby
                pomordowanych.Dziwnym trafem znowu przed wyborami.
              • marysia130 Re: No to padło 22.04.10, 18:32
                vargtimmen napisał:



                > Takiego idiotę się zawsze znajdzie, ale to poza tematem.
                >
                Myślę, że znajdzie się nawet nie jednego, nawet nie trzeba specjalnie się starać.
          • scoutek Re: No to padło 22.04.10, 17:48
            vargtimmen napisał:

            >
            > Donald Tusk z Władimirem Putinem postanowili uczcić razem ofaiey Katynia,
            > eliminując udział w tej, tradycyjnie "prezydenckiej" uroczystości, Lecha
            > Kaczyńskiego. Donek winien mieć teraz sporego kaca.
            >

            tlumaczenie hiperboliczne: "eliminujac" w jezyku Vargtimmena oznacza, ze po
            uzgodnieniach z duzym palacem premier z prezydentem rozdzielili imprezy na dwie,
            bo glupio wyszloby, gdyby na zaproszenie TYLKO premiera Putina zjawili sie obaj
            • vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:04
              scoutek napisała:

              > vargtimmen napisał:
              >
              > >
              > > Donald Tusk z Władimirem Putinem postanowili uczcić razem ofaiey Katynia,
              > > eliminując udział w tej, tradycyjnie "prezydenckiej" uroczystości, Lecha
              > > Kaczyńskiego. Donek winien mieć teraz sporego kaca.
              > >
              >
              > tlumaczenie hiperboliczne: "eliminujac" w jezyku Vargtimmena oznacza, ze po
              > uzgodnieniach z duzym palacem premier z prezydentem rozdzielili imprezy na dwie
              > ,
              > bo glupio wyszloby, gdyby na zaproszenie TYLKO premiera Putina zjawili sie obaj
              >

              Nie, tu nie ma hiperboli, jest pełna precyzja, aczkolwiek, ponieważ rzecz
              dotyczy intencji, to powyższe jest moją opinią wynikłą z obserwacji.
          • sclavus Re: No to padło 22.04.10, 18:04
            Ciudowna... no wprost CIUDOWNA teoria...
            Po takiej, to nie tylko kac, ale cały ekstra kociokwik powinien ci
            się przydarzyć...
            Pozwolisz, że kontynuując tropem twojej teorii, wysunę
            przypuszczenie, że Kaczyński wszystko im zepsuł swoim wykrzyknikiem:
            ja! ja też tam będę! ... bo jestem najwyższy!...
            Ponieważ Tusk z Putinem nie mogli inaczej, to powykręcali żarówki i
            sprowadzili mgłę (nie wiadomo czy za euro, czy za dolary), mrucząc
            do siebie: resztę zrobi bóg... - Tusk i sława bohu... - Putin...
            • vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:07

              Czepiaj się może tego, kto sugeruje, że Prezydent jest winny katastrofy, bo
              chciał pojechać do Katynia.
              • sclavus Re: No to padło 22.04.10, 18:21
                Jestem właśnie takiego zdania....
                Jest jeszcze taki aspekt całej sprawy, że Smoleńsk... leży w Rosji...
                Nie wątpię również, że wpuszczenie kogoś na teren swojego kraju,
                zależy wyłącznie od gospodarza i chciejstwo połączone z musiejstwem,
                nawet jeśli się prezydentem RP, należy schować głęboko w kieszeń...
                szczególnie, kiedy się wymachuje komuś szabelką - a choćby i
                drewnianą - przed nosem...
                Nie sądzisz?
                • vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:36
                  sclavus napisał:

                  > Jestem właśnie takiego zdania....

                  To bardzo niemądre, samoloty są bezpiecznym środkiem lokomocji i nikt nie może
                  być obwianiany za katastrofę dlatego, że się wybrał w podróż.
          • natalia_sankowska1 @vargtimmen 23.04.10, 00:17
            Otóż nie Tusk z Putinem, a strona rosyjska postanowiła urządzić
            oficjalne obchody tragedii w Katyniu pod patronatem premiera FR.
            Odpowiednio zaproszenie zostało skierowane do premiera RP. Prezydent
            RP chcąc uczestniczyć w oficjalnej uroczystości powinien był za
            pośrednictwem swej kancelarii zawiadomić rosyjską stronę o takim
            swym życzeniu i zaproponowac podniesienie rangi obchodów. Wtedy
            strona zapraszająca na pewno rangę by podniosła, reprezentowałby ją
            prezydent FR, a zaproszenie skierowanoby odpowiednio do prezydenta.
            A tak, ponieważ wyperswadowano mu kolejne wyrywanie krzesła spod
            Tuska, LK wymyslił, że przeprowadzi prywatna imprezę "otwierając
            sezon" walki przedwyborczej.
            Poza tym nie była to impreza "tradycyjnie prezydencka", ponieważ
            bywał on na niej od czasu do czasu - a latach wyborczych.
            Wobec czego Donka to wszystko w ogóle nie dotyczy.
    • cloclo80 Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 17:03
      Nie, ale to nie zmienia faktu, że nie są potrzebni polskiej polityce. Im
      szybciej zrozumieją to członkowie PiS wywalając drugie jajo tym lepiej.
    • retronick Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 17:27
      To przez nich zginęło tylu ludzi, ponieważ ta prywatna wyprawa odbyła się
      z ich inspiracji, była reklamą wyborczą "Napoleona z pałacu".
      Nie mam więc zamiaru głosować na kogokolwiek z jadowitego sPiSku.
      • vargtimmen Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 17:35
        retronick napisał:

        > To przez nich zginęło tylu ludzi, ponieważ ta prywatna wyprawa odbyła się
        > z ich inspiracji, była reklamą wyborczą "Napoleona z pałacu".
        > Nie mam więc zamiaru głosować na kogokolwiek z jadowitego sPiSku.


        W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel
        państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję.

        Przy okazji, czy ktoś się orientuje, ile razy Donald Tusk był w Katyniu?
        • scoutek Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 17:43
          vargtimmen napisał:
          > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel
          > państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję.

          znowu zaczynasz swoje hiperbole
          koncepcja nie byla Tuska, tylko Putina, ale o ile to fajniej brzmi zwalic na Donalda
          • vargtimmen Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:06
            scoutek napisała:

            > vargtimmen napisał:
            > > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawi
            > ciel
            > > państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję.
            >
            > znowu zaczynasz swoje hiperbole
            > koncepcja nie byla Tuska, tylko Putina, ale o ile to fajniej brzmi zwalic na Do
            > nalda
            >

            Nie, to były długie uzgodnienia dwustronne. A, swoją drogą, na forum regułą
            jest, niestety, że gdy dać komuś palec, to zaraz sięgnie po rękę.
            • scoutek Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:15
              vargtimmen napisał:
              > A, swoją drogą, na forum regułą
              > jest, niestety, że gdy dać komuś palec, to zaraz sięgnie po rękę.


              ???????
              • vargtimmen Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:28
                scoutek napisała:

                > vargtimmen napisał:
                > > A, swoją drogą, na forum regułą
                > > jest, niestety, że gdy dać komuś palec, to zaraz sięgnie po rękę.
                >
                >
                > ???????
                >

                No, po prostu, chodzi o to, że wystarczy wykazać koncyliacyjność i wyjść
                naprzeciw, żeby adwersarz natychmiast uczynił z tego oręż. Retoryka ma swoje
                ogólnie znane reguły, nie musiałbym ich tłumaczyć, ale skoro to zrobiłem,
                natychmiast to zostaje użyte przeciw mnie.
            • robitussin Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 21:53
              > Nie, to były długie uzgodnienia dwustronne.

              A Ty je pewnie protokołowałeś a może nawet pracujesz w Kancelarii
              Tuska i stąd szczegółowa wiedza.
              Weź już odpuść, bo śmiesznie się robi.
              "Kancelaria szefa polskiego rządu w specjalnym komunikacie
              poinformowała, że zaproszenie zostało przekazane podczas rozmowy
              telefonicznej Tuska i Putina, do której doszło z inicjatywy
              rosyjskiego premiera
              ."
        • porannakawa22 Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:07
          vargtimmen napisał:
          > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel>
          państwa,

          Tylko w czasie akcji wyborczej.
          Potem nie ma siem czego bujać tyle kilometrów.
          Katyń nie był im do niczego innego potrzebny.
          Wybory kiciuś, wybory.
          Bo patrotamy my som! Patrotamy najwenkszymi!
          Maaaaaarsz, maaaaarsz Dombroski z ziemi włoskie do woooooolski!
        • republika.republika Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:15
          vargtimmen napisał:


          > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel
          > państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję.

          "zwykł" - był raz przy poprzedniej kampanii wyborczej. Tuskowi i Putinowi nie
          wolno tam być?. Co jest dla Polski ważniejsze - poprawa stosunków z Rosją, czy
          też prywatne ambicje Kaczyńskich?

          >
          > Przy okazji, czy ktoś się orientuje, ile razy Donald Tusk był w Katyniu?
          >

          raz - tyle samo co Lech Kaczyński
        • natalia_sankowska1 Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 23.04.10, 00:34
          JAk to "w Katyniu polskę zwykł reprezentowac prezydent"? Kiedy to on
          zwykł? Często bywał?
          Tusk nie miał żadnej własnej koncepcji, dostał zaproszenie od strony
          rosyjskiej. A rozmowy dypomatyczne odnośnie obchodów toczyły się ze
          względu na okrągłą rocznicę i chęć strony polskiej, by strona
          rosyjska uczestniczyła na poziomie wyższym, aniżeli dotychczas (bo
          czły czas Rosjan reprezentowały władze obwodowe i miejsko-rejonowe).
          Że udało się "załatwić" patronat samego premiera, a nie kogoś ze
          spikerów Dumy i ministra SZ, było sukcesem, i to jakim!
          A czy prywatnie Tusk byl i ile razy w Katyniu, nie ma znaczenia - to
          są sprawy prywatne, nic nikomu do tego (tak samo, jak nikogo nie
          obchodzi, czy ktoś często bywa na cmentarzu, gdzie leżą jego krewni).
    • republika.republika ja też pojadę, bo chcę 22.04.10, 17:51

      Po zaproszeniu Putina sytuacja z ew. wyjazdem Prezydenta skomplikowała się z
      powodu protokołu dyplomatycznego.Na dobrą dla Polski i rozsądną propozycję, żeby
      pojechać do Charkowa i Miednoje, a Katyń sobie odpuścić, prezydent Kaczyński nie
      przystał.

      Musiał zabrać dwór i wielu gości, żeby przebić propagandowo spotkanie Tusk-Putin.

      Do Katynia nie zawiodła go chęć uczczenia ofiar (Ci z Charkowa i Miednoje
      gorsi?) tylko walka polityczna i ujawniająca się tylu krotnie podczas tej
      tragicznej prezydentury chęć wykazania że jest najważniejszy i będzie robił co chce.
    • szmul.bender Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 17:54
      druginumerouno napisała:

      > To pytanie musi paść

      Szanowny Numerze - to ja ciebie powiem, ze oni sa winni, albo nie
      sa !
    • w.i.l Lecieć każdy może. 22.04.10, 17:55
      Tylko nie wolno dyrygować pilotami.
      A Lech Kaczyński robił tak już w 2008 r.
      Potem jako człowiek małostkowy szykanował nieposłusznego: osobiście
      zhańbił pilota posadzeniem o tchórzostwo, oskarżono pilota w
      prokuraturze, Gosiewski zgłosił w sejmie interpelację przeciw
      nagrodzeniu pilota medalem przez ministra z PO.
      Kto pracował kiedyś z szefem arogantem i ignorantem, zwykłym
      podlecem który na rozkaz wymaga rzeczy niemożliwych?
      Jeżeli tak, to wie już dlaczego lądowali.
      I wie dlaczego lądowała CASA w Mirosławcu
      • republika.republika Miller wyjaśnia jakie są procedury 22.04.10, 18:00
        "Jeśli o mnie chodzi to każdemu mogę powiedzieć, jakie były procedury, kiedy ja
        latałem samolotami Tu-154 i Jakami. Byłem kilka razy w sytuacji, gdy musieliśmy
        lądować na innym lotnisku, albo z opóźnieniem. Wtedy zawsze otrzymywałem
        wiadomość, że taka jest konieczność i jaki jest mój pogląd w tej sprawie - mówił
        Miller. - Pilot powinien odmówić. Bardzo żałuję, że nie odmówił lądowania na
        lotnisku w Smoleńsku w sytuacji, gdy absolutnie nie powinien tam lądować."

        www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7803834,Miller__Trzeba_zadac_pytanie__kto_personalnie_ponosi.html
        • ionginus Re: Miller wyjaśnia jakie są procedury 22.04.10, 18:02
          Miller wyraźnie powiedział, ze w takiej sytuacji pyta sie o zdanie najważniejszą
          osobę na pokładzie samolotu.
    • marysia130 Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 18:42
      Tak na marginesie, lecieć może każdy kto chce, ok, ale za swoje nie leci, leci
      za nasze, leci w celach propagandowych, łamie zasady zabierając na pokład ludzi,
      którzy po Mirosławcu w jednym samolocie razem być nie powinni, zasady łamie się
      wszystkie po kolei, czy wydał plecenie lądowania pewnie się nie dowiemy,
      historia pokazuje, że tak być mogło. Podsumowując droga była ta wyprawa, 96 żyć
      ludzkich i nie wiem ile pieniędzy z kasy państwa. Stracili wszyscy, żałoba
      odbiła się na gospodarce, nawet w mojej małej firmie odczuliśmy skutki żałoby,
      drastyczny spadek obrotów, nawet we wszystkich tv które przez 9 dni nie nadawały
      reklam, pewnie takich ukrytych kosztów jest bardzo dużo. Można wszystko ale
      trzeba mieć rozsądek a nie wiecznie kierować się przekłamanym honorem i
      przerysowanymi ideałami. A teraz nawet nie mamy prawa w jak najszybszym czasie
      dowiedzieć się kto za to wszystko odpowiada bo jak zwykle u nas nie odpowiada
      nikt i wszystko jest tajne przez poufne, potęga manipulacji działa.
    • imponeross Oczywiscie, ze tak 22.04.10, 18:45
      Nikt chyba w to nie watpi. Sa tez inne przyczyny, mgla np., ale
      Kaczynscy sie tu niestety pieknie zasluzyli.
      • roled z innej beczki 22.04.10, 19:00
        Primo oczywiście są winni, ale nikt z decydentów w tym kraju nie ma
        jaj żeby to wyraźnie powiedzieć (jeden Miller delikatnie
        zasugerował, że decyzje są zawsze konsultowane).

        Secundo, ja już jednak wolę SLD i okolice niż czystej wody komunizm
        zbratany z klerem. Tym tzw. czerwonym przynajmniej zależało na
        rozwoju gospodarczym (bo sami dzięki temu więcej mieli), a nie tylko
        i wyłącznie na martyrologiczno-katolicko-historycznej papce i
        onanizowaniu się trupami i klęskami narodowymi.
        • druginumerouno Re: z innej beczki 22.04.10, 20:40
          to ich mantra
    • hamburg162 Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 23:46
      .....wsrod debili na tym forum...zgadzam sie !
      • roled Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 23:51
        hamburg idź się podmódl przed świętym obrazkiem, bo już późno i
        dzieci spać powinny, a potem czekaj grzecznie, aż ci proboszcz
        przedstawi z ambony jedyną słuszną wersję katastrofy. Pa pa.
    • yanfhowah Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 23.04.10, 01:49
      Wiele na to wskazuje,,,,glownie chodzi mi o -d e c y z j e- o
      ladowaniu w trudnych warunkach
      • q3000 Całe ich kierowanie Polską to wielka katastrofa! 23.04.10, 16:45
        W przenośni i dosłownie. Tu nie chodzi tylko o przyczyny samej
        katastrofy ale jej rozmiar. A skład delegacji to już autonomiczny
        pomysł prezydenta bez zastanowienia nad ewentualnymi konsekwencjami.
        Konsekwencje są i co teraz? Polska sprawi sobie Kaczyńskiego -Bis
        na kolejne 5 lat? To szokująca perspektywa.
        • gs-ms Re: Całe ich kierowanie Polską to wielka katastro 08.06.10, 22:24
          "To ze oba zaplute kaczory nie wsiadły do tego samolotu zamasut
          jakiegos, uczciwego człowieka w każdym z nas normalnych podatników
          pozostawia jakiś niedosyt"

        • you-know-who Re: Całe ich kierowanie Polską to wielka katastro 10.06.10, 01:28
          > Kaczyńskiego -Bis
          > na kolejne 5 lat?

          mayday, mayday, mayday!
          • joanna_on-line Re: Całe ich kierowanie Polską to wielka katastro 10.06.10, 01:56
            you-know-who napisał:

            > > Kaczyńskiego -Bis
            > > na kolejne 5 lat?
            >
            > mayday, mayday, mayday!


            to nie jest śmieszne!!! nawet sobie tak nie żartujcie, pls...
    • iminie Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 09.06.10, 06:43
      W najbardziej optymistycznej wersji to tylko przyczynili się
      do tej tragedii.
    • imponeross oczywiscie, ze sa winni 09.06.10, 12:31
      druginumerouno napisała:

      > To pytanie musi paść

      Oczywiscie, ze sa winni, chyba nikt przy zdrowych zmyslach w to nie
      watpi.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka