druginumerouno 22.04.10, 16:36 To pytanie musi paść Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
druginumerouno Re: No to padło 22.04.10, 16:42 niepotrzebny wyjazd -niepotrzebna śmierć Odpowiedz Link Zgłoś
kubala11 Re: No to padło 22.04.10, 16:45 potrzebny wyjazd - niepotrzebna smierć. Odpowiedz Link Zgłoś
druginumerouno Re: No to padło 22.04.10, 16:52 To była prywatna wyprawa Lecha K w celu zorganizowania wiecu wyborczego na grobach tych co zginęli 70 lat temu Odpowiedz Link Zgłoś
kubala11 Re: No to padło 22.04.10, 16:55 druginumerouno napisała: > To była prywatna wyprawa Nie, to była oficjalna delegacja. Odpowiedz Link Zgłoś
wanda43 Re: No to padło 22.04.10, 17:01 Gdyby byla oficjalna, to by byla oficjalnie, zgodnie z protokolem dyplomatycznym witana przez przynajmniej przedstawicieli wladz rosyjskich. Przeciez w skladzie wycieczki byl prezydent i same szychy. Ty byl wyjazd nieoficjalny. Odpowiedz Link Zgłoś
madameblanka Wałęsa też mówi że prywatny.... 22.04.10, 20:48 fragment wywiadu z Wałęsą: W jaki sposób? Przecież to był wypadek. Całkiem nieprawdopodobny i nie do przewidzenia. Ale jest na przykład pytanie, które ja zadaję, czy można taki skład puścić jednym samolotem. Czy można jechać na prywatny wyjazd w takim składzie. Jak to prywatny? Są wyjazdy dyplomatyczne i są nieoficjalne. I ten właśnie był taki nieoficjalny, prywatny. Nieubezpieczony nawet. W każdym państwie jest tak, że są różne uzgodnienia zachowania. Jeśli pan jedzie ot tak, bez uzgodnień między państwami, to nikt pana nie wita itp. Oczywiście, przyjmą pana, ale inaczej, niżby pan jechał oficjalnie. Swoją drogą, dobrze by było też wiedzieć, czy ci, co lecieli z prezydentem Kaczyńskim, wiedzieli, że lecą na taki nieuzgodniony wyjazd. Po drugie, trzeba jasno powiedzieć, że kiedy jest prezydent na pokładzie samolotu, to gdy są sprawy dyskusyjne, pojawiają się jakieś trudności i nie wiadomo, co zrobić, to jego się pyta o zdanie. Odpowiedz Link Zgłoś
natalia_sankowska1 Re: No to padło 23.04.10, 00:06 Jeżeli wypowiadasz się, powinienes pierw obserwować wydarzenia. Otóż oficjalne obchody rocznicowe odbyły się 7 kwietnia, 10 kwietnia miała się odbyć prywatna impreza zorganizowana przez polską stronę. Od lat podobne imprezy odbywają się w lesie w Katyniu, rosyjska strona sprzyja przydzielając ochronę, kampanię honorową, transport z dworca w Smoleńsku dla przybywajacych koleją. Zwykle są tez rosyjscy oficjele z adminisrtacji obwodu, składają wieńce i kwiaty. Odpowiedz Link Zgłoś
edyta.irka Re: No to padło 09.06.10, 13:02 To nie była oficjalna wizyta państwowa. Gdyby takową była to: po 1 - jej członkowie nie potrzebowaliby wiz; po 2 - scenariusz powitania na lotnisku wyglądałby troszkę inaczej; po 3 - podejrzewam że sam przebieg lotu na obcym terytorium też by troszkę inaczej wyglądał - chodzi mi o dodatkowe zabezpieczenie ze strony gospodarza; itp. itd. Odpowiedz Link Zgłoś
wm52 Re: No to padło 08.06.10, 12:28 zapodaj.net/24514de7cc62.jpg.html Chorzy z nienawiści ludzie zawsze będą robić z gęby dupę Odpowiedz Link Zgłoś
scoutek Re: No to padło 22.04.10, 16:57 kubala11 napisał: > potrzebny wyjazd - niepotrzebna smierć. do czego byl potrzebny powtorny wyjazd trzy dni po pierwszym? i jesli tak to komu? Odpowiedz Link Zgłoś
kubala11 Re: No to padło 22.04.10, 17:01 Jak to do czego? Do oddania hołdu pomordowanym przez sowietów. Odpowiedz Link Zgłoś
scoutek Re: No to padło 22.04.10, 17:42 kubala11 napisał: > Jak to do czego? Do oddania hołdu pomordowanym przez sowietów. hold pomordowanym oddano trzy dni wczesniej a prezydent Kaczynski jakos nie uwazal za konieczne tego robic co rok, przypominam, ze ostatnio tam byl w roku wyborczym 2007, Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: No to padło 22.04.10, 17:45 A nie mógł przyłączyć się do tej naprawdę oficajlnej? Ćzy żeby oddać hołd, musi się być prezydentem? No bo w czyim imieniu niby, ten hołd chciał składać prezydent, skoro premier złożył go w imieniu narodu? Chcesz, żeby wysnuć przypuszczenie, że ten hołd, to w imieniu PiSu miał być składany a ta setka towarzyszących to ściema? No i pytanie zasadnicze: po kiego była mu setka dworzan? Czyżby dla podkreślenia jedynie, że to on jest ... najwyższym...? Odpowiedz Link Zgłoś
jot-es49 Re: No to padło 08.06.10, 18:14 Pisałem o tym dawno, dawno temu. Katyń - miejsce pojednania? Autor: jot-es49 ☺ 22.02.10, 09:02 17 września 2007 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński mówił w Katyniu: "Minęło już 68 lat od 17 września 1939 roku i 67 i pół roku od katyńskiej, charkowskiej, związanej z miejscowością Miednoje, starobielskiej zbrodni. Prawie wszyscy ludzie, którzy wtedy jej dokonali, już nie żyją. Ludzi, którzy dziś rządzą Rosją i Polską, nie było wtedy na świecie, a jeżeli byli, to byli małymi dziećmi i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tamte wydarzenia – to jest zupełnie jasne. Mamy dziś demokratyczną Polskę, mamy zupełnie inną Rosję, nie ma Związku Radzieckiego, nie ma komunistycznego totalitaryzmu. (...) To, co działo się tu w roku 1940 związane jest z fazą najbardziej krwawą, okrutną i nieludzką. Jej ofiarą padły tysiące polskich oficerów i funkcjonariuszy. Wiemy też, że jego ofiarami padły miliony Rosjan i przedstawicieli innych narodowości. Byliśmy przed chwilą na tej części nekropolii, na której leżą obywatele Związku Radzieckiego. Jak powiedział Pan Gubernator, Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Białorusini, Łotysze. Takich nekropolii na terenie całej Rosji jest więcej – wiemy o tym i pamiętamy. (sic!!!)" Wynika z tego, że Pan Prezydent wie o tym i zdaje sobie z tego sprawę, że Rząd Rosji i jego Premier ma prawo organizować uroczystości w lasach katyńskich. Ma również prawo zaprosić na te uroczystości swojego odpowiednika z Polski. Nikt nie zabrania Kancelarii Prezydenta wystąpić z inicjatywą do Prezydenta Miedwiediewa z inicjatywą zorganizowania kolejnych obchodów 17 września lub na równoległą uroczystość w Polsce pod Pomnikiem Katyńskim - takie postępowanie byłoby godne Prezydenta - bez względu na jego końcowy efekt! To co wyczynia obecnie Kancelaria Prezydencka wraz z Panem Prezydentem jest śmieszne i niegodne a ukierunkowane jedynie na doraźny efekt wyborczy oraz chęć zdyskredytowania Premiera nie tylko polskiego ale i rosyjskiego rządu. Wynika z tego wyraźnie, że za mądrymi i zacnymi słowami Prezydenta nie stoi chęć pojednania a chęć jątrzenia w stosunkach między naszymi krajami! To było 22 lutego 2010 roku.... Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 17:08 Donald Tusk z Władimirem Putinem postanowili uczcić razem ofaiey Katynia, eliminując udział w tej, tradycyjnie "prezydenckiej" uroczystości, Lecha Kaczyńskiego. Donek winien mieć teraz sporego kaca. Odpowiedz Link Zgłoś
druginumerouno Re: No to padło 22.04.10, 17:10 tak tak słyszałem jak w trakcie trwania żałoby -żałobnicy z PIS mówili - dlaczego ten Ryży nie zleciał Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 17:17 druginumerouno napisała: > tak tak słyszałem jak w trakcie trwania żałoby -żałobnicy z PIS mówili - > dlaczego ten Ryży nie zleciał Takiego idiotę się zawsze znajdzie, ale to poza tematem. Pytanie, dlaczego były dwie wizyty, skoro zawsze jeździł Prezydent RP, zgodnie z rangą Katynia. Czy dlatego Putin postanowił zorganizować te obchody po swojemu, wpływając na przebieg kampanii prezydenckiej w Polsce, a Donek temu przyklasnął? Odpowiedz Link Zgłoś
scoutek Re: No to padło 22.04.10, 17:46 vargtimmen napisał: > Pytanie, dlaczego były dwie wizyty, skoro zawsze jeździł Prezydent RP, zgodnie > z > rangą Katynia. co to znaczy "ranga Katynia"? ze premier juz nie moze tam jezdzic? i znowu hiperbola: "nie powiedzial nie, gdy go premier Rosji zaprosil" znaczy w Twoim jezyku "Donek przyklasnal" Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:02 scoutek napisała: > vargtimmen napisał: > > Pytanie, dlaczego były dwie wizyty, skoro zawsze jeździł Prezydent RP, zg > odnie > > z > > rangą Katynia. > > co to znaczy "ranga Katynia"? slowniki.gazeta.pl/pl/ranga pkt 2. > ze premier juz nie moze tam jezdzic? Że pierwszeństwo ma Prezydent. > i znowu hiperbola: "nie powiedzial nie, gdy go premier Rosji zaprosil" znaczy w > Twoim jezyku "Donek przyklasnal" > Oj, zaproszenie się wzięło z powietrza, tak? Tak o tym pisał w lutym zwolennik PO: (...) Zaproszenie Premiera RP D.Tuska przez Premiera Rosji W.Putina do zlozenia wizyty w Rosji i wspolnego uczczenia 70 rocznicy mordu katynskiego nie wzielo sie znikad. Jest owocem wielomiesiecznych negocjacji dyplomatow z ekip politycznych Tuska i Putina oraz ekspertow jak prof. Adam Daniel Rotfeld, współprzewodniczący polsko - rosyjskiej komisji do spraw trudnych, znakomity dyplomata i negocjator ( jeden z byłych ministrów Spraw Zagranicznych, którym bracia Kaczyńscy odmówili zaufania, a A.Macierewicz haniebnie pomowil oskarzajac o agenturalnosc nie przedstawiajac cienia dowodu). Ten sukces dyplomatyczny i polityczny byl mozliwy dzieki zmianie kursu polskiej polityki zagranicznej po odejsciu w 2007 r. rzadu PiS J.Kaczynskiego i objeciu wladzy przez rzad PO D.Tuska. (...) A dążenie pemiera Tuska, by zmarginalizować zagraniczną obecność prezydenta Lecha Kaczyńskiego (z wzajemnością, gwoli ścisłości) było ewidentne. Odpowiedz Link Zgłoś
scoutek Re: No to padło 22.04.10, 18:12 vargtimmen napisał: link nie dziala, ale znam znaczenie slowa ranga, zapytalam co oznacza zwrot "ranga Katynia", ktorego uzyles bo zastanawia mnie skad wyzszosc Katynia nad Charkowem i Ostaszkowem pierwszenstwo MA prezydent, ale to zaproszenie DO premiera wystosowal premier i trudno, aby reagowal prezydent nie ma znaczenia skad sie wzielo zaproszenie, swiat wie, ze to Putin zaprosil, choc lata cale nie zapraszal nikogo od nas, o Katyniu nie wspomne i zamiast sie cieszyc, ze to nareszcie zrobil wszyscy zwolennicy PiS strasznie przejmuja sie tym, ze tego sukcesu nie moga przypisac ani Fotydze, ani Jarkowi ani LK Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:21 scoutek napisała: > vargtimmen napisał: > > link nie dziala, ale znam znaczenie slowa ranga, zapytalam co oznacza zwrot > "ranga Katynia", ktorego uzyles > bo zastanawia mnie skad wyzszosc Katynia nad Charkowem i Ostaszkowem > Stąd, że to miejsce najlepiej znane, symbol całej akcji eksterminacji polskiej kadry państwowej inteligencji przez Sowietów. > pierwszenstwo MA prezydent, ale to zaproszenie DO premiera wystosowal premier > i trudno, aby reagowal prezydent > nie ma znaczenia skad sie wzielo zaproszenie, Jak to nie? Czy nie o tym mówimy, że było rezultatem długich uzgodnień dyplomatycznych, wymagających aktywnego udziału Tuska? swiat wie, ze to Putin zaprosil, > choc lata cale nie zapraszal nikogo od nas, o Katyniu nie wspomne > i zamiast sie cieszyc, ze to nareszcie zrobil wszyscy zwolennicy PiS strasznie > przejmuja sie tym, ze tego sukcesu nie moga przypisac ani Fotydze, ani Jarkowi > ani LK > Zwolennicy PO pisali na tym forum, z zadowoleniem, że Putin pomaga Tuskowi przeciw Kaczyńskiemu - nie widziałem wtedy Twoich protestów - zbudziłaś się teraz. A co do Katynia i Tuska - Rosjanie są specjalistami od tworzenia sobie "partii Rosji" i wspieraniu ich w krajach, które są dla nich ważne, w Polsce znamy to od 300 lat. Tusk, jeśli wszedł w tę grę świadomie, popełnił straszny błąd. W tym kontekście, szczególnie niepokoi mnie zły dla Polski kontrakt gazowy, który jest dziełem rządu Tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
robitussin Re: No to padło 22.04.10, 21:46 > Jak to nie? Czy nie o tym mówimy, że było rezultatem długich > uzgodnień dyplomatycznych, wymagających aktywnego udziału Tuska? Jeśli nawet, to cóż stało na przeszkodzie, by Prezydent zrobił to samo? A może czekał z nadzieją, że "samo się zrobi"? > Tusk, jeśli wszedł w tę grę świadomie, popełnił straszny błąd. Jasne, powinien sobie potupać nóżką, pogrozić palcem Putinowi, a potem jakby co zdziwić się, że ... Obama jednak ma nas w dupie. Z kim Ty chcesz zadzierać? I co najważniejsze - po co? > W tym kontekście, szczególnie niepokoi mnie zły dla Polski > kontrakt gazowy, który jest dziełem rządu Tuska. Jaaaasne, bo rząd pisowski z pewnością załatwiłby to lepiej :-/ Jak jak lepiej poradziłby sobie z kryzysem, z deficytem i w ogóle ze wszystkim. Szkoda tylko, że w tej swojej wielkiej mocy wziął i podał się do dymisji pewnego pięknego listopadowego dnia :-/ Odpowiedz Link Zgłoś
gucio60 Re: No to padło 22.04.10, 18:23 > > > Że pierwszeństwo ma Prezydent tak tak należało mu się pierwszeństzwo i je otrzymał, to o które zabiegał Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Re: No to padło 22.04.10, 17:56 vargtimmen napisał: > druginumerouno napisała: > > > tak tak słyszałem jak w trakcie trwania żałoby -żałobnicy z PIS mówili - > > dlaczego ten Ryży nie zleciał > > Takiego idiotę się zawsze znajdzie, ale to poza tematem. Tylko dlaczego jest on prałatem przemyskim? Do tego głosi swe słowa w homilii? Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: Mowa do "ciemnego ludu"? 22.04.10, 18:23 Czy idiotow szukasz? Prezydent nigdy nie jezdzil w kwietniu do Katynia.Nigdy nie musial i nigdy nie mial ochoty.Wolal jezdzic do Juraty.W Katyniu byl jeden raz.W celach propagandowych przed wyborami w jesieni 2007 roku.To byla jego druga wycieczka na groby pomordowanych.Dziwnym trafem znowu przed wyborami. Odpowiedz Link Zgłoś
marysia130 Re: No to padło 22.04.10, 18:32 vargtimmen napisał: > Takiego idiotę się zawsze znajdzie, ale to poza tematem. > Myślę, że znajdzie się nawet nie jednego, nawet nie trzeba specjalnie się starać. Odpowiedz Link Zgłoś
scoutek Re: No to padło 22.04.10, 17:48 vargtimmen napisał: > > Donald Tusk z Władimirem Putinem postanowili uczcić razem ofaiey Katynia, > eliminując udział w tej, tradycyjnie "prezydenckiej" uroczystości, Lecha > Kaczyńskiego. Donek winien mieć teraz sporego kaca. > tlumaczenie hiperboliczne: "eliminujac" w jezyku Vargtimmena oznacza, ze po uzgodnieniach z duzym palacem premier z prezydentem rozdzielili imprezy na dwie, bo glupio wyszloby, gdyby na zaproszenie TYLKO premiera Putina zjawili sie obaj Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:04 scoutek napisała: > vargtimmen napisał: > > > > > Donald Tusk z Władimirem Putinem postanowili uczcić razem ofaiey Katynia, > > eliminując udział w tej, tradycyjnie "prezydenckiej" uroczystości, Lecha > > Kaczyńskiego. Donek winien mieć teraz sporego kaca. > > > > tlumaczenie hiperboliczne: "eliminujac" w jezyku Vargtimmena oznacza, ze po > uzgodnieniach z duzym palacem premier z prezydentem rozdzielili imprezy na dwie > , > bo glupio wyszloby, gdyby na zaproszenie TYLKO premiera Putina zjawili sie obaj > Nie, tu nie ma hiperboli, jest pełna precyzja, aczkolwiek, ponieważ rzecz dotyczy intencji, to powyższe jest moją opinią wynikłą z obserwacji. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: No to padło 22.04.10, 18:04 Ciudowna... no wprost CIUDOWNA teoria... Po takiej, to nie tylko kac, ale cały ekstra kociokwik powinien ci się przydarzyć... Pozwolisz, że kontynuując tropem twojej teorii, wysunę przypuszczenie, że Kaczyński wszystko im zepsuł swoim wykrzyknikiem: ja! ja też tam będę! ... bo jestem najwyższy!... Ponieważ Tusk z Putinem nie mogli inaczej, to powykręcali żarówki i sprowadzili mgłę (nie wiadomo czy za euro, czy za dolary), mrucząc do siebie: resztę zrobi bóg... - Tusk i sława bohu... - Putin... Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:07 Czepiaj się może tego, kto sugeruje, że Prezydent jest winny katastrofy, bo chciał pojechać do Katynia. Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: No to padło 22.04.10, 18:21 Jestem właśnie takiego zdania.... Jest jeszcze taki aspekt całej sprawy, że Smoleńsk... leży w Rosji... Nie wątpię również, że wpuszczenie kogoś na teren swojego kraju, zależy wyłącznie od gospodarza i chciejstwo połączone z musiejstwem, nawet jeśli się prezydentem RP, należy schować głęboko w kieszeń... szczególnie, kiedy się wymachuje komuś szabelką - a choćby i drewnianą - przed nosem... Nie sądzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: No to padło 22.04.10, 18:36 sclavus napisał: > Jestem właśnie takiego zdania.... To bardzo niemądre, samoloty są bezpiecznym środkiem lokomocji i nikt nie może być obwianiany za katastrofę dlatego, że się wybrał w podróż. Odpowiedz Link Zgłoś
natalia_sankowska1 @vargtimmen 23.04.10, 00:17 Otóż nie Tusk z Putinem, a strona rosyjska postanowiła urządzić oficjalne obchody tragedii w Katyniu pod patronatem premiera FR. Odpowiednio zaproszenie zostało skierowane do premiera RP. Prezydent RP chcąc uczestniczyć w oficjalnej uroczystości powinien był za pośrednictwem swej kancelarii zawiadomić rosyjską stronę o takim swym życzeniu i zaproponowac podniesienie rangi obchodów. Wtedy strona zapraszająca na pewno rangę by podniosła, reprezentowałby ją prezydent FR, a zaproszenie skierowanoby odpowiednio do prezydenta. A tak, ponieważ wyperswadowano mu kolejne wyrywanie krzesła spod Tuska, LK wymyslił, że przeprowadzi prywatna imprezę "otwierając sezon" walki przedwyborczej. Poza tym nie była to impreza "tradycyjnie prezydencka", ponieważ bywał on na niej od czasu do czasu - a latach wyborczych. Wobec czego Donka to wszystko w ogóle nie dotyczy. Odpowiedz Link Zgłoś
cloclo80 Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 17:03 Nie, ale to nie zmienia faktu, że nie są potrzebni polskiej polityce. Im szybciej zrozumieją to członkowie PiS wywalając drugie jajo tym lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
retronick Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 17:27 To przez nich zginęło tylu ludzi, ponieważ ta prywatna wyprawa odbyła się z ich inspiracji, była reklamą wyborczą "Napoleona z pałacu". Nie mam więc zamiaru głosować na kogokolwiek z jadowitego sPiSku. Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 17:35 retronick napisał: > To przez nich zginęło tylu ludzi, ponieważ ta prywatna wyprawa odbyła się > z ich inspiracji, była reklamą wyborczą "Napoleona z pałacu". > Nie mam więc zamiaru głosować na kogokolwiek z jadowitego sPiSku. W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję. Przy okazji, czy ktoś się orientuje, ile razy Donald Tusk był w Katyniu? Odpowiedz Link Zgłoś
scoutek Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 17:43 vargtimmen napisał: > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel > państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję. znowu zaczynasz swoje hiperbole koncepcja nie byla Tuska, tylko Putina, ale o ile to fajniej brzmi zwalic na Donalda Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:06 scoutek napisała: > vargtimmen napisał: > > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawi > ciel > > państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję. > > znowu zaczynasz swoje hiperbole > koncepcja nie byla Tuska, tylko Putina, ale o ile to fajniej brzmi zwalic na Do > nalda > Nie, to były długie uzgodnienia dwustronne. A, swoją drogą, na forum regułą jest, niestety, że gdy dać komuś palec, to zaraz sięgnie po rękę. Odpowiedz Link Zgłoś
scoutek Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:15 vargtimmen napisał: > A, swoją drogą, na forum regułą > jest, niestety, że gdy dać komuś palec, to zaraz sięgnie po rękę. ??????? Odpowiedz Link Zgłoś
vargtimmen Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:28 scoutek napisała: > vargtimmen napisał: > > A, swoją drogą, na forum regułą > > jest, niestety, że gdy dać komuś palec, to zaraz sięgnie po rękę. > > > ??????? > No, po prostu, chodzi o to, że wystarczy wykazać koncyliacyjność i wyjść naprzeciw, żeby adwersarz natychmiast uczynił z tego oręż. Retoryka ma swoje ogólnie znane reguły, nie musiałbym ich tłumaczyć, ale skoro to zrobiłem, natychmiast to zostaje użyte przeciw mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
robitussin Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 21:53 > Nie, to były długie uzgodnienia dwustronne. A Ty je pewnie protokołowałeś a może nawet pracujesz w Kancelarii Tuska i stąd szczegółowa wiedza. Weź już odpuść, bo śmiesznie się robi. "Kancelaria szefa polskiego rządu w specjalnym komunikacie poinformowała, że zaproszenie zostało przekazane podczas rozmowy telefonicznej Tuska i Putina, do której doszło z inicjatywy rosyjskiego premiera." Odpowiedz Link Zgłoś
porannakawa22 Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:07 vargtimmen napisał: > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel> państwa, Tylko w czasie akcji wyborczej. Potem nie ma siem czego bujać tyle kilometrów. Katyń nie był im do niczego innego potrzebny. Wybory kiciuś, wybory. Bo patrotamy my som! Patrotamy najwenkszymi! Maaaaaarsz, maaaaarsz Dombroski z ziemi włoskie do woooooolski! Odpowiedz Link Zgłoś
republika.republika Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 22.04.10, 18:15 vargtimmen napisał: > W Katyniu Polskę zwykł reprezentować Prezydent, jako najwyższy przedstawiciel > państwa, ale Tusk z Putinem mieli inną koncepcję. "zwykł" - był raz przy poprzedniej kampanii wyborczej. Tuskowi i Putinowi nie wolno tam być?. Co jest dla Polski ważniejsze - poprawa stosunków z Rosją, czy też prywatne ambicje Kaczyńskich? > > Przy okazji, czy ktoś się orientuje, ile razy Donald Tusk był w Katyniu? > raz - tyle samo co Lech Kaczyński Odpowiedz Link Zgłoś
natalia_sankowska1 Re: Strategia kaczystowska zawiodła - są winni ! 23.04.10, 00:34 JAk to "w Katyniu polskę zwykł reprezentowac prezydent"? Kiedy to on zwykł? Często bywał? Tusk nie miał żadnej własnej koncepcji, dostał zaproszenie od strony rosyjskiej. A rozmowy dypomatyczne odnośnie obchodów toczyły się ze względu na okrągłą rocznicę i chęć strony polskiej, by strona rosyjska uczestniczyła na poziomie wyższym, aniżeli dotychczas (bo czły czas Rosjan reprezentowały władze obwodowe i miejsko-rejonowe). Że udało się "załatwić" patronat samego premiera, a nie kogoś ze spikerów Dumy i ministra SZ, było sukcesem, i to jakim! A czy prywatnie Tusk byl i ile razy w Katyniu, nie ma znaczenia - to są sprawy prywatne, nic nikomu do tego (tak samo, jak nikogo nie obchodzi, czy ktoś często bywa na cmentarzu, gdzie leżą jego krewni). Odpowiedz Link Zgłoś
republika.republika ja też pojadę, bo chcę 22.04.10, 17:51 Po zaproszeniu Putina sytuacja z ew. wyjazdem Prezydenta skomplikowała się z powodu protokołu dyplomatycznego.Na dobrą dla Polski i rozsądną propozycję, żeby pojechać do Charkowa i Miednoje, a Katyń sobie odpuścić, prezydent Kaczyński nie przystał. Musiał zabrać dwór i wielu gości, żeby przebić propagandowo spotkanie Tusk-Putin. Do Katynia nie zawiodła go chęć uczczenia ofiar (Ci z Charkowa i Miednoje gorsi?) tylko walka polityczna i ujawniająca się tylu krotnie podczas tej tragicznej prezydentury chęć wykazania że jest najważniejszy i będzie robił co chce. Odpowiedz Link Zgłoś
szmul.bender Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 17:54 druginumerouno napisała: > To pytanie musi paść Szanowny Numerze - to ja ciebie powiem, ze oni sa winni, albo nie sa ! Odpowiedz Link Zgłoś
w.i.l Lecieć każdy może. 22.04.10, 17:55 Tylko nie wolno dyrygować pilotami. A Lech Kaczyński robił tak już w 2008 r. Potem jako człowiek małostkowy szykanował nieposłusznego: osobiście zhańbił pilota posadzeniem o tchórzostwo, oskarżono pilota w prokuraturze, Gosiewski zgłosił w sejmie interpelację przeciw nagrodzeniu pilota medalem przez ministra z PO. Kto pracował kiedyś z szefem arogantem i ignorantem, zwykłym podlecem który na rozkaz wymaga rzeczy niemożliwych? Jeżeli tak, to wie już dlaczego lądowali. I wie dlaczego lądowała CASA w Mirosławcu Odpowiedz Link Zgłoś
republika.republika Miller wyjaśnia jakie są procedury 22.04.10, 18:00 "Jeśli o mnie chodzi to każdemu mogę powiedzieć, jakie były procedury, kiedy ja latałem samolotami Tu-154 i Jakami. Byłem kilka razy w sytuacji, gdy musieliśmy lądować na innym lotnisku, albo z opóźnieniem. Wtedy zawsze otrzymywałem wiadomość, że taka jest konieczność i jaki jest mój pogląd w tej sprawie - mówił Miller. - Pilot powinien odmówić. Bardzo żałuję, że nie odmówił lądowania na lotnisku w Smoleńsku w sytuacji, gdy absolutnie nie powinien tam lądować." www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7803834,Miller__Trzeba_zadac_pytanie__kto_personalnie_ponosi.html Odpowiedz Link Zgłoś
ionginus Re: Miller wyjaśnia jakie są procedury 22.04.10, 18:02 Miller wyraźnie powiedział, ze w takiej sytuacji pyta sie o zdanie najważniejszą osobę na pokładzie samolotu. Odpowiedz Link Zgłoś
marysia130 Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 18:42 Tak na marginesie, lecieć może każdy kto chce, ok, ale za swoje nie leci, leci za nasze, leci w celach propagandowych, łamie zasady zabierając na pokład ludzi, którzy po Mirosławcu w jednym samolocie razem być nie powinni, zasady łamie się wszystkie po kolei, czy wydał plecenie lądowania pewnie się nie dowiemy, historia pokazuje, że tak być mogło. Podsumowując droga była ta wyprawa, 96 żyć ludzkich i nie wiem ile pieniędzy z kasy państwa. Stracili wszyscy, żałoba odbiła się na gospodarce, nawet w mojej małej firmie odczuliśmy skutki żałoby, drastyczny spadek obrotów, nawet we wszystkich tv które przez 9 dni nie nadawały reklam, pewnie takich ukrytych kosztów jest bardzo dużo. Można wszystko ale trzeba mieć rozsądek a nie wiecznie kierować się przekłamanym honorem i przerysowanymi ideałami. A teraz nawet nie mamy prawa w jak najszybszym czasie dowiedzieć się kto za to wszystko odpowiada bo jak zwykle u nas nie odpowiada nikt i wszystko jest tajne przez poufne, potęga manipulacji działa. Odpowiedz Link Zgłoś
imponeross Oczywiscie, ze tak 22.04.10, 18:45 Nikt chyba w to nie watpi. Sa tez inne przyczyny, mgla np., ale Kaczynscy sie tu niestety pieknie zasluzyli. Odpowiedz Link Zgłoś
roled z innej beczki 22.04.10, 19:00 Primo oczywiście są winni, ale nikt z decydentów w tym kraju nie ma jaj żeby to wyraźnie powiedzieć (jeden Miller delikatnie zasugerował, że decyzje są zawsze konsultowane). Secundo, ja już jednak wolę SLD i okolice niż czystej wody komunizm zbratany z klerem. Tym tzw. czerwonym przynajmniej zależało na rozwoju gospodarczym (bo sami dzięki temu więcej mieli), a nie tylko i wyłącznie na martyrologiczno-katolicko-historycznej papce i onanizowaniu się trupami i klęskami narodowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
hamburg162 Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 23:46 .....wsrod debili na tym forum...zgadzam sie ! Odpowiedz Link Zgłoś
roled Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 22.04.10, 23:51 hamburg idź się podmódl przed świętym obrazkiem, bo już późno i dzieci spać powinny, a potem czekaj grzecznie, aż ci proboszcz przedstawi z ambony jedyną słuszną wersję katastrofy. Pa pa. Odpowiedz Link Zgłoś
yanfhowah Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 23.04.10, 01:49 Wiele na to wskazuje,,,,glownie chodzi mi o -d e c y z j e- o ladowaniu w trudnych warunkach Odpowiedz Link Zgłoś
q3000 Całe ich kierowanie Polską to wielka katastrofa! 23.04.10, 16:45 W przenośni i dosłownie. Tu nie chodzi tylko o przyczyny samej katastrofy ale jej rozmiar. A skład delegacji to już autonomiczny pomysł prezydenta bez zastanowienia nad ewentualnymi konsekwencjami. Konsekwencje są i co teraz? Polska sprawi sobie Kaczyńskiego -Bis na kolejne 5 lat? To szokująca perspektywa. Odpowiedz Link Zgłoś
gs-ms Re: Całe ich kierowanie Polską to wielka katastro 08.06.10, 22:24 "To ze oba zaplute kaczory nie wsiadły do tego samolotu zamasut jakiegos, uczciwego człowieka w każdym z nas normalnych podatników pozostawia jakiś niedosyt" Odpowiedz Link Zgłoś
you-know-who Re: Całe ich kierowanie Polską to wielka katastro 10.06.10, 01:28 > Kaczyńskiego -Bis > na kolejne 5 lat? mayday, mayday, mayday! Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_on-line Re: Całe ich kierowanie Polską to wielka katastro 10.06.10, 01:56 you-know-who napisał: > > Kaczyńskiego -Bis > > na kolejne 5 lat? > > mayday, mayday, mayday! to nie jest śmieszne!!! nawet sobie tak nie żartujcie, pls... Odpowiedz Link Zgłoś
iminie Re: Czy Kaczyńscy są winni tragedii w Smoleńsku 09.06.10, 06:43 W najbardziej optymistycznej wersji to tylko przyczynili się do tej tragedii. Odpowiedz Link Zgłoś
imponeross oczywiscie, ze sa winni 09.06.10, 12:31 druginumerouno napisała: > To pytanie musi paść Oczywiscie, ze sa winni, chyba nikt przy zdrowych zmyslach w to nie watpi. Odpowiedz Link Zgłoś