Dodaj do ulubionych

wola 2 wybory

23.10.10, 06:49
Ponawiam wątek sprzed kilku lat bo znowu mamy okazję!
Może tak porozmawiamy czy coś się zmieniło na Woli a dla mnie na Za Torami szczególnie.
Rozliczymy radnych i prezydenta.
Może pogadamy o nowych radnych choć ja jeszcze nie wiem kto startuje. Ale mamy czas jeszcze.
To jak?
Czy
tylko o sklepach i mac-donaldach na forum ?
Obserwuj wątek
  • aga9001 Re: wola 2 wybory 23.10.10, 07:36
   Na Woli nie wiele się zmieniło poza paroma ulicami położonym w oszczędnej technologii, i hali w SP3.
   Mam wrażenie, że to osiedle nikogo nie interesuje, a szczególnie władze miasta. Niektóre ulice chętnie zsobaczyliby poza obszarem Białej. Z Radnych obecnej kadencji zauważam jedynie Michalczuka - był na forum :P no i pracuje w trójce :P pozostałe osoby są tak naprawdę nie znane. Może źle powiedziane - nie widać ich działań ani wkładu w rozwój osiedla.
   A ze startujacych parę osób znam...
   • bjkor Re: wola 2 wybory 23.10.10, 15:22
    No i o to mi chodzi . Wasze opinie itd. Tak trzeba przyznać że Michalczuk doprowadził do końca halę w naszej 3-ce. Pewnie zaraz ktoś powie, że to nie On.
    Ale Aga czy chcesz czy nie ale tyle błota na ulicach już nie ma. I to plus dla Czapskiego że się uparł, bo na chodniki to czekalibyśmy jeszcze 50 lat. A to dotyczy nie tylko Woli.
    Jak wiesz o innych radnych to dawaj na forum przecież to nic zdrożnego jak ktoś "dobrze" robi.
    Mam nadzieję, że p.Michalczuk zaraz się odezwie.
    Choć nas jest tutaj mało ale to zawsze kilka głosów.
    • dziska23 Re: wola 2 wybory 24.10.10, 14:50
     dzięki temu że w tym roku wybory zrobili drogę do przedszkola nr 6. której nie było w planach na ten rok.
     • aga9001 Re: wola 2 wybory 24.10.10, 15:28
      No i jak nie głosować na tych którzy są radnym.... ?:/
      Naczącą większość Radnych, którzy siedzą już pare kadencji powinna zniknąć a Ci co mieli też swoje 5 minut i nie widać aby cokolwiek robili poza zasiadaniem - też powinni zniknąc z rady miasta
      • m-marecki Re: wola 2 wybory 24.10.10, 16:14
       Dokładnie, do wymiany razem z prezydentem"skuteczność potwierdzona" ciekawe gdzie chyba na Północnej. Najgorsze jest to, że w roku wyborczym robi się metodą uproszczoną bardzo dużo małych odcinków dróg a lud prosty uważa, że co się dzieje i zapewnia korytko na następne 4 lata. Masakra.
       • aga9001 Re: wola 2 wybory 24.10.10, 18:51
        Polityka prowadzona przez prezydenta Czapskiego - daleka od demokracji niestety jest. Szkoda, że prawo polskie nie zapewnia maksymalnej liczby kadencji przy zajmowaniu tego rodzaju stanowisk.
   • ciepan Re: wola 2 wybory 25.10.10, 08:41
    Niestety Osiedle za Torami traktowane jest po macoszemu - hala przy SP3 jest przed torami ;) - żadnych normalnych inwestycji, drogi w technologii uproszczonej, zaprojektowali wodociąg ze środków unijnych ale już bez przyłączy dla ludzi (w innych gminach jest to standardem ponieważ instalacja przez nas wybudowana przechodzi na własność wodociągów, oczywiście można starać się o rekompensatę ale kto o tym wie). Plan zagospodarowania przestrzennego woła o pomstę do nieba, ustalono jako strefy ochronne tzw. "usługi w zieleni" które mają jakoby chronić tą naszą bialską wielką aglomerację przed zgubnym hałasem z lotniska tyle tylko, że za tym pasem jest las, a nie osiedle-sypialnia z 10 piętrowymi blokami.
    MIchalczuk był na forum ale jak miał wysłuchiwać ciągłych żali to se odpuścił bo po co, z tym boiskiem też już nic nie słychać, a niszczone są boiska przy szkołach przez blsp.
    Najlepiej niech zaczną remontować oba przejazdy na raz, będą mieli spokój.
    • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 25.10.10, 15:40
     AVE !!!
     Widzę, że rozwinęła się dyskusja przedwyborcza, jestem radnym obecnej kadencji no i skoro startuję w wyborach do Rady Miasta ponownie, to wypada mi zabrać głos.
     Odniosę się do spraw poruszanych w tym wątku, pewnie nie uda mi się tego zrobić chronologicznie, ale się postaram :-)
     Do "agi9010": miło mi że dostrzegasz moje działania, a na forum zaglądam prawie codziennie, jednak nie zawsze mam czas aby dyskutować, a tematy poruszane też nie zawsze są aż tak interesujące. Jak wiecie startuję z listy Akacji Samorządowej czyli ugrupowania całkowicie niepartyjnego, obywatelskiego, dlatego iż uważam (i to jest głoszona opinia przeze mnie od lat), że takie małe samorządy jak nasz nie powinny być skażone dyrektywami z góry. Mijająca kadencja jest moją pierwszą i są sprawy które sobie wyobrażałem inaczej startując do Rady. Wydawało mi się, że KAŻDY radny chce jak najlepiej dla swojego okręgu... i trochę się zdziwiłem, ale nie zawsze tak było. Jeżeli chodzi o okręg nr 2, to uważam (i tu się nie zgodzę z "agą 9001"), że inwestycje jakie zostały wykonane (a okręg nr to nie tylko "Za torami") są godne uwagi i stwierdzenie, że niewiele się zmieniło uważam za nietrafne :-) Ma chyba nawet gdzieś skopiowane nasze dyskusje na temat inwestycji drogowych z początku kadencji. Postaram się niedługo o wykaz inwestycji w okręgu nr 2 i tu Wam przedstawię. Pamiętać również należy, że pomimo iż zaniedbany, to okręg nr 2 nie jest jedyny w mieście, inne inwestycje, również drogowe spełniały zapotrzebowanie mieszkańców Białej :-) No ale skoro o "naszym" okręgu mowa, to należy wspomnieć oczywiście o hali przy SP3, "bjkor" zastanawia się czy ktoś nie powie, że to nie moja zasługa :-) Otóż każdemu w oczy i z czystym sumieniem powiem, że TO JEST MOJA ZASŁUGA!! Trwało to 7 lat, ale mamy piękną halę, a do tego miesiąc temu zostały złożone dokumenty do Lublina na "Orlika 2012" przy sp3! Zarz ktoś powie, że się chwalę- AK, bo jestem zdania, że jak ktoś ma się czym pochwalić to powinien to robić, tym bardziej, że taka hala nie jest dla mnie jako Michalczuka, nawet nie dla mnie jako nauczyciela sp3, ale jest dla MIESZKAŃCÓW BIAŁEJ PODLASKIEJ. A że najczęściej z niej będą korzystać uczniowie sp3, to już jest w ogóle SUPER!
     Do osoby o nicku "dziska23"- prawda, droga do przedszkola nie była ujęta w planach na utwardzenie. Pytałem o to i prosiłem na komisjach jeszcze wiosną, otrzymałem odpowiedź, że niestety nic z tego. Okazało się, że jest inaczej. Można powiedzieć, że to przed wyborami... można, ale czy to źle? Ważne, że droga jest utwardzona, jeżeli wszystkie niecierpiące zwłoki inwestycje miałyby być wykonane w trybie przedwyborczym - nie mam nic przeciw temu, ważne, żeby były - mieszkańcy skorzystają. Na temat pracy innych radnych z naszego okręgu się nie będę wypowiadał, kilka razy to robiłem w przeszłości więc jeśli śledzicie posiedzenia Rady i to forum lub inne fora, to moje zdanie znacie.
     Do "m-mareckiego": nie wiem czy chcesz CAŁKOWITEJ wymiany i radnych i Prezydenta miasta? Nie podoba Ci się hasło wyborcze-nie musi, hasło jak hasło, każdy ma prawo hasła głosić i każdy ma prawo je krytykować. Jest jedno małe ale... chyba nie śledzisz całej kadencji samorządu, skoro twierdzisz, że tylko w roku wyborczym robi się ulice! Otóż, w 2010 r w budżecie zaplanowano.... 5 ulic w technol. Uproszcz., z czego 3 w okręgu nr 2 (jeśli się o kilka pomyliłem, to tylko dlatego, że piszę z pamięci) Jak widzisz, rozmijasz się z prawdą :-) Gro ulic powstało podczas trwania tej kadencji właśnie i z całą stanowczością podkreślę, że większość w "naszym" okręgu. Powstałoby więcej gdyby nie opory obecnego przewodniczącego Rady p. M. Burdy i innych podobnie jak on myślących, że ulice nie są potrzebne w aż tak wielkiej ilości (przypominam dyskusję chyba z 2007 roku o zmianach w budżecie, gdzie z ponad 50 ulic do realizacji poszło 27 chyba). Niestety jak mawia mój kolega z pracy: "od chciejstwa niewiele zależy"-można chcieć, ale demokracja jest w tym wypadku nieubłagana - większość nie chce i po ptakach. Do "agi9001" nie wiem co masz na myśli pisząc, że polityka Prezydenta Czapskiego jest daleka od demokracji, przyznam że mnie zdziwiłaś, bo ja się często spierałem z Czapskim, zdarzało się nam pokłócić (inne spojrzenie na rzeczywistość mieliśmy czasem), ale zawsze udawało się dochodzić do konsensusu. Więc napisz proszę o co Ci chodzi :-) Co do kadencyjności, to się zgadzam, chociaż o tym bardzo krzyczy poseł Abramowicz, ale jakoś w sejmie nie złożył projektu uchwały, aby i posłowie nie byli za długo posłami ;-)
     Do "ciepana": racja hala jest przed torami, ale już pisałem, że okręg nr 2 jest dużo większy niż osiedle "Za torami" ;-) Co to znaczy "żadnych normalnych inwestycji"? Ulica Łomaska, ulica Wolska, chodnik na Grzybowej (niestety tylko chodnik, na remont się nie zgodzili radni) chodniki, ulice w technologii uproszczonej i wiele innych, to mało? Mało, racja, ale ponownie przypominam, że są też inne okręgi i potrzeby w nich, trzeba było ten "tort" jakoś podzielić. Uważam, że podzieliliśmy nieźle (piszę "my", bo trzeba mieć świadomość, że Prezydent proponuje inwestycje, ale to Rada ma decydujący głos które zostaną wykonane). Zawsze można powiedzieć, że ŹLE podzielono, ale wtedy trzeba zdać sobie sprawę z tego, że aby dać więcej TU, trzeba wskazać z czego zabrać TAM. I kółko się zamyka, trzeba dyskutować i .... decydować czy "coś" robimy już czy to "coś" może poczekać. Jeśli chodzi o plan zagosp. przestrzennego, to on zawsze budzi emocje, ale zawsze też jest możliwość wnoszenia uwag, w określonym terminie. Ze zdziwieniem dowiedziałem się, że mieszkańcy zebrali się aby dyskutować o planie w związku z planowaną inwestycją na lotnisku i dziwili się, że nie ma na nim radnych z okręgu nr 2. Ja na 100% bym przyszedł, ale NIKT mnie nie poinformował, że takie zebranie ma się odbyć. Więc czasem mieszkańcy są sami sobie winny niektórym sytuacjom, ale każdy z nas wie, że najlepiej powiedzieć, że to "oni" coś zrobili źle :-)
     Wcale nie zniknąłem z forum, bo nie chciałem wysłuchiwać żali internautów :-) Jak pisałem wcześniej zaglądam bardzo często. Jeśli chodzi o boisko, to powstało, ale zmieniło się wiele rzeczy od momentu pomysłu, aż do momentu jego wykonania. Planowane ono było (to przy Kruczej i Wyzwolenia) jako boisko dla Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich oraz mieszkańców osiedla. W trakcie jak powstawało, pojawiły się w Białej boiska ze sztuczną nawierzchnią. Powstał dylemat czy inwestować miejskie pieniądze w utrzymanie na wysokim poziomie boisk (a to nie są mało koszty) i grać tam BLSP czy też nie wydawać aż tak dużo miejskiej kasy i skupić się na doraźnym utrzymaniu boisk. Druga opcja wygrała i boiska są koszone (nie tak często jakbym chciał, ale są). Inną sprawą jest to jak mieszkańcy osiedla „dbają” o boiska. Jeszcze nie została zakończona budowa ogrodzenia, a już było niszczone, tak samo piłkochwyty czy ławeczki. Więc może i dobrze, że nie gramy tam BLSP, bo nie starczyłoby na remonty doraźne przez działania „piłkarzy”. Całe szczęście, że dzieci tam jednak grają w dalszym ciągu grać będą, a ja dalej będę w miarę możliwości Klubu dbał o ten teren. Miałem pomysł (zrodził się przed wakacjami) aby zrobić tam boisko do siatkówki plażowej, przywieźć piachu, zawiesić siatkę i już. Niestety firmy bialskie miały bardzo dużo pracy i do dziś się nie doczekałem na wyrównanie terenu, zebranie darni i wysypanie piachu. Ale obiecuję, że do tematu wrócę i to bez względu na to czy zostanę ponownie radnym czy nie, boisko do „plażówki” będzie przy Wyzwolenia :-)
     Co to znaczy „są niszczone boiska przy szkołach”? Są użytkowane przez mieszkańców, a nie niszczone! Po to zostały wybudowane, aby tam grać i tak się dzieje, zarzut, że zawodnicy BLSP niszczą boiska jest nie na miejscu, warto spojrzeć ile osób może aktywnie uczestniczyć w spędzaniu czasu wolnego inaczej niż przy piwie i tv.
     Obiecuję, że będę się udzielał częściej na forum, jeśli tylko pojawią się tematy, albo pyta
     • browanx Re: wola 2 wybory 25.10.10, 20:06
      mariusz.michalczuk napisał:
      > AVE !!!
      > Widzę, że rozwinęła się dyskusja przedwyborcza, jestem radnym obecnej kadencji
      > no i skoro startuję w wyborach do Rady Miasta ponownie, to wypada mi zabrać gło
      > s.


      Wszyscy zabieracie głos jak szykują się wybory:)
      • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 26.10.10, 00:07
       AVE !!!
       Hmmmm, do ponownego udziału w dyskusji na forum zaprosił mnie jeden z jej uczestników, to co, uważasz, że nie powinienem tego robić? Tylko dlatego, że są wybory? Forum jest jedną z możliwości wypowiedzenia się, oczywiście w innych też uczestniczę, ja nie muszę szukać tutaj klakierów, nie mam się czego wstydzić za 4 lata bycia radnym i tyle. Pozdrawiam i życzę uśmiechu :-)
       Mariusz
       CZESC!!!
       • antoni.kurcewicz Re: wola 2 wybory 26.10.10, 11:15
        AVE MICHALCZUKUS...
        Po kolei - z lekką ironią trzeba napisać - że nawet gdybym nie wiedział, że uczysz wf to po Twoich postach od razu się dostrzega - sport, sport, boiska, orliki... i tylko tym człowiek żyje?? Należysz i startujesz z "bezpartyjnego" bloku - ale który rządził tym miastem ostatnie 8 lat i jakoś niewiele potrafiłeś wskórać. ".... nie słyszałem, żeby Abramowicz etc.. " bracie, jeśli nie wiesz, że takie rzeczy reguluje KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - gdzie się pchasz jak nie znasz podstaw? Abramowicz mówi o kadencyjność wójtów,burmistrzów i prezydentów miast - tak jak to jest w większości normalnego świata. Aha - i to, że rozbudowano SP3 to możesz sobie przypisywać - ale udział w tym i to większy miało wielu innych ludzi. Jedyne co dobrze Ci wychodzi - to właśnie wspomniany wyżej sport - miasto nie ma pieniędzy na ważne kwestie, ale szóstki dotuje... Cóż, kończąc - może jesteście "bezpartyjni" ale najbardziej skorumpowani, powiązani w układziki także. Czysty człowiek nie pcha się do ASa... wybiera PO, PiS, SLD, PSL - bo nie boi się łatki. Krzyczysz głośniej i wszędzie Cię pełno, ale to niewiele więcej od "chciejstwa".
        PS.
        A Biała i okręg numer 2 to nie tylko sport, to także inne formy aktywności społecznej - brak normalnego małego domu kultury z kółkami zainteresowań jest aż nazbyt widoczny, brak zajęć pozalekcyjnych - prócz sportowych ... AS jest raczej piątką w talii kart.
        • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 27.10.10, 00:55
         AVE !!!
         Zuch z Ciebie, potrafisz odgadnąć kto czego uczy po tym co napisze ;-)
         Nigdy nie napisałem, że sport jest najważniejszy, jest ważny-dla mnie szczególnie, ale uwierz mi ja też wiem, że są w życiu ważniejsze sprawy :-) Postaram się odnieść do twojego posta w kilku zdaniach. Ja nie rządzę miastem, ale uważam, że mimo wszystko trochę mi się udało wskórać - skąd wiesz co jest moją zasługą oprócz tej hali przy sp3? Przecież jakbym teraz napisał co jeszcze pomogłem mieszkańcom, to dopiero byś miał używanie, że stracił rozum z tym przechwalaniem, Ci którzy do mnie przychodzili z różnymi sprawami wiedzą co i kiedy wskórałem i to mi wystarczy. To, że Ty twierdzisz inaczej-wolno Ci :-) Pytasz: "gdzie się pchasz jak nie znasz podstaw?", chyba Ci się coś pomyliło, albo Ty nie znasz podstaw! Bo kim jest Abramowicz?? Posłem zdaje się, a kto może mieć wpływ (czy realny to inna sprawa) na zmiany w konstytucji jak nie posłowie-tylko oni :-) Wiem, że mój kolega z Rady Adam Abramowicz nie zmieni sam konstytucji, ale pytanie jest inne: co zrobił, jakie działania podjął, żeby to zrobić - no i czy chce kadencyjności w sejmie czy tylko dla innych niższych szczebli? (aha, ja jestem za kadencyjnościa prezydentów burmistrzów itp) Złożył jakąś interpelację w tej sprawie? Nie, bo nawet jakby chciał, to najpierw musiał by spytać o pozwolenie Jarosława. I tu kłania się porażka z partiami-dyscyplina partyjna-w sejmie może i potrzebna, w samorządzie nie. Piszę, że mam udział w rozbudowie sp 3 bo tak jest (napisz kto miał większy, bo widzę że jesteś dobrze zorientowany, albo nie pisz, po co te licytacje, ważne że hala stoi). Inteligentnym ludziom chyba tłumaczyć nie trzeba, że aby zrealizować taką inwestycję trzeba wielu, wielu podobnie myślących ludzi i tak oczywiście było, ale nie wierzę, że potrzebujesz wyjaśnień w tej sprawie. Ważne, że w temacie rozbudowy, pomimo innych kłótni w Radzie, radni obecnej kadencji byli jednogłośnie ZA, i za to im dziękuję! A ja sobie myślę, że słabo mnie znasz, bo wiele innych spraw wychodzi mi bardzo dobrze, ale sport przyznam wychodził i dalej mi wychodzi super, fajnie że to doceniasz :-) No kolejna sprawa-dotacje dla BLSP, jeśli jesteś zorientowany tak bardzo to napisz ile klub Bialska Liga Szóstek Piłkarskich dostał w tym roku dotacji (oczywiście trzeba najpierw napisać projekt i ktoś to musi zrobić, aby coś dostać, ale to nie ważne). Jeśli to wiesz, to pewnie wiesz też na co idą pieniądze dla BLSP? No i pewnie wiesz, że rekreacja, a BLSP to jest rekreacja, jest dla mnie ważniejsza niż MKS Podlasie - chociaż grają w III lidze. Bo wieczorami bardzo dużo mieszkańców Białej może uczestniczyć w rywalizacji sportowej.
         Nie powinienem komentować kolejnej sprawy o której piszesz, bo nie czuję się na siłach pisać o korupcji w Akcji Samorządowej - jeśli znasz takie przypadki, jedyna droga to prokurator! Nie jestem w Akacji Samorządowej, staruję z ich listy, jestem można powiedzieć sympatykiem i nikogo nie korumpowałem ani przypadków korupcji nie znam. Pamiętaj, że łatwo kogoś w internecie oskarżyć bezpodstawnie i skrzywdzić, a możliwości obrony nie ma żadnych. Wybacz, ale NIGDY nie zapiszę się do żadnej partii, chociaż najbliżej mi do PO (mówię o polityce ogólnopolskiej) i zawsze będę twierdził, że samorządowi partie szkodzą czy raczej mogą szkodzić. Jest jeden radny, były i kandydat, który tej łatki partyjnej nie ma, wiesz kto? Mój kolega, który tym razem startuje z PO, poprzednio z PiS, a jeszcze wcześniej .... sprawdź w archiwach PKW. I twoim zdaniem to jest ten brak strachu przed przypięciem łatki, bo wybrał, to co wybrał? :-)
         Wiesz..... wiele osób mi mówi, że krzyczę, ale tylko Ci którzy mnie na prawdę znają wiedzą, że ten "krzyk" jest powierzchowny, a jak się ktoś boi "krzyku", to i treści nie zauważy. A jeżeli mnie wszędzie pełno, to chyba dobrze, bo jestem aktywny na wielu polach - czy nie tak powinienem się zachowywać jako radny? Czy radny ma tylko podnosić rękę w głosowaniu? To oczywiście też, ale znam radnych, którzy TYLKO to robią, nie zabierali NIGDY głosu na sesjach, no można i tak, pozwól że ja nie będę inaczej postępował. Poza tym, taki byłem i przed tym jak zostałem radnym, te moje "wszędobylstwo" nie zrodziło się 4 lata temu - skoro mnie znasz, to pewnie wiesz, że tak właśnie było i dlatego dalej jest :-)
         Zgadzam się, że okręg nr 2 to nie tylko sport i potrzeba tego o czym napisałeś. Nie zgadzam się, że nie innych zajęć poza lekcyjnymi, chyba że piszesz o innej szkole niż sp3, bo u nas jest tego dużo. Jeśli chodzi o dom kultury, to zgadzam się w 100%. Ten który był na ul. Stacyjnej, dlatego że budynek należy do PKP nie może egzystować. "Miasto" po likwidacji MDKu trzymało tam sprzęt, zaproponowało wtedy PKP, że wydzierżawi albo odkupi budynek i wiesz co... PKP na drugi dzień kazały zabierać sprzęt i się wynosić całkowicie. Takie realia niestety...
         Pozdrawiam i dziękuję za krytyczne uwagi.
         Mariusz Michalczuk
         CZESC!!!
         • archwumx Re: wola 2 wybory 27.10.10, 10:27
          Witam.Pytam Pana Michalczuka czy jest Pan rozpoznawalny w swoim srodowisku wsrod sasiadow .Jak Pan mnie przekona zebym oddala swoj glos na Pana ,Jestem w srednim wieku i nie jestem zainteresowana sportem .Prosze o swoj program wyborczy dla nas zwyklych obywateli . Z powazaniem sasiedz z osiedla , ktorych oczywiscie Pan nie zna.
          • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 28.10.10, 00:26
           AVE !!!
           Hmmmm, chyba pytanie nie do mnie czy jestem rozpoznawalny wśród sąsiadów, raczej ich trzeba spytać, zwłaszcza, że mieszkam na Osiedlu "Pieńki - Grzybowa" od 2 lat, mój dom rodzinny mieści się przy Pl. Trzech Krzyży, mieszkałem też przez ok. 10 lat przy ul. Sidorskiej :-)
           Teraz mieszkam ... w lesie i baaaardzo mi się tu podoba :-) Jeśli zaś chodzi o program, to oczywiście jest on ważny, trzeba mieć coś do zaoferowania, jednak ja uważam, że papier wszystko przyjmie i mogę wypisywać wszystkie "chciejstwa" lub jak też jeden z obecnych radnych wpisuje na swojej ulotce zadania, które są od dawna wpisane do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego i kiedyś zostaną zrealizowane, on natomiast pisze, że będzie o to zabiegał - no żadna sztuka, każdy radny z okręgu nr 2 powinien to robić, aż się chce powiedzieć. Mało który mieszkaniec zna taki plan prawda? Ale brzmi ładnie: np. taki pomysł: "będę zabiegał o utworzenie boiska Orlik przy sp3"(przepraszam, znowu sport, ale to tylko przykład) - ale tylko zorientowani wiedzą, że UM już miesiąc temu złożył do Marszałka Województwa dokumenty w tej sprawie. Teraz tylko czekać na pozytywną decyzję i mamy efekt - radny zabiegał i jest :-) Albo przykład nie ze sportu: "będę zabiegał o utworzenie ronda przy ul. Zielonej i Łomaskiej" - od ok. 4 lat taki zapis jest w WPI, jest też dokładnie rozplanowane jak ma to rondo wyglądać, i jeśli powstanie, kto załatwił, ano radny, obiecał że wywalczy i wywalczył... ale obiecując coś, co ktoś inny już dawno zapisał :-) A tak na marginesie, powstanie też rondo przy ul. Łomaskiej, Witoroskiej i Podłącznej (plan jest, ale kiedy powstanie tego nie wie nikt - kasa kasa kasa)
           Nie chodzi mi o to, aby unikać pisania tego, o co chcę dbać jako radny, raczej chodzi mi o obietnice, i cwane, a nawet cyniczne wykorzystywanie wiedzy której nie posiadają wyborcy :-) Co nie znaczy, że nie jest dobrze jak te wymienione inwestycje powstaną.
           A teraz o co chciałbym zadbać na "naszym osiedlu". Kolejne ulice które trzeba utwardzić, to na pewno. I to jest zadanie do wykonania w następnej kadencji, bo już tej wiele zrobiono. Czeka cały czas ulica Ceglana, ale tam jest kłopot, bo ona jest długa i mieszka tam stosunkowo niewiele rodzin. Złożyłem do UM wniosek z propozycjami do prac nad budżetem na 2011 rok, który zawierał również prośbę o utwardzenie ul. Ceglanej, poczynając od lasu. jakby się udało rozłożyć inwestycję na "raty", to może coś ruszy. Można powiedzieć co by się innego jeszcze chciało, ale czy to się da zrealizować... obiecać łatwo i nie sztuka... W każdym razie brakuje miejsca spotkań mieszkańców - czyli coś ala MDK, bo nawet lokalu wyborczego nie ma gdzie zrobić. Osiedle się rozwija więc przydałby się plac zabaw dla dzieci. Teren na przeciwko "betoniarni" należy do miasta i jest przeznaczony w planie na rekreację ruchową więc trzeba pomyśleć aby tam coś powstało, aby bezpiecznie można było wyjść z dziećmi. Ciągnie mnie w stronę sportu jednak, bo i boisko przy "betoniarni" wymaga poprawy, a w wakacje gra tam dużo młodych ludzi, szkoda było gdyby ktoś sobie na tych nierównościach skręcił nogę.
           To są sprawy które tak "na prędce" przyszły mi do głowy. W niedługim czasie powinna być już czynna moja strona internetowa, tam rozwinę temat.
           Pozdrawiam
           Mariusz Michalczuk
           • archwumx Re: wola 2 wybory 28.10.10, 16:18
            Witam! Odpowiem Panu Sasiedzi nie znaja Pana . Wiedza ze mieszka przy Poziomkowej radny i na tym sie konczy ,Ulice na naszym osiedlu , ktore powstaly zawdzieczamy sami sobie .To my pisalismy pisma chodzilismy do prezydenta ,O chodniki i oswietlenie ulic tez bedziemy zabiegac a ulica Ceglana w planach zagospodarowania przestrzennego tez jest przewidziana od wielu lat i gdyby nie zmiany zwiazane z ta ulica byla by juz wybudowana,Do spotkania wyborczego moze posluzyc plac boisto przy betoniarni przy ladnej pogodzie napewno by byla duza frekwencja bo nas obchodz nasze osiedle.A propos tego boiska to zawdzieczamy je Panu Burdzickiemu
            • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 29.10.10, 14:51
             AVE !!!
             No cóż, napisałem że mieszkam tu dopiero 2 lata i zapewne dlatego sąsiedzi wiedzą tylko, że mieszkam na Poziomkowej :-) Wiem, że są tacy, którzy mnie znają ;-) Widzę zatem sferę do poprawy dla siebie - częstszy, osobisty kontakt z sąsiadami, zwłaszcza w sprawach dla nich ważnych. Obiecuję się poprawić :-)
             Pisze Pani, że ulice zawdzięczacie sami sobie.... no cóż, można dyskutować z taką opinią, bo napisać do UM prośbę, to jedno, ale potem w dyskusji z radnymi postarać się, aby dana ulica jednak powstała, to drugie. Niech mi Pani wierzy, że wiele zaniosłem petycji wspólnie z mieszkańcami innych ulic, z całego okręgu, nie tylko z "grzybowej" i są takie, które niestety do tej pory nie zostały utwardzone. Jestem radnym, aby być swoistym łącznikiem między mieszkańcami a Urzędem i mieszkańcy, którzy chcieli widzieć mnie w takiej roli, dotarli do mnie i nie mogą czuć się zawiedzeni. Jak Pani zauważyła, nie przypisuję sobie za zasługę żadnej z wykonanych ulic osobiście, ani też boiska, bo każda, ale to każda inwestycja musi mieć poparcie większości Rady, inicjator może być jeden czy grupa radnych, ale zatwierdzić musi Rada. Trzeba się cieszyć, bez względu na to kto jest inicjatorem, jeśli inwestycja trafia w potrzeby mieszkańców, ja będę popierał dobre pomysły. Ulica Ceglana jest "na tapecie" cały czas i ma Pani rację pisząc, że była przewidziana od wielu lat, a chodzi o to, żeby mimo trudności budżetowych udało się jakoś ruszyć z jej realizacją, dlatego mój pomysł, aby robić to etapowo, rozkładając koszty. Muszę Panią zmartwić, jeśli chodzi o chodniki na uliczkach osiedlowych. Otóż chodników nie będzie, ponieważ są to ulice w tzw. technologii uproszczonej, która już w założeniu nie przewiduje chodników, a ma tylko na celu ułatwienie dojazdu do posesji. I nie jest to mój pomysł czy brak wiary w skuteczność pisania petycji, po prostu takie są fakty.
             I jeszcze jeden temat nie poruszany tutaj. Powstał komitet wyborczy, który zarejestrował się tylko w okręgu nr 2. Mam mieszane uczucia co do tej inicjatywy... dlatego, że ordynacja wyborcza skazuje taki komitet na klęskę :-( Szkoda, że pomysłodawcy nie zechcieli (może złe słowo) dołączyć do większych ugrupowań i wystartować np. razem z AS-em czy innymi komitetami (najlepiej bezpartyjnymi), bo zapewne mają ciekawe pomysły i chcą poruszyć ważne sprawy. Ale głosy zamiast się skupiać na kandydatach (wszystkich nie piszę tu o sobie, ale o wszystkich godnych uwagi), zostaną rozproszone i zamiast pomóc, niestety osłabią siłę kandydatów w okręgu nr 2. To taka moja subiektywna ocena, proszę nie traktować tego jako negacja inicjatywy mieszkańców.
             Pozdrawiam
             Mariusz Michalczuk
             CZESC!!!
             • jedyny_aga Re: wola 2 wybory 10.11.10, 17:54
              Łącznik ładnie brzmi.A pamięta Pani sprawę zamknięcia filii sp3 ? Wystąpił Pan przeciw rodzicom, a co za tym idzie i mieszkańcom. I pytanie: czy jest Pan reprezantantem mieszkańców w Urzędzie Miasta ?
              • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 11.11.10, 00:23
               AVE !!!

               jedyny_aga napisała:
               > Łącznik ładnie brzmi.A pamięta Pani sprawę zamknięcia filii sp3 ? Wystąpił Pan
               > przeciw rodzicom, a co za tym idzie i mieszkańcom.
               Oczywiście, że pamiętam, tylko nie przypominam sobie abym występował przeciwko komukolwiek! Wyrażałem swoje zdanie na temat funkcjonowania filii, a nie na temat osób obecnych na sali, a to wielka różnica. A poza tym, proszę nie wymagać ode mnie abym mówił, to czego chce czy oczekuje ktoś w danej sytuacji, bo ja będę zawsze wypowiadał swoje zdanie. :-) Póki co filia została utrzymana więc tematu nie ma, ale pewnie z czasem powróci, bo ekonomia jest nieubłagana. Dyrekcja szkoły podejmuje decyzje w tym temacie, ja tu nie mam nic do gadania :-)

               I pytanie: czy jest Pan repr
               > ezantantem mieszkańców w Urzędzie Miasta ?

               OCZYWIŚCIE, że tak !!! Przecież nie będę wypisywał ile osób się ze mną kontaktowało i z iloma chodziliśmy wspólnie na rozmowy do prezydenta Czapskiego, który przyjmował nas niezależnie czy miał dyżur czy nie. A sprawy bywały różne: poważne i mniej poważne, ale WAŻNE z punktu widzenia mieszkańców. Dlatego podkreślę jeszcze raz: TAK, przez 4 lata byłem łącznikiem z Urzędem Miasta dla tych mieszkańców, którzy się do mnie zwrócili. :-)
               Pozdrawiam
               Mariusz
               CZESC!!!
       • browanx Re: wola 2 wybory 27.10.10, 19:48
        mariusz.michalczuk napisał:

        > AVE !!!
        > Hmmmm, do ponownego udziału w dyskusji na forum zaprosił mnie jeden z jej uczes
        > tników, to co, uważasz, że nie powinienem tego robić? Tylko dlatego, że są wybo
        > ry? Forum jest jedną z możliwości wypowiedzenia się, oczywiście w innych też uc
        > zestniczę, ja nie muszę szukać tutaj klakierów, nie mam się czego wstydzić za 4
        > lata bycia radnym i tyle. Pozdrawiam i życzę uśmiechu :-)
        > Mariusz
        > CZESC!!!


        Tak drogi kandydacie:)
        Gdzie byłeś przez cały rok? Taaaa powiesz "byłem zarobiony":) ale teraz przed wyborami mam dla Was czas i do netu nawet zajrzę. Reklama robi swoje.
        • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 27.10.10, 23:20
         AVE !!!
         Gdzie byłem cały rok? Mieszkałem i pracowałem w Białej Podlaskiej i tak już od prawie lat 40 :-)
         Skoro pojawił się temat związany z Wolą, to piszę. O Rewersie miałem się wypowiadać, zespole mojego Kolegi Józefa :-)
         pozdrawiam
         Mariusz Michalczuk
         CZESC!!!
        • bjkor Re: wola 2 wybory 28.10.10, 07:28
         nie rozumiem tego zarzutu, ze Michalczuk nie był obecny. To ja zaprosiłem i ponowiłem wątek Woli. I o to chodziło mi żeby zaczęła się dyskusja, Szkoda, że forum to tylko sklepy i porady. Sam mało piszę ale cały czas czytam wasze fora. A przecież nasza dzielnica to nasza sprawa. Ciekawy jestem kto zagląda na stronę Białej i śledzi głosowania. Tam widać jak i za czym kto głosował. Polecam.
         Jak ktoś chce i ma jakieś pytania do p. Michalczuk to niech wyśle do niego maila i tyle. Muszę tutaj powiedzieć, że nigdy mnie nie zawiódł i zawsze odpowiadał na moje pytania.
         Od razu mówię tym którzy zaraz będą mi zarzucać, że robię to z powodu znajomości z Michalczukiem albo jego promuję. Nie. Tylko tyle że znamy się z widzenia i czytam wyniki głosowań. A tak faktycznie to brak spotkań z wyborcami a może tak uruchomimy trójkę (szkołę) na takie spotkania ? Ale to po wyborach.
       • browanx Re: wola 2 wybory 27.10.10, 20:16
        mariusz.michalczuk napisał:

        > AVE !!!
        > Hmmmm, do ponownego udziału w dyskusji na forum zaprosił mnie jeden z jej uczes
        > tników, to co, uważasz, że nie powinienem tego robić? Tylko dlatego, że są wybo
        > ry? Forum jest jedną z możliwości wypowiedzenia się, oczywiście w innych też uc
        > zestniczę, ja nie muszę szukać tutaj klakierów, nie mam się czego wstydzić za 4
        > lata bycia radnym i tyle. Pozdrawiam i życzę uśmiechu :-)
        > Mariusz
        > CZESC!!!


        To gdzie Ty byłeś przez te cztery lata? Ja Ciebie pierwszy raz widzę na forum i w Białej. O nazwisku już nie wspomnę. A jak inni wyborcy? Wiem, wiem że masz gadane:)
        O kondycje trzeba dbać:) Całą kadencję....

        www.youtube.com/watch?v=9AsdPlthfAs
        • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 27.10.10, 23:25
         AVE !!!
         Ale to nie moja wina, że Ty mnie pierwszy raz widzisz na forum :-) A to, że nie znasz mojego nazwiska, no cóż, widocznie obracamy się w różnych środowiskach, ale przyznam, że dziwne, że nigdy nie słyszałeś o mnie, no nic, ale już mnie powoli poznajesz :-)
         A myślisz, że wypowiadanie się na forum to jedyne moje zajęcie podczas minionej kadencji i z mojej obecności tutaj chcesz mnie rozliczać jako efektywnego radnego? :-) Ja bym wolał, żeby rozliczali mnie ci, z którymi razem chodziliśmy i "załatwiałem" w Urzędzie Miasta różne sprawy ważne dla nich. Wiem, że pamiętają, i jak już powiedziałem, nie będę tutaj przytaczał przykładów.
         pozdrawiam
         Mariusz Michalczuk
         CZESC!!!
  • a.siedlecka Re: wola 2 wybory 28.10.10, 09:06
   Witam,
   Jestem osobą, która w tym roku kandyduje z okręgu 2 i czytając Pana Michalczuka zgadzam się z nim w 100% nie sztuką jest obiecywać "coś", że się zrobi, zrealizuje gdy wie się co będzie się działo w mieście w najblizszym czasie. Poza tym czcze obietnice pod tytułem ściąganie inwestycji, rozbudowa itp są nie do zrealizowania przez żadnego radnego. Jedyne co można w 100% obiecać to działania na rzecz np.: powstania domu kultury, poprawy jakości chodników, czy dróg, o oświetleniu wielu ulic nie wspomnę.
   Wielkim problemem tych osiedli jest brak miejsc dla spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież.
   Chętnie włączę się do dyskusji tutaj podjętej:)
   Pozdrawiam.
   • bjkor Re: wola 2 wybory 29.10.10, 05:28
    No to witamy. ale jako kandydatka może by pani cos o sobie powiedziała.
  • archwumx Re: wola 2 wybory 29.10.10, 22:41
   prosze bardzo nasz prezydent na 4 miejscu w kraju wsrod prezydentow miast na prawach powiatu Mamy taka perelke i nie doceniamy . Wiele miast chcialo by miec takiego GOSPODARZA
   • m-marecki Re: wola 2 wybory 30.10.10, 08:20
    na czwartym miejscu czego? Ciekawe w jakim rankingu? Ja z chęcią zamienię.
    • okna-pcv kandydaci doi rady miasta 02.11.10, 09:49
     kto jeszcze z naszego okręgu kandyduje?
     • okna-pcv Re: kandydaci doi rady miasta 02.11.10, 10:13
      Kandydaci do Rady Miasta w Białej Podlaskiej

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ [Okręg nr 2] - Zarejestrowana

      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania
      1 Kochanowski Tadeusz Jan 62 Biała Podlaska
      2 Burdzicki Mieczysław 63 Biała Podlaska
      3 Droździel Jadwiga 59 Biała Podlaska
      4 Wiczuk Adam Jan 25 Biała Podlaska
      5 Somerlik Rudolf 65 Biała Podlaska
      6 Sikora Dariusz 49 Biała Podlaska
      7 Chomicz Krzysztof 49 Biała Podlaska
      8 Efimow Mikołaj 59 Biała Podlaska
      9 Kozakiewicz Igor Michał 29 Biała Podlaska
      10 Trudzik Jerzy Ryszard 59 Biała Podlaska

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ [Okręg nr 2] - Zarejestrowana

      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania

      1 Kuraś Marek 43 Biała Podlaska
      2 Suszczyński Sławomir Jan 38 Biała Podlaska
      3 Sumlińska Monika Maria 39 Biała Podlaska
      4 Czarnomysy Mariusz 35 Biała Podlaska
      5 Potocki Sławomir Mikołaj 42 Biała Podlaska
      6 Steć Bogusława Ewa 51 Biała Podlaska
      7 Korolczuk Ewa Magdalena 32 Biała Podlaska
      8 Chodyka Elżbieta 46 Biała Podlaska
      9 Kulawiec Romuald Edward 66 Biała Podlaska
      10 Sozoniuk Katarzyna Janina 35 Biała Podlaska

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DZIAŁAJMY RAZEM" [Okręg nr 2] - Zarejestrowana

      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania

      1 Fedoruk Dorota 42 Biała Podlaska
      2 Kossowska Barbara Jadwiga 59 Biała Podlaska
      3 Miszkiel Michał Maciej 23 Biała Podlaska
      4 Zając Małgorzata Iwona 46 Biała Podlaska
      5 Szendel Marek Łukasz 21 Biała Podlaska

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE [Okręg nr 2] - Zarejestrowana
      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania , treść oświadczenia lustracyjnego

      1 Kurzajewska Henryka 64 Biała Podlaska
      2 Chomiuk Zbysław Jan 55 Biała Podlaska
      3 Kukawski Jan 54 Biała Podlaska, złożył następujące oświadczenie: pełniłem służbę i byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.)
      4 Bandzarewicz Wiesława Jadwiga 46 Biała Podlaska
      5 Chwedaczuk Marek Jacek 48 Biała Podlaska
      6 Frańczuk Hieronim 76 Biała Podlaska
      7 Kłusek Sylwester Leonard 37 Biała Podlaska
      8 Makarewicz Marek 47 Biała Podlaska
      9 Miraszewski Grzegorz Mirosław 36 Biała Podlaska
      10 Tomaszewski Jacek Stanisław 42 Biała Podlaska

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO WSPÓLNE DOBRO [Okręg nr 2] - Zarejestrowana

      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania

      1 Maziarczyk Zbigniew Jan 52 Biała Podlaska
      2 Wieluńska Barbara Ewa 51 Biała Podlaska
      3 Ladko Jolanta Maria 48 Biała Podlaska
      4 Mielaniuk Anatol 55 Biała Podlaska
      5 Sozoniuk Robert Marian 38 Biała Podlaska
      6 Bazylczuk Marek Adam 54 Biała Podlaska
      7 Szostakiewicz Janusz Marian 58 Biała Podlaska
      8 Kaliszewski Sławomir Józef 43 Biała Podlaska
      9 Brodacka Anna 47 Biała Podlaska
      10 Burda Beata Maria 36 Biała Podlaska

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "MIASTO MŁODYM" [Okręg nr 2] - Zarejestrowana
      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania

      1 Chaberski Leszek Jan 46 Biała Podlaska
      2 Modelewski Ryszard 55 Biała Podlaska
      3 Arseniuk Barbara Krystyna 47 Biała Podlaska
      4 Puk Teresa Jadwiga 52 Biała Podlaska
      5 Łukasik Mirosław Piotr 32 Biała Podlaska
      6 Grzeszyk Danuta 41 Biała Podlaska

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP [Okręg nr 2] - Zarejestrowana

      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania

      1 Chodziński Adam Rajmund 36 Biała Podlaska
      2 Sosnowski Wojciech Grzegorz 22 Biała Podlaska
      3 Artecka-Wichlaj Marzenna Maria 49 Biała Podlaska
      4 Leśniewski Andrzej 48 Biała Podlaska
      5 Główka Marcin Dariusz 34 Biała Podlaska
      6 Ciechanowicz-Lewkowicz Edward Sylwester 63 Biała Podlaska
      7 Korneluk Marcin Adam 29 Biała Podlaska
      8 Jakoniuk Wiesław Maciej 62 Biała Podlaska
      9 Żukowski Krzysztof 30 Biała Podlaska
      10 Siedlecka Agnieszka Anna 35 Biała Podlaska

      Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKCJA SAMORZĄDOWA [Okręg nr 2] - Zarejestrowana
      Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania

      1 Michalczuk Mariusz Andrzej 38 Biała Podlaska
      2 Olszewska Wanda Teresa 61 Biała Podlaska
      3 Szymani Anna Maria 58 Biała Podlaska
      4 Kalinowska Urszula 47 Biała Podlaska
      5 Lesiuk Mariusz Tadeusz 45 Biała Podlaska
      6 Szczygielski Jerzy Eugeniusz 57 Biała Podlaska
      7 Stefaniak Wacław 57 Biała Podlaska
      8 Suchora Ryszard Zbigniew 60 Biała Podlaska
      9 Ułasiuk Tadeusz Wiesław 48 Biała Podlaska
      10 Oleński Dariusz Paweł 48 Biała Podlaska
  • archwumx Re: wola 2 wybory 05.11.10, 22:56
   Jak Wam sie podobaja kandydaci na radnych,A moze z napiecia przedwyborczego komputery popadaly taka tu cisza jeszcze nie przedwyborcza
   • dziska23 Re: wola 2 wybory 06.11.10, 09:05
    a która z tych osób mieszka w okolicy ul grzybowej?
    • a.siedlecka Re: wola 2 wybory 06.11.10, 11:15
     O ile Robotniczą można uznać, za blisko Grzbowej to ja :)
     A w linku coś o mnie :)
     www.agnieszka.siedlecka.dorady.org/
     Pozdrawiam
    • archwumx Re: wola 2 wybory 06.11.10, 14:21
     Według mojej wiedzy na pewno z okolicy Grzybowej sa P MIchalczuk P Bazylczuk oraz P Potocki , Ten ostatni zasluguje na wieksza uwage.
     • bjkor Re: wola 2 wybory 07.11.10, 07:07
      widzę tam chyba dyr szpitala p. Oleńskiego. Chyba szkoda,żeby zajmował się radą bo szkoda szpitala który wychodzi do przodu
      • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 15.11.10, 02:40
       AVE !!!
       Zapraszam :-)
       mariuszmichalczuk.pl/CZESC!!!
       • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 15.11.10, 02:41
        mariuszmichalczuk.pl/
    • bjkor Re: wola 2 wybory 16.11.10, 05:22
     Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "MIASTO MŁODYM" [Okręg nr 2] - Zarejestrowana
     Numer na liście Nazwisko i Imię Wiek Miejsce zamieszkania

     1 Chaberski Leszek Jan 46 Biała Podlaska
     2 Modelewski Ryszard 55 Biała Podlaska
     3 Arseniuk Barbara Krystyna 47 Biała Podlaska
     4 Puk Teresa Jadwiga 52 Biała Podlaska
     5 Łukasik Mirosław Piotr 32 Biała Podlaska
     6 Grzeszyk Danuta 41 Biała Podlaska

     Chaberski na Czerwińskiego, na pewno od urodzenia na Woli tak jak Michalczuk zna Wolę i jej problemy, tylko czy oni tacy młodzi ????
     • mariusz.michalczuk Re: wola 2 wybory 22.11.10, 23:27
      AVE !!!
      Jeżeli są na tym forum osoby, które oddały na mnie głos w niedzielę 21 listopada, to SERDECZNIE dziękuję i jestem do waszej dyspozycji :-) No nie tylko tych co głosowali, ale wszystkich.
      pozdr
      Mariusz
      CZESC!!!
      • archwumx Re: wola 2 wybory 23.11.10, 18:51
       A nie którym to sie fuksem udalo dostac do Rady Miasta
       • aga9001 Re: wola 2 wybory 24.11.10, 07:59
        Chora ordynacja wyborcza i tyle :D
        • 4freddy Re: wola 2 wybory 24.11.10, 09:20
         gdzie mogę sprawdzić jaką ilość głosów otrzymał poszczególny kandydat do Rady?
         może ktoś rzucić linkiem?
         dziękuje:)
         • aga9001 Re: wola 2 wybory 24.11.10, 10:04
          wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/060000/066101.html
          Proszę.
          • 4freddy Re: wola 2 wybory 24.11.10, 11:53
           Dzięki serdeczne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka