pyzuniaa 26.08.04, 11:05 chcialam sie dowiedziec jak wyglada badanie cytologiczne poniewaz za tydzien mam miec wlasnie takowe a nie mam pojecia co beda mi robic:P z gory dziekuje za odpowiedz:) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
emilia.kosecka Re: cytologia 26.08.04, 17:56 Nic nei musisz robic, przygotuj sie jak do zwykłego badania ginekologicznego. Lekarz wprowadzi wacik na patyku i potrze nim o scianki pochwy a nastepnie włozy to do probówki i juz, wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
mela1 Re: cytologia 27.08.04, 10:58 Wlasnie, ze musisz sie przygotowac. badanie powinno byc wykonane kilka dni po zakonczonej miesiaczce, 48 godzin przed nie nalezy wspolzyc, stosowac zadnych lekow dopochwowych, globulek itp., nie wykonywac zadnych irygacji. A badanie samo w sobie dla pacjentki nie rozni sie specjalnie od ginekologicznego. Odpowiedz Link Zgłoś