Dodaj do ulubionych

Kilka pytań

15.02.07, 22:55
Zaznajomiłam się z lekturą tego forum, głównie interesowały mnie rzeczy typu
jak szybko seks po poronieniu czy jak szybko okres przyjdzie. Ale mam kilka
wątpliwości. Do lekarki idę w poniedziałek i zrobi mi ona test ciążowy.
Poroniłam trzy dni po terminie miesiączki więc bardzo wczesną ciążę, mało już
krwawię ale to krwawienie to było zupełne inne od tego zwykłego
miesiączkowego. Krwawiłam zakrzepami i często jak wstałam niespodziewanie z
krzesła czułam jak krwawienie się wzmacnia więc wiedziałabym i tak że to nie
normalna miesiączka. Mieszkam w Anglii więc wszystko co wiem jest wg
tutejszych standardów. W każdym razie na pierwszej wizycie lekarka
powiedziała, że w związku z tym, że taka wczesna ciąża nie wyśle mnie na usg
bo i tak nic nie zobaczą i jak test będzie negatywny w przyszłym tygodniu to
oznacza, że koniec i mogę czekać na okres. Ale mam takie wątpliwości jak ona
może wiedzieć, że wszystko jest w porządku bez usg czy badania wewnętrznego.
Boję się, że jakaś tkanka zostanie w macicy i utrudni zapłodnienie następnej
ciąży lub spowoduje infekcję i znowu poronię. Sama oznaka braku hormonów
wszystkiego nie załatwi moim zdaniem. Nie znam się na tym więc pytam was ale
zanim zacznę się starać o następną ciążę chcę wiedzieć, że ciało moje jest
przygotowane do niej i nic jej utudniać nie będzie. Czy waszym zdaniem
powinna mnie wysłać na usg żeby potwierdzić że wszystko w porządku jeżeli
rzeczywiście tak będzie? Zabiegu nie będzie bo jak sama powiedziała to
wczesna ciąża i powinno wszystko samo się oczyścić. Proszę o komentarz,
dziękuję.
Obserwuj wątek
    • martabg Re: Kilka pytań 15.02.07, 23:15
      Poroniłas nieco ponad dwutygodniową ciążę. Zarodek był wielkości ziarnka maku,
      więc większych tkanek tutaj nie było.
      Usg naprawdę nic nie wykaże, nawet ciąży nie stwierdza w tak wczesnym stadium.
      Zaufaj lekarce, bardzo wiele kobiet roni w tym czasie nawet o tym nie wiedząc,
      obywają się bez USG i nic się im nie dzieje złego.
      Zabieg w tym wypadku byłby moim zdaniem nawet nadużyciem, nie ma z czego
      oczyszczać macicy...

      Oczywiście obserwuj siebie dokładnie, w razie temperatury albo ogólnego złego
      samopoczucia idź do szpitala.

      Przejrzyj wątek z badaniami po poronieniu.
      Tam znajdziesz bardzo wiele badań, które możesz (ale i nie musisz) wykonać.

      I zaufaj lekarce, zna się na rzeczy.
      A jeśli mimo wszystko masz z nią problem i uważasz, że nie jest kompetentna w
      twoim przypadku, zmień lekarza.

      Pozdrawiam serdecznie także z emigracji.




      BloguBlogu
      • poleczka2 Re: Kilka pytań 15.02.07, 23:24
        Dziękuję Ci za to. Nie uważam, że jest niekompetentna, wręcz przeciwnie ale
        boję się. Nigdy wcześniej się nie bałam ale teraz się boję. Boję się poronić po
        raz drugi.
        Fizycznie już jest ok, mniej krwawię. Psychicznie też nie najgorzej, trójka
        małych dzieci robi swoje. Ale ten lęk mnie przeraża. Zobaczę co powie w
        poniedziałek, mam nadzieję, wszytsko będzie ok.
        • kajka271 Re: Kilka pytań 16.02.07, 20:05
          Wow, mama trójeczki... tez tyle planuję, a jak czwarte wyjdzie to też dobrze.
          Podziwiam, że planujesz kolejne maluszki wink
          Za dużo ci nie pomoge, bo od niedawna jestem w temacie poronień, ale z tego co sie dowiedziałam od kuzynki-młodej lekarki, to nawet do 8tc często nie robią zabiegów, jezeli wszystko oczyści sie samo to bez sensu usypiać i ryzokawac jakies zakazenia. Jesli jednak cos ci zostało w macicy, to napewno organizm zacznie gorączkować... więc nie ma szans tego przegapić... a na badaniu wewnętrznym i tak lekarz nie ejst w stanie wszystkiego wychwycić.
          • agnrek Re: Kilka pytań 17.02.07, 11:42
            Ja poroniłam w 6. tygodniu, 2 dni wczesniej zobaczyłam na usg zarodek w macicy,
            ale nie wiem, czy wtedy był zywy, pewnie nie. Miałam łyżeczkowanie, w szpitalu
            zrobili mi usg - moim zdaniem słusznie, żeby wykluczyć zaśniad groniasty. Gdy
            odebrałam wyniki po łyżeczkowaniu, miałam napisane, że resztki były w masywnym
            ropnym nacieku zapalnym. Gdy pokazałam to lekarce, natychmiast wysłała mnie na
            betę i na usg. Uspokoiłam się, gdy zobaczyłam wyniki - wszystko w najlepszym
            porządku.
            Jeśli usg ma Cię uspokoić, to domagaj sie tego badania.
            • gosica37 Re: Kilka pytań 17.02.07, 11:46
              Tez mieszkam w Anglii i mialam juz zrobione 2 usg,jedno jeszcze z pecherzykiem
              (przy plamieniach), drugie w czasie poronienia (6 tc) jak juz krwawilam i za 2
              tygodnie ide na nastepne,kontrolne. USG wykonuja na Early Pregnancy Assesment
              Unit,powinno byc w kazdym szpitalu. Tutaj podaje linka:
              www.earlypregnancy.org.uk/whoarewe.asp

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka