05.03.06, 17:54
Dla milosnikow ksiazek, polecam wspomienia zony krola Jordanii opisujace
konflikt palestynsko-izraelski widzany od strony arabskiej:
www.amazon.com/gp/product/1401359485/sr=8-1/qid=1141575163/ref=pd_bbs_1/002-8611686-6987259?%5Fencoding=UTF8
Swietna ksiazka :-)

'Leap of Faith : Memoirs of an Unexpected Life'
by Queen Noor
Obserwuj wątek
    • rogatadusza Re: polecam 17.03.06, 04:46
      Wypozyczylam, bede czytac:)
      • aniutek Re: polecam 17.03.06, 05:35
        wlasnie dostalam z amazonu ale kiedy ja znajde czas na przeczytanie?

        a czytam swietna ksiazke "color of water" - polecam :)
        • claudia207 Re: polecam 17.03.06, 17:31
          jaka tematyka?
          • kaja7 Re: polecam 11.09.06, 21:25
            wlasnie natknelam sie na te ksiazke i przypomnialam ze na forum byla
            wspominana. Zaczelam czytac i naprawde jestem zainteresowana. Nie wiem za duzo
            na temat konfliktu arabsko-izraelskiego, a czesto tez slyszy sie na ten temat
            bledne opinie. Cigle myslalam ze te ziemie ktore dano po wojnie Izraelowi
            nalezaly z dziada pradziada do nich, ale raczej chyba nie, tylko do
            palestynczykow, ktorzy pochodza od kannanejczykow, czyli te ziemie co dal Bog
            swemu narodowi wyprowadzajac z Egiptu. Tez sie zastanawialam z drugiej str.
            jakto byc narodem bez ziemi. Mysle ze moze ta ksiazka da mi szanse na
            zrozumienie tego.
        • edytkus Re: polecam 12.09.06, 02:45
          a ja polecam:
          Lisa See - Snow Flower and the Secret Fan (jest polskie tlumaczenie) - o zyciu kobiet w dawnych
          Chinach (bandazowanie stop, etc.)
          Robert Goddard - Dying to Tell (Cena Tajemnicy), Into the Blue - czyta sie jak The Da Vinci Code :)
          Robert Meltzer - The Millionaires (Milionerzy)
    • tamsin Re: polecam 11.09.06, 22:05
      nie mialam tej ksiazki w rece, ale opinie z Amazon nie sa zbyt zachecajace,
      chyba ze chce sie poczytac o jej prywatnym zyciu..
      "Noor presents a one sided view of the Middle East that is at shockingly
      shallow, ignoring facts and making up new ones in pursuit of her goal of
      painting the more than 200 million Arabs as victims of fewer than 6 million
      Israelis. The contortions she engages in to prove this thesis might be
      laughable, where it not for the fact that this book is being so widely marketed
      and read to readers for whom this will be there only exposure to the Middle
      East and the Arab Israeli conflict. A few facts, ignored by Noor stand out as
      remarkable."
    • aniutek Re: polecam 12.09.06, 00:42
      kurcze nadal nietknieta stoi na polce :(
      ale w miedzyczasie przeczytalam swietna ksiazke khaleda Hosseini "kite runner", noc z glowy :)
      wiele o najnowszej historii afganistanu, zyciu codziennym, zwyczajach etc. naprawde warto! /chyba juz
      robia z niej film a byl to debiut literacki oparty na faktach z zycia autora/
      • jaga_nj Re: polecam 12.09.06, 01:27
        Ja wlasnie myslalam nad "Kite Runner" i chyba przeczytam, a teraz
        koncze "Shadow of the Wind" Zafona i strasznie mi sie podoba.
    • magdamajewski Re: polecam 12.09.06, 03:14
      a moje ksizki juz przeczytalas?
      • claudia207 Re: polecam 12.09.06, 03:46
        To jest stary watek z marca ;-)
        BTW: Tak

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka