IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.11, 11:36
Czy wie ktoś z Was może, kiedy otworzą średnicówkę w Zabrzu?
Obserwuj wątek
  • zibowa Re: DTŚka 19.03.11, 15:38
   Najwcześniej na początku czerwca będzie można jeździć nowym odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu. Potem kierowcy będą musieli się uzbroić w cierpliwość, bo do Gliwic trasa dotrze w 2014 roku
   Dziś Drogowa Trasa Średnicowa, która łączy centra śląskich miast, zaczyna się w Katowicach i dociera do granicy Rudy Śląskiej i Zabrza. Kierowcy muszą tu zjechać z trasy i dalej w stronę centrum Zabrza jechać wąską, dziurawą i poprzecinaną torami tramwajowymi ulicą Wolności.

   Ireneusz Maszczyk, prezes DTŚ SA, mówi, że auta na odcinku od granicy Zabrza do węzła de Gaulle'a będą mogły się pojawić najwcześniej na początku czerwca. - To 4,7-kilometrowy odcinek. Będzie to najdłuższy oddawany jednorazowo fragment trasy. Trwają jeszcze prace wykończeniowe, a potem musimy położyć ścieralną warstwę asfaltu. Nie będziemy tego robić, dopóki zdarzają się minusowe temperatury, bo szybko pojawią się dziury - mówi Maszczyk. Jego zdaniem warto poczekać, żeby droga była idealna. - W Katowicach odcinek DTŚ-ki od Dębu do Grundmanna ma już siedem lat i ani razu nie trzeba go było naprawiać. Chcę, żeby taka sama była jakość nowej drogi w Zabrzu - mówi.
   Po otwarciu tego odcinka DTŚ będzie się kończyła co prawda przy prowadzącej do centrum ul. de Gaulle'a, ale skorzystają też kierowcy wybierający się do południowej części Zabrza. Miasto jesienią wybudowało bowiem połączenie DTŚ z ulicą Makoszowską.

   Na tym na razie koniec dobrych wiadomości. Trwa dopiero przygotowanie dokumentów, które pozwolą doprowadzić trasę do centrum Gliwic. - W przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę od ul. de Gaulle'a do skrzyżowania z ul. Baildona w Gliwicach. Powstanie też wiadukt nad autostradą A1 i wjazd na nią - mówi Maszczyk. Ta część trasy będzie miała około 6 km. Prezes Maszczyk przekonuje, że nie ma sensu dzielić pracy w tym miejscu na krótsze odcinki, bo droga i tak prowadziłaby donikąd.

   Cała DTŚ-ka, której budowa zaczęła się w 1979 roku, będzie gotowa w 2014 roku. Ma mieć wówczas 33 kilometry długości.

   Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka