Dodaj do ulubionych

ankieta - marihuana

27.09.12, 10:04
Witajcie, ponieważ w związku ze znalezieniem u KOry niewielkiej ilości marihuany dużo mówi się też o używaniu tzw. leczniczej marihuany w SM, postanowiliśmy zając się tym wątkiem w raporcie najbliższego czyli grudniowego numeru "NeuroPozytywnych." Chcielibyśmy jednak wiedzieć, co sami zainteresowani czyli osoby z SM sądzą o tej sprawie. Dlatego przygotowaliśmy stosowną ankietę. Uwaga, ankieta jest całkowicie anonimowa. Będę bardzo wdzięczna za pomoc przy przygotowaniu raportu. :)

www.neuropozytywni.pl/ankieta_marihuana_a_sm.html
Obserwuj wątek
    • ola987 Re: ankieta - marihuana 22.10.12, 15:06
      Ankieta wypelniona. Sativex (syntetyczna marihuane) mozna nabyc oficjalnie w Polsce jako import docelowy. Moja neurolog prowadzaca powiedziala ze jak chce to moge. Niestety to bardzo drogie. Moznaby zaczac pytac juz w ankiecie czy ktos bral syntetyczna.

Pzdr :)
      O.
        • ola987 Re: ankieta - marihuana 22.10.12, 15:18
          Ja akurat przez przypadek mam bezplatne, ktos mi oddal bo wiedzial ze przy moich bolach moglobybyc przydatne. Dziala na spastyke, potwierdzam. Jedno opakowanie (4male fiolki po 30 wziewow o ile dobrze pamietam) to koszt ok $120. Jaki bylby koszt sprowadzenia nie wiem.

Wiem ze w Niemczech miesieczny koszt to okolo 10eur a reszte refunduje panstwo. Watpie czy kiedykolwiek nasze NFZ bedzie tak laskawe.
            • ola987 Re: ankieta - marihuana 22.10.12, 15:25
              ja mialam ochote nawet pakt z diablem podpisac :(

Tak na marginesie. Podpisalam moze nie z diablem ale z Pania wbijajaca igly. Dopiero zaczelam i zobacze czy pomoze na bol.
              • arronia Re: ankieta - marihuana 23.10.12, 11:29
                Mi pan z igłami pomógł ostatnio na trójdzielniaka.

Przy okazji:

pulsmedycyny.pl/2667591,62910,potwierdzono-przeciwbolowe-dzialanie-akupunktury
                "Metaanaliza wyników 29 randomizowanych, kontrolowanych badań klinicznych dowiodła, że akupunktura stosowana w leczeniu bólu przewlekłego jest skuteczna. Analizę przeprowadzili naukowcy z Memorial Sloan-Kettering Center w Nowym Jorku, a o uzyskanych rezultatach poinformowali za pośrednictwem pisma „Archives of Internal Medicine”.
    • Gość: Bogdan Re: ankieta - marihuana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.14, 13:04
      1. Protestuję przeciwko użyciu skrótu "tzw." w zwrocie "tzw. lecznicza marihuana". Rozliczne badania naukowe, świadectwa tysięcy chorych oraz legislacja coraz większej liczby krajów są dowodem na to, że terapeutyczne właściwości marihuany to już niepodważalny fakt. Zainteresowani mogą poczytać o tym w wielu artykułach i na licznych forach internetowych (w większości jednak zagranicznych), pooglądać świadectwa na YouTube czy poczytać w książce "Marihuana leczy" (marihuanaleczy.pl/ksiazki/).

2. Sativex nie jest "syntetyczną marihuaną", jak ktoś tu napisał - to wyciąg z żywych roślin zawierający 2 główne kannabinoidy: THC i CBD (w proporcji niemal 1:1). Jego główną wadą jest cena: za miesięczną kurację trzeba w Polsce zapłacić 2-3 tysiące zł.

3. Cieszy, że lekarka jednej z forowiczek powiedziała o Sativexie, że "jak chce to może" - większość polskich lekarzy nie ma niestety pojęcia o terapeutycznych zastosowaniach marihuany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka