Dodaj do ulubionych

POWITANIE!!!

08.04.04, 12:59
Witam wszystkich na nowym forum poświęconym "naszemu" przyszłemu miejscu
zamieszkania i zapraszam do wymiany uwag na temat samego osiedla, developera
i inncy spraw związanych z zakupem mieszkań i w przyszłości zamieszkiwaniem
na osiedlu BEMOWO - PARK.

TomCat
Obserwuj wątek
    • lrafal Re: POWITANIE!!! 08.04.04, 19:06
      Witam również!
      Jestem zainteresowany zakupem mieszkania w Bemowo-Park.
      Natomiast jak zwykle są problemy.
      Po pierwsze ich rachunek nie jest najprawdopodobniej rachunkiem powierniczym
      lecz tylko rachunkiem zamkniętym przez bank , którego to też może w każdej
      chwili otworzyć deweloper.Niejasna jest też umowa przedwstępna , w której
      domagają się od nas w razie odstąpienia od umowy 5%.Po trzecie ta autostrada !!!
      Kiedy będzie i jak zakłóci spokój? Księgi wieczyste są najprawdopodobniej OK -
      przynajmniej to.Mamy zarezerwowane miszkanie w 2 budynku ale jak na razie
      sprawdzamy wszystko co jest dostępne na ich temat.Mamy nadzieję że obejdzie się
      bez bardzo dużych problemów i będziemy mogli dalej kontynuować rozmowy na być
      może naszym forum , jak postępy w budowie itd.- ale zaznaczam dopiero po
      podpisaniu umowy.Jesteśmy dobrej myśli !!

Pozdrawiam
    • lrafal Re: POWITANIE!!! 08.04.04, 19:11
      Jeżeli wisz coś co można wynegocjować przy podpisowaniu umowy,
      oraz na co zwrócić uwagę to proszę podziel się tymi informacjami,
      z góry dziękujemy

Pozdrawiamy
      • tomcat_8 Re: POWITANIE!!! 09.04.04, 15:51
        Po kolei.
        Z tego co wiem rachunek ten jest na takich samych prawach co rachunki
        powiernicze (nie wiem jaka jest różnica między nimi). Być może developer może
        go zamknąć w każdej chwili, ale i tak jest to znaczny postęp w stosunku do
        innych developerów.
        Księgi wieczyste są w porzadku. Na poczatku przyszłego tygodnia mam spotkanie z
        moim notariuszem, który zobowiązał się przejrzeć te księgi, by potwierdzić
        prawdziwość danych z wypisów, które daje developer.
        Umowa przedwstępna jest jasna, ale oczywiście zawiera rzeczy, które można
        poprawić. Kara, którą nakłada developer jest i tak stosunkowo niska w
        porównaniu do tego co jest na rynku a poza tym sam też jest zagrożony karą za
        odstąpienie od umowy i to w tej samej wysokości (par 10 pkt 1 i pkt 2). Można
        oczywiście próbować negocjować wysokość kar. Ja próbowałem, ale z racji zakupu
        dość małego mieszkania moje uwagi nie zostały wzięte pod uwagę.
        Za to zostały wzięte pod uwagę inne rzeczy, np:
        - zmiana słowa zwłoka na opóźnienie w par 10 pkt 4 (zwłokę developera musi
        udowadniać kupujący, opóźnienie musi wytłumaczyć developer)
        - określono termin zwrotu kasy w momencie odstąpienia od umowy w par 10 pkt 1
        - wyrażono zgodę na zmianę harmonogramu wpłat zgodnie z postępem robót
        - uzgodniłem możliwość podpisania umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego

Generalnie umowa jest bardzo liberalna w stosunku do umów innych developerów.
        Co do sytuacji samego developera to jest bardzo stabilna. Udziałowcami spólki
        Bemowo są Reiffeisen Evolution i CEE. Wykonawcą jest firma STRABAG - nalezy do
        jednego z 5 największych holdingów budowalnych na świecie a w Polsce budowała
        m.in. hotel Marriot. Osiedle Bemowo jest ich pierwszym projektem mieszkaniowym
        w Polsce (podobne budowali na Węgrzech) i to może być wada, bo mają w tym małe
        doświadczenie, ale jak tłumaczyli mi w RE to osiedle ma być wzorcowe, bo już
        planują kolejne projekty - a to chyba dobrze wróży.
        Poza tym budowa ma dwutygodniowe wyprzedzenie w stosunku do harmonogramu, więc
        opóźnienie w odbiorze mieszkań chyba nie grozi.
        A tak na ochłodzenie emocji co by nie popadać w hurraoptymizm to negocjuję z
        nimu już ponad miesiąć i jeszcze nie podpisałem umowy, ale jestem już bardzo
        blisko. Mam zarezerwowane mieszkanie w A3 na parterze. I jest to świadmoy wybór
        bo jak pójdzie obok trasa szybkiego ruchu to parter będzie załonięty przez mur
        otaczający osiedle, wał ziemny po którym jeżdżą tramwaje i planowany ekran
        akustyczny - powinno to być najcichsze mieszkanie (mam taką nadzieję).
        A trasa będzie na pewno i ma być skończona do końca 2005 roku (chyba) o ile nie
        zabraknie kasy (prawdopodobne).

Tak czy inaczej osiedle jest fajne i już się nie mogę doczekać.

Powodzenia w negocjacjach i zapraszam na forum.

Pozdrawiam

TomCat
        • lrafal Re: POWITANIE!!! 12.04.04, 19:30
          Dzięki za wyjaśnienia!!!
          Natomiast nadal mam duże wątpliwości co do umowy,oraz udziałowców tej spółki.
          Jeżeli chodzi o umowę,nie ma żadnego zapisu określającego kiedy zostaną złożone
          dokumenty dotyczące oddania nieruchomości do gminy celem odbioru i podpisania
          aktu notarialnego przez nabywców.Niejasna jest dla mnie sprawa udziałowców o
          których nie ma wznianki w żadnym z dokumentów spółki.W KRS-ie jest tylko
          Strabag,który ma 100% udziału w spółce.W takim razie co wnoszą członkowie
          zarządu BP i z jakiej spółki pochodzą ? Co do rachunku powierniczego również
          mam duże obiekcje- napewno nie jest to rachunek powierniczy,nr.konta który
          widnieje na umowie jest rachunkiem spółki,na dodatek otwartym a więc wszystkie
          pieniążki które wpłacimy przelane zostaną na konto dewelopera a on będzie sobie
          nimi obracał.Jak wiem rach.pow.to moje własne konto na które wpłacam pieniądze
          a dewelpoer ma zastrzeżony dostęp do momentu odbioru mieszkania.Narazie nic
          jest niewiadomo na temat czynszu - jakie to będą koszty? Niewłaściwy zapis w
          umowie jest w par.11 pkt6.- "opłata za usługi w zakresie zarządzania będzie
          obliczona na podstawie stawek rynkowych" Ile wynoszą stawki rynkowe? !!!! -
          jakieś nieporozumienie.Mamy dużą ochotę na to mieszkanko ale jak na razie
          jeszcze dużo wyjasnień.Jeżeli masz jakieś informacje - czekamy
          Dzięki do usłyszenia
          • tomcat_8 Re: POWITANIE!!! 13.04.04, 09:07
            Witaj,

nie mogę zbyt wiele powiedzieć w tematach poniżej.
            Co do czynszów to pytałem Panią z biura sprzedaży i powiedziała, że satwki
            rynkowe to około 5 do 6 PLN za 1 m kw. Tak naprawdę to wysokość stawek będzie
            zależeć od zarządcy, którego wybierzemy (mieszkańcy) i jego sprawności w
            zarządzaniu. Developer też nie będzie zarządzał nieruchomością tylko wybierze
            do tego celu firmę.
            Co do rachunku powierniczego to dopóki nie wejdzie odpowiednia ustawa w życie,
            to żaden dveloper nie ma takiego obowiązku, więc nie można tego wymagać. Z tego
            co się orientowałem, to żaden z developerów nie stosuje obecnie rachunków
            powierniczych, a szkoda :(((
            W temacie KRS to STRABAG jest inwestorem zastępczym i wykonawcą (buduje
            osiedle) i dlatego tylko on widnieje w dokumentach. Inwestorami finansowymi są
            RE i CEE. Wszystkie trzy firmy są ze sobą powiązane,ale jak tego nie wiem. Tak
            czy inaczej mam też pewne obawy, ale uważam, że jak na mozliwość przekrętu to
            są to zbyt duże firmy i zbyt mała inwestycja, żeby im się to opłacało. To nie
            jest jakiś tam polski developer, który skorzystał z hossy na rynku budowlanym,
            zbudował coś tak i teraz ma problemy z kasą i naciąga innych potencjalnych
            klientów. Porządek w papierach mają jak mało który developer.

Reasumując ja jestem za ale jeszcze poszperam i się odezwę.

Pozdrawiam

TomCat
              • tomcat_8 Re: POWITANIE!!! 13.04.04, 09:53
                Mam trochę nowych informacji.
                Raiffeisen Evolution Project Development to spółka, której udziałowcem jest
                m.in. Raiffeisen Bank i STRABAG (wyjaśniło się powiązanie spółek)oraz
                Raiffeisen Holding i UNIQA (ta od ubezpieczeń). Tak więc podstawy bardzo
                stabilne.

Polecm lekturę na stronie: www.raiffeisenevolution.com/index.php

Niestety nic nie wiem na temat CEE, ale jeszcze poszperam.

Pozdrawiam

TomCat
                • tomcat_8 Re: POWITANIE!!! 13.04.04, 11:58
                  Mam następne info:
                  CEE to firma holendersko - izraelska i często występuje w parze z RE przy
                  inwestycjach budowlanych (komercyjnych i mieszkaniowych). Jest głównym "dawcą"
                  kasy na inwestycje.

Informacje na stronie: www.cee-group.hu

W sobotę będę miał zdjęcia z budowy (idą jak burza). Obecnie jest ponad 2
                  tygodniowe wyprzedzenie w stosunku do harmonogramu.

Pozdrawiam

TomCat
                  • lrafal Re: POWITANIE!!! 13.04.04, 18:57
                    Byłem dzisiaj na terenie budowy.Pierwsze piętro jest już na wszystkich trzech
                    budynkach.Na pierwszym dodatkowo zbrojenie pod 2 kondygnacje.Postęp jest bardzo
                    duży.Co do umowy dużo się dowiedzeliśmy .Deweloper jest bardzo przyjażnie
                    nastawiony do klienta,dlatego też coraz bardziej zaczyna nam się podobać
                    inwestycja dokładnie 2 budynku. A co do piętra i numeru to dopiero po
                    podpisaniu umowy - porozmawiamy jako sasiedzi !!!
    • bemowopark Re: POWITANIE!!! 13.04.04, 19:58
      Witam Wszystkich "Parkowiczów".
      Jestem zainteresowany mieszkaniem w A3, na I piętrze. Próbowałem namierzyć
      jakieś oficjalne informacje w Internecie dot. planowanej trasy AK (plany,
      mapki, terminy). Możecie mi pomóc?
        • tomcat_8 Re: POWITANIE!!! 13.04.04, 21:21
          Miesiąc temu jak szukałem informacji na ten sam temat i dzwoniłem do GDDKiA to
          powiedziano mi, że decyzja zapadła i do końca marca ma się na jej temat
          wypowiedzieć wojewoda (chyba?). No i przyszedł początek kwietnia a tu cisza. Po
          raz kolejny ktoś nie dotrzymał terminu, co w tym wypadku działa na naszą
          korzyść. Jeśli jednak trasa miałaby iśc "pod naszymi oknami" to ja się
          zabezpieczyłem i wybrałem mieszkanie na parterze - jest najbardziej zasłonięte
          przed hałasem z trasy.
          Reasumując - na razie czekamy. Jest szansa, że trasy nie będzie.
          Ja kupuję mieszkanie z pełną swiadomością, ż trasa może być, a jak jej nie
          będzie to będzie dla mnie dodatkowy bonus - tak się nie rozczaruję.

A propos też mam rezerwację w A3.

Pozdrawiam

TomCat
    • aska277 BEMOWO PARK 17.04.04, 18:11
      Cześć,tez byłam zainteresowana inwestycją Bemowo Park na rogu Wrocławskiej i
      Radiowej. Przebolałam juz cene ,autostradę, brak garażu. Bardzo miłe Panie z
      działu sprzedazy zachęciły mnie do zakupu. Rozkład mieszkania mi się spodobał.
      Tymczasem prawnik dewelopera, do ktorego zostały skierowane sugerowane zmiany,
      kompletnie nas olał i mam prawie pewność, że wcale nie przeczytał naszych
      zapisków. Udało mi się z nim skontaktować. Był bardzo nieuprzejmy i stwierdził,
      że to zarząd zabronił mu wprowadzania jakichkolwiek zmian. A chciałam np. zapis
      o jakiejś konkretnej dacie zakończenia inwestycji i przekazania dokumentów do
      gminy, prosiłam o uzupełnienie informacji o wykończeniu...Prawnik nie kwapił
      się nawet uzasadnić odrzucenia poszczególnych zmian.
      Napisał notkę, że jego umowa jest "optymalnie stworzona dla obu stron" (szkoda
      tylko, ze dla dewelopera, a nie dla klienta. W rzeczywistości w umowie jest
      dużo zapisów, ktore moga zostac zinterpretowane niekorzystnie dla klienta.
      Wystarczy ją pokazać jakiemuś PRAWDZIWEMU PRAWNIKOWI, zeby sie o tym
      przekonac.W niektorych przypadkach wystarczy zdrowy rozsądek i widać, ze czegoś
      brakuje. W umowie jest kilka bzdurnych zapisów, które wypełniaja przestrzeń, a
      brakuje tych najwazniejszych, które zabezpiecają klienta. Dziwne, że zapisów
      niekorzystnych dla dewelopera nie ma? Co to znaczy np.,że zgadzasz się na
      obciążenie hipoteką mieszkania, jesli deweloper tak postanowi. Albo Klient ma
      płacic kary 5% od ceny, a deweloper kary w 0,01% od wpłaconej kwoty. I gdzie tu
      równość stron w umowie? Prawnikowi zwyczajnie nie chciało się nawet przeczytac
      proponowanych zmian, a co dopiero je wprowadzać. Szkoda, ze ktos mu za to
      płaci. Dodatkowo poinformował mnie, że to zarząd zabronił mu wprowadzania zmian
      w umowie. Ciekawe?!!! Do tego niejasna sprawa zablokowania konta, na które
      wpłaca się pieniadze. Strabag, Raiffaisen Evolution i CEE , niby takie pewne
      firmy, ale boją się kilku zapisów, które w momencie, gdyby firmy były pewne
      swojej solidności byłyby dla nich tylko formalnościa, a dla nas dodatkowym
      zabezpieczeniem. Rozczarowanie. Ciekawe czy Tobie udało Ci się coś wynegocjować
      w treści umowy. Powodzenia! A
      • tomcat_8 Re: BEMOWO PARK 19.04.04, 09:15
        Witaj,

napisałaś: "Cześć,tez byłam zainteresowana inwestycją Bemowo Park...", czy to
        znaczy, że zrezygnowałaś???

Co do negocjacji treści umowy to o moich "osiągnięciach" pisałem powyżej.
        Miałem podobne przeboje z prawnikiem (brak kontaktu) i w końcu wk...łem się i
        pojechałem do ich siedziby i wszedłem do niego "z buta" i od razu była inna
        rozmowa :). Nikt nie mówił, że negocjacje umowy są łatwe. Wiem jak to jest bo
        pracuję w dużej firmie, też mamy pewne standardy umów i też nie zgadzamy się na
        wszystkie uwagi naszych klientów - nasi klienci mogliby o nas powiedzieć toi
        samo - taka duża firma a boi się zmienić treść umowy. Wracając do negocjacji z
        developerem to oczywiście nie zaakceptowali wszystkich moich propozycji, ale
        ostatecznie zgodzili się na podpisanie umowy w formie aktu notarialnego.
        Dzisiaj zawożę im swoją propozycję i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać co
        udało mi się osiągnąć.

Z przyjemniejszych spraw to budowa idzie zgodnie z planem (nadal jest 2
        tygodnie wyprzedzenia). W A1 i A2 parter jest wyciągnięty i strop wylany i już
        ciągną piętro, a w A3 strop parteru będzie wylewany w tym tygodniu. Rozmawiałem
        z kierownikiem budowy i dowiedziałem się, że budują te domy trochę jak w
        fabryce - kończą jeden etap w A1 i przenoszą maszyny i osprzęt na A2 i potem na
        A3. W miedzyczasie na A1 i A2 robią inne rzeczy i tak w kółko...
        Garaże są zbudowane wg specyfikacji schronów (???) - mogą służyć za schronienie
        w przypadku klęski żywiołowej.
        Generalnie plac budowy i stan zaawansowania robót sprawia dobre wrażenie.
        Mam kilka zdjęć - mogę wysłać na maila.

Pozdrawiam

TomCat
        • aska277 Re: BEMOWO PARK 22.04.04, 07:33
          Cześć TomCat,

Chyba mam mniej cierpliwości niz Ty. Moze faktycznie powinnismy byli pójśc do
          siedziby i zrobić awanturę,zarządac rozmowy z szefem, ale takie rzeczy bardzo
          nas zniechęcają. Chyba nie jestesmy gotowi na inwestycje u dewelopera na takich
          warunkach ( a widziałeś jakie zabezpieczenia daja na inwestycji w Węgrzech?).
          Ja tylko wysłałam skargę do ich prezesa zarządu Pana Shlomo Gold na podejscie
          firmy do klienta. Co z tego, że Panie z działu obsługi umiały nas zachęcić,jak
          jeden prawnik wszystko zepsuł.
          Tez pracuję w duzej firmie i rozumiem, że firma może odrzucić wnioski klienta
          dotyczace umowy, ale dlaczego nie dostałam chociaż jakiegos konkretnego i
          prawdziwego uzasadnienia tej decyzji. Listu z uzasadnieniem???????. Sa jednak
          pewne standardy, które obowiazuja, zwłaszcza przy takich duzych kontraktach.
          Badź co bądź, nie kupuje bułek w supermarkecie, tylko wykładam oszczedności
          mojego życia i moich rodziców. Pisanie, ze umowa jest optymalna dla obu stron
          jest po pierwsze nieprawdziwe, a po drugie pokazuje, ze temu prawnikowi sie po
          prostu nie chce obsłuzyc klienta. On "zwala winę" na dewelopera. Nie wiem za co
          mu płaca. Korzystaja z boomu na mieszkania i myślą, ze zrobia z klientem co
          chcą. W tej chwili zrezygnowalismy i szukamy dalej, ale prawda jest taka, ze
          jest ciężko...sprawdzałeś moze jakis innych deweloperow w okolicy?...

Z kwestii praktycznych jeśli bedziesz miał te duze okna, upewnij sie kto bedzie
          je czyścił, bo chyba się nie otwieraja do srodka. Na stronie węgierskiej
          gwarantowali mycie tych okien w ramach "czynszu". Niestety jego wysokości, tez
          nikt nie chciał określić w Bemowo Park(nawet w tzw widełkach).

Wiem, że budowa idzie szybko i wydaje się solidna, ale nic nie poradze, ze
          jestem bardziej nieufna od innych. Co jesli ludzie faktycznie wystrasza się
          autostrady i deweloper nie będzie mogł sprzedać tych mieszkań od drogi, weźmie
          kredyt pod hipoteke ( za twoja zgodą, ktorą dajesz w umowie)?A twierdzenie, że
          Strabag to solidna firma uważam za nieprawdziwe, skoro ma takie podejscie do
          klienta.

Zycze Ci powodzenia. Ciekawe czy uda Ci sie z nimi odgadać?

Aska

• tomcat_8 Re: BEMOWO PARK 26.04.04, 11:05
            Cześć Aśka,

przykro mi słyszeć że zrezygnowałaś... powodzenia w poszukiwaniach.
            Zaczynając od kwestii praktycznych to okna tzw. "balkonowe" otwierają się w
            całości (de facto są to drzwi) i otwierają się do środka więc nie ma problemu.
            Co do okien "niebalkonowych" to otwierają się górne połówki (do środka) - więc
            nie będzie problemu z myciem. Ja będę miał tylko jedno takie okno i dwoje drzwi
            więc nie mam problemu.
            Co do prawnika, to nie trzeba od razu robić awantury. To jest człowiek z którym
            można się dogadać, tylko trzdeba znaleźć odpowiednie podejście. Może mi było
            łatwiej bo od zawsze pracuję w sprzedaży i dla mnie był to po prostu kolejny
            klient, którego trzeba było przekonać do moich racji, i tyle. Spróbujcie
            jeszcze raz, jestem pewien że się uda. Mi się udało w zeszłym tygodniu
            przekonać ich do podpisania umowy przedwstępnej jako akt notarialny i obu umów
            przed MOIM notariuszem. Wystarczyło porozmawiać (grzecznie).
            Robiłem rozpoznanie w okolicy i oto moje przemyślenia:
            1/ LAZUROWA i okolice - duże nagromadzenie wysokich bloków, bliskość autostrady
            (tamtędy też pójdzie), trzy osiedla ściśnięte obok siebie, nieodpowiadał mi
            rozkład mieszkań, niedopowiadał mi termin realizacji inwestycji, poczytaj na
            forum o problemach przyszłych mieszkańców.
            2/ OBROŃCÓW TOBRUKU - w większości przypadków nie odpowiadał mi termin
            realizacji inwestycji, w jednym przypadku cena i brak mieszkań (osiedle nad
            fosą - nie pamietam nazwy - bardzo ładnie położone).
            Generalnie nie odpowiadały mi terminy oddania do użytku (najwcześniej dopiero
            połowa 2005 roku), wielkość osiedla (wyrosłem mieszkając na dużym blokowisku w
            wieżowcu 16 piętrowym, więc teraz szukam małych kameralnych osiedli i niskich
            bloków),no i ceny.
            Mnie popycha do zakupu jeszcze jedna rzecz - wynajmuję mieszkanie i płacę
            prawie tyle samo ile zapłacę za czynsz i ratę kredytu!!!
            Poza tym od 1 maja wzrastają ceny za m kw. mieszkania na osiedlu :((( Mam
            tydzień na podpisanie umowy :(((

Pozdrawiam i zapraszam do zaglądania jak nam idzie w konfrontacji z developerem.

TomCat
            • bemowopark Re: BEMOWO PARK 29.04.04, 17:05
              Podpisałem już umowę i wpłaciłem 10%. Byłem wczoraj na budowie. Cały teren da
              się obejść od strony linii tramwajowej (niezapomniane "klimaty" :) - działki,
              grupka pijaczków pod płotem, trochę złomu, biedadomki). Mam nadzieję, że cały
              teren torowiska i "okolic" zostanie uporządkowany. Może nawet lepiej ze
              względów bezpieczeństwa, że trasa pójdzie po działkach. Teraz potencjalni
              złodzie mają dobre "podejście" od tej strony.
              • aska277 Re: BEMOWO PARK 29.04.04, 22:12
                Wiesz wszystko można sobie jakoś wytłumaczyć, a w przypadku zakupu mieszkania
                poglądy zmienia się jak choragiewka. My własnie to przerabiamy, choć
                światopogląd nam się powoli kształtuje i juz mamy w glowie swoje wymarzone m3,
                układ, zdolnośxc kredytową, wykończenie...Powodzienia życze. Budowa idzie
                faktycznie szybko. Powinno byc ok!!! Jeśłi nic się nie wysypie!!!A wtedy
                problem, bo umowa nie daje żadnych zabezepieczeń
                • aska277 Re: BEMOWO PARK 29.04.04, 22:18
                  ale każdy robi jak mu się podoba. Na mojego nocha powinno byc z ta inwestycja
                  wszystko ok, może tylko byc drogi czynsz, ale kto nie ryzykuje ten nie ma...
                • bemowopark Re: BEMOWO PARK 30.04.04, 14:51
                  Masz rację. Każdy powinien zabezpieczyć swoje interesy. Jednak z drugiej strony
                  włamywano się także do banków posiadających najlepsze zabezpieczenia :) Inaczej
                  mówiąc - bezpieczeństwo to nie tylko papier i korzystne zapisy, lecz tzw.
                  całokształt.
              • tomcat_8 Re: BEMOWO PARK 01.05.04, 21:10
                Witajcie,

ja podpisuję umowę w środę. Decyzja już zapadła, teraz tylko podpis, kredyt,
                raty i urządzanie. Jak na razie forum rozwija się powoli, ale to chyba dobrze
                bo fora nt. innych osiedli, które mają po kilkaset wątków w większości dotyczą
                problemów z developerem.

Pozdrawiam

TomCat
    • verop Re: POWITANIE!!! 05.05.04, 11:58
      Witam,
      zastanawiam się czy w Umowie nie powinno być zapisu na temat zagospodarowania
      terenu na osiedlu ( nie wiem czy taki zapis znajduje sie w warunkach
      wykończenia ) ? Obawiam się, żeby developer nie postawił budynków, a o ścieżki,
      trawę itd będziemy musieli martwić się sami. Co myślicie ?
      • tomcat_8 Re: POWITANIE!!! 13.05.04, 13:40
        Witaj,

jest to dość ogólnie określone w załaczniku traktującym o standardzie
        wykończenia lokalu. Z tego co wiem to szczegóły dotyczace zagospodarowania
        stale się zmieniają. Np. teraz developer stara się o wykup dodatkowej działki
        położonej przy torach tramwajowych tak, aby urządzić tam plac zabaw. Pierwotnie
        place zabaw miały być między blokami (to był nie najlepszy pomysł).

Pozdrawiam

TomCat

• verop Re: POWITANIE!!! 17.05.04, 13:40
          Witam,
          faktycznie jest to troche ogólnikowe ( w porównaniu z innymi umowami ), ale pal
          licho. Juz podpisałem umowę - i liczę że będzie ok. Faktycznie ma być zakupiona
          dodatkowa działka - i co ciekawe - dla nas bez kosztów ponieważ nie mamy
          wydzialonej w cenie wartości gruntu - przynajmniej tak stwierdził prokurent :).
          Swoją droga obawiałem się troche twardej postawy ich prawnika przy negocjacji
          umowy, ale okazało się że jest bardzo miły i całkiem do rzeczy. W sumie udało
          mi się wytargować wszystko co chciałem, a było tego całkiem sporo.. Teraz
          czekamy już do listopada :)

pozdrawiam,

Verop
          • grzyb90 Re: POWITANIE!!! 17.05.04, 15:33
            z nimim naprawde idzie wszystko zrobic sa bardzo elastyczni a za razem
            elastyczni budowa rośnie w ekspresowym tempie. Można dużo targować jeśli się
            umie:)
            • tomcat_8 Re: POWITANIE!!! 21.05.04, 09:41
              Witam nowych sąsiadów!
              Nie zaglądałem tu przez tydzień, bo byłem zajęty sprawami mieszkania.
              Podpisałem umowę z developerem w treści prawie tekiej jak chciałem. Faktycznie
              są dość elastyczni.
              Za to wizyta w banku w celu podpisania umowy przypomniała mi Polskę sprzed 1989
              roku. Do dziś na jej wspomnienie ściska mnie w żołądku :(((
              Oczywiście bank nie zdążył w ciągu 2 tygodni przygotować umowy i musiałem pisać
              pismo z prośbą do developera o prolongatę terminu pierwszej wpłaty. To jeszcze
              raz potwierdza elastyczność firmy.
              No ale na szczęście bank zawiadomił mnie o swojej gotowości (o zgrozo) i
              wkrótce formalności zostaną dopełnione.
              Budowa ma już wyprzedzenie większe niż 2 tygodnie i wygląda coraz bardziej
              imponująco. Wczoraj widziałem okna jakie będą wstawiane. Oczywiście okna będą
              drewniane. Nie jestem budowlańcem i nie znam się na tym, ale wyglądają o niebo
              lepiej (solidniej, ładniej) niż zwykłe plastiki.

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów.

TomCat
              • verop Re: POWITANIE!!! 21.05.04, 10:27
                Witam sąsiadów!
                okna faktycznie są niezłe i wyglądają naprawdę ładnie. Prawdopodobnie będę
                chciał zrobić małe przeróbki w mieszkaniu - i chyba muszę się spieszyć ze
                zgłoszeniem :).

pozdrawiam
                • mlchael Re: POWITANIE!!! 31.05.04, 16:42
                  Hej, witajcie !
                  Właśnie bardzo intensywnie zastanawiam się nad kupnem mieszkania w A1. Są dwie
                  rzeczy, które powodują, ze nie bardzo mogę się przekonać, pierwsze to hałas,
                  ale tutaj jeszcze mogę przyjąć, ze nie będzie najgorzej, gdyż bywają
                  zdecydowanie głośniejsze miejsca w Warszawie, natomaist druga wątpliwość to
                  menele, którzy przesiadują za ogrodzeniem i te, jak to określono już wyżej,
                  biedabudki. Nie wygląda to najciekawiej a jakoś żonka musi z dzieciakiem tam
                  pospacerować. Co wy na to ?

Przy okazji, ile kosztuje spisanie umowy przedwstępnej w formie aktu
                  notarialnego, a ile wynosi opłata przy ostatecznym przenoszeniu aktu własności
                  mieszkania ?

Pozdrawiam serdezcnie
                  • dianad1 Re: POWITANIE!!! 01.06.04, 00:39
                    Jeżeli chodzi o hałas to da się wytrzymać. Mieszkam niedaleko i wcale nie jest
                    tak źle. Jeżeli chodzi natomiast o "przemiłe towarzystwo" to jest troszkę
                    gorzej, zwłaszcza jeśli żona będzie wychodziła na spacer z dzieckiem . Pijaczki
                    z "działek" potrafią być uciążliwi, ale sa raczej nie groźni. Zresztą osiedle
                    będzie ogrodzone. Z tego co słyszałam to już działki są wykupywane pod budowę
                    trasy, więc przędzej czy później i element będzie musiał się przenieść.
                    No niestety nie można mieć wszystkiego, ale mam nadzieje, że zdecydujecie
                    się :) Ja jestem pełna optymizmu co do naszego osiedla.
                  • lulu1234 Re: POWITANIE!!! 02.06.04, 16:19
                    Zrób tak zapytaj czy nie maja innego notariusza bo ten ich przybyła to zdziera
                    nie samowicie. Wiem że z zastepstwie daja kogos kto wykonuje za te same
                    pieniadze co inni mniej blyskotliwi notariusze. Jakosc tego drugiego tez jest
                    dobra i potwierdzona. Z tego co wiem to juz im sporzadal akty. A koszt zalezy
                    od tego jakie mieszkanie kupujesz ten ich drugi stosuje duza bonifikate ale nie
                    jest tak znany. No ale po co nam Notariusz ktory obsługujeduże firmy.

Pozd.
              • dianad1 Re: POWITANIE!!! 01.06.04, 00:42
                Praktycznie codziennie przejeżdzam obok naszej budowy i jest bardzo mile
                zaskoczona postępami w budowie. Czasami aż ma się wrażenie, że bloki "rosną w
                oczach". Jestem coraz bardziej przekonana, że zakup mieszkania na tym osiedlu,
                u tego developera to był naprawde dobry pomysł:)

Pozdrawiam.
          • cramerpl Re: POWITANIE!!! 14.09.04, 13:42
            Verop,

napisz proszę co udało Ci się wytargować - ja jestem na etapie kilku dni przed
            podpisaniemm umowy i zastanawiam się czy mozna targowac i co?

Pozdrawiam
            cramerpl
            • verop Re: POWITANIE!!! 15.09.04, 10:04
              Witam,
              nie mam w tej chwili umowy przed sobą bo siedze w pracy i pare miesięcy już
              minęło, ale z tego co pamiętam:
              - wpisanie terminów w trakcie których mają zwrócić pieniądze jeżeli odstąpię od
              umowy ( 21 dni)
              - wpisanie wg. której normy będzie wykonany obmiar ( oczywiście tej nowszej -
              po otynkowaniu ścianek PN ISO 9836 )
              - mozliwość podpisania umowy przed własnym notariuszem.
              - umowa przedwstępna ma być podpisana przez członka zarządu i prokurenta ( na
              nie dwóch prokurentów - miałem wątpliwości co do interpretacji przepisów o
              reprezentowaniu spółki biorąc pod uwagę ich KRS)
              - rozdział IX pkt 5 - zamieniłem "odstępne" na "karę umowną"
              - zmieniłem też punkty odnoszące się do odstępstwa od umowy tak, żeby w każdym
              z nich była informacja o zwrocie wpłaconych przeze mnie środków ( w niektórych
              nie było )
              - w standardzie wykończenia poprosiłem o dopisanie czegoś ( chyba gładzi na
              podłodze )

Powodzenia w negocjacjach ;)

• sasiadkazosiedlamarynin Re: POWITANIE!!! 17.06.04, 14:03
      Witam wszystkich przyszłych sąsiadów zza torów tramwajowych i działek :) Życzę
      Wam terminowego i bezproblemowego zakńczenia budowy, a później wielu spokojnych
      i szczęśliwych dni na Waszym osiedlu. Wszystkiego dobrego! :)
    • estrellita78 Re: POWITANIE!!! 21.06.04, 13:06
      Witam i pozdrawiam być może przyszłych sąsiadów!

Moje 'być może' wynika z faktu, że dopiero niedawno zainteresowałam się tą
      inwestycją i tak naprawdę pozostało mi bardzo niewiele czasu na cały 'desk
      research' na temat planowanych tras, developera i samej budowy, negocjacje
      umowy plus jeszcze igraszki z bankiem.
      Ale nic, nie ma co się zniechęcać od samego początku, zresztą nad blondynkami
      jakaś dodatkowa opatrzność musi czuwać(z konieczności ;-)), więc mam nadzieję,
      że wszystko będzie dobrze...
      Oczywiście, jeśli mieliście okazję już 'przetrzeć szlaki' np w rozmowach z
      developerem, konstrukcji umowy itp. i mozecie coś w tym temacie doradzić to
      wszelka pomoc bardzo bardzo mile widziana :-)!

Pozdrawiam
      Estrellita
      • aska277 Re: POWITANIE!!! 22.06.04, 20:56
        czesc Estrellita,

jak juz pisalam na tym forum probowalam kupic mieszkanie w Bemowo Park, ale nie
        podobały mi sie twarde warunki umowy. Niestety wykorzystuja duzy popyt na
        mieszkania i albo kupujesz na ich warunkach, albo do widzenia.
        Budowa idzie szybko, może warto kupic. Trzeba jednak przełknąć dumę i potulnie
        zgodzic sie na ich warunki. ja wole na swoich warunkach i tez taki uklad
        znalazlam
        • estrellita78 Re: POWITANIE!!! 23.06.04, 11:38
          Cześć Asiu,

No tak, trochę to sztywno wygląda, myślę że nie jest już na rynku regułą że
          tylko 10% ceny wpłacasz po odbiorze mieszkania - są oferty gdzie ta ostatnia
          transza jest dużo wyższa czyli płacisz znaczną cześć pieniędzy juz po odbiorze.
          Mam nadzieję, że jako jedna z ostatnich kupujących (w końcu już prawie lipiec a
          jeszcze kilka mieszkań mają wolnych) coś wywalczę. Jesli nie, może też się za
          czymś innym rozejrzę.
          A co próbowałaś negocjować?
          I napisz, co znalazłaś ciekawszego? Też Bemowo?
          Pozdrawiam
          też Asia
          • aska277 Re: POWITANIE!!! 24.06.04, 19:55
            czesc Estrellita

zastanów sie tez dobrze czy na pewno nie bedzie ci przeszkadzal halas z nowej
            autostrady i smród spalin. Wbrew pozorom spaliny naprawde smierdza, wystarczy
            pojechac kolo jakies trasy i powachac. My o maly wlos nie kupilismy tam
            mieszkania,najpierw bardzo zalowalam, teraz czuje, ze jakas opatrznosc czuwa
            nad nami. w koncu kiedys bede miala male dziecko i bede chciala pojsc z nim na
            spacer, albo uspic w mieszkaniu. w Bemowo Park moze byc z tym problem.
            Sama konstrukcja Strabagu i budowa wydaje sie solina i naprawde szybko idzie.
            Ja wybralam Mostosta Invest, niedaleko na ksiecia Boleslawa, obok forow
            Bema,park, rzeczka,ok.800m od autostrady. Umowe maja naprawde dobra. Nasz
            pawnik nie mial sie czego czepic.
            Zycze powodzenia i dobrych decyzji,

asia
            • dianad1 Re: POWITANIE!!! 05.08.04, 00:28
              A nie przeszkadza Ci, że tamta okolica ostatnimi czasy przeistoczyła się w
              jeden wielki plac budowy? Ja też myślałam nad zakupem mieszkania w tamtych
              okolicach i kiedy teraz przejeżdzam tamtędy jest przerażona. Przecież tam
              budują dosłownie blok na bloku.
              • aska277 Re: POWITANIE!!! 18.09.04, 14:31
                hej, dawno mnie tu nie było. na Twoje pytanie odpowiadam tak - moze i okolice
                Fortów Bema to jeden wielki plac budowy, ale kiedys to będzie jedno wielkie
                osiedle zakładam osiedle ludzi w podobnym wieku i o podobnych aspiracjach
                (jakos na te mieszkania zarabiac trzeba). Bedziemy sobie wszyscy spacerowac do
                jednego parku, sklepu itp...
    • andrzej.gorecki Re: POWITANIE!!! 24.06.04, 10:37
      Pozdrawiam swoich przyszłych, choć nieco dalszych, sąsiadów!

Z ostatniego piętra budynku na Wrocławskiej 5 mam doskonały widok na Wasze
      osiedle i na bieżąco śledzę budowę. Mam dobre komunikaty. Dźwig się kręci (choć
      w tej chwili to chyba jakaś przerwa), robota wre i wszystko wskazuje na to, że
      niebawem skończą. Oczywiście nie jutro.

Okolica jest całkiem niezła. Chyba dokonaliście dobrego wyboru.
      Życzę wszystkiego najlepszego.
      • 1980mala Re: POWITANIE!!! 27.06.04, 20:45
        Witam przyszłych sąsiadów. Co prawda nie mam jeszcze podpisanej umowy, ale
        podpisuje 5 lipca. Inwestycją zainteresowałam się już w kwietniu ale czekałam
        na rozwinięcie budowy, naprawdę "rośnie w oczach". Umowa sama w sobie nie jest
        najgorsza, widziałam gorsze i negocjowac też można. Szkoda tylko że tak późno
        będą oddawać mieszkania :(, bo właśnie sprzedałam swoje i teraz będę mieszkać
        pod mostem :).
        Do zobaczenia.
        Pozdrawiam
        Mala
    • bemowopark Prośba... 29.06.04, 08:55
      Kochami!
      BEZPOŚREDNIO Wynajmę umeblowane mieszkanie 2. pokojowe (40-50m2) na BEMOWIE.
      Najchętniej w rejonie budowy naszego osiedla (BEMOWO-PARK:) (róg Wrocławskiej i
      Radiowej). Małżeństwo z dorosłym synem. Termin wynajmu: od 1 sierpnia 2004r.

Będę wdzięczny za kontakt mailowy: bemowopark@op.pl

ps. na stronie inwestycji są już czerwcowe zdjęcia
      • kosiarz00 Re: Prośba... 26.07.04, 13:26
        Nie polecam obecnego ich prawnika. Totalny ignorant. Zadufany w sobie bez
        polotu malo wiedzacy. Ja nie jestem prawnikiem i liczylem na fachowa
        pomoc....Ciekawe dlaczego ich stary prawnik nie pracuje dla nich. Byl rzeczowy.
        Inwestycja sama w sobie jest świetna ale wspomniana osoba jest nie do
        zaakceptowania.
        • dianad1 TRASA AK 29.07.04, 01:11
          Moi drodzy wszystkim tym, których martwi przebieg trasy polecam urząd gminy
          Warszawa- Bemowo (róg Górczewskiej i Powstańców Śląskich). Ostatnio miałam coś
          do załatwienia w urzędzie i przy okazji znalazłam bardzo dokładny projekt
          przebiegu w/w trasy. Na parterze na przeciwno kas jest duża plansza
          informacyjna z wyrysowaną trasą.
          Trasa będzie leciała trochę dalej od naszego osiedla niż myślałam, bliżej Wola
          Parku. Spory kawał przed naszym osiedlem schodzi do poziomu -1 (czyli w tunel)
          i dopiero daleko daleko za nim wychodzi na poziom 0. Dodatkowo dowiedziałam
          się, że wszystkie okoliczne działki mają być wykupione, co wyeliminuje nas
          problem pijaczków. Oczywiście to może potrwać :)

Pozdrawiam,
          Diana
          • aga-21 Re: TRASA AK 30.07.04, 10:42
            Pocieszylas mnie co do tej autostrady. Az jeszcze bardziej podoba mi sie to
            osiedle. A myslalam ze to niemozliwe :)

A co do dzialek, to miejmy nadzieje, ze szybko je wykupia...

Pozdrawiam

PS. Jak postepuje budowa budynkow A1-A3? Wszystko ok? W terminie?
            • dianad1 Re: TRASA AK 05.08.04, 00:25
              Budowa idzie fantastycznie, wszystko zgodnie z rozkładem (nawet szybciej). Był
              nawet taki moment, że miało się wrażenie iż budynki "rosną w oczach". Ja jestem
              bardzo zadowolona, że wybraliśmy to osiedle. Choć miałam początkowo sporo
              wątpliwości. Trasa AK, spółka zajmująca się budową faktycznie nie miała na
              koncie żadnych przedsięwzięć, ale po dokładym sprawdzeniu KRS-u, przebiegu
              trasy itd. byłam już pewna,że to dobry wybór. Teraz nie mogę doczekać się
              odioru kluczy :)
              • aga-21 Re: TRASA AK 05.08.04, 14:24
                Alez Ci zazdroszcze :))))
                Tez bym tak chciala.
                My na razie myslimy o budykach B, ale tez nie wiem czy nam sie uda...
                Zobaczymy
                Osiedle faktycznie "rosnie w oczach", az milo patrzec!
                • dianad1 Re: TRASA AK 06.08.04, 01:21
                  Oglądałam niedawno projekty mieszkań (ok. 50 m) w budynkach B i bardzo mi się
                  podobały. Powiem Ci szczerze, że to jedne z najlepszycg rozwiązań jakie
                  widziałam ( a przez ostatnie półtora roku obejrzałam ich chyba z tysiąc :)))))
                  Nawet troszkę pożałowałam, że nie poczekaliśmy do drugiego etapu, ale w sumie
                  zależało nam na czasie.
                  Mam nadzieje, że zdecydujesz się i dołączysz do grona naszych sąsiadów :)

Pozdrawiam,
                  Diana
                  • aga-21 Re: TRASA AK 06.08.04, 14:32
                    No wlasnie rozklady maja super. Pokoje maja normalne ksztalty i wszystko jest
                    tak jak byc powinno. Jak nam nasze upatrzone mieszkanko nie ucieknie to
                    kupimy :)
                    Na razie jeszcze nie mamy kasy i mnostwa spraw zalatwionych. Zobaczymy jak to
                    wyjdzie.
                    Osiedle podoba mi sie strasznie, mam nadzieje ze tam zamieszkamy!
                      • piotrn1 Re: TRASA AK 27.09.04, 14:57
                        Czesc wita Was kolejny nabywca mieszkania w pierwszym etapie. Jak wiekszosc Was
                        mnie rowniez najbardziej martwi trasa AK i jak na razie wyglada na to ze trasa
                        bedzie przebiegac juz okolo 60 metrow od budynku A6 i bedzie co prawda na
                        glebokosci okolo 5 metrow ale nie w tunelu. Mozna miec jeszcze nadzieje ze juz
                        po zasiedleniu budynkow, na etapie decyzji budowlanej dla Trasy AK bedziemy
                        wspolnie starac sie wymoc na inwestorze przeprowadzenie trasy w tunelu. Jak
                        jeszcze na gorze posadzimy troche drzewek i dzielnica wybuduje nam korty
                        tenisowe to bedzie super. Fajnie jest sobie tak pomarzyc...
          • zbigniewpa Re: TRASA AK 28.09.04, 12:26
            Dzięki za informację o trasie. Niestety nie masz racji trasa będzie
            przebiegała bardzo blisko naszego (kupiłem mieszkanie w a2) osiedla ,co
            mnie b. niepokoi. Projekty budowy są zatwierdzone , prace podobno mają
            rozpocząć się w maju 2005r. Może trzeba by się zorganizować i pisać
            petycje do Kaczyńskiego. Zrobiłem kilka zdjęć w urzędzie gminy Bemowo z
            przebiegu trasy. Zamieściłem je na stronce. Zainteresowanych zapraszam
            na:
            <p class=MsoNormal>
            <a target="_blank"
            href="http://www.olimpia.zwarszawy.pl/Trasa_AK/Trasa_ak1.htm">
            TRASA _AK </a></p>
            Co do postępów na budowie wszystko jest OK , jeżdżę po Bemowie b. dużo
            i „kontroluję” budowę czasami kilka razy dziennie.
            Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza przyszłych sąsiadów ,prawnika
            również.
          • zbigniewpa Re: TRASA AK 28.09.04, 12:38
            Dzięki za informację o trasie. Niestety nie masz racji trasa będzie
            przebiegała bardzo blisko naszego (kupiłem mieszkanie w a2) osiedla ,co
            mnie b. niepokoi. Projekty budowy są zatwierdzone , prace podobno mają
            rozpocząć się w maju 2005r. Może trzeba by się zorganizować i pisać
            petycje do Kaczyńskiego. Zrobiłem kilka zdjęć z przebiegu trasy.
            Zamieściłem je na stronce. Zainteresowanych zapraszam na:
            www.olimpia.zwarszawy.pl/Trasa_AK/Trasa_ak1.htm". Co do
            postępów na budowie wszystko jest OK , jeżdżę po Bemowie b. dużo
            i „kontroluję” budowę czasami kilka razy dziennie.
            Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza przyszłych sąsiadów ,prawnika
            również.
            • cramerpl Re: TRASA AK 28.09.04, 14:03
              Dzięki za mapki - dość mocno one przemawiają - i bardzo konkretnie wyglądają.
              Widać nie ma co liczyć na tunel... A co z ekranami? Czy będą odpowiednie? Dziś
              w drukowanej formie GW (dodatek stołeczny) są mapki całości tras ekspresowych
              przebiegających przez warszawę wraz ze schematem genialnego rozwiązania tuneli
              dźwiękochłonnych "oplatających" drogę, nie tylko od bocznych stron, ale także
              częściowo z góry... - ciekawe czy i my możemy się takich spodziewać?
              P.S.Ja również mam kupione mieszkanie w A2.
              • piotrn1 Re: TRASA AK 28.09.04, 14:32
                Właśnie lektura dzisiejszej GW daje nieco nadziei ze trasa koło nas może być w
                tunelu, trzeba tylko na etapie wydawania konkretnych pozwoleń znaleźć
                odpowiednie argumenty i do tego nas wszystkich będę namawiał.
                Pozdrowienia z A2
                • zbigniewpa Re: TRASA AK 30.09.04, 09:33
                  Dzięki za informację o artykule z GS rzeczywiście daje sporo nadziei na
                  tunel , ostatecznie na „ekrany jak tunel”. Nic nie jest przesądzone .Musimy
                  pilnować tej ważnej dla nas sprawy.
                  Dla tych którzy nie czytali artykułu w GS zapraszam na:
                  www.olimpia.zwarszawy.pl/Trasa_AK/Trasa_ak1.htm
                  Wracając do przeróbek w mieszkaniu za dostawienie ścianki między
                  kuchnią a pokojem skasowali nas na 1400zł +7%Vat.Pozdrawiam z A2.
          • tomcat_8 Re: Prośba... 08.09.04, 17:21
            Witam wszystkich sąsiadów po bardzo długiej przerwie. Biję się w piersi bo jako
            założyciel tego forum nie powinienem go zaniedbywać, ale problemy osobiste nie
            pozwalają inaczej.

Z tego co widzę i czytam to większość osób chwali sobie swój wybór. Ja także.
            Ale w moich kontaktach z developerem pojawiła się łyżka dziegciu w beczce
            miodu. Ta łyżka dziegciu to Pan notariusz P. reprezentujący spółkę Bemowo.
            Dotychczas wszystkie osoby reprezentujące developera traktowały mnie jak
            klienta, z uśmiechem, chętne do pomocy, itd. Ten sielankowy obraz zepsuł
            niestety pan notariusz P. Nie dość, że traktował mnie jak człowieka z ulicy, a
            nie klienta, który zostawia w firmie którą reprezentuje ponad 200 000 PLN to
            jeszcze odczuwałem mocno skrywaną niechęć do mojej osoby. Skąd ta niechęć? Nie
            wiem, bo widzieliśmy się pierwszy raz w życiu, ale mogę podejrzewać. A powody
            mogą być trzy:
            1/ Umowę przedwstępną podpisałem przed swoim notariuszem (taniej, bezpieczniej
            i przyjemniej) a więc pozbawiłem go pieniędzy.
            2/ Podpisując aneks do umowy zadawałem niewygodne pytania.
            3/ Podpisując aneks domagałem się (o zgrozo!) załączenia wymienionych w nim
            dokumentów do mojej kopii. Czy to nie jest oczywiste???
            Podsumowując: byłem dla niego trudnym trudnym klientem, a On pewnie takich nie
            lubi.

Dobra rada dla osób, które cenią sobie swoje dobre samopoczucie i lubią
            wiedzieć co i dlaczego podpisują - unikajcie kontaktów z Panem P.

Czego sobie i Wam życzę.

Pozdrawiam

TomCat

P.S.

Zainteresowanym, którzy nie mogą podglądać postępów budowy mogę podesłać
            zdjęcia na maila. Najnowsze będę miał na początku przyszłego tygodnia.
            • aska277 Re: Prośba... 18.09.04, 14:39
              Witaj TomCat,

Widze, ze Wasza budowa pnie się w góre. Okna już wstawiaja, ocieplają i gipsuja.
              Zastanawiam sie czy po wielkim boomie, ktory trwał do końca maja Strabag w
              dlaszym ciągu tak źle traktuje klientów nie dając im rownych praw w umowach?
              Widziałam niedawno oferte pracy dla prawnika. Ciekawe czy wreszcie wymienili
              tego nadętego bufona z Poznania...
              • najlepsiprawnicy Re: Prośba... 20.09.04, 23:27
                Prawnik uprzejmie informuje, że ma się świetnie i dostał nawet podwyżkę za
                zasługi w obsłudze Spółki Bemowo Sp. z o.o.
                Inteligentny Kupujący, Czytelnik forum wie jakie są związki między spółką
                Bemowo Sp. z o.o. a Spółką Strabag Sp. z o.o. Dla tych mniej rozgarniętych
                informuję, że Bemowo Sp. z o.o. ma własną obsługę prawną i od początku
                istnienia nie miała zamiaru jej zmienić. Dlatego informacje o poszukiwaniach
                nowego prawnika mają taki sens jak poczynione uwagi do umowy.... Życzę więcej
                rozsądku i oleju w głowie.
                P.S. Radzę skontaktować się z innymi Klientami w celu nauki umiejętności
                negocjacji i rozmowy a jak nie to radzę powrót na wieś do domu.
                • aska277 fatalny prawnik 24.09.04, 20:36
                  Pseudo Prawniku!!!
                  Niestety nie zgodze się z tobą. W dlaszym ciągu uważam, że Strabag ma fatalnego
                  nierzetelnego prawnika, który nie ma podejścia do klientów. Świadcza o tym
                  również opinie innych klientów na tym forum. Niestety nie czytałes zbyt
                  uważnie, no ale czego można się spodzewać po Mało Inteligentnym Prawniku.
                  Tym, którzy chcą podpisać rozsądą umowę gwarantującą równe prawa dla obu stron,
                  odradzam rozmowy ze Strabagiem.
                  A Pan Panie Pseudo Prawniku jest Pan nie tylko niekompetentny, ale i bezczelny.
                  No ale czego możnaby się było po Panu spodziewac.

Pana wypowiedź tylko potwierdza jakość Pana usług.
      • piotrn1 Zmiany w mieszkaniach 27.09.04, 15:02
        Zastanawiam sie ilu z Was dokonywalo zmian scianek w mieszkaniach i jak Was za
        to policzyli. My zmienilismy calkowicie plan mieszkania i okazuje sie ze to
        calkiem droga zabawa. Bardzo prosze o Wasze wskazowki czy udalo sie Wam moze
        wynegocjowac zmniejszenie tego dodatkowego haraczu.
        pozdrawiam piotr
      • marcinek00 Salon "PRZYTULNY DOM" !!!! 09.11.04, 11:57
        Szanowni Państwo!

W drugiej połowie listopada w pasażu handlowym przy ul. Obrońców Tobruku
        (inwestycja Mostostal Siedlce) zostanie otwarty salon „Przytulny DOM” a w nim:

· Drzwi wewnętrzne firm PORTA i INTERDOOR
        · Szafy wnękowe i zabudowa wnętrz
        · Rolety, Verticale, Żaluzje
        · Materace i Stelaże firm Koło, Sembella, Relax
        · Meble sosnowe

Z nami zawsze porozmawiasz o rabatach !

Na hasło „Jestem z FORUM” 4 % rabatu na wszystkie produkty !

Serdecznie ZAPRASZAMY !!!!
        • marcinek00 Salon "PRZYTULNY DOM" !!!! JUŻ OTWARTE 13.12.04, 23:40
          Szanowni Państwo!

SALON PRZYTULNY DOM JUZ OTWARTY !
          w pasażu handlowym przy ul. OSMAŃCZYKA 22 (inwestycja Mostostal Siedlce na
          tylach CENTRUM HANDLOWEGO BEMOWO przy ul. Powstańców Śląskich)

Bogata oferta :

· Drzwi wewnętrznych firm PORTA i INTERDOOR
          · Szaf wnękowych i zabudowy wnętrz
          · Rolet, Verticali, Żaluzji
          · Materacy i Stelaży firm Koło, Sembella, Dunlopillo, Schlaraffia
          · Mebli sosnowych

Z nami zawsze porozmawiasz o rabatach !

Na hasło „Jestem z FORUM” 4 % rabatu na wszystkie produkty od cen katalogowych!

Serdecznie ZAPRASZAMY !!!!
    • agotthardt Re: POWITANIE!!! 08.01.05, 15:33
      Witam,
      Zastanawiam sie nad kupnem mieszkania w A4.Mam rezerwację na mieszkanie 2-
      pokojowe na 1 piętrze.Wszystko mi odpowiada tylko przeraza troche wizja tej
      trasy AK.Jak Wy sie na to zapatrujecie.Jestem ciekawa wszystkich
      opinii.Pozdrawiam.Aga
      • fioletor Re: POWITANIE!!! 09.01.05, 00:11
        Też się obawiałem tej trasy. Są argumenty zarówno za tym, ze ta trasa nie
        będzie przeszkadzała mieszkańcom Bemowo-Park jak i za tym, że jednak będzie.
        Znam jeden, który na tym forum jeszcze nie padł. Rozmawiałem z panem
        Waisbergerem na temat tej trasy i powiedział, że przed uzyskaniem pozwolenia na
        budowę zrobili badania i symulacje dotyczące uciążliwości tej trasy dla
        mieszkańców Bemowa-Park i powiedział, że uciążliwość trasy kończy się przed
        torem tramwajowym po której jeździ 20. Można to sprawdzić w urzędzie
        gminy/dzielnicy Bemowo. Ja tego nie sprawdzałem, ale jeśli ktoś ma wątpliwości
        to zawsze można to tę informację zweryfikować. Z tego co pamiętam, to badania
        te nie uwzględniały ekranów akustycznych tłumiących dźwięk, które na pewno będą
        zamontowane przy tej trasie.
    • aniafal Re: POWITANIE!!! 01.02.05, 23:30
      Witamy,

W listopadzie kupilismy mieszkanie w B1, ale dopiero dowiedzielismy sie o
      forum.Chetnie wymienimy sie pogladami i skorzystamy z cennych uwag pierwszych
      lokatrów...

Ania i Grzesiek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka