Dodaj do ulubionych

Odśnieżanie i brud

28.11.05, 10:18
Dzisiaj koło mojego domu odśnieżono około godz. 10, to zdecydowanie zbyt
późno. Nie wiem kiedy padał śnieg, ale rano (byłem tam po 7 rano) na
sąsiednich, większych osiedlach jakoś zdążono odśnieżyć, a u nas rano brnęło
sie w błocie. Poza tym na klatkach strasznie brudno. Podobno firma w piątek
sprzątała, ale podłoga jest raczej przetarta niż umyta, a po drugie tak
naprawdę jest brudno. Nie wiem na pewno przydałyby się jakieś porządne
wycieraczki na dole, może np. parter należałoby sprzątać częściej... w każdym
razie klatki schodowe pod względem czystości nie są zbyt zachęcające.
Obserwuj wątek
    • izabell83 Re: Odśnieżanie i brud 28.11.05, 14:26
      co do odśnieżania to rzeczywiście tragedia. mieszkam w a6 i przy moim bloku nie
      ma żadnych schodków, więc musiałam schodzić podjazdem dla samochodów ale był to
      zły pomysł bo można tam zęby wybić...zostaje Nam jeszcze podjazd dla
      inwalidów.. ;)
    • izabell83 Re: Odśnieżanie i brud 29.11.05, 16:20
      dzisiaj też nie było odśnieżone...super poprostu...wygląda na to, że czekają az
      samo się wszystko rozpuści... a My powybijamy zęby...mogliby chociaż czymś
      posypać bo jak te mokre placki pozamarzają to jest naprawdę śłisko...
      • rogowski25 Re: Odśnieżanie i brud 29.11.05, 17:02
        jakims piaskiem czy czymś posypać i już

a do klatek położyć jakiś materiał 3m na 2 np. gumę i wtedy tam wycierać buty
        ze sniegu i klatka będzie czystsza i ludzie którzy sprzątaja powinni miec mniej
        pracy... przy założeniu, że mieszkańcy by korzystali z tego dobrodziejstwa ,
        które prawie wszędzie w miejscach publicznych jest rozkładane na okres zimowy
      • fiona741 Re: Odśnieżanie i brud 04.01.06, 14:01
        W ZESZŁYM TYGODNIU GDZY PADAŁ NAJWIĘKSZY ŚNIEG CHODNIKI NA NASZYM OSIEDLU
        NIESTETY NIE BYŁY ODŚNIEŻANE.
        SYTUACJA ZMUSIŁA MNIE DO KILKAKROTNEGO WRACANIA DO MIESZKANIA W (RÓŻNYCH
        GODZINACH ) I NIC SIĘ NIE ZMIENIAŁO.
        NIE CHCĘ ŻEBY KTOŚ POMYSLAŁ ŻE JETEM CZEPIALSKA , ALE W MOMENCIE KIEDY NA
        SCHODACH (WYJŚCIE Z GARAŻU) WYWINEŁAM ORŁA TO ŻŁOŚĆ MNIE WZIEŁA TAKA ŻE
        MYŚLAŁAM ŻE ZAWYJĘ AŻ MNIE NA PRADZE USŁYSZĄ.
        A JESLI CHODZI O CZYSTOŚĆ KLATEK - (JA ZAMIESZKAM W BLOKU NAJPÓŹNIEJ ODDANYM)
        TO MAM WRAŻENIE ŻE NIKT ICH NIE SPRZĄTA.SZKODA BO OSIEDLE JEST FAJOWE ,A GDZYBY
        BYŁO CZYŚCIEJ TO KAŻDY BY BYŁ ZADOWOLONY.
        • safjanekt Re: Odśnieżanie i brud 04.01.06, 18:13
          U mnie w A6 to samo. Sąsiad robił "Sylwestra" i jego goście narobili bałaganu,
          który jest do tej pory ( pety , wstązki itp.)Papierosy nawet były dogaszane na
          skrzynkach pocztowych.
    • rafal9629 Re: Odśnieżanie i brud 19.12.05, 09:44
      Wczoraj wchodziłem na teren osiedla o godz. 12:20 i jeden pan dopiero brał się
      za odśnieżanie. Przejście od podjazdu do klatki A8 to była niezła walka o
      przetrwanie. Optymistyczne jest to, że poszło Mu w miarę szybko:).
      • mariusz1973 Re: Odśnieżanie i brud 19.12.05, 13:26
        Witam. W niedzielę "w południe" było ładnie odśnieżone, ale za to na klatkach,
        to jest dość brudno i bez wycieraczki na parterze to tak bedzie przez całą zimę.
        A tak z innej beczki to czy innym mieszkańcom osiedla nie wydaje się że brakuje
        bepośredniego wejścia na pasaż - jakichś schodów prowadzących z obydwu furtek?
        Są podjazdy dla niepełnosprawnych z których oczywiście można korzystać, ale tak
        mi się wydaje że jednak brakuje schodów. Jedyne wejście to podjazd na pasaż, ale
        czy tak powinno wyglądać wejście na osiedle? Architekt osiedla chyba przeoczył
        ten fakt :)
        Pozdrawiam
        Mariusz
        • rafal9629 Re: Odśnieżanie i brud 19.12.05, 14:48
          mariusz1973 napisał:

> Witam. W niedzielę "w południe" było ładnie odśnieżone,
          Dopiero około 13-tej.
          ale za to na klatkach,
          > to jest dość brudno i bez wycieraczki na parterze to tak bedzie przez całą
          zimę
          Tu się zgadzam. Koszt niewielki, a firmie sprzątającej ułatwi sprawę.

> .
          > A tak z innej beczki to czy innym mieszkańcom osiedla nie wydaje się że
          brakuje
          > bepośredniego wejścia na pasaż - jakichś schodów prowadzących z obydwu furtek?
          > Są podjazdy dla niepełnosprawnych z których oczywiście można korzystać, ale
          tak
          > mi się wydaje że jednak brakuje schodów. Jedyne wejście to podjazd na pasaż,
          al
          > e
          > czy tak powinno wyglądać wejście na osiedle? Architekt osiedla chyba przeoczył
          > ten fakt :)
          > Pozdrawiam
          > Mariusz
          Też pozdrawiam.
          • michalfront Re: Odśnieżanie i brud 19.12.05, 14:53
            zdecydowanie się zgadzam - natualną rzeczą powinny być schodki na wprost furtki
            (tej przy bramie wyjazdowej), wtedy osoby wchodzące nie musiałyby chodzić po
            drodze wyjazdowej i ryzykować spotkania z autem

no i wyjazd mógłby być na wprost (bez tego łuku), od razu na bramę
            dzięki temu kąt nachylenia podjazdu byłby mniejszy, ryzyko poślizgu też
            mniejsze (obecnie nie dość że stromo to po łuku), no i dzieci z placu zabaw nie
            wbiegałyby bezpośrednio pod koła

swoją drogą zastanawiam się w jakim celu zrobiono schodki z placu zabaw do
            grażu? komu i czemu miałyby służyć?
            • skafanderek Re: Odśnieżanie i brud 19.12.05, 16:53
              Mi brak schodków specjalnie nie przeszkadza..., a co do placu zabaw i schodów
              to chyba są tam dlatego, iż plac pełni jednocześnie rolę w systemie
              przeciwpożarowym (miejsce dla wozów strażackich - chyba) - pierwotnie placyk
              dla dzieci był planowany w innym miejscu.
            • speede1980 Re: Odśnieżanie i brud 29.12.05, 18:37
              michalfront napisał:

> zdecydowanie się zgadzam - natualną rzeczą powinny być schodki na wprost
              furtki
              >
              > (tej przy bramie wyjazdowej), wtedy osoby wchodzące nie musiałyby chodzić po
              > drodze wyjazdowej i ryzykować spotkania z autem
              >
              > no i wyjazd mógłby być na wprost (bez tego łuku), od razu na bramę
              > dzięki temu kąt nachylenia podjazdu byłby mniejszy, ryzyko poślizgu też
              > mniejsze (obecnie nie dość że stromo to po łuku), no i dzieci z placu zabaw
              nie
              >
              > wbiegałyby bezpośrednio pod koła
              >
              > swoją drogą zastanawiam się w jakim celu zrobiono schodki z placu zabaw do
              > grażu? komu i czemu miałyby służyć?

Prawdo podobnie dlatego aby dziecko mogło wrócić do domu przez parking , tylko
              czy dziecko ma chipa do windy ?!
            • speede1980 Re: Odśnieżanie i brud 29.12.05, 18:35
              Słuchajcie co jest z tym odśnieżaniem , czy są jakieś służby sprzątające
              osiedle , wczoraj śnieg leżał na pasażu cały dzień , a nie było go mało co za
              tym idzie było ślisko.
              ???????
              • verop Re: Odśnieżanie i brud 29.12.05, 22:03
                W środku budynków też nic nie jest robione. Ślady po butach, które ktoś
                zostawił ( chyba resztki soli ) mogę oglądać na korytarzu w niezmienionym
                układzie już od ponad tygodnia.
                • mariusz1973 Re: Odśnieżanie i brud 29.12.05, 22:36
                  Pozdrawiamy firmę sprzątającą która robi niezły interes na "niesprzątaniu"
                  naszego osiedla. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z tak brudnymi klatkami schodowymi.
                  Nie wspomne już o odśnieżaniu, bo szkoda mojej klawiatury na pisanie znów tego
                  samego :)
                  • tpieciukiewicz Re: Odśnieżanie i brud 15.01.06, 12:21
                    Sprawa z odśnieżaniem wygląda fatalnie - gdy tylko leżący na pasażu śnieg zacznie puszczać, chyba się potopimy. Nie sądzę, by odpływy dały radę odprowadzać taką ilość wody, jaka powstanie z obecnie zalegającego śniegu. Przy okazji mieszkańcy parteru będą mieli okazję sprawdzić, jak ściany chłoną wilgoć. Przy lżejszej odwilży i przymrozku będzie można sobie zęby powybijać. Może trzeba by zmienić firmę odśnieżającą i sprzątającą? Śnieg od dawna nie pada zbyt intensywnie, więc trudno powiedzieć by ta obecna "nie zdążyła"
                    • rogowski25 Re: Odśnieżanie i brud 15.01.06, 12:25
                      wydaje mi się, że firma odśnieżająca czeka aż ten śnieg sam sie rozpuści...

tylko tak jak piszesz jak on sie sam rozpuści to dla pewnych rzeczy może to być
                      niezły test...

zmienić firmę możemy, ale pewnie aż po założeniu wspólnoty (teraz możemy pisać
                      do BP pisma)
                    • sbrzuc Re: Odśnieżanie i brud 15.01.06, 20:46
                      tpieciukiewicz napisał:

> Sprawa z odśnieżaniem wygląda fatalnie - gdy tylko leżący na pasażu śnieg zaczn
                      > ie puszczać, chyba się potopimy. Nie sądzę, by odpływy dały radę odprowadzać ta
                      > ką ilość wody, jaka powstanie z obecnie zalegającego śniegu. Przy okazji mieszk
                      > ańcy parteru będą mieli okazję sprawdzić, jak ściany chłoną wilgoć.

Już mozemy sie przekonac - nam sciana przeciekła... Teraz jestesmy na etapie
                      czekania na reakcje BP, takze nie zdziwcie sie jak zaczna rozkuwać blok A5 ;)
                      • safjanekt Re: Odśnieżanie i brud 16.01.06, 15:10
                        Witam,
                        Muszę stwierdzić, że bałag i brud zagościł się na naszym osiedlu chyba na
                        stałe. Nie sądzę aby mieszkańcy wyrzucali np. pety na terenie osiedla - chyba,
                        że się mylę. Nawet wejściu na osiedle ten "syf" poraża. I tak się zastanawiam
                        czy długo jeszcze furtka do A4-A8 będzie otwarta?
                        pozdrawiam
                        Małgorzata
                        • izabell83 Re: Odśnieżanie i brud 16.01.06, 15:16
                          furtka nie działa już chyba jakieś dwa tygodnie albo dłużej, ochrona mowi ze
                          zgłaszała do BP oni mówią, że nic nie wiedzieli...dzisiaj nie ma w tej furtce
                          wogóle zamka (moze wzięli do naprawy..) domofon przy tej furtce tez nie
                          działa...ciekawe jak długo jeszcze, bo to trochę denerwujące...
                        • tpieciukiewicz Re: Odśnieżanie i brud 18.01.06, 10:42
                          Pety mogą być winą robotników, którzy jeszcze przecież się po okolicy kręcą.
                          Paskudnie wygląda plac zabaw - niektórzy do stojącego obok kontenera wyrzucają "domowe" a nie "budowlane" śmieci (w sumie trudno się dziwić, gdy śmietnik jest pełen już w połowie weekendu), które potem są rozwlekane przez szczury i wiatr.
                            • krzysiek_t Re: Odśnieżanie i brud 18.01.06, 16:17
                              hej,
                              zgodnie z info od dewelopera duzy kontener bedzie podstawiany do ok. polowy
                              lutego.. a ja ze swojej strony juz nie moge doczekac tego czasu, poniewaz
                              mieszkanac na parterze budynku A7 mam widok bezposrednio na ten kontener i to
                              co sie dzieje wokół:-(((
                              zgadza sie oplata za podstawianie tego konteneru jest ponoc b. wysoka,
                              nieporownywalna z oplatami za kontenery stojace w smietniku...
                              Pozdro.K

• mariuszjerzy Re: Odśnieżanie i brud 09.02.06, 10:45
          Mrozy zelżały i zaczęło się - żeby wejść do A8 muszę sobie kupić wodery, bo
          woda przed wejściem była wczoraj po kostki ;) Ale żarty żartami tylko
          zastanawiam się czy nie będziemy za chwilę mieli problemów ze stropem garażu...

Mariusz
          • mariusz1973 Re: Odśnieżanie i brud 13.02.06, 20:31
            I nadchodzi odwilż, dopiero będzie się działo na naszym osiedlu.
            Dzisiaj jak przechodziłem obok tych zwałów śniegu, pomyślałem sobie - co to
            będzie jak zacznie się topić.
            Byłem ostatnio u znajomy na nowym osiedlu /troche podobne do naszego/ i tam ...
            ekipa sprzątająca na taczkach wywoziła śnieg z terenu osiedla. A u nas .. :-(
            I jeszcze jedno - widzę że zaczeły się ciecia wydatków za oświetlenie części
            wspólnych, od wczoraj nie ma światła w garażu 10F, a dziś wieczorem jak
            wychodziłem do pracy nie było też na klatce schodowej.
            Rozumiem że to awaria, ale w garażu to można się zabić.
            Pozdrawiam
            Mariusz
              • monika_i_jarek Re: Odśnieżanie i brud 14.02.06, 16:30
                jakbyśmy sami posprzątali ten śnieg, to by nic nie przesiąkło i światło nadal
                by może było.. jak nic - nasza wina... jedyne co możemy zorbić to nie oglądać
                się na ekipę sprzątającą tylko wziąć się do roboty :))))))
                to oczywiście żart Drogi Sąsiedzie, bo tak naprawdę to nie wiem co tu robić :(

pozdr,
                Monika
                • lukaszbukowiecki Re: Odśnieżanie i brud 15.02.06, 13:10
                  Witam.
                  A ja jestem z firmy sprzątającej i chciałbym wiedzieć jak najwięcej o
                  wymaganiach lokatorów i władz osiedlaodnośnie sprzątania terenów zew. i klatek
                  schodowych. Jak z Waszego punktu widzenia powinna wyglądać praca firmy
                  sprzątającej? Ile wg Was powinno być zatrudnionych osób do utrzymania np
                  jednego bloku mieszkalnego? Powiedzmy 4 klatki schodowe parking, ulice itp.
                  rozumiem że jedna spokojnie wystarczy. Ile klatek schodowych jest w stanie wg
                  Państwa posprzątać jedna osoba? powiedzmy w 4 pietrowym bloku? Pozdrawiam i
                  czekam opinii.
                  • mariuszjerzy Re: Odśnieżanie i brud 15.02.06, 13:45
                    Czyli co sąsiadko?? Jakiś mały czyn społeczny??? :)))))

A co do reprezentanta ekipy sprzątającej: rozumiem, że mówimy o jakimś innym
                    osiedlu, bo na naszym nie ma budynków czteroklatkowych z tego co wiem, czy się
                    mylę?? ;) Nie wiem ile jest w stanie posprzątać jedna osoba robiąca to
                    zawodowo - mam nadzieję, że każda firma sprzątająca ma takiego "fachurkę",
                    który na podstawie "wizji lokalnej" jest w stanie tak oszacować zatrudnienie,
                    aby lokatorzy nie wieszali na nim psów. Nasz oszacował to jak widać błędnie ;)

Pozdrawiam
                    Mariusz A8.26
                  • ania_a6 Re: Odśnieżanie i brud 15.02.06, 13:56
                    Szanowny Panie,
                    Przede wszystkim sprzątanie nie powinno być fikcją. W ubiegłym tygodniu
                    (środa/czwartek)w budynku A6 na II piętrze zostało "coś" rozlane - kolor
                    czerwony - lub była to po prostu kałuża krwi-z grubsza zostało to sprzątnięte
                    ale na pewno nie przez osoby sprzątające w naszych budynkach.Szczerze mówiąc
                    liczyłam na to że w piątek -bo jest to dzień generalnych porządków na osiedlu
                    będzie zrobiony z tym porządek, może osoba sprzątająca w tym tygodniu poświęci
                    wiecej czasu i dokładnie (może wystarczy zapalić światło)spełni swoją powinność.
                    Pozostaje jeszcze kwestia śniegu, a obecnie wody na osiedlu, tym samym
                    śliskości. Czy ktoś musi się połamać i dochodzić swoich praw w sądzie, żeby
                    problem był zauważony ?
                    • lukaszbukowiecki Re: Odśnieżanie i brud 16.02.06, 13:27
                      Wszystko się zgadza, nie jestem z firmy sprzątającej Państwa osiedle jednak kto
                      wie co przyniesie przyszłość. a o takiej działalności chce się dowiedzieć jak
                      najwięcej. Czy pracownicy na Waszym osiedlu są zatrudnieni całodobowo? Jeżeli o
                      2 w nocy zaczyna padać śnieg to przed świtem ktoś go powinien uprzątnąc. Mają
                      Państwo takich pracowników na telefon w przypadku nagłej potrzeby? Dziękuję

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka