Dodaj do ulubionych

Hej Slované!

20.08.11, 08:54

Sława!
www.youtube.com/watch?v=2uDQNBqT3c4&feature=related
www.youtube.com/watch?v=2uDQNBqT3c4&feature=related
www.youtube.com/watch?v=FJJlGIToMMw&feature=related
Hej Słowianie, jeszcze nasza
Słowian mowa żyje,
póki nasze wierne serce
za nasz naród bije.

Żyje, żyje duch słowiański,
i żyć będzie wiecznie,
Gromy, piekło - złości waszej
ujdziem my bezpiecznie!

Mowę naszą ukochaną,
Bóg nam zwierzył w darze.
Wydrzeć nam ją - nikt na świecie
tego nie dokaże.

Ilu ludzi, tylu wrogów,
możem mieć na świecie,
Bóg jest z nami, kto nam wrogiem,
tego Bóg nasz zmiecie!

I niechaj się ponad nami
groźna burza wzniesie,
skała pęka, dąb się łamie,
ziemia niech się trzęsie.

My stoimy stale, pewnie,
jako mury grodu.
Czarna ziemio, pochłoń tego,
kto zdrajcą narodu!



Forum Słowiańskie
gg 1728585
Obserwuj wątek
    • ignorant11 Re: Hej Slované! 20.08.11, 09:10

      Sława!
      www.youtube.com/watch?v=JxN2aZQaAmU&feature=related
      Forum Słowiańskie
      gg 1728585
    • ignorant11 Hymn wszechsłowiański 21.08.11, 10:21
      Sława!

      pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_wszechs%C5%82owia%C5%84ski

      Forum Słowiańskie
      gg 1728585
      • ignorant11 Re: Hymn wszechsłowiański 21.08.11, 10:32
        Sława!

        pl.wikipedia.org/wiki/Barwy_pans%C5%82owia%C5%84skie
        Forum Słowiańskie
        gg 1728585

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka