Dodaj do ulubionych

Pogoda zacheca!!

29.03.20, 19:12
Do pozostania w domu tongue_out
Przynajmniej nie kusi by wyjsc na zew... Jedyne co okno pare razy otworzylam. Poczulam na sobie wiatr (mocniej wieje) i krople deszczu.
Zacheca bo pochmurzone i pada deszcz.
Dobrze ze zacheca bo przynajmniej nie zlamie zakazu. Nie zlamie go podwojnie. Danego przez rzadzacych panstwem i rzadzacych firma smile
Zostaje w domu. Winko dokoncze z wilga. Lampka zostala i wezme sie za ksiazke. Dziwne to wino. Miod nie chce sie w nim rozpuscic. Zostane z ksiazka. Wpuszcze do pokoju motyle smile (dobrze mi...)

--
... On sait que le temps c'est comme le vent
De vivre y a que ça d'important...
Obserwuj wątek
    • prawda_we_mgle Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 19:30
      U mnie nie padało, nawet przyjemnie było, trochę słoneczka momentami... Spacerowałam z psem ok. 1,5 godz (oczywiście omijałam ludzi)… Potem zaczęło bardzo wiać, widać że zima trochę po raz ostatni przyatakuje za chwilę…
      Pies mi się bardzo zaokrąglił na "babcinym wikcie"... czy ktoś zna sposób żeby przekonać babcię żeby nie przekarmiała psa!!?? big_grin big_grin
      Na mój argument, że gajka przytyła, moja mama: "czy ty wiesz jak ona żałośnie na mnie patrzy?? czy ty wiesz?? musiałabym nie mieć uczuć, żeby jej nie dać więcej!"... - i weź tu gadaj... tongue_out smile
      Zresztą podejrzewam, że przez tą koronę utrzymanie starej wagi to nie będzie już tylko problem mojego psawink
      • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 20:47
        Haha psiak bedzie jak z tego filmiku, filmiku znanego. bedzie jak geperat probujacy polowac. Zaookraglony dodamwink
        Nie moglam znalezc na yt a nie wiem czy fejsowy link pojdzie wiec takie cos dodam. Proponuje bez glosu big_grin chlopczyk zmienia fakty big_grin
        m.youtube.com/watch?v=edrH2A0LQEI
        Choc... Juz chyba wszyscy widzieli tongue_out
        Przyznam sie ze nie widzialam fok, flamingow i reniferow.
        Najbardziej podobaja mi sie krowy big_grin
        Z Twoim psiakiem po kwarantannie najlepiej bedzie schodzilo sie z gory big_grin
        Jaki to psiak? Jak mi okrutnie brakuje psa.... Esz.

--
      • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 20:52
        Jesli zaczne dzisiaj czytac big_grin na razie delektuje sie chwila... Zakonczylam rozmowe z mama (45 min) rytual niedzielny wink a teraz... Po lampce wina... I ciagle sie delektuje ^^ mimo ze juz skonczone... Czuje jakbym nadal je saczyla wink
        Jak tylko skoncze... To dam znac big_grin na razie jestem na 22 str. Nie dzisiaj. Dzisiaj ani jedna strona nie poszla. Pojdzie... Za chwile.. Za chwile zaczne. Jeszcze chwile sie podelektuje big_grin
        Powiem tak. Ksiazka juz mi sie spodobala. Zobaczymy co bedzie dalej. Bardzo dawno ksiazki nie czytalam.

--
    • kevinjohnmalcolm Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 20:26
      A u mnie odwrotnie - ostatnio pogoda rewelacyjna, tak dobrej nie pamiętam od lata. Był tydzień całkowicie bezchmurnego nieba. Wielki błękit! Od wczoraj zaczęło się lekko chmurzyć, ale nadal jest słonecznie. Ostatni raz padało ze 2 tygodnie temu. Gdyby tylko było trochę cieplej i tak nie wiało...
          • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 21:14
            Zawsze wylapuje takie momenty tongue_out wtedy akurat gotowalam jajka na sniadanie. Na okno w kuchni patrzylam Poludnie to bylo wink dzisiaj tez w poludnie byly jajka. Lecz nie byly dwa... Bylo jedno. Jedno pekniete... Gdy wlozylam do wody za bardzo sie unosilo. Wyrzucilam tongue_out zostalo mi tylko jedno jajko. Chcialam na miekko. Zawsze robie na twardo. Chcialam na miekko. Znowu mi sie nie udalo. Kiepska jestem. Raz w zyciu tylko zrobilam na miekko. Gdy prawie ze sie wylewallo. Bylo to na wyspach smile

--
            • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 21:22
              Jedyne jajka ktore udalo mi sie ugotowac na miekko. Pycha byly. Moze znowu musze poleciec na wyspe zeby udalo sie na miekko.
              Taka to niezdolna jestem. Ze zawszs przyrzadzam na twardo. A to pech. No dzisiaj 4 min gotowalam. Nie chce krocej bo nie lubie zbyt miekkiego bialka ale zoltko wolalabym mieksiejsze, wylewajace sie nawet. Tamto bylo smakowite smile

--
                  • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 22:04
                    Co z tego ze jajko bedzie sie gotowalo a nawet bedzie woda grzala jesli nie moge trafic na odpowiedni moment i zawsze zbyt dlugo je przetrzymuje big_grin

--
                      • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 22:13
                        Czyli wychodzi na to ze wole jednak na twardo? big_grin
                        Czasem mimo wszystko wolalbym dla odmiany na miekko. Za cholere sie nie udaje. Kiedys z zegarkiem w reku bede gotowala 3 min i ani sekundy dluzej. Pewnie wyjdzie. Oby tylko bialko mi smakowalo.

--
                          • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 22:48
                            Ej. Gdzie. Co.. O jajkach nie mozna pisac? No wez...
                            Niesmacznie? Czyli nie lubisz na miekko? Czy jednak lubisz.
                            Kazdy ma rozne gusta wink lubie na twardo a wolalbym na miekko.
                            Serio mowie o tych jajkach. Juz ktorys raz mam w planie ze zrobie na miekko. Zoltko chcialabym na miekko bialko w miare na twardo. Niesmakuje mi bialko na miekko tongue_out
                            Mgielko... Chyba nie przepadasz za jajkami big_grin
                            I jak tu pisac co sie lubi, jesli ludzie sie bulwersuja ze to nie ich smaki.
                            A co do smakow... Naszlo mnie na dzem. Na jagodowy dzem. Koncowke mialam. Kiedys do nalesnikow ich uzylam... Chcialam go z czyms polaczyc. Z jakas czekolada zeby przelamac jego smak. Mialam pod reka hita. Nadal sie smile

--
                              • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 23:18
                                A probowalas na miekko? Skoro piszesz ze nie lubisz? Ja chcialabym ale nie chce zbyt miekich. Fajnie jednak jakby zoltko sie teoche wylewalo, wtedy jest duzo bardziej delikatniejsze. Jak pisalam wyzej. Raz w zyciu takie jadlam. Te prawie na twardo tez sa dobre smile zoltko nie jest wylewajace ani triche ale nadal w smaku delikatne. Jesli jajko sie ugotuje calkiem na twarfo to zoltko hmmm jakby zapycha.
                                Jajecznice tez uwielbiam smile sa standardowe smaki, typu z cebulka, kielbaska, z salami czy pomidorem. Ja kiedys sprobowalam z papryka. I mi posmakowalo. Bo byla miekka jejecznica i twarda papryka tongue_out znowu bedzie ze potrzebuje miec cos na twardo. Ale seeio ta papryka mi podpasowala.

--
                    • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 22:53
                      Czemu? big_grin ja w sumie tez leze. Nawet 10 str przeczytalam. Possy pozegnala ojca. Zaczela sie burza. Zobaczyla ze za oknem lata motyl. Rusalka admiral. Wpuscila ja. Przemoczone miala skrzydla. Zostawila na parapacie. Nasteonego dnia podeszla do niej a ta lezy do gory brzuszkiem. Czula ze teraz cos zlego sie wydarzy, ze cos zlego zwiastuje . I jak czytac dalej? Gdy juz taka tragedia?
                      Rusalki admiralki to niezle alkoholiczki. Uwielbiaja fermentujace sie owoce smile alkoholizuja sie. Tego nie bylo w ksiazce tongue_out

--
                      • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 22:55
                        Nadal nie wiem czemu lezysz. Czsmu rusalka to wiem. Bo padla. Ty nie wiem. Chyba bede musiala wrocic do tych jajek big_grin moze sie czegos od nich dowiem

--
                        • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 29.03.20, 23:05
                          Juz teraz wiem big_grin ale ja serio o jajkach i o bialku. Nie smakuje mi bialko gdy jest zbyt miekkie tongue_out glodnemu chleb na mysli tongue_out i jak tu pisac zeby nie bylo skojarzen... Babom to jedno w glowie. Juz nie bede pisala o swoim niedzielnym sniadaniu. No wlasnie. Jajka w niedziele to taki rytual. Byly facet zwiazkowy nauczyl mnie jesc jajka (yyyyy mam nadzieje ze nie.... Ja mysle ciagle o jedzdniu,) tak wiec nauczyl mnie zeby jajka jesc w niedziele. Spodobalo mi sie to i teraz zawsze je jadam. Jesli chodzi o inny moj rytual sniadaniowy to lubie jesc parowki w sobite big_grin kiedys tak mialam. Teraz od 3 lat gdy poza domem to rzadziej sie zdarza by w sobote zajadac sie parowka. Jednak sie zdarza smile

--
                    • mavika_88 Re: jest proste urzedzenie do gotowania na miekko 29.03.20, 23:52
                      ?
                      Mowisz o jajku? Po ugotowaniu?
                      Takie jajko niespodzianka big_grin
                      Hmmm zdjecia... Klisze... Fajna sprawa. Nigdy nie wiedziales co wyjdzie. Jakie nieraz bylo zaskoczsnie big_grin a z drugiej strony ile bylo tych niechcianych zdjec tongue_out
                      A mieliscie taki jakby rzutnik, gdzie sie wkladalo klisze i wyswietlalo bajki na scianie? Uwielbialam to!! Czasem sobie wrzucalam klisze ze zdjeciami co by miec wieksze zdjecia big_grin

--
                      • kevinjohnmalcolm Re: jest proste urzedzenie do gotowania na miekko 30.03.20, 00:14
                        Można było fotografować albo na negatywach (z których potem były odbitki), albo na diapozytywach, czyli slajdach. Podróżnicy preferowali te drugie, bo po powrocie z każdej wyprawy robili w klubie slajdowisko i wszyscy z wypiekami na twarzy słuchali opowiadań.

Teraz niby są cyfrowe zdjęcia i projektory umożliwiające ich wyświetlenie, ale tradycja slajdowisk powoli wymiera, wyginęli też lub odeszli na zasłużoną emerutyrę prawdziwi światowej klasy podróżnicy.
                      • obrotowy no coz... chcialem tylko doradzic... 30.03.20, 11:56
                        mavika_88 napisała:
                        > A jesli wtedy jeszcze nie wiem jakie chce big_grin? i wole miec jajko niespdzianke tongue_out

ja jestem zwykly hetero - to i niespodzianki to ja lubie ze strony kobiet...

a jajca to wole miec na okreslonym i pewnym poziomie miekkosci/twardosci.
                        • mavika_88 Re: no coz... chcialem tylko doradzic... 30.03.20, 12:07
                          Moze kiedys.... Wyposaze sie w taki sorzet, taki jajowar. Jak sie zestarzeje i juz bede wiedziala jakie chce jajka.
                          Choc z drugiej strony.... Chyba wole nie wiedziec big_grin taka nieoewnosc niesie cos fajnego. Mimo wszystko.
                          Ale mialam sny..... Esz.... Snilo mi sie ze lezalam w lozku z facetem. Z chetnym facetem. Jednak ciagle ktos przexhodzil obok. Tzn moja mama tongue_out i mialam ochote zeby przejsc gdzies na zew, mialam nawet upatrzona stodole z sianem big_grin ech.... Jesli mam erotyczne sny to rzadko kiedy jest w nich jakas akcja. Jesli juz to tylko gra sie pojawia. Snila mi sis rowniez owca. Miala wiklinowy sznurek przywiazany do szyi. Znalazlam ja bedac na spacerze w nocy. Zabralam ja do domu. Polubila sie z czarnym psiakiem. Moze to i lepiej ze we snach nie ma akcji. Czlowiek by sie tylko nakrecal. I po co?

--
                          • obrotowy sloohaj, 30.03.20, 13:32
                            dolorka to tak smieci, gdy jest chora i lezy w lozku... i dokucza jej strach przed samotnoscia...

ale z Toba tak zle chyba nie jest ?
                            • mavika_88 Re: sloohaj, 30.03.20, 13:40
                              Nie big_grin wrecz przeciwnie. Dobrze mi.
                              Jak mam dola, jak chora, jak mi zle to pozostaje sama ze soba.
                              Jeslipisze to jest dobrze. Chce dac upust slowom, chce sie zainspirowac, wykreowac w glowie nowe obrazy. Wtedy chce posmiecic na forum ^^

--
                              • mavika_88 Re: sloohaj, 30.03.20, 13:55
                                A co najlepsze... Nikt mi nie zabroni. W trakcie obiadu. Dobrze ze nie trzeba pisac ustami big_grin jeszcze 7 min.
                                Jesli pije kawe z rana to tez ze mna zle big_grin tzn ze mi sie chce. Picie kawy z rana nie oznacza potrzeby ale chec ja wypica. Dla przyjemnosci. Dzisiejsze rano bylo kolo poludnia. Wazne ze dopiero po przebudzeniu. Jakas godz pozniej.

--
                              • obrotowy ok. jasne. 30.03.20, 14:20
                                mavika_88 napisała:
                                > Jesli pisze to jest dobrze.
                                Chce dac upust slowom, chce sie zainspirowac, wykreowac w glowie nowe obrazy.
                                Wtedy chce posmiecic na forum ^^

no to zycze powodzenia - bo juz beze mnie.
                                ja pomagam tu ludziom tylko w rzeczywistym dolku.

"kreowac" - to sie kazdy musi sam.

bye.

• mavika_88 Re: ok. jasne. 30.03.20, 15:10
                                  Nikt mi nie zabroni smiecic. Choc uznaje pewna zasade. Nie smiece na cudzym ogrodku. Wole u siebie.
                                  W czarnych rekawiczkach tez da sie pisac big_grin i mnie juz nie bedzie. Chwila spokoju. Trzeba czasem popracowac wink
                                  Bye
                                  Tobie tez powodzenia w wyciaganiu z dolka.

--
                                • mavika_88 Re: ok. jasne. 31.03.20, 02:13
                                  Wyszlo na to ze nie tylko Twoim zadaniem bylo dzisiaj wyprowadzanie kogos z dola. Malolaty... Powiem tak. Nie lubie sie mieszac miedzy dwie osoby. Jednak ktos mial potrzebe sie wygadac. I dobrze. Czasem trzeba. Kobuety to bywaja durne. Nie doceniaja tego co maja. Nie doceniaja dobrego. Widocznie musi ich zycie nauczyc. Musza poznac tez druga strone. Oki. To dziala tez w dwie strony. Faceci tez tak maja.
                                  Chyba troche padam. Zmienilam nastawienie do pracy. W ostatnim czasie, na pewno od roku zaczelam ja olewac. Tzn mniej sie staram. Skoro nie widac roznicy to po co? Ale wczoraj do mnie dotarlo w jakich zyjemy czasach. I... Wzielam nadgodziny. Caly tydz mam zamiar pracowac po 10 godz. Widze co sie dzieje. Czasy niepewne sa. A nie mam zamiaru wracac do domu. Jesli by mnie zwolnili. To ciezko bedzid znalezc jakas prace. Chyba trzeba przestac miec wyrabane tongue_out mozezle to wyglada. Ale jestem dobrym pracownikiem a nawet bardzo.... Tylko ostatnio dalam na luz. Doznalam kilku zawodow pracowniczych. tongue_out

--
                                  • mavika_88 Re: ok. jasne. 31.03.20, 02:32
                                    Ale fajnie pada snieg. Nawet w tym ciepleku smile
                                    Wyszlam do okna (zapalic) widze pojedyncze platki im dluzej stoje tym coraz bardziej pada. Slusze nawet jak stuka do okna smile Pora spac....

--
              • samysliciel Re: Pogoda zacheca!! 30.03.20, 12:58
                mavika_88 napisała:

> Jedyne jajka ktore udalo mi sie ugotowac na miekko. Pycha byly. Moze znowu musz
                > e poleciec na wyspe zeby udalo sie na miekko.
                > Taka to niezdolna jestem. Ze zawszs przyrzadzam na twardo. A to pech. No dzisia
                > j 4 min gotowalam. Nie chce krocej bo nie lubie zbyt miekkiego bialka ale zoltk
                > o wolalabym mieksiejsze, wylewajace sie nawet. Tamto bylo smakowite smile
                >

no jajeczka na miękko są pycha, ostatnio dużo jajek zajadam
                    • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 30.03.20, 13:11
                      Teraz od "rana" byla kawa (czesto jesli pije to po poludniu ale naszlo mnie). Bylo slodkie. Byla kawa w oknie. A teraz mokre kudly wysuszyc. Niech same wyschnasmile zjesc cos konkretnego i do pracy smile nie mam zbyt za wiele czasu big_grin tzn. Nie jest zle. 50 min do wyjscia smile jakos tak.. Chcialam miec leniwy dzien w lozku przed praca smile i dobrze mi z tym tongue_out

--
                  • samysliciel Re: Pogoda zacheca!! 30.03.20, 13:23
                    mavika_88 napisała:

> Mi sie wlasnie skonczyly sad jutro w nowe jajka zdobede smile

u mnie akurat jajek nie brakuje, jajek i jogurtów jest duży zapas tongue_out
                    zamówienia z żarciem przyszły do hotelu, a za dwa dni hotel zamknęli i kwarantanna, teraz tylko jeść, jeść i jeść
    • szarlotka_ja Re: Pogoda zacheca!! 30.03.20, 13:47
      Pogoda zachęca do pozostania w domach? Chyba żart jakiś... wyskoczyłam dzisiaj do paczkomatu i to co widziałam na parkingach pod sklepami to istny koszmar jakiś. Tłumy takie, że szpilki nie włożysz. Całymi rodzinami ludzie przyjeżdżają. Nic sobie z kwarantanny nie robią. Obawiam się, że epidemia się tak szybko nie skończy uncertain.
    • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 31.03.20, 11:07
      Godz 2:32
      Ale fajnie pada snieg. Nawet w tym ciepleku smile
      Wyszlam do okna (zapalic) widze pojedyncze platki im dluzej stoje tym coraz bardziej pada. Slusze nawet jak stuka do okna smile Pora spac....

Gidz 10:50 (musialam sprawdzic kiedy zrobilam zdj)
      Odslaniam zaslony i... W szoku.... Nigdy nie mialam takiego widoku. Nie z tego okna. Nigdy nie widzialam tutaj bialej kolderki. W oczach az poczulam swiecace iskierki. Oczy sie smialy na taki widok. Mily. A w nocy jak cos zaczynal popadywac to wtedy nawet bym nie pomyslala ile on napada. Co zastane rana smile

--
      • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 31.03.20, 11:16
        Ironia. Jest snieg, sa ferie (byly ferie, byla zima, sniegu brak) a dzieci nie moga wyjsc z domu tongue_out ja wyjde ^^ musze isc do sklepu kupic pieczywo bo wczoraj zjadlam ostatnia kromje, ostatnia bulke smile musze sie nacieszyc tym widokiem bo kolejny taki raz bedzie za rok? Jesli dobrze pojdzie tongue_out

--
        • mavika_88 Re: Pogoda zacheca!! 31.03.20, 11:24
          Zapomnialam dodac. Musze skoczyc do sklepu bo pieczywo bo rypie nadgodziny. Taki plan mam na caly tydz. Czasy niepewne sa... (piosenka). Chce pokazac ze nie mam wyrabane na firme, ze mi zalezy, chce cos dac od siebie i nie chodzi tutaj o kase. 99% ludzi ktorzy zostaja mysla o kasie. Ja nie. Ja mysle zebym nie musiala wracac do domu...

youtu.be/I2eWcmjp680

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka